Бременност и епилепсия?

  • 88 538
  • 230
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 336
Момичета май съм бременна, казвам май защото още на съм ходила на лекар, но и двата теста бяха положителни, а и ми закъснява с 4 дена. А сега моля кажете ми , тъй като аз вече ходих при специалист преди 6 месеца ми намалиха дозата на Конвулекса, но ми казаха задължително да пия фолиева киселина, аз ще ходя на лекар другата седмица, но вече си купих фол.киселина и смятам да я започна, въпроса е че четох че при моя статус, май трябва да пия двойна доза, т.е. по две таблетки дневно. Някой може ли да ми каже по колко да пия, защото искам да я почна веднага, преди да съм консултирала дозата с лекар. Предварително ви благодаря:   bouquet

Здравей, аз преди да забременея пиех по 1 таблетка фолиева киселина, но след като разбрах че съм бременна започнах по две таблетки по препоръка на лекуващият ме лекар и я пих до средата на 4 месец. Но закъснението от 4 дни ми се струва малко newsm78 , но дано двете чертички се окажат  вярни. А лекарствата ми ги намалиха и дори някои ги смениха, но не съм преставала да пия медикаменти. Желая ти успех  Hug

# 46
  • Мнения: 119
поздравявам ви за куража моми4ета! ще следя темата,защото ме вълнува (дъщеря ми е с епи).а можете ли да ни препоръ4ате лекар,който да е и добър невролог, и да разбира от ендокринология,и от гинекология? сега лекуващати я невролог и гинеколог не са на еднакво мнение. тя има проблеми с някои хормони,с нередовен цикъл е и т.н.

# 47
  • Мнения: 2 068
Не само при епилепсия трябва да се ражда секцио.Аз съм със стара  травма на главата след катастрофа/ станала 98 г./, не пия лекарства вече 3 години и нямам никакви оплаквания, въпреки това се консултирах с невролог и той каза че е препоръчително раждането да е секцио с епидурална упойка.
Едно нормално раждане /или пълна упойка/ може да довете до връщане към старото състояние и пиене на лекарства.

# 48
  • Мнения: 2 839
Не само при епилепсия трябва да се ражда секцио.Аз съм със стара  травма на главата след катастрофа/ станала 98 г./, не пия лекарства вече 3 години и нямам никакви оплаквания, въпреки това се консултирах с невролог и той каза че е препоръчително раждането да е секцио с епидурална упойка.
Едно нормално раждане /или пълна упойка/ може да довете до връщане към старото състояние и пиене на лекарства.


За пълната упойка ОК, ама нормалното раждане с какво може да доведе до това!?

# 49
  • Мнения: 2 068
Дълбокото дишане може да възбуди вече отихналото огнище.

# 50
Ох момичета не мога да се стърпя, вчера ходих при докторката , в 6 седмица съм,   bouquetДругата седмица отивам при лекуващия ми невролог, да видим и там какво ще ми кажат:)

# 51
  • Мнения: 2 336
Ох момичета не мога да се стърпя, вчера ходих при докторката , в 6 седмица съм,   bouquetДругата седмица отивам при лекуващия ми невролог, да видим и там какво ще ми кажат:)
Само да те попитам. Ти не си ли ходила до сега до лекуващият те лекар преди да забременееш?
И той не знае ли че си бременна?

# 52
Когато решихме че искаме бебе , пъвро отидох при лекуващия ми невролог в София(аз съм от Русе) и тя ми намали лекарствата, след което започна упоритата работа:)Сега ще ходя контролно да ме видят вече като съм бременна , дали има необходимост от други лекарства. А пък аз докато дочакам ходенето почнах фолиева киселина, след консулта в София, пак съм при гинеколкожката и така.

# 53
  • Мнения: 2 336
Когато решихме че искаме бебе , първо отидох при лекуващия ми невролог в София(аз съм от Русе) и тя ми намали лекарствата, след което започна упоритата работа:)Сега ще ходя контролно да ме видят вече като съм бременна , дали има необходимост от други лекарства. А пък аз докато дочакам ходенето почнах фолиева киселина, след консулта в София, пак съм при гинеколкожката и така.
В коя седмица си? Защото аз отидох при лекуващият ме лекар в края на 5месец /като той много добре знаеше, че съм бременна от самото начало/,  редно е и той да е в течение на нещата, но не ми увеличи дозата на лекарствата. По вероятно е да ти увеличи дозата на сегашните лекарства, ако се чустваш добре, но за смяна много се съмнявам newsm78. А що се отнася до фолиевата киселина аз я пиех един месец преди да забременея, а после и до 4м. включително по 2 таблетки на ден.
 
Весели празници
  bouquet  bouquet  bouquet

# 54
Ами когато казах на лекуващия ми невролог че имам намерение да ставам мама, само ми намалиха дозата на Конвулекса, но не ставало дума за пиене на фолиева киселина преди да забременя, разбрахме се като разбера че съм бременна , да отида на консулт и тогава да ми изпише фолиева киселина, ама мене малко ме хвана страх и започнах от сега да я пия, иначе съм в шеста седмица, бебо е 18 мм, много се вълнувам, което определено обаче ми пречи smile3511
Весели празници и от мен

# 55
  • Мнения: 2 336
Ами когато казах на лекуващия ми невролог че имам намерение да ставам мама, само ми намалиха дозата на Конвулекса, но не ставало дума за пиене на фолиева киселина преди да забременя, разбрахме се като разбера че съм бременна , да отида на консулт и тогава да ми изпише фолиева киселина, ама мене малко ме хвана страх и започнах от сега да я пия, иначе съм в шеста седмица, бебо е 18 мм, много се вълнувам, което определено обаче ми пречи smile3511
Весели празници и от мен
Колко Конвулекс пиеш та се  притеснявай, аз също пия Конвулекс хроно по 2 таблетки на ден от 300мг+тегретол+ривотрил 0,5мг. Не разбрах само кое ти пречи newsm78 newsm78 newsm78
И в 6г.с. не е фатално да започнеш да пиеш фолиевата киселина. Поздрави  bouquet

# 56
  • Мнения: 113
Честито на всички   bouquet които вече имат бебче или очакват
аз още съм далече от това, но продължавам да ви чета и се надявам  Rolling Eyes
да се усмихвате много и да се радвате на мъничетата

# 57
  • Мнения: 802
Здравейте, аз не съм на ясно с темата за епилепсия, само искам да кажа, че от години страдам от силна и мъчителна мигрена - за целта съм пила конвулекс хроно, сибелиум и топамакс .
тези лекарства доста разредиха пристъпите ми и се чувствах добре от тях, но когато споделих , че искам да започна с опитите за забременяване - лекарите категорично казаха, че трябва да спра приема на тези медикаменти .
и сега ако имам мигренозен пристъп, който не се издържа мога да взимам само Имиграл еднократно .
Преди съм взимала и ривотрил и ксанакс за успокоение на нервите , но и това спрях .
не знам как е точно при епилепсията, но дано с това съм ви била полезна .

# 58
  • Мнения: 802
Забравих да ви кажа само, че при мен топамакс даде страничен ефект - отслабване .
споням си че когато го пих имах непоносимост към храната и отслабнах доста тогава .
та после едва си възстанових малкото ми необходими  кг.

# 59
  • Мнения: 2 336
Забравих да ви кажа само, че при мен топамакс даде страничен ефект - отслабване .
споням си че когато го пих имах непоносимост към храната и отслабнах доста тогава .
та после едва си възстанових малкото ми необходими  кг.
По принцип при всеки топамакса дава това отражение-отслабване. И при мен беше така като го приемах Wink

Общи условия

Активация на акаунт