Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 92 059
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 168
гр.София
д-р.Узунова - педиатър
Университетска болница "Лозенец" - бившата "Правителствена болница"

и ние сме страшно доволни от нея, много добър педиатър, отлични съвети за захранване, като не позволява захранване преди 6 навършени месеца и захранва бавно и внимателно съобразно детето   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 705
molia vi kajete v gorna oriahovica dobwr pediatwr,koito da podkrepia kwrmeneto,4e moiat lekar me izmw4i

# 32
  • Мнения: 1 705
д-р Лицанова,гр.Кнежа

# 33
  • Мнения: 3
Искам да изразя възхищението си от д-р Кръстьо Стефанов, който работи в София, кв.Левски В. Прекрасен лекар и невероятен човек.Препоръчвам го горещо на всички, които живеят в неговия район.

# 34
  • Мнения: 28
гр.Варна
Д-р Виолета Манчева
Пето ДКЦ Св. Екатерина
Подкрепя кърменето, късното захранване при 6 навършени месеца, и че не трябва бебе на изключително кърмене да се насилва да пие вода

# 35
  • Мнения: 76
гр.София
д-р Мирослава Методиева
мед. център Превент(намира се в 8-ма п-ка, ет.2) Надежда 1

Много добър педиатър,подкрепя захранването от 6-тия месец при кърмените бебета. Изключителна жена  Peace

# 36
  • Мнения: 267
Аз на моята педиатърка попаднах от мързел, защото ни е и лична лекарка, но съм повече от очарована. Въпреки, че след родилния дом ни препоръчваше да се храним под час, все пак се оказа абсолютен поддръжник на кърменето, на захранването от 6 месец, без сокове и вода. Много естествено лекува и подхожда.


Варна:

Д-р Пенчева, Окръжна болница

сл. 052 69 26 586
моб. 0888 263 519

# 37
  • Мнения: 92
Някой няма ли информация за Шумен?

# 38
  • Мнения: 38
Само да уточня нещо за д-р Дориета Матеева от 20-то ДКЦ от личните си наблюдения.
Жената малко е далеч от разбирането за изключителното кърмене и общо взето се съмнявам, че много разбира и е наясно с особеностите му - че не е необходимо да се предлага вода на бебето, че се кърми на поискване, а не на час, но поне не пречи и не агитира против него. Общо взето като заявиш, че сте на изключително кърмене и че смяташ да захранваш от 6-ия месец нататък, не се меси и не драматизира отказа ти да даваш сок и пюрета преди това.
Тоест, д-р Матеева подкрепя изключителното кърмене като не му пречи и не налага на всяка цена остарелите педиатрични практики в това отношение.

Иначе като цяло като педиатър е точна, грижовна и може да се разчита на нея със сигурност.

# 39
  • Мнения: 2
Д-р Десислава Корудова-специалист педиатър-ОПЛ в 3-то ДКЦ гр. Пловдив бул.Марица 53 -изключително е  "ЗА" активното кърмене,късното захранване и даването на вода само в изключителни случаи.

# 40
  • Мнения: 700
Прочетох в старата тема похвала за д-р Стефан Пепеланов. Не съм доволна от него. Подкрепя късното захранване, НО Е ПРОТИВ КЪРМЕНЕТО СЛЕД 1 ГОДИНКА. Водих детето на преглед при него. Като разбра, че кърмя ми изнесе ужасна лекиция на тема колко е неполезно и дори вредно кърменето след 1 година. Прегледа мина по перваза, а убеждаването да спра кърменето ми донене лошо настроение през целия ден. Опитах се да се аргументирам, но човека беше убеден че е вредно кърменето на годиначе  и това е.  Sad

# 41
  • Мнения: 382
Д-р Ваня Груева
Люлин 6, София

# 42
д-р Любо Спасов, педиатър-кардиолог, консултант в "Токуда"

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Прочетох в старата тема похвала за д-р Стефан Пепеланов. Не съм доволна от него. Подкрепя късното захранване, НО Е ПРОТИВ КЪРМЕНЕТО СЛЕД 1 ГОДИНКА. Водих детето на преглед при него. Като разбра, че кърмя ми изнесе ужасна лекиция на тема колко е неполезно и дори вредно кърменето след 1 година. Прегледа мина по перваза, а убеждаването да спра кърменето ми донене лошо настроение през целия ден. Опитах се да се аргументирам, но човека беше убеден че е вредно кърменето на годиначе  и това е.  Sad


Аз също водих моят син при д-р Пепеланов, но той никаква забележка не ми направи, че кърмя малкия толкова дълго. Каза ми само-"добре, щом го кърмиш". Имам чувството, по така събраните мнения за него, е май че е на настроения този доктор. Един път казва едно, при други друго за кърменето newsm78

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
[................. Имам чувството, по така събраните мнения за него, е май че е на настроения този доктор. Един път казва едно, при други друго за кърменето newsm78

На мен пък ми казва , че е добре да кърмя повече.

Общи условия

Активация на акаунт