Роял Айсинг - Семинарна тема

  • 72 285
  • 141
  •   1
Отговори
# 90
  • У дома
  • Мнения: 1 741
     

За Дими и Тандури!!!   Нещо, което трябва да имате предвид, ако харесвате тозе айсинг - декориране върху тюл. Довечера ще направя и цветя, защото първите се счупиха, но нали правим всичко за първи път. Научих много от грешките си и от вас. Още веднъж благодаря.   bouquet

# 91
  • Мнения: 7 091
За Дими и Тандури!!!   Нещо, което трябва да имате предвид, ако харесвате тозе айсинг - декориране върху тюл. Довечера ще направя и цветя, защото първите се счупиха, но нали правим всичко за първи път. Научих много от грешките си и от вас. Още веднъж благодаря.   bouquet

Аталанта много добре се е получило!!! Би ли споделила как се казва книгата ти за Роял Айсинг, защото искам да си взема и аз да прочета малко повече Simple Smile

Момичета, извинете ме, че така набързо се включвам, но тези дни ми е много натоварено! Hug

# 92
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз най-сетне смогнах да изгледам всичките филмчета.
Tandoori златни ръце имаш - дори и за първи път да правиш нещата всичко се получава повече от чудесно - благодаря за видеоматериалите много са впречатляващи.
Дими страхотна тема си направила - много много благодаря за толкова богатия набор от информация, който си представила.
Atalanta винаги успяваш да ни изненадаш с нещо ново и нестандартно - чакам с нетърпение следващите ти опити.

# 93
  • Мнения: 7 091
Благодаря ти Шемет Simple Smile

Забравих да ви кажа! Нали се чудехме за обръщането на тортата дето каза Аталанта, в една книга ( не си спомням точно коя, че четох няколко в книжарницата, май беше на Марта Стюарт за тортите) обясняваха как преди да се обърне обратно се слага на парче вата,  8 см дебело. Предполагам и на дунапрен ще стане, но може би трябва да е малко по-дебело.

# 94
# 95
  • У дома
  • Мнения: 1 741
   

# 96
  • У дома
  • Мнения: 1 741
 

# 97
# 98
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Снимките са от The International School of Sugarcraft Book One (Bk.1) by Nicholas Lodge and Janice Murfitt

Първите снимки бяха от Art of Sugar Craft Royal Icing by Brenda Purton

# 99
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Здравейте момичета. Ето и моят първи опит с РА. След тези красоти, които видях моите неща изглеждат малко семпли, но все пак, първи опит. Wink

А тук и останалите неща:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=350857&pid=11420041
Критика понасям!
Само да ви кажа, че нямам пош и подходящ накрайник и всичко съм правила с торбичка. На този етап желанието ми е повече от възможностите и оборудването.  Crazy

# 100
  • Мнения: 264
Atalanta благодаря ти  - голяма красота. Аз да питам един малко тъп въпрос  Мрежата която прилича на перденце и се обкантва с РА някаква текстилна ли е или също е нещо което се яде? Защото ако е ядливо ще го призная за най-висша форма на майсторлък.

# 101
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Atalanta Благодаря за всичките снимки и тези от книгата и сегашните - просто забележителни неща се правят с РА а метода за заобикаляне на гравитацията ме впечатли най-много.

# 102
  • У дома
  • Мнения: 1 741
иглика333 , това е най-обикновен тюл. За съжаление няма как да се направи ядливо, но в името на красотата става.

И аз благодаря за темата. Не е лесно с тюла, обаче, почти не се вижда. Скъпия не пипа нищо в кухнята, защото му се привиждат прозрачни пеперуди навсякъде.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 113
Atalanta, толкова ти благодаря, че добави тази техника! Много добре са станали твоите неща - чакам снимките. Само се чудя - на снимките, които показват листата и другите детайли от коледната торта, имам чувството, че тюлът е под прозрачен материал, по който се прави айсингът, а така няма как да станат заедно....Може ли малко да поразкажеш за техниката и има ли някакви особености с този тюл?

mmmStelxen_m, много точен рисунък и това с пликче...Браво!

# 104
  • Мнения: 452
Да се отчета и аз с моите творения.Тези, на оризовата хартия,всичките се начупиха,добре,че имах още РА и ги направих наново върху джоб.

Общи условия

Активация на акаунт