Туайлайт/Twilight/Здрач

  • 32 410
  • 412
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 017
Преди 3 седмици търсех тук темичка за този филм и не намерих, и си помислих че в БГ не е направил впечатление и за това.

Въпреки че не съм на пубертетска възраст много ми хареса и филма и книгите - прочетох ги за седмица и сега се чудя дали да не ги повторя.

На сайта на Стефани Маиер има и откъс от проекта и да напише сагата, но версията на Едуардhttp://www.stepheniemeyer.com/midnightsun.html, жалко че още не е довършена.

Не съм си представяла, че някога толкова ще ми хареса романтична книга, честно казано никога не съм чела такива.

За филма- на мен ми хареса много повече играта на Робърт от колкото на Кристен- тя прилича на Белла ама говори малко като мъж.

Дано снимат по-бързо и другите 3 части, за да не се налага да сменят актьори заради възраст.
Първата част е снимана с много малък бюджет и за това и куцат малко ефектите, но с тези печалби сигурно ще се постараят повечко във втората.

Филма здрач го има на thepiratebay.org, но е скриинър и е с ужасно качество, ще трябва да почакаме до март да излезе ДВД-то.

# 16
  • Мнения: 363
И аз се вписвам тук - в момента чета "Здрач" - наистина историята е тинейджърска, но на мен ми допада. По времето на любовните романи четох една подобна история, но тази е някак по-романтична. Чакам с нетърпение филмовата версия на "Здрач" да се качи в Интернет - не сте ли я открили някъде???
Ами има я в www.axelbg.net , но качеството е ужасно....Чакам ДВД-то с нетърпение, дала съм поръчка на приятелка в Германия да ми го вземе, че кой знае кога тука ще го има....

# 17
  • Мнения: 2 897
О колко се радвам, че има тема за Twilight  bouquet!
Присъединявам се от раз!
Прочетох първите 3 книги за около 5-6 дни, сега съм на 4тата.
Но някак след 3тата...
След като се разбра, че Бела е влюбена и в Джейкъб, за мен поредицата загуби част от магията...
А до преди това бях буквално омагьосана.
От сега си знам, че при препрочитане ще наблегна на 1ва, 2ра (може би без 300те страници, в които Едуард дори не се споменава, ужаси безумие, загуба на 300 страници хартия хехе и 3та книга, но ДО този момент също хехе.

Днес гледах и филмчето на кино.
Много ми хареса, но книгата си е книга!

П.С. Искрено съм учудена, че по торентите няма двд рип!
П.С. 2 Има ли други откачалки като мен, които четат quotes от книгата в захлас и се усмихват лекичко при прочит на по-любимите такива...
Като например:

Isn’t it supposed to be like this? The glory of first love, and all that. It’s incredible, isn’t it, the difference between reading about something, seeing it in the pictures, and experiencing it?
Edward Cullen, Twilight, Chapter 14, p.302

Yes, you are exactly my brand of heroin.
Edward Cullen, Twilight, Chapter 13, p.268

It’s not only your company I crave! Never forget that. Never forget I am more dangerous to you than I am to anyone else.
Edward Cullen, Twilight, Chapter 13, p.266

Before you, Bella, my life was like a moonless night. Very dark, but there were stars—points of light and reason… And then you shot across my sky like a meteor. Suddenly everything was on fire; there was brilliancy, there was beauty. When you were gone, when the meteor had fallen over the horizon, everything went black. Nothing had changed, but my eyes were blinded by the light. I couldn’t see the stars anymore. And there was no more reason for anything.
Edward Cullen, New Moon, Chapter 23, p.514

If I could dream at all, it would be about you. And I’m not ashamed of it.
Edward Cullen, Twilight, Chapter 14, p.294

П.С. 3 Аз лично си умирам и от смях като чета книгите, има адски смешни реплики, и то доста често.
А вие?

# 18
  • Мнения: 434
И аз съм от фенките на филма.
Писах да го препоръчам в темата "Гледах-хареса ми...",но за жалост нямаше отзиви.
Сега открих тази тема и съм щастлива да науча много нови неща около книгите.За жалост чета на френски,и не съм попадала още на тях,но филма определено ме плени,а съм доста далеко от тийн възрастта. Grinning
Ако някой няма възможност или търпение като мен да дочака филма на голям екран,аз го дръпнах от тук,но с много лошо качество:
филм
Субтитри за този релийз има в subs.unacs.bg.

