ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 6

  • 64 204
  • 580
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 265
За да не е просто запис,ето поляна с теменужки

# 16
  • Мнения: 44
Здравейте момичета ето и от моята градинка



# 17
  • Мнения: 46
Браво,постарала си се  Hands Clap

# 18
  • Мнения: 13 512
a откъде мога да си купя дръвче магниолия/. Има ли ги в Бриколаж?

# 19
  • Мнения: 15 619
a откъде мога да си купя дръвче магниолия/. Има ли ги в Бриколаж?
За Бриколаж, не знам, но моят съпруг го купи от частна ботаническа градина покрай р. Велека.
Ако край Варна има някакъв разсадник.... newsm78

# 20
  • Мнения: 2 123
 Барби, страхотна е градината ти!!! точно такава визия искам иаз за едната си леха!
Любознателна, благодаря за темичката. Дано я преместят. А относно градината ти - дзен градини са тези, които предразполагат към хармонизиране на личността и съзерцателност. наистина ще ми е приятно да видя и други кътчета от прелестите ти!
Монда, в повечето градински центрове има. /напр. в кв. Св. Троица има склад на вносители на растения от холандия. там със сигурност има магнолии. Днес си поръчахме и ние /да не се минем, след като видях красавицата на Любознателна//

Днес засях лехата с миска за японска морава. Имаше много миниятюрни семенца... и май попаднаха по-надълбочко, ама то ще си покаже. Засях и лехички с мента, лавандула и копър.
Чудя се астрите дали да ги направя на разсад в сандъчета или директно в земята да ги насея?

# 21
  • Мнения: 46
Барби, страхотна е градината ти!!! точно такава визия искам иаз за едната си леха!
Любознателна, благодаря за темичката. Дано я преместят. А относно градината ти - дзен градини са тези, които предразполагат към хармонизиране на личността и съзерцателност. наистина ще ми е приятно да видя и други кътчета от прелестите ти!
Монда, в повечето градински центрове има. /напр. в кв. Св. Троица има склад на вносители на растения от холандия. там със сигурност има магнолии. Днес си поръчахме и ние /да не се минем, след като видях красавицата на Любознателна//

Днес засях лехата с миска за японска морава. Имаше много миниятюрни семенца... и май попаднаха по-надълбочко, ама то ще си покаже. Засях и лехички с мента, лавандула и копър.
Чудя се астрите дали да ги направя на разсад в сандъчета или директно в земята да ги насея?
irinii,мен ако знаеш колко семена ме чакат за директно засяване.Просто бях засяла 7-8 съндъчета преди близо месец и нищо .Решила съм да засея другите в градината.Тук е мястото да благодаря публично на luna,за изпратените от нея семенца  bouquet

# 22
  • Мнения: 59
Найстина в Света Тройца има магнолия и то доста големички,но пък цените са им по високи от тези за който
се писа тук.Моята е от там/Флора/и струваше 37.00лв.

# 23
  • Мнения: 1 117
да не ви изпусна пак, цопвам се и аз.
днес се бях приготвила да снимам цъфнали китки, обаче какво да ви кажа - само иглики, и два-три нарциса имаше...
и не снимах нищо. явно при нас е по-високо, и по-късно ще станат работите.

и аз си купих микс за японска морава, ама то толкова малко семенца, два пакета около една слива ги наръсих, дано нещо израсте. Забодох две далии - голяма червена и голяма оранжева, и в една саксия семенца от лупини - за разсад. А, и момини сълзи садих от двора на свеки, и горски теменужки отмъкнати от между блоковете в квартала  hahaha

другата седмица май ще имам късмет да се разходя до крайморската ни градина, да видя и там как върви, ама щом тук нищо не е цъфнало, и там ще е така сигурно. ще видим де.

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
albenap , много ти е хубава полянката, съвсем натурална Simple Smile Аз съм намислила да изкореня малко виолетки, зад блока, има ги в огромни количества. Чакам само да прецъфтят, за да не  е съвсем безочливо Mr. Green

barby_s_g_d , много цветна градинка Simple Smile Ще чакаме снимки лятото пак Simple Smile

a откъде мога да си купя дръвче магниолия/. Има ли ги в Бриколаж?

Предполагам, че ги има в по-големите разсадници, особено сега, когато цъфтят (по-лесно се продават Simple Smile ) Ние си обикаляме разсадниците профилактично и винаги си тръгваме с нещо Laughing А и цените на различните места са различни.
Разбрах от брошурата на Баумакс, че също продават, 60см за 30лв.
За мен Суланж са най-красивите (като тази, която показах)



Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 10:51 от ljuboznatelna

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 44
Ето още малко от минала година
Тази година като цъфнат ще снимам и ще показвам сега имаме две къщи и сега оправяме и на новата къща градинкатат сега засадих цъфтящи храсти дано само се прихванат.


# 27
  • Мнения: 2 123
Ще дадете ли акъл за астрите - в сандъче или  директно в почвата? А бегониите?

# 28
  • Мнения: 3 219
Вчера ходихме до Варна, и се сдобих с още петунии Crazy, взех и две пакетчета семенца с някакъв Цветен микс, някой май ги беше показвал в предната тема newsm78. Накупих и доста сандъчета, почва ...и ине успях много да разгледам, че бях с малкия разбойник и се налагаше да го гоня из магазина. Преди два дни пък си купих разкошна тъмновишнева алба, и тя чака да я преместя в нова саксия. Идната седмица дават хубаво време, така че ...запретвайте ръкавите Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 3 669
Ще дадете ли акъл за астрите - в сандъче или  директно в почвата? А бегониите?

Аз сея астрите направо в земята, а на следващата година те се самозасаждат. Малко като буренчета са. За бегониите незнам, друг да каже.

Общи условия

Активация на акаунт