Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме

  • 37 009
  • 312
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 102

Dodofit имаш ли представа как се плете тази топка?Страшна е значи.Аз като мама на трима синове,бих се потрудила да сътворя такова нещо.Предполагам че се плете на отделни парчета многоъгълници и после се съшиват.Който може нека помогне ,моля Embarassed

# 271
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
dodofit_, какво е името на преждата и състава? Не го разчитам и на какви куки плетеш?

Аз плета от подобен шарен конец лицева плетка с тук таме опаково и ще разплитам та да стане само лицево... Иначе тези прежди стоят супер само опаково или иди-ела. Виждала съм плетеници, но аз лично предпочитам плетениците да са си дюс.

Оrchestra, аз бих започнала кръгче  кратно на 5 и да свивам на 5 места през ред до 5 бримки.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Аз пък плета мартенички...

# 273
  • Мнения: 1 523
orchestra Тази топка се плете от петоъгълници и шестоъгълници.Около 5-тоъгълника се пришиват 6-тоъгълниците.Трябват ти 9 петоъгълника и  към 20 шестоъгълници.Най-добре ще се ориентираш от истинска топка.
Снежи,хубав жълт период!

# 274
  • в баира
  • Мнения: 861
vanyia, katiABV : Схемата е тази.

# 275
  • Мнения: 1 942

Много благодаря, на всички които ми помогнаха  Hug

# 276
  • София
  • Мнения: 17 592

Мн. благодаря!!!

# 277
  • Мнения: 1 172
http://picasaweb.google.com/Amelly82/dktpoF#5303867967703384674

Ето "Ася" в сравнение с бяло Фроте с ламе и ръчна макара.
Оказа се,че снимката,която направих само на нея отблизо, е размазана и затова не съм я качила

# 278
  • Мнения: 3 810
Може ли някой да ми препоръча нещо за 5-6 номер за 2 куки?
По възможност с % вълна, да не е чист акрил от Статекс или Габровските.
Искам да си поръчам през сайтовете им.

# 279
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Amelly, Merci!
Точно такава търся май Simple Smile
Имаш ли идея те за какви куки я препоръчват.... и колко метра е...
Модела ми е за метри, не за грамове...

Мимиту, Кари, не ти ли харесва - 60% вълна, мека и обемна, 100г, 200м, много цветове.
Само идея няма после как се държи... Simple Smile

Това е плетено с нея, куката е #5:

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:52 от арт мама

# 280
  • Мнения: 1 172
"Ася" я препоръчват за две игли номер 3-5. Метраж на етикета за жалост не пише,но е доста...сега ще правя едни сметки - меланжа за снежното ми поло беше 600метра, от тях след като изплетох и двете парчета,ми останаха към 1/3. Изразходила съм значи 400 метра общо или по 200 метра на предница средно. От Асята съм изразходила почти цяло гранче за едното парче,така че ако приравним,излиза то над 200 метра.

Мимиту,
http://prejdi-edelvais.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=107497&am … df=14&dflid=3 това може и да стане, виждала съм ги на живо, дебел е конеца,но мисля,че на 6 игли също може да стане,макар и малко стегнато.....Другия вариант  е "Ася" в два ката. Върху Статекс нямам поглед.

# 281
  • Мнения: 6
Фифи, отново класа  bouquetмного добре ти се получават нещата.Няма как, като имаш такава гледка през прозореца.При нас времето е пролетно, но много студено.

Ализето ти меланж ли е ,много приятни цветове.  Peace

# 282
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Amelly, много, много ти благодаря!!!

Значи е малко по-тънка от Кари, която плетох до сега. Плетох я на #5, но може и на 4 или 6 спокойно, че и на повече... Зависи какво е нещото Wink. Аз плета хлабаво. На етикета пише 4,5-6.

ПС Дива и аз харесах, но е 90% акрил.

# 283
  • Мнения: 3 810
Да и мен % вълна ме спря за Дива... И като гледах плетената дреха в сайта им, не ми хареса...
Кари за тук ли става въпрос?:
http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8
почти нищо не писали...
Защото тук:
http://cardena.hit.bg/newcatalog.htm
нищо не става ясно  Confused
Ако има някой и да сподели какво става след пране ще съм много благодарна! Peace

# 284
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
точно това е.
Аз я купих от магазин /стар модел не онлайн Simple Smile/
Имам шапка и шал. шапката се поотпусна малко, но се очакваше. Прана е веднъж обаче, не знам после да не се заваля, че е мъхеста....  Шала още не е пран.
Ето какво се отпусна - много дупки, та е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт