Гоблени-40

  • 64 633
  • 448
  •   1
Отговори
# 15
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Зорница, поздравления  smile3501
Станала е страхотна иконата. Аз мисля моята, когато я ушия естествено, да я рамкирам както е в сайта на Солария http://www.solaria-gallery.com/gobleni/gob/i74.htm,
т.е. със сребърно паспарту и златна рамка.

# 16
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Аз много съм се навила да шия пък Йеросалимската Св. Богородица, а и щом казвате, че цветовете на Солария са хубави, още повече се навих да си я поръчам.
Иначе зеленчуците ми вървят много добре, но тъй като ги карам по цветове, а не по ред няма много за снимане и показване. Утре на по-свободна глава може и да снимам тези на които им се забелязва нещо. Вълната от кончета си чакат мирно и кротко, че иначе ще омотам бодовете. Много съм доволна от шиенето на кръстчета на тази панама. Направо уцелих в десетката без да искам.
Като казах за зеленчуците та се сетих да ви питам малко тъпичък въпрос Embarassed  ама все пак. С какво вашите мъже пробиват стените, за да сложат гобленчетата, така че да не стане грозна дупка? Особенно на латекса много се чудя как е. newsm78
mimi mimi много хубаво се получава гобленчето по снимка   bouquet
Lady Death чудесни са розите   bouquet
Страхотна е тази Казанска Св. Богородица smile3501

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Утре ще снимам и ще показвам.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 850
Дуданка, дано ти харесват слънчогледите Simple Smile Аз искам да ушия цялата серия писма, но да видим кога. Майка ми шие някакви лютичета, или поне тя така им казва, не знам как се казва гоблена иначе, от Рисунки с игла е схемата, а конците са на око подбрани Simple Smile Ще снимам крайния резултат и ще гледам да намеря и гоблена от някъде за сравнение... Simple Smile
Наистина е страхотна Казанската Богородица, даже досега с майка ми разглеждахме сайта на Солария и само се чудим как да си поръчаме няколко десетки гоблена оттам Simple Smile Много ни харесаха и на двете от иконите доста модели, та... Ще видим, може да се разорим покрай тях  Mr. Green
Момичета, благодаря   bouquet Hug Продължавайте да творите все такива уникално красиви неща!

# 19
  • Мнения: 1 173
raya_usa много са ти хубави гоблените! Поздравления! Имам един въпрос относно гоблените на фирма Полимат, та хубави ли са им комплектовките, т.е. имам предвид като схеми и цветово съчетание? Питам защото видях, че си шила техен гоблен.

Май не беше на Полимат , просто видях че те го имат като гоблен и сложих тяхната снимка. Мисля че гоблена беше на една Казанлъшка фирма - някой скоро показа техен с едни лебеди "Целувката"? newsm78. Това ми беше първия гоблен който си купих (2001г) , според мен конците бяха български( не знам дали Мадейра ги имаше тогава на пазара). Получи се добре , аз лично съм го комплектовала с Анкор(Анхор) за зълва ми.

От любопитство само да попитам - колко е ДМС-то сега в България.След като има толкова качени схеми , по-скъпо ли излиза да си комплектовате сами гоблен  newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 647
при нас е 85 стотинки чилето ДМЦ... някъде е 95ст. И ако нямаш изостанали някакви цветове, си излиза същата цена, както да си комплектоваш - панама и конци. Хубавото е, че после ще имаш останали цветове, които могат да влезнат в употреба, но на всеки му се иска наготово, пък и уж оригинално се води като си е в кутийка  Wink

Казанската Богородица е станала толкова красива, че имам чувството, че само стъкло да й сложат, пак ще си е уникално красива   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 926
появиха се най-после пеперудите на Дименшън Simple Smile

Тези дето ги чакам все още не са дошли, но схемата се завъртя из нета:)
Сложих я тук

# 22
  • Мнения: 3
Честита нова темичка
Как обичам да рзглеждам първите странички...красота !!!
Дуданка-Казанската Св. Богородица е толкова красива.Браво  smile3501
mimi mimi-Гобленчето по снимка на детенцето ти много ми въздейства.Много сполучливо се получава.Много рядко съм виждала такива гобленчета,а твоето (тоест на майка ти) става страхотно.Моите поздравления към нея
raya usa-имаш страхотна колекция от гоблени.Истински картини   newsm74
Lady Death-Толкова е хубаво когато и някой друг освен теб в къщи шие.Получаваш подкрепа,съвети и дори стимул за шиене.За съжаление не съм го изпитвала но малко ти завиждам  newsm62
Продължавайте да показвате красоти,че не мога да ви се наситя

# 23
  • София
  • Мнения: 9 850
irein, да, майка ми така се "туткаше" с един водопад, че само ми гледа гоблените (аз завърши 2 и 2 миниатюрки) и вика "ей и това ще го ушиеш, а аз съм до никъде". Ама нейното си беше голям гоблен... Simple Smile
Комплектовка излиза по-евтино, особено на гоблени с много цветове, защото понякога ти трябват 2-3-5 бода с даден цвят. Иначе ти купуваш цяло чиле и особено ако е някой по-специфичен цвят...  newsm12
Аз не съм за кутийката, да ми е оригинал, но гледам кое ми е по-евтино, че да имам пари за още гоблени Grinning А това най-лесно се смята като умножиш броя цветове по цената на чилетата... Simple Smile На ДМЦ Казанската Богородица ще излезе по-скъпа ако я комплектовам сама. Само конците ми излизат по-скъпи от цялата комплектовка, като не броим схема (особено ако нямаш принтер безплатен) и панама Simple Smile

