Готвите ли бьлгарски ястия на мьжете си?

  • 13 523
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 221
Kak gi nauchihte vashite muje da iadat bob be...Az se mucha li mucha. Moiat iade samo na chili con carne, koeto vse e neshto, ama mi se iska ei taka na iahniika... Laughing
I zele ne iade...ama az sega razbrah zashto.  Onia den iadohme u miaka mu i toi kato pomirisa kaza niama da iam az takova gadno...A maika mu se prehlasva kakvo bilo to hubavo zelelto, kak ne znael kakvo ispuska. Az si sipah, shtoto obicham zelce, ama kato hanah razbrah, zashto mujut mi mrazi zele.  DA vi se oplacha...biva li taka da zrazvaliat zeleto be hora....Svareno zele, ama prevareno...razburkano s brashno i tova e...I se zahlasvat kolko vkusno bilo. Az na neia shte i napravia zele sus svinsko da vidi kakvo se kazva zele....napravo shte umra ot iad... no

# 76
  • Мнения: 4 629
От българските манджи  правя шопска салата (почти всеки ден), боб, а скоро мисля да направя таратор и баница. Липсват ми само гювечетата  Sad

# 77
  • Мнения: 980
Оли не я ли влече към месцето smile3506

Тц и слава Богу. Ще си правим компанийка като порасне голяма. Пък и тати може да се предаде до тогава...

Хе,хе опоzиционен фронт ли Ще му правиШ smile3506
Недей така, не раzваляй хубавия човек smile3503

# 78
  • Мнения: 1 238
Оли не я ли влече към месцето smile3506

Тц и слава Богу. Ще си правим компанийка като порасне голяма. Пък и тати може да се предаде до тогава...

Хе,хе опоzиционен фронт ли Ще му правиШ smile3506
Недей така, не раzваляй хубавия човек smile3503
Хубавия човек мяза на вампир кат почне за джвача с таз кървава пъжола Sick Sick Sick Sick Sick Sick......иначе Олинката обожава да си гризка едно пилешко бутченце...

# 79
  • Мнения: 980
Сладураната тя
моят мъж днес иzмърмори, че съм била сложила пакет месо в неговото чекмедже във фриzера, а аz го скастрих, че моято е пълно и няма място вече. Ох утре Ще има пилеШко при мен ама да видя как да го сбърничкам newsm78
 

Обратно по темата
много обичам попара_ с сирене, вряла вода и zахар, може и бучка масълце
Мойто мъж ме видя какво бъркам в кухнята и първо ми каzа, че не сме били толкова бедни и съм можела да вzема мляко zа попарата и после я нарече "кумунистическа силова храна" (kumunistische Kraftfutter) smile3516 и не иска и да пробва даже

# 80
  • Мнения: 1 238
Обратно по темата
много обичам попара_ с сирене, вряла вода и zахар, може и бучка масълце
Мойто мъж ме видя какво бъркам в кухнята и първо ми каzа, че не сме били толкова бедни и съм можела да вzема мляко zа попарата и после я нарече "кумунистическа силова храна" (kumunistische Kraftfutter) smile3516 и не иска и да пробва даже

 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 smile3501 smile3501 smile3501
Ще ме убиеш да знаеш! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 81
  • Мнения: 221
Znae toi kakvo e komunisum i komunisticheska hrana Simple Smile
Poparata si e ubiec hrana Simple Smile Moeto unache mnogo ia obicha.  newsm53
Vednuj muja mi mikaza da ne sum mu davala onazi glupost sus sireneto, az mu kazah da si gleda rabotata i da ostavi deteto da si hapne ot vsichko. Vednuj kato mu dadoh karfiol, pak me izgleda i mu vika na nego...oh na tato gorkoto, ama az ne sum vinoven ako ne ti haresa, tia maika ti ima stranni idei....
Az sum zabranila da govori taka, zashtoto ne iskam deteto da stane kaprizno i da se uchi ot drugite, tova ne e hubavo, zashtoto edi si koisi ne go iadal i zashtoto kazval , che ne e hubavo....glupavi gluposti.
Davam si mu az vsichko da se nauchi da iade pravilno, ne kato bashta si...parche meso i dva kartofa s brashnian sos, ocveten s kafuiav ocvetitel za sosove....bla Mr. Green

