Бременност и епилепсия?

  • 88 539
  • 230
  •   1
Отговори
# 30
здравейте всички които сте споделили проблема си тук.аз сьщо страдам от епилепсия и зная какво бреме е това. имам дете на 13 г. и е напълно здраво слава богу.забременях много рано и не знаех какви рискове крие това,, за това сега искам да споделя какво научих през годините , аз също изкам второ дете но не се решавам.това което ще напиша съвсем не важи за всички,нали всеки е различен организъм и понася нещата различно.и така:
1.лекарствата не бива да се спират,това може да доведе до повече пристъпи,а те са опасни за плода, спира притока на кислород.
2.подгответе се че пристъпи може и да има дори и отдавна да не сте имали,хормоните се променят много и това влияе.
3.фолиевата киселина е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА още преди да забременеете,още когато решите да пристъпите към това иначе прекрасно събитие.
4.епилепсията се предава само ако епилепсията е вродена, иначе е невъзможно.
5.вече медицината е напреднала и всяко заболяване на плода предизвикано от лекарствата може да се диагностицира на време но бременноста трябва да се прекъсне ако има такова,друг начин все още няма.
6.при всеки тип епилепсия бременноста протича различно,ако при вас има някой от по леките, без големи припадъци и загуба на съзнание, значи имате късмет, няма да е фатално за вас,но ако имате грант мал например, по добре е да не оставате сама през тези 9 месеца, а и около година след това - личен опит.при мен бяха по два на месец- след 7 месец и още 3-4 през последвалата година.
7.няма да кърмите,но това е за добро на бебето, лекарствата преминават в кърмата
8.по добре е да родите секцио
9.подгответв хората около ваз,в противен случай може и да ви навредят в желанието си да ви помогнат.дори и да сте крили от съпруга си за болеста, време е да му кажете.
10.не гледайте много телевизия, компютрите са забранени,спете колкото се може повече .
11.и най важното намерете лекар който се занимава с бременни жени страдащи от епилепсия.

ами това е от мен.желая ви успех и дано това което ви написах ви е от помощ.много четох и много разпитвах но аз нямам никой освен мъжа си и не смея.за това ще споделя какво смятам да направя.ще си осиновя дете,въпреки че имам едно, искам да осмисля още повече живота си,защото няма нищо по хубаво на този свят от това да отгледаш дете.
ако някой иска да ми пише, ще се радвам:v_georgieva76@abv.bg
късмет 

# 31
  • Мнения: 581
Успех на всички ви и ако много искате нещо, то непременно ще ви се случи. Пожелавам ви безпроблемни бременности.   bouquet

# 32
Здравейте искам да попитам нещо?От 8 години съм на Конвулекс и ми понася добре,и има вероятност да съм бременна/нещо което истински желая/ .Невроложката ми много ме уплаши че е възможно бебето да е с малформации. В средата на месеца ще ходя при лекуващия ми невролог в София.Но съм адски уплашена. Някой пил ли е Конвулекс по време на бременност?Благодаря за отговора

# 33
Здравей! Аз пия Конвулекс хроно. По време на бременността пиех Депакин /което е същото лекарство, но производителят е различен и затова е различно името/. Имам съвсем здраво детенце и планирам втора бременност. Не се притеснявай предварително. Препоръчвам ти в София да отидеш при д-р Валентина Мазнейкова, много добър специалист по патология на бременността. Ако има малформации, ще ги види. А ти пила ли си фолиева киселина?

# 34
Благодаря ти за отговора.Можеш ли да ми дадеш координати на тази лекарка? Тя всъщност гинеколог ли е?Ти преди бременноста или по време намали лекарствата?Ако задавам неудобни въпроси ме спри?