# 19
  • Мнения: 1 775
П.С. Искрено съм учудена, че по торентите няма двд рип!
Няма как да има DVDRip, при положение че DVD-то излиза чак на 21-ви март за съжаление. За сега успявам да устоя да не го изгледам с гадно качество, не искам да си развалям удоволствието.

# 20
  • Мнения: 21
DVD-то още не е излязло, затова го няма и по торентите

 и аз мисля, че линията с Джейкъб е загуба на страници и време за четене, а щом още не си прочела 4тата книга, няма да ти казвам как се оплете линията и развръзката с  Джейкъб....
( Team Edward!!!)

И аз почнах да препрочитам разни пасажи от книгите- малко ми е смешно, чувствам се като че ли чета любовен роман на Стийл .... мисля, че скоро ще ми омръзне- защото с всяко препрочитане ми става ясно колко е нереално.... както казват критиците за това защо Едуард е толкова привлекателен като образ- ами какво да не му харесваш на парите, културата, джентълменството и най-вече това, че основното му занимание е да се грижи за Бела и да се интересува за какво си мисли тя... ако беше истински човек, щеше да ни омръзне и досади много бързо.....
та книгите май ще ги поразлюбя, но затова пък ме хвана манията да търся онлайн инфо за следващите филми, за Робърт и т.н. - май той е "our brand of herroine"     Sunglasses  Embarassed  те хората си казват по интернет коментарите, че търсят целенасочено нови снимки на Робърт като наркомани (Rpatz-fix  което е Rpatz=Robert Pattinson  fix=доза) и сега с Оскарите и с предстоящото заснемане на Новолуние, ще има снимков материал от тук докато излезе филма, и после новия цикъл с другия филм- въобще филмовата индустрия, ще се грижат за нас, женската публика, но няма лошо Hug  

# 21
  • Мнения: 2 550
И аз към феновете.
Филмът не съм гледала, защото нямам време и ще го чакам хубаво качество от нета.
Иначе на книгата попаднах случайно преди 2 седмици и вече съм фен.
Реших втората да я чета на български и ще чакам до 9ти март, останалите две поръчах от чужбина Simple Smile

Скоро се надявам да гледам филма с добро качество Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 897
За ДВД рипа, много често излизат ДВД рипове на промоционални, непредназначени за публиката ДВДта, докопани не особено легално предполагам, много преди официалния ДВД релийз на дадения филм, в много редки случеи дори преди кино премиерата, та затова съм учудена, че няма....
Но с много мъка, намерих къде още го дават по кината, та поне го "отметнах" иначе не знам как щях да дочакам Mr. Green!

А за 4тата книга - малко твърде взеха фантастични да стават сюжетните линии, на 1ите 3 книги, особено 1та това ми харесваше, че фентъзито беше сведено до сравнителен минимум...
Бяха ми точно като наркотик, четях в метрото, автобусите, веднъж дори по улицата за няколко важни страници Crazy!
4тата ми е е малко по-лесно да я оставя.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 00:08 от Denichkata

# 23
  • Мнения: 1 775
За ДВД рипа, много често излизат ДВД рипове на промоционални, непредназначени за публиката ДВДта, докопани не особено легално предполагам, много преди официалния ДВД релийз на дадения филм, в много редки случеи дори преди кино премиерата, та затова съм учудена, че няма....
Това е DVDScreener, а не DVDRip. Такива изтичат, например, когато филмът трябва да бъде оценен предпремиерно (примерно се бори за Оскар). Нашият случай за съжаление не е такъв. Sad

# 24
  • Мнения: 2 897
Е скрийнер, рип, все ДВД толкова и ги разбирамWhistling, в смисъл качеството е хубаво...
Не като кам версиите, които се вихрят сега и телесинка.

