Отговори
# 45
  • Мнения: 132
Мимче, и на нас ни изписаха сироп Малтофер - 3-4 капки на ден за около месец, на Ина хемоглобона е 103, което не е притеснително малко, но малко и профилактично вика педи...
За нощното кърмене пак да кажа - много ми е изморително, понякога ужасно, вече половин година не съм спала цяла нощ нормално, както и някои други мами, но все пак си мисля, че детето най-добре си знае.
Вери, Мира, Трънче  Hug
Нашия педи и той така ме посъветва за захранването - почваш плодово, после зеленчуково, после месно пюре  Rolling Eyes Подробности много нямаше  newsm78
За кърменето също ми каза още в началото - като стане на месец да махам нощното...
Така че аз въобще не го въвеждам в тези подробности, че още ядем нощем и че няма да давам първо плодово пюре  Wink

Айде лека нощ!

# 46
  • Мнения: 33
Трънче направо ме разби с този педиатър. Но и мойта изкоментира на две на три за захранването и общо взето каза, че вече сме големи и може всичко да ядеме - плодове, зеленчуци, каши без и със глутен, след месец жълтък и месо и т.н.
Аз друго се чудя - понеже продължавам да си я кърмя, като давам обедното зеленчуково пюре (в различни комбинации от тиква, морков и картоф) след кърмене, съответно изяжда около 5-6 лъжички, т.е. някъде около 30-40 гр.

После някой път й следобед й давам още малко някоя лъжичка от същото пюре, ако реша, че малко е хапнала на обед или й правя малко ябълка или круша следобяд, които давам поне 30-60мин. преди кърмене или след кърмене. Но с тези захранвания тотално се обърках, нямаме точен час, защото още се кърмим на поискване и почти не спазваме режим.

Та мисълта ми е, кърмещите на поискване, успявате ли да спазвате режим на захранване? И какво ще ме посъветвате, какъв режим да й изградя?

Чудя се да преместя ли плодовете сутрин? Ама пък тогава имам най-много кърма и предпочитам нея да й давам?!

В същото време по време на нашите хранения й давам да си близва това-онова от по-леките храни, но като цяло си я храня с домашни пюрета. Освен това гледам, че определено кърмата й стига.

И аз още кърмя нощем, не всяка нощ, но често. На мен не ми тежи, но може би защото почти винаги съм полузаспала, а и сутрин и двете с Катето си поспиваме до 9-10  Blush  После цял ден сме свежарки и понякога чак ме е срам, когато всички роднини се чудят на кроткостта й и само ми повтарят, че все едно нямам бебе! Толкова добро ми било детенцето!  Embarassed

# 47
  • Мнения: 3 663
ха добър вечер и от мен Simple Smile
докато се натуткам и сте стигнали 4-та страница Simple Smile

първо отчет от мерки и теглилки - 8500/70 Simple Smile
сложиха му и ваксина против хепатит Б, пак не рева, и така Simple Smile
за захранването каза доктора, че вече може и месо и можело и сутрин попада, а вечер кисело мляко с бисквита, но ако съм искала и АМ/кърма може, както си преценя Wink вече ми свикна на "модата" човека Simple Smile

забравила съм да ви споделя последното забавление на каката - като къпем тедко му сипва с купичката вода от по-високо и той се опитва да хране струята и страшен смях, страшно чудо Mr. Green

вери, трънче - с такова нетърпение чаках идеите за захранване на вашите педиатри, а то... да идете на другия край на света и при "нашенци" да попаднете Simple Smile

трънче - много газеща снимка с дядо коледа, супер е джудженцето Simple Smile

бюти - споде мен мишлето има много бърз метаболизъм
виж колко ака и как и кърмата я обработваше за отрицателно време
като иска да яде - нека си яде Simple Smile да я нагукаш от мен Simple Smile

силви - столчето не е лошо, но според мен тая преграда отпред ще пречи... така ми се струва де, може и да греша Simple Smile

без бой си признавам  Embarassed, че само последната страница прочетох, обаче нямам време за повече сега, иначе сигурно има и друго за писане  Blush
лека Wink

# 48
  • Мнения: 176
Мишленце, защо няма да даваш първо плодово пюре? За да не свикне със сладкото ли? Аз още се чудя, защото противоречиви неща чета - от една страна да не свиква, но от друга - кърмата нали е сладка, то детето вече е свикнало....  newsm78

Тони, и Колето така се опитва да хване струйките вода (ама ние нали си нямаме кака, аз влизам в ролята на голямото дете докато таткото къпе малкото  Mr. Green).