# 24
  • Мнения: 439
Добро утро момичета - кокичета,
did taq най-вече на теб Hug
гледам все ние си висим в ранни зори тук...
Много красива първа страница се е оформила пак и сега по ред:
Дуданка,супер става,давай смело напред!
Марулче,ти умора нямаш....и орхидеите и фара заслужават само  smile3501
mimi mimi,"голяма мъка" казваш,но резултата от сега си личи,че ще е зашеметяващ!
zornitsa ,поздравления и за изтормозилата те икона,а и детелинката е мноого сладка!
Хипатия ,благодаря,че сподели с нас и тази красота Hug

Вчера аз успях да направя подаръка на д-р Ралева и съм безкрайно доволна,мноооого го хареса и каза,че ще бъде окачен в кабинета й Grinning

и накрая ще взема да ви покажа и моят йероглиф,въпреки че според мен пълното му очарование ще се получи,като завърша контурите и френските възелчета:


снощи успях почти да завърша контура с ламето,в началото беше голям ужас и шаш понеже ми е за сефте,даже мислех,че няма да се справя,тъй като не бях взела и никакви мерки,за да обработя конеца...4 ката ламе и всеки беше със собствено мнение,но в крайна сметка успях да ги укротя и се оказа че не е толкова страшно... Grinning
ketri,благодаря ти за 40-ти път Heart Eyes newsm51
Дж-то нещо ми се губи тия дни
newsm78

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 12:11 от bella_

# 25
  • Мнения: 2 926
poepie,
бързам да те  успокоя.
Моите гоблени рано-рано днес ми ги донесоха.Така,че и твоя е някъде на път.
Дойдоха за около 2 седмици,а това е период напълно нормален за този вид пощенска услуга.
А и аз моите ги купих на 26, а от тогава тук почти само празнични и неработни дни бяха:)
Днес по някое време ще сканирам ангелчето и ще сложа схемата в албума си:)

# 26
  • Мнения: 542
добро утро на всички!много хубави неща сте показали!
 mimi_mimi -много хубаво е станало,къде си го поръча да ти го направят!аэ като проверявах за проектиране на гоблен по снимка имаше някакви цени от по 200 лева на лице!наистина ли са толкова скъпи?
 Хипатия пеперудите са страхотни! Simple Smile
някой шил ли е мадоната с гроздето,че аэ на него съм хвърлила око!

# 27
  • Мнения: 434
Нямам нищо готово,но ето етап от Дименшъна ми.Снимката малко неясна,защото с телефона снимах:

# 28
  • Мнения: 39
здравейте
аз съм нова и чесно казано не предполагах какви красоти и какви неща има в този форум.
моми4момичета прекланя м се пред Вас. и аз шия ама по малко защото о4очите ми са зле но това не пре4и да имам у6ити 5-6 гоблена ли4ни. казвам ли4ни за6тото съвместно със мъжо сме у6или още 6. аз го нау4их (да се похваля  ). по нататък като се изпедепсам (както казва синът ми  ) ще ка4а да разгледате и моите гоблени както и ако искате и схеми. но засега мога да кажа  БРАВО и ВИЕ СТЕ СУПЕР     направо немога да спа да 4етаж и снимките разгледах от срещите във Варна и направо онемях какви красоти сте сътворили и 4есно някой гоблени ги виждам за първи път. например "п4ели4ката мая" на Александра е невероятен или "Пътека към къщата" на dodorani съвсем. ВЪРХЪТ сте. просто нямам думи .......................
само последно понеже не мога да ви из4ета толкова много сте написали и прика4или. може ли някой да ми каже има ли някъде схемите на тези два невероятни гоблена.
благодаря предварително
толкова съм не в час че без да искам поместих отговора на друго место.
за което се извинявам Embarassed Embarassed

# 29
  • Мнения: 0
Добро утро момичета!   Hug
Аз още нямам какво да покажа че започнатите тигърчета са ми в много ранен етап още, но искам да ви поздравя отново всички за показаните красоти, невероятни сте и гоблените които сте избродирали са прекрасни!  bouquet
Толкова много се радвам че ви има, докато ви чета и все научавам по нещо интересно и нещо ново! Редовно чета макар че по цял ден съм на работа, но като се напрегна и си отварям темичката и ето че веднага ми става по хубаво и по лек деня. Вчера страшно много ми се шиеше цял ден и бях решила като се прибера от работа и да боцкам ама снегът май изненада всички и трафика беше ужас #Cussing out и .... шиенето остана за днес вечерта.

ketri благодаря за новата темичка, Хипатия и на теб Благодаря че споделяш страхотни красиви схемички.

Общи условия

Активация на акаунт