# 25
  • Мнения: 2 529
И в този форум се посъбрахме фенове, не може да бъде  Joy
Обикновено майките тук са изключително безкомпромисни към подобни сюжети  Laughing , но явно staro-novo е права, че младият актьор е грабнал женската аудитория  Wink ...
Доста мнения на критици изчетох за книгите и за филма и аз, но историята все още ме забавлява (във всякакъв смисъл  Sunglasses ) и се надявам да не ми омръзне бързо.
Между другото четох, че във втория филм доста знаменитости искали да се снимат. Говори се, че и Дакота Фанинг ще участва (може да не повярвате, ама е пораснала  Joy )

# 26
  • Мнения: 2 897
Да, Дакота я гласят за Джейн от 2та и 3тата книга, поне клюкарските издания.
Аналин МкКорд (или както там й беше името, от 90210) пък я свързваха с Хайди мисля, но последно май нямало да успее да вмести участието в графика.
А за нея бяха почти сигурни, защото е много близка с актьора, който играе Емет.
Връзваха и Хилъри Дъф, и Ванеса Хъджинс с някои от ролите, но май ще се окажат, ЗА ЩАСТИЕ, слухове тип въздух под налягане...

Аз съм към средата на 4тата книга вече.
Честно казано ми е малко досадно разказването от името на Джейкъб...
Ужасно много искам да я харесам тази 4та книга, ама...
Тоест тя ми харесва, интересна ми е сама по себе си, но я някак различна, не по начина, по който ми харесваха 1ите 3, особено 1та.
Ах, тя беше магична.
След като приключа 4тата книга ще прочета 12те глави от Midnight Sun (гледната точка на Едуард за 1та книга), а после ще изтанцувам някой ритуален танц, с надежда авторката реши да я довърши някой ден Mr. Green.
Ако може по-рано от 2 години, както беше споменала наскоро.
След танца може да препрочета 1та книга.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 02:11 от Denichkata

# 27
  • Мнения: 21
да, 4тата книга наистина може да се чете на по-бавни обороти от другите- и аз не можех да ги оставя предишните, докато 4тата я четох на порции

и на мен разказа от името на Джеймс ми е досаден

някоя от вас спомена за диалозите в книгите- и на мен това е едно от нещата, които ми направи приятно впечатление, колко са хем реалистични (особено за тинейджъри и млади хора), хем хип, като реплики от готин филм- но при всички положения са силната част на книгите (защото описанията малко куцат, а пък описание на екшъните и бързите движения съвсем не мога да ги проследя- тая сцена, дето я спасява от камиона, или дето тя му е на гости за първи път вкъщи на дивана, въобще не мога да визуализирам какво точно става)

за артиста- да, има нещо във визията му, както и мулти-таланта, което го прави магнетичен за женската публика- и то дотолкова, че обръща представите за какво е на мода що се отнася до сексапил- както той самия казва в едно интервю, първо фенките са казвали за него- о, ужас, той е толкова невчесан и с космат гръден кош... а после- о, супер, той е толкова невчесан и с космат гръден кош, толкова секси...         
модата и вкуса на публиката се мени
иначе е и много добър музикант и пее добре- аз бях чувала и чела за този друг талант, но мислех, че фенките преувеличават, но останах като гръмната като чух тази му песен

http://www.imeem.com/people/AlVguiY/music/CPcjc1m1/robert_pattinson_never_think/
така, че и това, че има повече от един талант, и британския акцент, го правят още по-секси за американската женска публика

понякога не му завиждам....горкото момче, на оскарите тая нощ беше толкова притеснен, и се изчерви даже на сцената (не знам дали ще се види добре на пиратските записи от YouTube обаче), но си каза репликите, де

# 28
  • софия
  • Мнения: 37
Не помня кога за последно съм се увличала така по книга.....филм......саундтрак  #Crazy
Върнах се назад във времето когато се влюбвах по същия начин и изпитвах тези тинейджърски тръпки Heart Eyes

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Здравейте и от мен!Случайно си купих книгата ''Здрач"и така ми хареса,че веднага гледах филма,който пък така ми хареса,че веднага прочетох книгата още веднъж.Чакам с нетърпение 9.03.за да си купя "Новолуние",искрено ви завиждам на вас,които знаете английски достатъчно добре и вече сте прочели всички книги.Не съм тинейджърка,но си падам по романтични истории от такъв тип.Много ми харесва това,че авторката е наблегнала на силата на първата любов,тогава когато си готов да направиш какво ли не за любимия човек и си мислиш,че не можеш да живееш без него.Та в този смисъл чувствата между Бела и Едуард не ми се струват преувеличени,а напротив.Радвам се,че ви открих за да мога да си коментирам с вас!

Общи условия

Активация на акаунт