Мег, Колето сам си беше направил режим - ядене в 9, 12, 3, 5, 7 и после чак 6 сутринта. Но с това пътуване до България и обратно, всичко тотално се прецака. Сега и аз не знам кога яде. И нощем яде, ама и играе, къпем се в полунощ (или когато реши да се буди като за сутрин) - абе, цирка е пълен.

# 49
  • Мнения: 616
цоп в хубавата тема  Mr. Green

cveta3, не се обвинявай излишно за този вигантол  Peace Искрено се надявам да не се стигне до рахит, но едва ли нередовното даване на капките го е предизвикало; има, които дават точно и стриктно и пак дечицата им развиват; има, които изобщо не дават, и не развиват... аз лично за себе си стигнах до заключението, че тези капки са като "козметични", да се изпълни плана, пък каквото стане... На мен лекарката ми препоръча да давам направо мултивитаминки, примерно саностол с желязо - хем си има калций, хем си има желязо, хем и други неща.

другото го забравих....

Весели празници   bouquet

ПП: а, да, аксесоари за количките на abc има в бебемаркет магазините, вероятно имат и чувалчета ( на плиска има един)  Но и другите универсални чувалчета стават  Peace

# 50
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Цвета ,дано не е наистина рахит, ребърцата понякога стърчат,когато коремчето е по-празно, особено ако се е издължило детето напоследък. Пък аз четох, че това става при доста голям недостиг, не ми изглежда хич болнава Даника, даже много я харесваме с Бобчо. WinkБързо да се оправи всичко Peace
 Офиоли и аз давам мултивитамини по 10дни в месеца, казват се Инфантформула, но в тях няма вит.Д. Предполагам, че умишлено няма, защото във всички каши и АМ има. Казвам го ,за да не се заблуди някой, че във всички мултивитамини има вит.Д
 На нас ни бяха изписали вигантол през ден по 1 капка ,но откакто давам АМ и каши съм го спряла ,защото те съдържат това количество.

# 51
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Само аз ли давам по 4 капки вигантол? Нас нали още на 3 месеца ни изкараха с рахит и от тогава сме все на толкова. Аз често давам по 2, по 3 и понякога по 4, ама според доки това не било голяма доза  newsm78! Бях чела мнение на лекар, че токсичната доза е много повече и 4-6 капки не вредяли, но дали е така  Thinking!

# 52
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Ами мен повече ме е страх да не го предозирам, защото фонданелата ни е затворена вече ,макар че ни го изписаха в тази доза, след като провери фонданелата. Всъщност ни го даде, защото изглеждал напрегнат. Истина е, че след това спря да се стряска както преди и тонусът не е  така повишен.
 Дари, а твойто детенце доста по-бързо расте ,може затова повече капки да преценяват за него. Thinking

# 53
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
По едно време бях започнала да му давам по 1-2 капки и резултата беше, че започна да се стряска и от най-малкия шум и главата му беше все мокра, а вече не беше горещо. Не казах на лекарката, че съм го намалила. Но нашата фонтанела си беше доста голяма. Сега си е нормална (според мен, де), но ако я сравнявам са тази на Коки на Самимами, то Коки се роди с такава каквато е нашата в момента. Аз и без друго пак му давам по 2, та за сега така ще продължа пък да видим на 15.01 какво ще каже педи!

Аз да ви се оплача хормоните ми съвсем са се объркали  ooooh!! Писна ми от тях! Все си мислех, че след раждането ще се наместят, но това се случи само за 3-4 месеца и сега пак ще пия лекарства и никой не знае до кога  ooooh!! То от както се опитвах да забременея все нещо пия и сега пак ......

Айде и аз да си лягам, че до преди малко чаках моята гинеколожка да ми звънне и не смеех да си легна. Ама и тя не е нормална! Бачка до среди нощите, сама си звъни на пациентите ....... Абе, луда работа  Crazy!

# 54
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Grinning

Да се отчетем и ние с кг -  - 6730кг, 68см.- ами аз си отглеждам една хърба в къщи  Wink Иначе всичко си изяжда. Давам му по около 190 гр зеленчуково пюре на обяд, два -три пъти в седмицата по четвърт жълтък. От няколко дни давам и месо. Много му харесват пюретата на Гербер. След обяд понякога към 15 часа суче, а понякога направо яде към 16 каша+плодово пюре. ОТ два дни вече му давам и овесена каша(т.е. въвеждам глутена). Вечер сме пак на кърма. И аз продължавам да го храня през нощта, когато се събуди. Не мисля скоро да го отказвам от нощното хранене, че и без друго е слабоват, а през нощта бая си цоква. Нашето педи също каза да давам вече попара сутрин, в нея да прибавям на върха или до половин чаена лъжичка масло  Shocked и захар, ако детето не обичало водата без захар  Shocked Ама аз въобще не се разправям с нея, казвам й добре и толкова. Ще започна с попарата след седмица-две, защото нямам много кърма сутрин, обаче без захар и толкова масло. Чудя се сега тази попара с какъв хляб се прави  Rolling Eyes Със сухар ли как?
Изследванията му са добри, хемоглобина е 114.

