Бременност и епилепсия?

  • 88 645
  • 230
  •   1
Отговори
# 60
Ами аз пия по две таблетки от 300 мг. конвулекс хроно  и пирамем по две таблетки. Преди да решим че ще искаме бебе  пиех по 3 таблетки конвулекс хроно, да си призная аз винаги съм малко паника Simple Smile))

# 61
  • Мнения: 2 336
Ами аз пия по две таблетки от 300 мг. конвулекс хроно  и пирамем по две таблетки. Преди да решим че ще искаме бебе  пиех по 3 таблетки конвулекс хроно, да си призная аз винаги съм малко паника Simple Smile))
Прати ми на лични скайпа си или ICQ-то, за да си обменяме опит. Приятен ден Peace

# 62
За съжаление в къщи нямам все още нет, малко първобитно ама......а  на работа нямам права за ICQ и Skype, мейла ми е furba@mail.bg. Ще се радвам да си пиша със сродна душа:) Обещавам скоро да имам нет, планирам да изляза в болничен и без нет у дома  ще изкукам. В кой месец си?

# 63
zdraveite
az sahto imam epilepsia i iskam da imam bebe.molia vi daite niakakvi saveti.imam edno dete,i si spomniam kolko trudna beshe bremennosta mi.sega iskam oshte edno dete i sam gotova na vsidko,no se pritesniavam i za ploda.molia pishete na : v_georgieva76@abv.bg

# 64
a kak deistva v sashtnost konvuleksa

# 65
  • Мнения: 2 336
zdraveite
az sahto imam epilepsia i iskam da imam bebe.molia vi daite niakakvi saveti.imam edno dete,i si spomniam kolko trudna beshe bremennosta mi.sega iskam oshte edno dete i sam gotova na vsidko,no se pritesniavam i za ploda.molia pishete na : v_georgieva76@abv.bg
Здравей, аз мисля че при всеки бременноста протича различно. Например аз не мога да се оплача. Но след като имаш едно дете незнам какъв съвет мога да ти дам. newsm78 А що се отнася до Конвулекса -това е ново аниепилептично лекарство. И така като чета в момента много го прилагат наред с Топамакса и Трилептала. Ако искаш нещо конкретно да питаш и съответно ако мога да ти помогна ще го направя с най-голяма удоволствие. Приятен ден  bouquet

# 66
Здравейте, аз не съм на ясно с темата за епилепсия, само искам да кажа, че от години страдам от силна и мъчителна мигрена - за целта съм пила конвулекс хроно, сибелиум и топамакс .
тези лекарства доста разредиха пристъпите ми и се чувствах добре от тях, но когато споделих , че искам да започна с опитите за забременяване - лекарите категорично казаха, че трябва да спра приема на тези медикаменти .
и сега ако имам мигренозен пристъп, който не се издържа мога да взимам само Имиграл еднократно .
Преди съм взимала и ривотрил и ксанакс за успокоение на нервите , но и това спрях .
не знам как е точно при епилепсията, но дано с това съм ви била полезна .

епилептик съм от 20 години  мога само да те напътя за твоята мигрена най- подходящо средство е ТЕГРАТОЛА 2Х 200 МГ. ДНЕВНО .

# 67
За гърч при самото раждане!
Моят невролог ми съобщи че самите инжекции които се бият по време на самото раждания ускоряване на контракциите, за понижаване на болката, подтискат появата на пристъп. А секциото може да доведе до сериозни проблеми както за майката, така и за втората бременност

# 68
  • Мнения: 2 069
За гърч при самото раждане!
Моят невролог ми съобщи че самите инжекции които се бият по време на самото раждания ускоряване на контракциите, за понижаване на болката, подтискат появата на пристъп. А секциото може да доведе до сериозни проблеми както за майката, така и за втората бременност
какви  newsm78
защото моят невролог каза че е препоръчително секциото

# 69
  • Мнения: 2 336
За гърч при самото раждане!
Моят невролог ми съобщи че самите инжекции които се бият по време на самото раждания ускоряване на контракциите, за понижаване на болката, подтискат появата на пристъп. А секциото може да доведе до сериозни проблеми както за майката, така и за втората бременност
какви  newsm78
защото моят невролог каза че е препоръчително секциото
моя също каза че е препоръчително секциото и така и родих

# 70
  • София
  • Мнения: 154
Искам да се обърна към всички девойки и жени, които имат този етикет Епилепсия. Защото първо това , че имате Епилепсия не значи нищо, тя е много индивидуална. Сестра ми и аз имаме заболяване , което не се установи и просто сложиха тази диагноза, но двете сме стигнали до там по различни начини и възраст. При сестра ми се получи от много висока температура, а при мен от много силен стрес. Лекувам се от 20 години и винаги сме го криели, затова първо искам да Ви поздравя за куража да го признаете пред друг човек без наложителна причина. Сестра ми взима повече хапчета от мен и роди здраво , умно и красиво момиченце вече на 4г. В момента съм бременна в четвъртия месец и единственото което съм правила е да приемам фолиева киселина и леко намалихме хапчетата по прценка на доцента, който ни гледа от 20 г. Така че правете опити, имайте си дечица и не се плашете от този етикет, много са малко наследствените случаи и те родителите си знаят, а вие щом не го наследявате Дерзайте ! Heart Eyes
Мога да Ви препоръчам лекаря при когото сме, иват от цялата страна при него и е много добър, консултацията е безплатна ЕЕГто е 25лв. и се прави през 6 месеца. Доц. Алексиев Медицинска академия гр.София

# 71
  • Мнения: 2 336
dgudge много съм щастлива когато прочета или разбера такова нещо, извинете ме за правописа но честно казано съм развълнувана. Желая ти леко бременеене вярвам че ще бъде такова, защото аз ходя при същи лекар. Когато попитах доц. Алексиев за гинеколог занимаваш се в това направление така да се каже той ме насочи към проф. Чернев "Майчин дом" и съм доволна.
Ти къде ходиш? Е вярно заплащташ си но като видиш крайния резултат забравяш всичко. Желая ти успех  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 154
Гинеколога ми е Гиздев от военна болница понеже личния лекар ми е там, но той е временно сега понеже е болен доцента изчаквам да го питам дали може в Тина Киркова да съм защото свекърва ми е мед сестра и за там е чула добри неща за докторите дори за пациенти с тази диагноза. Сестра ми също доцента я прати при Чернев в Майчин дом, но ми е малко далече и ако има вариант да не съм там  ще се радвам, доктора е добър , но сестра ми доста пътуваше от Люлин до там при това със зимно бебе. Но каквото стане  Hug

# 73
  • Мнения: 2 336
dgudge  аз всеки месец пътувах от Пазарджик до София за това разстоянието не трябва да бъде причина. За това гледай кое ще е най-добре за малкото същество Peace

# 74
Здравейте момичета!
Много се радвам за Вас, че имате и ще имате до себе си съкровища, които ще Ви направят и Ви правят щастливи. Във форума намирам много информация, която ми е необходима, защото и аз имам епилепсия и желая да имаме дете. В момента се интересувам от всичко, което е свързано с тази тема. Благодарности на всички, които споделят личен опит и мнения.  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт