Роял Айсинг - Семинарна тема

  • 72 241
  • 141
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 776
И мен това с обръщането малко ме смущава.Ако е хубаво сиропирана торта, пълна с крем мисля,че това няма да е възможно.Ако е само някакъв сух блат като кекс,тогава може да стане,но в противен случай, хич не ми се вярва  Thinking .

# 46
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Зависи с какво е покрита тортата - ММФ според мен може да го понесе с пълна сила особено ако успееш да подгънеш ръбчето отдолу под тортата.

# 47
  • Мнения: 6 776
Шеметче,може и да си права.Не съм ползвала ММФ.Досега съм работила 3-4 пъти само с готова ММ и то винаги разточена съвсем тънко,защото не си падам по този тип украса като вкус.Аз разсъждавам според тортите, които аз правя - много сиропирани и с много крем.Ако я обърна върху повърхност с по-малък диаметър (както е на снимката) има голяма вероятност това което "виси" да се счупи.Все пак ще трябва доста време да постои така докато се украси и изсъхне.

# 48
  • Мнения: 634
Атланта,тези фаилове дето ги показа са просто невероятни.На това аз му казвам изкуство  chef  chef  chef
Само не се сещам как ще се отлепи полу сверата за чадърчето

# 49
  • Мнения: 1 329
Тandoori, Дими и тук многооооо благодаря за страхотния труд, който сте положили. smile3501

Изгледах клипчетата до 6, имам още малко, но с трудоемката задача, която съм се захванала надали ще ми остане време тази вечер.
"Светнаха " ми доста неща, но все още не съм достатъчно тренирана и за icing-a. Все пак скоро мисля да пробвам Wink

# 50
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Тандури и всички останали момичета, които се погрижиха за тази тема, шапка ви свалям!   bouquet Благодаря ви момичета, че сте така търпеливи и всеотдайни и споделяте опита си с нас. Изгледах всички клипчета и много се запалих по айсинг-а. Скоро ще опитам и аз.   chef

# 51
  • София
  • Мнения: 1 163
Много полезна тема Hug. Всичко е концентрирано, точно и ясно, и сега всеки който иска да знае нещо за работата с айсинг вместо да задава въпрос в тортената тема и да се лута в търсене там , спокойно може да разгледа тази.  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 2 113
Аталанта, много благодаря за файловете. Записах си ги, ще ги разгледам и по-подробно с чел и да прочета нещо от обясненията. За обръщането - никога не би ми го родила главата, но за торта от рода на коледен кейк, покрит с марципан и фондан...не мисля, че ще е голямо предизвивкателство да се обърне и да пости така...

Клер, ще се радвам да науча нещо за 3Д тортите, но нямам никакъв опит, а само въпроси. Въпреки това, с удоволствие  бих се включила в една такава тема, както и да мога да помогна.

Тандури, ти прави нещо подобно на чадърчето в сватбената си торта, как се отлепя от топката, наистина и твоята пластмасова от играчка ли беше?

# 53
  • Мнения: 681
По темата имам няколко въпроса и едно предложение: Ако върху тортата има елементи направени с роял аисинг как би могла да се разреже без целият елемент да тръгне заедно с парчето или пък да се начупи? Интересувам се също така как стои въпроса с оцветяването на аисинга,било то за покритие на цяла торта или просто за направата на фигурки. Друг въпрос или по-скоро молба е ако може някой да напише с кой покрития вървят фигурките от роял аисинг и с кой да избягваме да ги използваме.Имам предвид както каза Тандоори че не е хубаво да се слагат на торта покрита с крем, защото ще се разтекат. Колко време мога да съхранявам фигурки от аисинг направен по рецептата на Тандоори с пресни яйца? А как се съхраняват всъщност? А предложението ми относно семинарите е поне на този начален етап да не се хвърляме на прекалено сложни неща,а да се направят семинари за често използвани техники но които са трудни за повечето хора,както е роял аисингът. В тази връзка, давам скромното си мнение че би било хубаво да се направи семинар за покритието с руска мастика.От това което съм чела тук, стигам до заключението че доста хора биха искали да направят торта с него отгоре,защото е съвсем бяло за разлика от другите,но има страх защото явно не се получава лесно.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 113
Ако върху тортата има елементи направени с роял аисинг как би могла да се разреже без целият елемент да тръгне заедно с парчето или пък да се начупи?
Интересен въпрос:) Никога, когато съм правила торта, не съм се замисляла как ще се реже...Често обаче майка ми ме пита "е, това сега как ще се среже?" Предполагам, че все пак, преди тортата да се нареже, тя се отнася настрани от мястото, където е изложена на вниманието на гостите, след това се отстраняват елементите, които пречат на рязането и се реже на парчета....

