Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме

  • 37 008
  • 312
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 498
Качих най-после малко снимки от плетивата ми напоследък. Това е творчеството ми от "жълтия" период:

От тук са новите снимки.

Сега плета това

Много приятен за плетене модел, за който отново благодаря на Фиф  newsm51. Ръкавите ми останаха.

Amelly браво! Ти успя! С нетърпение очаквам снимка на готовата дрешка.

Честита дъщеричка Лили! Много здрави и щастливи да сте всички вкъщи!

# 256
  • Мнения: 3 810
Amelly, монго добра идея и точно си ми в темата. Аз цяла зима не сме я да поръчам защото не мога да реша какво. Даже в габровския сайт питах за тази Ася, ама явно няма кой да отговаря. Виждам сега че няма да ми свърши работа.
Аз имам мострички на фроте и дива.
С това мога да попълня галерията, макарче половината от нас също ги имат;)

П.П. Честото снежо Hug

# 257
  • Мнения: 3 484
Здравейте отново ,изпуснах доста от темите,но  отново съм тук Simple Smile и ще ви следя и надявам се ще  показвам нещо,започвам о новите ми терлички ,които вчера довърших http://ays-pld.blogspot.com/2009/02/babetlerim.html

Лелееее, каква красота.  bouquet Може ли рецептата? Embarassed

# 258
  • Мнения: 1 172
Мимиту, и аз имам само Фроте и Дива, и една Ася,но пък като имаме различни цветове пак ще е полезно,защото на снимката с картелите на производителите цветовете имат малко общо с реалността. Може да ги чуя и самите тях и да измислим нещо по-рационално в тази посока - имаме взаимен интерес Grinning

# 259
  • Мнения: 3 550
Добра идея е тази за снимки на преждите, но няма гаранция, че следващата партида ще е същата. Нямам редовни наблюдения върху производителите на Еделвайс, но пък "Кардена"........ Те никога не постигат един и същи цвят, всяка партида е различна. Не знам как го постигат, ама да се научат. А при "Орхидея" и "Ангора" няма такова нещо.  Откакто ги помня всеки цвят си е с неговия нюанс и няма разлика в партидите. Ето защо, съм малко скептична за такова начинание с българските прежди.
Също така, едва ли и мониторите ни показват реалните цветове. Такива могат да си позволят само богати фирми, където реалният цвят е много важен. Купуват се от издателствата, фирми за предпечатна подготовка, рекламни материали и т.н. Нашите монитори ще изкривяват цвета.

Амели, честита сбъдната мечта! Ще ни я покажеш и облечена, нали?
Снежи, хубав е жълтият ти период. Много търпение се изисква да плетеш на 2 игли. Наскоро поднових отново тези занимания върху един пуловер на хлапето и много бавно ми се вижда. С куката досега да съм го завършила.

# 260
  • Мнения: 525
Здравейте!
Благодаря ви много за поздравите към сина ми!

Lily честита дъщеричка!Много да ви радва!Няма да пожелавам да е кротка,защото тя явно е щом имаш време да плетеш.

ta_4e много добре изглежда за сега плетивото.

Н И Н А и моделите и манекенките много са сладки.

ICE_89 много са хубави терличките!

Снежи и на мен ми харесва жълтия ти период.

Фифундрела, желая ви бързо оздравяване!

Аз тези дни ще завърша жилетката за Мариета и ще имам нещо за показване.

Някой поръчвал ли е от Фротето без ламе 30448 ?Като цвят ми е подходящо за едно перде.
http://prejdi-edelvais.dir.bg/_files/t5_4303391.jpg

Днес си купих сп.Вълшебна бримка , има хубави модели на една кука.

# 261
  • в баира
  • Мнения: 861
Снежи, много добре се е получила късата жилетчица! После с модел да ни я покажеш!

Днес сме малко по-добре вече. Даже съм хванала плетката отново. Ако си спомняте, бях си взела Ализе Лана Голд. С него започнах пак жакетче, но още не съм наясно с каква кройка ще е. Плета го цялото  - гръб и предници заедно. Ето и за момента какво се получава:
http://i111.photobucket.com/albums/n141/shenevski/razni/Picture089.jpg

От вчера при нас се върна зимата, вижте:
http://i111.photobucket.com/albums/n141/shenevski/Smolian/Picture085.jpg
http://i111.photobucket.com/albums/n141/shenevski/Smolian/Picture087.jpg

Приятен ден от мен!

# 262
  • Мнения: 525
Фифундрела  много е интересно това,което си започнала!Как се получава този ефект?
Ние сме в някоя друга България, при нас пече слънце.

# 263
  • Мнения: 14
Пък аз да се оплача - РАЗПЛЕТОХ снощи  Sad
Щукна ми че не ми харесва, и това е. Започнах почти отначало и изплетох почти педя, но толкова ми беше криво, че накрая зарязах плетката.
И уж щях да почвам снежното поло по напечатаната схема - ... ама друг път.
А главата ми е пълна с още толкова идеи, и преждите и плетките отлежават в някаква фаза ... кога ще смогна - не знам  Rolling Eyes

Стискайте палци довечера да съм в настроение, че вече е време за пролетни и летни плетива, пък аз още се мотам със зимните.

Фиф, направо ти завиждам за ализе-то, че ми е в точно любимите кафяво-бежови нюанси.

Момичета, страхотни неща показвате!  БРАВО !!!  Hug

Радвам се на всички, успели да сътворят такива красоти !!! (а не като мен - да плетат и разплитат  Embarassed )

И като казах плетат-разплитат - някакви новини от пЛетящата? Къде се загуби това момиче?   newsm78  Какво ли е сътворила? Ако някой има инфо - нека сподели



# 264
май му дойде реда и на това
някой плел ли е от тази прежда нещо различно от лицева плетка
малката щерка си е харесала едни плетеници за предницата, обаче не знам как ще се получат
 ooooh! Thinking

# 265
  • Мнения: 1 942
Момичета, имам нужда от малко помощ.  Praynig

Няколко мацки от форума бяха направили интернет магазинче, където всеки можеше да заложи изплетени или ушити от него неща. Имаше страхотни шапки, но не мога да намеря линка. Някой може ли да помогне?  Rolling Eyes

# 266
# 267
  • София
  • Мнения: 17 592
Честито бебенце, Лили! Да е здрава, весела и да не ви буди... много! Simple Smile

orchestra, как може да се изтегли това списание? Трябва и там да се регистрирам ли?

Не е нужно да се регистрираш.Кликваш на depositfiles и след това free downloading.И това е.Но ако нямаш програма която разчита djvu формат ще трябва да си инсталираш.Ако ти трябва помощ можеш да ми пишеш на лични.

Благодаря!
Явно аз съм имала някакъв нетов проблем...


Amelly , аз когато плета в кръг на обръч малки редове просто изтеглям кордата м/у 2 бримки и места мястото на изтегленото... ама малко неща съм плела на кръг - ръкави и биета главно, та... но пак - начин е. С 5 сигурно е по- лесно, ще го пробвам някой път...

# 268
  • Мнения: 17
dodofit_ аз съм плела пуловер с бурма от такава прежда и на мен ми харесва как става. Можеш да опиташ.

# 269
  • София
  • Мнения: 17 592
...
Като цвят ми е подходящо за едно перде.
http://prejdi-edelvais.dir.bg/_files/t5_4303391.jpg

А как се плете перде?
Имам нужда от дантелено - ама да го плета... Не е ли мн. трудно / дълго / бавно / трудоемко / ... абе, да си го кажем направо - невъзможно?


Дай описание на плетката, моля?

Общи условия

Активация на акаунт