Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме

  • 37 003
  • 312
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 172
Да и мен % вълна ме спря за Дива... И като гледах плетената дреха в сайта им, не ми хареса...


Аз като ходих на място в цеха им видях едно почно от Дива, зелена със златно ламе, разкошно беше, а и самата прежда - имаше цял шкаф с пакети - много ми хареса!!! И цветове, и конец(стегнат,добре усукан). Ами има риск като се поръчва онлайн,без да си го виждал никога на живо...Аз от габровските прежди всичките харесах Grinning

# 286
  • Мнения: 1 111
все пак не можах да подбера подходящ модел за кошничка за сватба,изплетена на 1 кука /бях питала за такъв преди 10-ина стр. и благодаря на тези,които ме упътиха/....та тъй като н ехаресах нищо, сега съм се замислила за сватбен аксесуар - ако някой има идея,моля да сподели.Аз лично харесах ето тези чаши, но понеже чашите се избират от кръстниците и незнам дали е уместно да се бъркам в избора им
http://forum.korabel.net/download/file.php?id=1731&sid=146d9 … 28b&mode=view

А това е за Стейси, моята съмишленичка в ирландското плетиво /може и да ти е познат този сайт/.../За съжаление аз съм мнооооого работна жена и нямам време за плетивото,докато Стейси се отчита успешно Peace/
http://forum.korabel.net/viewtopic.php?f=5&t=350

# 287
  • Мнения: 3 550
Мимиту, аз съм много доволна от преждите на Кардена. Не стават на топчета, отпускат се съвсем леко. Но пък доста боцкат. Процентът вълна си е сериозен. Топлят. Единствената ми забележка е по цветовата гама - никога не могат да улучат един и същи цвят. Купувай количество, което си сигурна, че ще ти стигне. Не разчитай на докупуване. Следващата партида ще е съвсем различна. По-добре я вземи направо от Кардена. Не са обявили цени, но някой във форума спомена за 18 лв./кг. Това не може да се сравнява с 35-37 лв./кг в София.
Додофит, за онази прежда аз бих рискувала с дупчици тук-там, но не и с плетеници.
Фиф, много е интересна тази плетка. Напременно ще я опитам. какви са ти впечатленията, голям ли е разходът на прежда в нея?
Тули, благодаря! След сватбарската офанзива може и ти да намериш време да се включиш. След като си завърша туниката и пуловера за малчо на дневен ред идва една рокля с ирландски мотиви.

# 288
  • Мнения: 525
tuly по същия начин като чашите можеш да облечеш бутилка вино с пожелание да се отвори на някаква годишнина или
като се роди първото дете например.

# 289
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
От както се засилих да плета ми е супер трудно да си избера прежда... Няколко продавачки вече не ме обичат, 'щото нищо не харесвам...  и как като всичко е само акрил и полиестер... пък и магазините не са много..
.
Много ви благодаря са споделеното!

Тъкмо поставих началото на една банка с данни за прежди Wink
Помагайте с нови данни и използвайте когато търсите инфромация.
Като не си признават производителите и търговците да ги разгадаем ние! Wink

# 290
  • Мнения: 544
Като стана дума за прежди, търся нещо подобно, http://www.coatsbulgaria.bg/Products/Knitting/Gedifra/Standard+W … difra+Diandra.htm или http://www.coatsbulgaria.bg/Products/Knitting/Gedifra/Standard+W … edifra+Darina.htm
но на по-поносима цена. Важно е да е за игли #8 или 9, и с естествен произход. Дайте предложения.

Арт мама, идеята ти за банка с данни за прежди е много полезна, стига да е достатъчно богата.

# 291
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз съм харесала първата.... ако слушам, може да си я купя Simple Smile, но ми е много и плета малко, та не се знае кога ще е....
Последно си взех 100% вълна и плета на 8, но е рехаво /100г - 170м./ и е меланж.

Мерси. Богатостта зависи от плетящите, надявам се да стане Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 17 592
От както се засилих да плета ми е супер трудно да си избера прежда... Няколко продавачки вече не ме обичат, 'щото нищо не харесвам...  и как като всичко е само акрил и полиестер... пък и магазините не са много..

Къде това само акрил и полиестер?
Аз пък имам обратния проблем - каквото и да си харесам от по- дебелките прежди, все се оказва с вълна... Sad пък не ми понася... страшен зор да си намеря изцяло изкуствена прежда.

# 293
  • Мнения: 3 550
Кати, има 100% ПАн-ове, но тънки. Може да сдвояваш нишката и ще се получи дебелина за по-голям номер игли.

# 294
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
KatiABV, под 35-40 процента вълна, за мен е само акрил Simple Smile, а полиестер не искам никакъв Simple Smile
Много съм далече за да си спретнем една обиколка по магазините - едната ще ужасява продавачките, другата ще я успокоява като й прави оборот Simple Smile

Иначе в повечето магазини има цели стени със 100 акрил, но преждата е 2-3 вида, една дебелина /или две/, в различни цветове.

# 295
  • в баира
  • Мнения: 861
anelya: Ализето е меланж.
Steisi : Преждата наплита, доволна съм.

# 296
  • Мнения: 129
KatiABV, аз преди време си взех от тази прежда
http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8
100% акрил е и е доста дебела  Peace няма нищо общо с българските акрили, стои пухкава и дебела  Grinning вземи си от нея  Peace и цената и не е лоша  newsm78

# 297
  • Мнения: 1 523
И аз съм доволна от Бонбон-а, даже в първия момент се очудих колко е дебела нишката.Бебешкото гащеризонче плетох с нея.

# 298
  • Мнения: 129
И аз съм доволна от Бонбон-а, даже в първия момент се очудих колко е дебела нишката.Бебешкото гащеризонче плетох с нея.
и аз така  Peace даже си мисля, че това дето е написано, че се плете с 3-4 номер не е съвсем вярно, защото аз май на №5 плетох, или № 6 беше  newsm78

# 299
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Харесах си прежда от Стенли.
Е-майл ли се праща за да поръчаш?
Уж има онлайн магазин, а там има само съобщение за доставка в чужбина...
Как поръчвате и има ли ограничение за количество?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт