Как се гласува от чужбина?

  • 15 163
  • 256
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 786
Бъги, и аз подкрепям всяка дума в поста ти и се радвам на хора като теб, които знаят за какво говорят!

# 241
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Аз до колкото разбрах, секция се открива там, където поне 100 души са се регистрирали за гласуване. Това за мен означава, че не посланици или Доган отваря секция в чужбина, а си зависи от хората живеещи в чужбина.


Не е съвсем така, поне в Германия не може да отвориш секция извън официалните дипломатически представителства. Беше споменато вече май newsm78

# 242
  • Мнения: 2 032
Аз до колкото разбрах, секция се открива там, където поне 100 души са се регистрирали за гласуване. Това за мен означава, че не посланици или Доган отваря секция в чужбина, а си зависи от хората живеещи в чужбина.

В навечерието на изборите се поясни, че тези 100 регистрации не били задължителни, и че секция се открива по усмотрение на посланика.

Секциите в Турция са "отворени" от посланника там.

Германия е изключение.

Бъги, не съм съгласна с декларацията ти, че "европеидните черти" правели българсите мохамедани "по-апетитни" за терористичните организации. Всъщност, фанатизмът и липсата на ред осигуряват почва за терористи.
Също не съм съгласна с изкривяването на историческата истина, как започна възродителният процес.

Но. Тази тема беше за гласуването. Нека да не я превръщаме в свободни импровизации на тема "турците".

# 243
Аз до колкото разбрах, секция се открива там, където поне 100 души са се регистрирали за гласуване. Това за мен означава, че не посланици или Доган отваря секция в чужбина, а си зависи от хората живеещи в чужбина.



( 8 ) (Изм. - ДВ, бр. 32 от 2005 г., в сила от 12.04.2005 г., изм. - ДВ, бр. 63 от 2006 г.) Ръководителите на дипломатическите и консулските представителства в чужбина образуват избирателни секции:
1. в населените места, където има дипломатическо или консулско представителство;
2. (доп. - ДВ, бр. 31 от 2009 г., в сила от 24.04.2009 г.) в населените места извън т. 1 - при наличие на не по-малко от 100 избиратели, заявили лично желанието си да гласуват не по-късно от 20 дни преди изборния ден в писмена форма чрез саморъчно подписано заявление - подадено лично, чрез писмо или в електронна форма до посолството на Република България или консулската служба за съответната държава; в заявлението се посочват трите имена по паспорт, лична карта или военна карта на избирателя, заявил желание да гласува, единният граждански номер, адрес на пребиваване в съответната държава, както и постоянният адрес на лицето в Република България; ръководителят на дипломатическото представителство изпраща информация до Министерството на външните работи, съдържаща трите имена, единния граждански номер и постоянния адрес в Република България на заявителите и държавата; Министерството на външните работи изпраща обобщените данни от всички държави до Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" към Министерството на регионалното развитие и благоустройството не по-късно от 15 дни преди изборния ден, за да бъдат автоматизирано заличени от избирателните списъци за гласуване в Република България; лицата, заявили, че ще гласуват в чужбина, не могат да бъдат дописвани в избирателните списъци в страната в изборния ден;
3. по тяхна преценка.

# 244
  • Мнения: 1 473
Алиса, не бих определила Германия, като държава, в която фанатизъм и липса на ред и сигурност са дали почва на някои терористи, но точно там бяха открити такива. Изобщо темата тероризъм е много обширна и сложна, за да се изкаже човек по нея с две думи.
Темата възродителен процес пък  е толкова изтъркана, че чак не ми идва какво да кажа по нея, но си напълно права, че истината за началото му не бива да се изкривява, ако искаме да бъдем обективни.

# 245
  • Мнения: 723
Бъги, не съм съгласна с декларацията ти, че "европеидните черти" правели българсите мохамедани "по-апетитни" за терористичните организации. Всъщност, фанатизмът и липсата на ред

Алиса, това е разказ по материал за процесите в Родопите по покръстване и помохамеданчване на населението там. Излъчен беше по една от националните телевизии в Бг преди около 4-5 месеца. Пред журналистката се разказа, че български мохамедани започват да стават предпочитани за камикадзета, защото се вписват по-лесно сред европейското население, от колкото мюсюлманите от арабските държави (това е цитат по памет). Знам, че звучи гадно и не знам до колко отговаря на истината, но го чух и гледах.  Stop

Аз не говоря за "турците", а за Доган и ДПС, заради които се случи тази мобилизация да се гласува . Казах си мнението по темата и аз като щастлива повече не смятам да я коментирам  Peace

# 246
  • Мнения: 2 032
Ана07, тези, за които намекваш, не са израстнали в Германия. Например тези, които се опитаха да взривят бомбите в Къолн през 2007, бяха студенти от Ливан, доколкото си спомням.

Бъги, по форуми се говори бош-лаф, знам, но как може някой, наричащ себе си журналист, да плесне такива преразказани измишльотини, без конкретни доказателства? Това е смешно и жалко. И служи само да поражда омраза и истерия. Сред простите хора.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 17:39 от Алиса

# 247
  • Мнения: 653
аз бая се поза4удих тази журналистка в еропейски град била ли е  newsm78

# 248
  • Мнения: 723
Алиса, спор няма в това, което казваш и не съм си и помисляла да ти налагам гледна точка  Peace Темата за нивото на журналистиката в България изобщо не искам и да я отварям  Stop
По-надолу си казах мнението по въпроса за българите от смесените райони и че не е добре да има делене по етнически признак, политика налагана от ДПС в последните години.

Факт е, че четвъртата партия в парламента е "Атака", която спечели 9.3% от гласовете на българските граждани и идеологически седи на противоположния полюс на ДПС. Анализирайки резултатите от изборите, "Атака" и ДПС имат значителен ръст на доверие, което според мен е притеснителното. Активизацията на единия полюс неизменно води до същия процес в другия (по долу пуснах линк към статия с коментари на българи от турски произход и какво ги е мотивирало да гласуват) и ако това явление продължи, точката на кипене може да бъде достигната скоро. 

Много се надявам това правителство да успее да се справи с тази тенденция, защото залитането, в която и да е крайност не е на добре.

Надявам се да не съм обидила някой, изразявайки мнението си. Знам, че темата е деликатна и ако е така, се извинявам   bouquet

# 249
  • Мнения: 5 183
В навечерието на изборите се поясни, че тези 100 регистрации не били задължителни, и че секция се открива по усмотрение на посланика.

Точно така е. При нас имаше подписка и брояха колко са желаешите да гласуват. Събраха се около 60 подписка и посланика в Канбера (Австралия) е казал ДА. Наеха зала и там гласуваха 79 човека.

# 250
  • Мнения: 2 185
В навечерието на изборите се поясни, че тези 100 регистрации не били задължителни, и че секция се открива по усмотрение на посланика.

Точно така е. При нас имаше подписка и брояха колко са желаешите да гласуват. Събраха се около 60 подписка и посланика в Канбера (Австралия) е казал ДА. Наеха зала и там гласуваха 79 човека.

Да наистина е така. При нас имаше около 50 записани, накрая гласуваха 122. Понеже се бях записала да участвам в организацията ако се наложи, в имейла с инструкции, който получих пишеше, че е хубаво да има поне 20 гласували в секцията.

# 251
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Е, хубава работа - пак за турците се говори...  Tired Манипулирани били, ами и също толкова манипулирани са тези, които се подведоха по антитурската пропаганда. Защо не се прави нищо, не се спират спекулациите на изборите със законни мерки - защото от настоящата ситуация и други политически сили извличат дивиденти  ooooh! Много е изгодно да се пробутва някой като черна овца, като "козел отпущения"  Wink

Някой попита какво са направили ДПС в районите с турско население - а коя друга партия е отишла до там, кой се е ангажирал преди изборите да защитава и техните интереси като малцинство? Не може да се правиш, че ги няма, да заявяваш, че техните интереси ще бъдат защитавани наравно с тези на другите българи (без да познаваш проблемите им изобщо) и да очакваш, че ще гласуват за теб  Crazy
А някой да води статистика колко наброява това малцинство (вкл. преселилите се в ТР), за да се знае колко биха набрали с вота? В смисъл - това е голямо малцинство, не знам за какво им е двойно гласуване, процентите си ги набират и без него...
Алиса, това е разказ по материал за процесите в Родопите по покръстване и помохамеданчване на населението там. Излъчен беше по една от националните телевизии в Бг преди около 4-5 месеца. Пред журналистката се разказа, че български мохамедани започват да стават предпочитани за камикадзета, защото се вписват по-лесно сред европейското население, от колкото мюсюлманите от арабските държави (това е цитат по памет). Знам, че звучи гадно и не знам до колко отговаря на истината, но го чух и гледах.  Stop

 ooooh!
Тероризмът в България не е познато явление (и слава Богу), но за това пък да се сплашва и да се гонят вещици става все по-популярна практика.  Явно и журналистите се надяват да влезнат в световните емисии и са намерили начин, който (гледайки въпросните световни емисии) може да се котира  Confused

Ми, отидете, вижте ги тези мохамедани, опитайте се да създадете контакт, нещо... пък после гледайте подобни филми, ама вече с по-критичен поглед към нещата, с личен опит и впечатления, със някакви знания и т.н.

# 252
Е, хубава работа - пак за турците се говори...  Tired Манипулирани били, ами и също толкова манипулирани са тези, които се подведоха по антитурската пропаганда. Защо не се прави нищо, не се спират спекулациите на изборите със законни мерки - защото от настоящата ситуация и други политически сили извличат дивиденти  ooooh! Много е изгодно да се пробутва някой като черна овца, като "козел отпущения"  Wink



Мисля, че още на предната страница Алиса съвсем директно и ясно обобщи и пропаганда, и манипулация, и дивиденти, и законни мерки.


Някои хора могат да се замислят защо от 252 секции в чужбина 123 са в Турция при условие, че много по-малко от половината от българските емигранти са там?

Замисли се от кого са назначени сегашните посланници и ще видиш къде имат и къде нямат интерес да отварят секции.

Например в Лондон. Матев е червен. Какво му пука дали ще има 4 или 40 секции, като знае, че гласуващите няма да дават гласове за неговата партия.

А броят на секциите не трябва да зависи от кефа на посланика, а да е работа на държавата да отвори регламентиран брой секции според това, колко българи живеят там.

Последно. На Доган това му е останало, да плаши гаргите с "етническата карта", но това е блъф, през който трябва да се прозре. Надявам се.




Та, извън всичко това, за какво става дума вече? newsm78

# 253
  • Мнения: 723
Разказ за това как е преминал вотът в източните Родопи http://www.capital.bg/show.php?storyid=753282

# 254
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Разказ за това как е преминал вотът в източните Родопи http://www.capital.bg/show.php?storyid=753282

Потресаващо, прочетете го!

Общи условия

Активация на акаунт