Аз давам по 1 капка вигантол сутрин( преди хранене, но ако забравя давам на следващото хранене) още от 21-я ден. Е, случавало се е и да забравя да му дам.
dari75, ами ти може би трябва да даваш повече капки вигантол, защото Жорката е по-едричък.

Купих на Жорката чаша с мек накрайник и започнах да го уча да пие от нея. Добре се справя за сега, поне малко си пийва.
От вчера вече се обръща от гръб по корем  newsm44  До сега не се беше обръщал никога, а вчера като започна няма спирка  Mr. Green И се мъчи да пълзи, надига дупето, ама за сега сме до там  Laughing

Трънче, много яка снимка  Hug
 
Уф, ще си разваля диетката покрай тези празници  Embarassed Тъкмо свикнах без сладко. Нищо, после почвам с пълна пара  Laughing

Пожелавам на всички весело посрещане на Коледа   madnoel

Чао, отивам да шетам, че по-късно ще има шопииинг  Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 2 381
Мацки, весели празници ви пожелавам.   bouquet
Гали, пита ме преди дали Гранд комфорт на Чиполино не е мн. голямо столче за хранене - еми, голямо е, ама, чак сега у нас ми направи впечатление, като взехме да го ползваме.

# 56
  • София
  • Мнения: 388
Добро утро!

orhid , благодаря! Педи каза, че това с ребърцата е първия признак, т.е. още не може да се каже, че е рахит, ама явно има недостиг на  витамин Д. Честно казано лятото почти не съм давала Вигантол, но и не съм показвала Дани на слънце- все я криех да не се опече, че то в тия жеги..........Фонтанелата според мен си е същата откакто се е родила, ма знам ли - може да бъркам- докторката всеки път я пипа и нищо не казва. Не се изпотява ,освен много рядко , когато и стане горещо, а ако знаете как я навличам  Embarassed А стряскането как да се разбира- насън ли само - и какво - буди се от най-малкия шум или- не знам как да го разбирам- стряскане на сън  newsm78. Както и да е - ще си давам капките както ми казаха сутрин 2 и вечер 1 три седмици, пък ще видим. Аз по принцип се шашкам ужасно за всичко, ще кажеш, че ми е първо, истината е , че с първото изобщо не се шапках толкова, ама -  луди-млади ... Laughing

Весело посрещане на Коледа на всички !!!!!!!!!!!!!1

# 57
  • София
  • Мнения: 388
Ето ни елхата и подаръците (кашона, върху който седи също е подарък), които всичките са за бебка:

 

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 10:53 от cveta3

# 58
  • Мнения: 339
Да кажа и аз нашата програма на хранене.
Сутрин давам 210 мл АМ. На обяд - зеленчуково пюре - 190 гр. Жълтък и месо ще дам след празниците. Първо месото, после жълтъка. Следобедната ни храна е оризова или овесена каша. Въведох глутена преди една седмица. Към кашата настъргвам ябълка, а понякога и пасиран банан. Към кашата и пюрето винаги добавям 1-2 мерителни лъжички АМ. Вечерта завършваме с 210 мл АМ.
Нощното хранене съм го спряла още преди месеци (май откакто стана на три месеца, не помня вече). Общо взето спи около 12 часа през нощта. Ако се събуди, го взимам при нас в леглото, но това е много рядко. Но и да се събуди, не плачи ами започва да пее. Не точно, но аз така му казвам Simple Smile Ето  така . Голям песнопоец е, но му се радвам само на дневните серенади Simple Smile
Само вода не иска да пие, но затова пък в млякото добавям повече вода.
Попарата също съм я планувала за края на януари.

Вит. Д давам много рядко, може би 2 пъти на седмица се падат. Педи всеки път му опипва фонтанелата, не е казала, че има проблем.

cveta3, много е слушкало твоето слънчице. Какъв голям подарък му е донесъл Дядо Коледа. Simple Smile

Весела Коледа на всички!
 

# 59
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Добро утроооооо Hug

Трънче , Никола е много готино джудже,ама и дядо Коледа е страхотен , прилича на истински,а не като тукашните   Wink

Цвета , много сте сладурски и каквии големи подаръци,много май е слушало детето  Hug

Абе наистина с голямо нетърпение и аз очаквах да чуя схемите на захранване на Трънчето и Вери,а то какво стана  Crazy

Желая ви много щастливи моменти по празниците и мноооого големи подаръци  Crazy . Мир,здраве и много късмет. Весели празници  Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт