Туайлайт/Twilight/Здрач

  • 32 413
  • 412
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 529
"Хари Потър" и мен не може да ме грабне така, а за "Властелина..." искрено съжалявам, че си загубих времето да я чета  Sick
По принцип обожавам литературата и особено художествената, така че видя ли се свободна - чета... и гледам филми  Sunglasses

За актьорите в "Здарч" не зная защо, но започвам с
Джаспър (Джаксън Ратбоун) - сигурно защото в събота сутринта попаднах на първа серия на някакъв сериал с него по Нова телевизия ("Манхатън трио") и там е доста симпатичен. Във филма твърде много е наблегнал на погледа, "сякаш нещо го боли" и малко заприличва на слабоумен  Laughing
Розали (Ники Рийд) - добре се справя с ролята, но естествено, че се разминава с образа на неземна красавица. По-скоро прилича малко на изрусена циганка (ще ме извините)  Joy
Карлайл (Питър Фачинели) - Хмм, харесвам го, когато не е изрусен. Горе-долу се вписва...Жена му в живота е много симпатична, сещате ли се - Джени Гарт (върви един сериал с нея по БиТи Ви)
Есме (Елизабет Рийзър) - горе-долу, но повече горе...харесва ми
Алис (Ашли Грийн) - супер  Simple Smile
Емет (Kелън Лъц) - ммм, сладък, макар и да не е мой тип  Grinning
Бела, ооо Бела (Кристън Стюърт) - точно както беше казала нашата съфорумка , "прилича на Бела, но говори като мъж"  Wink Помните ли я от "Паник стая" ?
Джейкъб (Тайлър Лаутнър) - сладък, макар и да не си падам по екзотични мъже. Едуард е моят тип, но за разлика от вас мнооого си падам и по образа на Джейкъб и не ми е скучен в книгите  Mr. Green
Лоран (Еди Гатеги) - става, макар и да не си го представях чернокож
Виктория (Рейчъл Льофевр) - красива е
Джеймс (Кам Жиганде) - още от "Ориндж Каунти" го свързвам с образа на жестокия пич, нищо особено...
Майк - чудесно се вписва, Джесика и Анджела също са добре...Ерик и Тайлър - не особено
Чарли (Били Бърк) - става
Рене (Сара Кларк) - доста добре
И стига толкова...останалите са много второстепенни

А забелязахте ли, че авторката Стефани Майър също се появява в сцена от филма  Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 21:09 от kiki29

# 46
  • Мнения: 21
забелязах я после на разни откъси, като прочетох за камео-то й

а какво мислите за авторката? малко ми е странна- мормонка, омъжена за мъж, който познава от детство, но избягала от първия си годеж с друг....слуша модерна музика, докато пише, обича кока-кола... интересна комбинация от неоконсертивизъм и модерност, но не мога съвсем да я възприема

# 47
  • Мнения: 2 897
За авторката мисля само, че ще я харесвам много повече ако довърши Midnight Sun, други впечатления нямам Mr. Green!

След четене по форуми тук и там, останах с впечатлението, че нито Кристен, нито Роб "обичат" ролите си твърде много, което е жалко...
Представям си колко професионални, или начинаещи, или дори без грам опит, актьори биха искали да са на тяхно място.
Не само защото сагата стана хит, а защото като много други са се "влюбили" в героите.
Не казвам, че трябва да се крейзи фанатизирани, но все пак...

# 48
  • Мнения: 21
След четене по форуми тук и там, останах с впечатлението, че нито Кристен, нито Роб "обичат" ролите си твърде много, което е жалко...
Представям си колко професионални, или начинаещи, или дори без грам опит, актьори биха искали да са на тяхно място.
Не само защото сагата стана хит, а защото като много други са се "влюбили" в героите.
Не казвам, че трябва да се крейзи фанатизирани, но все пак...

Според мен, разликата между тези и други актьори, е че тези са откровени и не искат да играят Холивудската PR игра - докато много други нови и стари актьори биха били готови да се преструват колко е готино всичко около филма, включително персонажите....Малко ли пъти сме слушали суперлативи за някой филм, за да се окаже, че е боклук- и че просто такава е играта, да ни накарат да идем да го видим....
Робърт Патинсън е бил пратен на някакво обучение по комуникация от продуцентите, но гледах в едно интервю, че е отказал да повтаря това, което са го учили там и консултантите се оплакали на продуцентите, че не им съдейства... а дори в едно интервю каза, че докато е чел книгата си е мислел за авторката $Тази жена е луда, просто е луда...$, и един журналист после коментираше в статия някъде да не би да си проси уволнение от филмите, които се задават... но мисля, че продуцентите ги оставят да си приказват каквтото искат, защотото не се отразява негативно на кампанията, а е просто свежо  и оригинално... пак в едно интервю гледах Робърт, че казваше, че първо му казвали от продуцентската къща да не ходи невчесан и непостриган по промоциални събития, понеже публиката обичала актьорите да са пригладени...той им казал, че не го е зор, и след като публиката започнала да харесва буйната му прическа и небрежен стил, от продуцентската къща му казали да не променя нищо... така е Холивуд- ако стила на актъорите върши работа, ще ги оставят на мира
Иначе на мен лично ми харесва това откровеничене, защото аз също стигнах до тези изводи за Бела и Едуард, които Кристен и Робърт са си направили, като са се подготвяли за ролята, и на мен лично ми харесва тази критичност.... фен съм на книгите и филма/филмите, но не чак толкова, че да не виждам колко нереални са в действителност, или разликата между действителността и този измислен свят 

# 49
  • Мнения: 2 897
Съгласна съм по принцип...
Само с едно нещо ми се иска да "поспоря" - книгите са нереални, да, и какво от това, нима амо реалното е възможно/редно да привлича?
Въпрос на вкус наистина.

4тата книга обаче не я слагам под този знаменател.
За мен поредицата се състои от 3 прекрасни книги, които обожава.
4тата...
Там наистина през цялото време си мислех "какво по дяволите си е мислела Стефани", все едно четях скрипта на хорър филм.
Харесвам книгата, беше интересна, но сякаш беше друга книга, от друга поредица, звучаща по друг начин.

# 50
  • Мнения: 21
да, но ако актьорите бяха фенове, едва ли щяха да изиграят ролите добре...и щеше да ги е шубе да не би да сбъркат- ако трябва да се съобразяват с другите фенове, аторката и т.н.
според мен точно защото могат да се отнасят критично към образите си, са в състояние да ги "разфасоват" и поднесат на порции

4тата книга е друг стил- не много успешен опит на хорор и фантастика ала "Х-мен", но са същите герои, любовната линия е издигната на нови нива (което аз лично не мислех, че е невъзможно, но авторката успява) и все пак дава някакъв завършек и развръзка (надявам се временен, защотото искам продължение!!!)  Laughing динамиката на Бела и Едуард вече като семейство е много интересна, и много позната за всички минали по тоя път- не мислиш ли че без тая част историята щеше да е много тинейджърска, а така има някаква прогресия

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 16:44 от staro-novo

# 51
  • Мнения: 2 897
Мисля, мисля, ама някак тея ми ти мисли се изпаряват като се сетя за синините по корема на Бела от ритането на бебето, счупените ребра и гръбнак, идеята за бебе, което си изгризва пътя към белия свят, бляяяяяяяя Sick
Множко ми дойде хорър елемента.
Както се казва I didn't sign up for that Mr. Green.
А и още нещо - след като 3 книги чаках Бела да стане вампир се надявах фокусът на 4тата книга да е трансформацията й + връзката и с Едуард, които някак останаха на заден план, докато на преден беше детенцето.
В един идеален вариант - 4тата книга щяха да са 2 книги, 1та с фокус върху трансформацията на Бела и другата върхо семейната страна на нещата.
Друг е въпросът, че след като тя стане вампир няма как да зачене тепърва, нооооо както и да е Mr. Green!

# 52
  • Мнения: 2 529
Момичета, да не ни се скарат модераторите, че във форума за кино и телевизия обсъждаме книгите, а филма не особено  Rolling Eyes  newsm78
Да вземем да отворим тема в литературния клуб  Wink

Иначе да ви кажа на мен реалността и екзистенциалните проблеми понякога ми идват в повече, така че нереалният свят на тези книги ми действа по-скоро релаксиращо  Grinning Общо взето подхождам с такава нагласа при която фикционалното не ме дразни, а напротив  Simple Smile

Робърт Патинсън явно се прави на голям интелектуалец, защото го видях на една снимка, че държи книгата на Роберто Боланьо "2666", която си е предизвикателство за любителите на качествена проза  Sunglasses

# 53
  • UK
  • Мнения: 3 959
Един от най добрите актьори (от децата) в Хари Потър - Том Фелтън, изобщо не беше чел книгите преди да играе във филмите. Според мен така е по добре.

# 54
  • Мнения: 2 897
Прочетох и 4тата книга снощи...
Ами сега....
Нищо друго не ми се чете, още съм under thе spell Sad

# 55
  • Мнения: 21
Ами той и Робърт казва, че не е знаел за книгите като е ходил на прослушване
 
Иначе за разделяне на темата на литературна част и на кино- не знам дали ще стане... скоро ще си говорим и за драматизацията на другите книги и как би ни се искало и т.н.´....
гледах в едно интервю че Стефени Майер смята, че последната книга ще трябва да я направят в 2 филма, защото е много дълга
И на мен кървавите подробности там са ми малко в множко и не знам как ще драматизират раждането без да травматизират публиката, но...ще видим newsm78

а иначе за четене на друго- спокойно, сега ще препрочетеш някои любими пасажи, после ще прегледаш филма или откъси още няколко пъти- манията още не е отминала, няма да имаш време да четеш друга литература и да мислиш за нея Sunglasses

# 56
  • Мнения: 2 897
Прекарвам часове в метрото, имам нужда да чета нещо повече от любими пасажи, за съжаление...
Та съм отворена на идеи по този повод ако имате желание да препоръчате някакво четиво.
Ако имах принтер щях да си разпечатам Миднайт сън, но нямам, и ще остане за четиво вкъщи...

# 57
  • Мнения: 2 529
Прекарвам часове в метрото, имам нужда да чета нещо повече от любими пасажи, за съжаление...
Та съм отворена на идеи по този повод ако имате желание да препоръчате някакво четиво.
Ако имах принтер щях да си разпечатам Миднайт сън, но нямам, и ще остане за четиво вкъщи...

Denichkata, защо не пробваш "The Host" и да ни кажеш дали става.  Wink

# 58
  • Мнения: 2 897
От описанието ми идва твърде хорър Crazy

# 59
  • Мнения: 2 529
От описанието ми идва твърде хорър Crazy

 Joy разби ме!

Кажи какъв тип книги ти се четат и ще измислим нещо  Wink Иначе се сетих, че Стефани Майер някъде на сайта си препоръчваше това: http://thereadingzone.wordpress.com/2008/05/25/the-hunger-games- … -suzanne-collins/

Общи условия

Активация на акаунт