Интересувам се също така как стои въпроса с оцветяването на аисинга,било то за покритие на цяла торта или просто за направата на фигурки.
Оцветява се с бои за сладкарски цели, слага се по малко (по капка), докато се нацели нужния цвят. Ако са течни и размекнат айсинга, трябва да се възстаниви нужната консистенция. Може изсъхналите изделия или част от тях да се оцветяват с боя и четка.

Друг въпрос или по-скоро молба е ако може някой да напише с кой покрития вървят фигурките от роял аисинг и с кой да избягваме да ги използваме.Имам предвид както каза Тандоори че не е хубаво да се слагат на торта покрита с крем, защото ще се разтекат.
В отговора на Тандури се вкюлчва основния признак по който могат да се определят покритията, които не биха навредили на декорация от Роял айсинг - такива, които не са с висока степен на влажност и на масленост (захарни покрития, роял айсинг)


Колко време мога да съхранявам фигурки от аисинг направен по рецептата на Тандоори с пресни яйца? А как се съхраняват всъщност?
Ако не се предполага, че ще се ядат, а само ще украсяват тортата - едни добре изсъхнали елементи от Роял айсинг, поставени в кутия с капак, на прохладно, невлажно място би трябвало да могат да се съхранят в добър вид неограничено време.  Тъй като бактериите се развиват там, където има влага, топлина, то сухотата на айсинговите изделия ги предпазва от развитие на бактерии, както и високото съдържание на захар действа като консервант.

А предложението ми относно семинарите е поне на този начален етап да не се хвърляме на прекалено сложни неща,а да се направят семинари за често използвани техники но които са трудни за повечето хора,както е роял аисингът. В тази връзка, давам скромното си мнение че би било хубаво да се направи семинар за покритието с руска мастика.От това което съм чела тук, стигам до заключението че доста хора биха искали да направят торта с него отгоре,защото е съвсем бяло за разлика от другите,но има страх защото явно не се получава лесно.
На тортената сбирка в началото на май ще има демонстрация на работа с руска мастика, идеята е да се снимат повечето семинарни дейности и после тук , чрез Тортената тема да станат достояние тези неща и за неприсъствалите:)))

# 55
  • Мнения: 7 091
Тандури, ти прави нещо подобно на чадърчето в сватбената си торта, как се отлепя от топката, наистина и твоята пластмасова от играчка ли беше?
Дими, на сватбената торта в/у оранжевата топка не беше айсинг, а фондан. Изрязвах с формички и залепях една до друга.
А иначе абсолютно няма никакъв проблем с отлепянето! Нищо специално не се прави, по същия начин, по който видяхте, че се отлепи от джобовете, така пада и от пластмаса, и от порцелан, досега не ми се е случвало нещо да залепва. Вътре в моята топка имаше куха пластмасова такава, просто се отваряше на две сфери и се продаваше отделно като играчка за елха или тежест за балон ( от тези дето се вързват отдолу.

# 56
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз също благодаря за хубавата тема и като подарък за Тandoori и Дими мисля да пробвам една много рядка техника с айсинг, само да се справя със сухите белтъци. До утре  Hug

# 57
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
....в/у оранжевата топка не беше айсинг, а фондан. Изрязвах с формички и залепях една до друга.

Тандури това е нещо, което силно ме впечатли как изрязваш с ножичка за маникюр фондана - направо ми преобърна мирогледа с това упражнение.

Да кажа и че съм до никъде с гледането на филмчетата така че ако може задръжте темата незаключена за известно време защото аз сигурно ще имам въпроси а вероятно няма да съм и единствената.
  bouquet

# 58
  • Мнения: 7 091
Аз също благодаря за хубавата тема и като подарък за Тandoori и Дими мисля да пробвам една много рядка техника с айсинг, само да се справя със сухите белтъци. До утре  Hug

Петя, не се притеснявай! Със сухи  белтъци се прави много по-лесно! Simple Smile
Успех и чакаме с нетърпение Simple Smile

Шемет, само да подчертая нещо, преди някой да се е ужасил, че тази ножичка ми е само за това  Joy, не си правя ноктите с нея по принцип  hahaha

# 59
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
И аз да питам нещо. Всъшност как става покриването на торта с айсинг и кой айсинг се използва за тази цел?

Общи условия

Активация на акаунт