# 35
Малко съм объркана ,сега видях че си написала какъв лекар е Д-р Мазнейкова. Фолиева киселина не съм пила, аз взех решение да имам дете съвсем наскоро и още не съм посетила гинеколог.Реших че първо трябва да посетя невролог.А междудругото аз също съм на Конвулекс Хроно.В нета пише ужасни неща за влиянието на Valproic Acid върху плода.Което ме кара да изпадам в ужас и да страхувам още повече

# 36
И аз съм чела ужасни неща за Конвулекса, но моята невроложка ме успокои, че в 20-годишната й практика няма случай на епилептичка, родила ненормално дете. Не съм спирала, нито намалявала лекарствата по време на бременността. Но фолиева киселина пий задължително! Започни още от днес! Тя предпазва от малформации през първите 3 мес. на бременността, а в нашия случай трябва да се взема в повишени дози /по 2 табл. дневно/. Не се притеснявай от предозиране, излишъкът се изхвърля от организма.
За съжаление координати на Мазнейкова не мога да ти дам, защото сега не преглежда там, където аз си следих бременността. Пробвай с Гугъла или с търсачката във форума "Здравен справочник". Успех! И не се плаши!

# 37
Благодаря ти за отговора.Наистина се поуспокоих.Че да си призная от 3 дена съм като буреносен облак.Искрени благодарности

# 38
  • Мнения: 2 336
Здравейте момичета,
още не съм сигурна защото не съм ходила на видеозон, но направих 2 пъти тестове и двата бяха положителни. Много искам да имам дете, но сега започват да ми се въртят в главата разни мисли, като- дали лекарствата, които приемам няма да навредят на бебето, какво ли ще покаже генетичния тест /знам че се прави по-късно/. Чесно казано незнам къде се намирам в момента и никога не съм си и представяла че такиве мисли ще ми се въртят в главата постоянно. Знам че има доста момичета в моето положение които се сдобиват със здрави деца. Много се моля и при мен да е така.

# 39
  • Мнения: 113
Момичета, известно ли е да има противопоказания за нормално раждане при епилепсия?
Приятелката ми е с епилепсия, бременна, гинеколога няма нищо против да ражда нормално, но от тук, от там чула, че при епилепсия е задължително секцио.
Нещо не намерих инфо в Нета по въпроса, което ме кара да мисля, че няма такава работа, ама все пак ...  Thinking
Здравей,
може малко късно да се включвам, но според мен е абсурдно да се ражда нормално при епи статус  #Crazy
обаче това си е мое мнение, все пак има специалисти за тази работа и изследвания. Но при един гърч и раждане не знам кой първо ще спасявам - майката или бебето, защото определено няма да има много възможност да спасят бебето  Cry
Все пак това изобщо не е шега работа и цезаровото сечение не е кой знае каква болка за умиране при не толкова лекото заболяване като епилепсията

# 40
  • Мнения: 2 336
Здравейте момичета, вече знам със сигурност, че ще сатвам МАМА newsm44. Само се надявам всичко да мине без проблеми защото сега влизам в 4м. и ми пристои да ми се прави генетичното изследване. Най-тежко ще е да чакаш разултата от него. Но дано всичко е наред Praynig. Чао и весели празници на всички.

# 41
  • Мнения: 1 290
здравейте момичета аз съм приятелката за която говори ДиВА Wink

на 30.08.2006 год. родих НОРМАЛНО след една прекрасна и лека бременост моя син.
В 6 месец от бремеността си направих гърч и тогава започнах да пия ТРИЛЕПТЛ в супер минимална доза и фолиева киселина. Дотогава не пиех нищо.

Пожелавам на всички момичета с ЕПИ диагноза прекрасна бременост и здрави бебета
Ако мога да помогна с някакви отговори - насреща съм
Поздрави Simple Smile

# 42
  • Мнения: 64
Ted пожелавам ти всичко да е наред, моля се с теб Praynig и ти стискам много палци, а на Гвендолин честита сладуранска рожбичка много да те радва.  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 336
Здравей Гвендолин,
Честита ти рожба. Нека много радва всички, които го заобикалят

# 44
Момичета май съм бременна, казвам май защото още на съм ходила на лекар, но и двата теста бяха положителни, а и ми закъснява с 4 дена. А сега моля кажете ми , тъй като аз вече ходих при специалист преди 6 месеца ми намалиха дозата на Конвулекса, но ми казаха задължително да пия фолиева киселина, аз ще ходя на лекар другата седмица, но вече си купих фол.киселина и смятам да я започна, въпроса е че четох че при моя статус, май трябва да пия двойна доза, т.е. по две таблетки дневно. Някой може ли да ми каже по колко да пия, защото искам да я почна веднага, преди да съм консултирала дозата с лекар. Предварително ви благодаря:   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт