ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 6

  • 64 204
  • 580
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Добър ден   bouquet
Мога ли да ви попитам, като по-компетентни, какво е това дърво, как се казва, трудно ли се гледа и може ли да се купи от някъде

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11408241
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11408244

Видях го в градинките на панаира в Пловдив  Flutter

# 31
  • Мнения: 265
Това е магнолия.Аз самата нямам такова дърво и не мога да ти дам съвети.Виж тук - http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=88

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Благодаря ти, Албена, много полезна информация  Hug

# 33
  • Мнения: 555
Любознателна, Благодаря за темата   bouquet
На мен нещо не ми остава време и само прелитам набързо  Crazy

# 34
  • Мнения: 1 849
И аз вчера се разсадих. Насях към 10 вида семенца, но забелязвам, че различните фирми за горе-долу еднаква цена слагат различно количество семенца!?
Бях си взела астри от Т-маркет и от Практикер, и разликата в количеството е в полза на второто и то в пъти. Дано и качеството да е добро!
Наръсих и летен шибой, калдаръмчета, карамфилчета, от същия вид гербери, космос и др.

# 35
  • Мнения: 57
Привет, градинарки.
Магнолия си купих от Баумакс. Днес приключих с тридневната си одисея. Наръсих всички видове семена за цветя и цветенца, които съм събирала миналата година. Нямам търпение да стане май месец и тогава ще снимам. Няма да пускам стари снимки, че смених тотално визията на  градината.

# 36
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
МерСедес , каква е тази алба, че в Гугъл ми излиза Джесика Алба Laughing

unchita
, същата магнолия си купих от разсадник между Пловдив и Асеновград,цъфнала, но не големия разсадник с палмите, а този малко преди него до мотела, откъм шосето продаваха риба през лятото. Нашата е около 1,50м и е 55лв, което минава за прилична цена.
Имаше и тъмнорозови, но те остават ниски. 


# 37
  • Мнения: 4 970
МерСедес , каква е тази алба, че в Гугъл ми излиза Джесика Алба Laughing

Според мен има предвид Налба Laughing Още повече като споменава тъмния цвят. Наистина са разкошни

Аз отново да попитам... EmbarassedАлисум- имам семена за жълт и бял. Как да процедирам с него.Разсад ли да правя или направо да сея. На какво разстояние се слагат семенцата и колко дълбоко Embarassed
Вчера боднах най-сетне и японските дюли bowuu Дано се "хванат" Praynig

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 09:35 от velmar

# 38
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Момичета, скоро предстои най-сетне да сеем и тревата, затова имам разни неизяснени въпроси Rolling Eyes Те са във връзка с пътеките. Нашите са от каменни плочи, между тях ще има фуга. Това, което ме интересува как са разположени на поляната при вас . над почвата или наравно с нея? Много ми е неясно как ще се коси тревата, ако са над почвата и да речем някъде няма достатъчно широко място да мине косачка Rolling Eyes Мисля си дали ако са наравно със земята няма да мога да минавам направо върху тях без излишни затруднения и какви са недостатъците на такова разполагане? В същото време вчера окончателно ги наредихме и никак не ми се местят, защото е много трудоемко Confused

# 39
  • Мнения: 4 970
Тримерите не са ли точно за такива участъци Rolling Eyes С косачка няма как според мен...Ама- да кажат по-вещите по въпроса

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Работата е там, че повече занимавка се оказва, че ще имам с тримера Simple Smile Ще ми се да не си създавам много грижи Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 09:54 от ljuboznatelna

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Ние пък нямаме изобщо пътечка  в райграса Laughing Само тревичката и три дръвчета засяхме миналата пролет, които почват да се разлиствата  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 15 619
Не че имам райграс, Любознателна, но в едната ми малка градинка, над която ми е простирът, исках да сложа и цветенца, та да не е голо.... И за да минавам спокойно, когато простирам дрехите, накарах съпруга си да нареди плочки. То ги заравни със земята....  Засега е добре.

# 43
# 44
  • Мнения: 4 970
Хайде помогнете за алисума Praynig, че мисля наобед да се залавям с него

Общи условия

Активация на акаунт