ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 6

  • 64 207
  • 580
  •   1
Отговори
# 45
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Хайде помогнете за алисума Praynig, че мисля наобед да се залавям с него
Какво за него (нещо май съм пропуснала) Blush Аз си купих разсад бял и цикламен и се хвана без проблем.

# 46
  • Мнения: 6 555
За да се запиша ви показвам какво се случва в момента в градинката ми.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135220&pid=11449516  На последната снимка е най-новата ми придобивка -смокиня,имам и нов дървовиден божур ,но не съм го снимала.  А иначе съм направила разсад на циния,лупина,флокс,газания,кореопсис,но е още малък и не съм го посяла в земята.Забравих да спомена ,че засадих доста грудки на далии. Heart Eyes

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 10:18 от nezito

# 47
  • Мнения: 4 970
Хайде помогнете за алисума Praynig, че мисля наобед да се залавям с него
Какво за него (нещо май съм пропуснала) Blush Аз си купих разсад бял и цикламен и се хвана без проблем.
МерСедес , каква е тази алба, че в Гугъл ми излиза Джесика Алба Laughing

b]Алисум[/b]- имам семена за жълт и бял. Как да процедирам с него.Разсад ли да правя или направо да сея( и не е ли късно за разсад..... На какво разстояние се слагат семенцата и колко дълбоко Embarassed

# 48
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Доколкото знам прави големи туфи, може би трябва да е нарядко. Аз моите коренчета ги насадих на около 20см едно от друго , но може да се окаже, че са близко, знам ли Rolling Eyes

# 49
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Как изглежда Алисумът! newsm78

# 50
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
nezito , имаш разкошни иглики! Бялото лале също е много интересно Simple Smile
Отдавна много харесвам кипарисите ти, нищо че на места са кафеви Simple Smile

didiela , много по-лесно е ако използваш Гугъл изображения.

# 51
  • Мнения: 1 117
аз имам каменна пътека в тревата, ако искаш да ти кажа как я направихме. да, трябва да се вкопаят малко камъните, за да не се разместват и да може да се коси отгоре. очертаваш мястото на пътеката, отнема се от нивото толкова, колкото е дебелината на камъка, плюс още малко. насипва се пясък, върху който се нареждат плочите, и после във фугите между тях се насипва пръст, за да има къде да расте тревата. накрая засяваш и тревата и почнаш да поливаш. става си чудесно. даже много обрасват, и се налага поне два пъти в сезона са се почистват с ножица.
само тази снимка намерих с малката хубавица от миналото лято  Grinning Grinning



аз си купих лилав алиум, обаче луковици. поникнали са и трите, дано да ги опазя, че при мен много неща умират от настъпване Close
а за семената, предполагам че както е при обикновения лук - сееш в сандъче за разсад, като поникне пикираш, и като поукрепне - местиш в градината. Лукът е три годишно растение, и от фаза семена до цвят май  дълго време минава. Което ме кара да се замисля моите луковици колко ли ще им е дълъг живота?? Уж пише, че са многогодишни, ама сигурно на принципа купи си пак Twisted Evil

Вчера си купих божур най-сетне! Сега ще ви го покажа. Розов, наистина, но все пак  божур. Много мизерно ми изглежда двора все още. снимах най-цъфналите му части, много малко бе. Ето малко снимки:

   

   

# 52
  • Мнения: 4 970
Малката хубавица е чудесна, нооооооо- котето е Hug Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 6 555
Цитат
nezito , имаш разкошни иглики! Бялото лале също е много интересно Simple Smile
Отдавна много харесвам кипарисите ти, нищо че на места са кафеви Simple Smile
Кипарисите от една буря се бяха разцепили по следата и се бяха свлекли до земята. ooooh! Ако знаеш как сме ги събирали и сме ги връзвали ,дано да се възстановят. Praynig

# 54
# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Любознателна, много благодаря, вече знам и от къде мога да я купя   bouquet
Тук живеем в блок и няма къде да я посадя  Crossing Arms Та се чудех дали ако занеса една такава в Банско ще оцелее? Там е по-студено и има едни ветрове и течения от Предел...
А тук по улиците на места има едни други дървета-храсти, цъфтят цикламено, но цветчетата са им малки. Дали не е и това някакъв вид магнолия? Съдя по стъблото, че може да имат нещо общо  Thinking Те също са много красиви. Винаги съм искала да имам голяма градина с райграс, такива пътечки, каквито показвате сега, градинска пейки и много цъфнали дървета, на които цветовете да хвърчат около мен  Heart Eyes Много романтично съм настроена относно градините  Flutter

# 56
  • Мнения: 237
Да не е това. Не е магнолия - а церцис,  дървото на Юда или дървото на познанието. Сега цъфти, почти без листа. После се раззеленява и плодовете му са в едни шушулки  bowuu
http://images.google.bg/images?gbv=2&hl=bg&client=firefo … D0%BD%D0%B8%D1%8F

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 22:45 от orkud

# 57
  • Мнения: 1 849
Аз режа с една голяма ножица за трева, но и пътеката не е много голяма.
Този церцис много красив бил! И колко цвят има  Peace
Някой знае ли как да накарам една ябълка да се "изправи"?  newsm78 Полегнала е на една страна и имам чувството, че ако не я изправя тази година - ще падне - а ражда много и са й супервкусни ябълките. Орязахме клоните откъм наведената страна, ама с какво да я подпирам - зимата бяхме сложили един дебел дървен прът, но ефект нямаше...

# 58
  • Мнения: 237
Не съм убедена, но май гледах в някакво списание. Отстрани на дървото в радиус бяха забити няколко метални кола. Към тях имаше привързани въжета, за които беше хванато дървото. Мисля, че постепенно скъсяваха дължината на въжетата. Внимавай с въжетата, да не се нарани кората, ако са от тези, с метал. Уфф, ама и аз обясних  Rolling Eyes
А аз в къщи изправих млада фиданка, като забих метален кол дълбоко в основата, обратно на наклона и  я вързах към дървото. Определено не ме бива в обясненията  Embarassed, но сега вече е хубаво дръвче - ябълка  Hug и мисля, че се кани да дава плодове.

# 59
  • Мнения: 32
Да не е това. Не е магнолия - церцис,  дървото на Юда или дървото на познанието. Сега цъфти, почти без листа. После се раззеленява и плодовете му са в едни шушулки  bowuu
http://images.google.bg/images?gbv=2&hl=bg&client=firefo … D0%BD%D0%B8%D1%8F
Това което си показала си е Церцис, а това http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11408244 - си е магнолия. Първото расте на малки снопчета, а магнолията на отделни по-големи цветове. Съжалявам, че така се намесвам в темата, но в къщи /на двора/ имам магнолия/на която много се радвам/ и за това исках да уточня.

Общи условия

Активация на акаунт