# 82
  • Мнения: 980
Тъй, тъй smile3521
и аz съм предупредила оЩе отсега_ някога кат имаме деца Ще ядат всичко месо, беz месо, бълграско, немско, аzербейджанско, марсианско.... smile3516Кат поотраснат сами да се гледат както им иzнася, ама докато аz готвя....Че то ако и те са каприzни като баЩа си направо си стягам куфарите и ги zаритвам zа Бг, че поне от манджи отбираме smile3534

# 83
  • Мнения: 823
И аз да се разпиша. Омъжена съм за българин. Готви страхотно и то предпочита българската кухня или негови си произведения, които стават винахи страхотни. Лошото е, че като не сготви той и ядем сандвичи и таратор  Embarassed

# 84
  • Мнения: 75
Ние си готвим редимно български манджички.Онзи ден правих баница.Доста често ядем таратор,пържени филийки за закуска,супички,които мъжа ми готви,че хич ме няма по тях.Всичко, което съм готвила в България с и го правя и тук.Веднъж се пробвах да направя зеле с пиле, ама тукашното зеле не обръща на нищо и като го сварих,опитахме и направо в кофата newsm78
Иначе съм обещала на работа да направя баклава и да им занеса ,но все не ми остава време,пък и е много топло сега ooooh!

# 85
  • Мнения: 734
Само български манджи се ядат! Не знам защо обаче като забременях и изпитвах отвращение да готвя. За 9 месеца само козунак и една две пити направих, до които мъжа ми почти не се вреди защото докато ги опитвах как са станали, без да се усетя съм ги изяла;)
В 7мия месец обаче, като дойде мама и като се развихри в кухнята - до сега сме като в рая;) Мъжо много ми завижда че живота ми е минал с такива вкуснотии.

Любими са му: миш маш, пиле със зеле, мусака!! ( с това може да живее вечно;) пълнени чушки с кайма и ориз, баница, шопска салата, супа топчета, агнешко с картофи, КЮФТЕТА!! и др.

# 86
  • Мнения: 3 423
Моят мъж обича баниzа, кюфтета, мусака, панирани чуШки, Шопска салата, салата снежанка, таратор, крем карамел.
Сам прави баниzа и кюфтета.
Мраzи боzа и Шкембе чорба.

# 87
  • Мнения: 4 244

много обичам попара_ с сирене, вряла вода и zахар, може и бучка масълце
Мойто мъж ме видя какво бъркам в кухнята и първо ми каzа, че не сме били толкова бедни и съм можела да вzема мляко zа попарата и после я нарече "кумунистическа силова храна" (kumunistische Kraftfutter) smile3516 и не иска и да пробва даже
Теди, той тука товичкия обижда нашта вкусна попара, а да ги питам, аз те като се правят на толкова отворени и закусват сутрин с сереали, то какво е - ми пак чиста проба попара, ама под друга форма.
Това е лаф на майка ми че мойта банда любят много тая закуска под всякаква форма и тя като опита рече и отсече - чиста попара, само без сирене.

А по темата - мъжа ми обожава мусака, пълнени чушки с боб или печени пълнени с яйце и сирене, кисело зеле с свинско, миш маш, винен кебап, разни гювечета и огретени, но лютеница и кьопоолу не близва.
Виж ако му спретна млечна баница си облизва пръстите или баница с праз или мръвка (минава и за лазаня, че нали си пада по италиянските манджи)
Не ми е мрънкал за нашенските подправки, даже ми варди на двора къта с подправките и особено участъка с джоджена Laughing

# 88
  • Мнения: 1 465
Хехе,

ако някоя от вас ни звънне вкъ6ти и ако мъж ми е на телефона и 4уе ама на 4ист български "дроб4ета по селски", 6те последва от негова страна - "Какво, къде кога????" Брее в София сменяхме ресторантите, ако им липсва6е това в мениуто, а аз ве4е по4ти съм я нау4ила рецептата Praynig
Как да не му готвя български манджи - то това основно се яде вкъ6ти и той как ядеее бедна ви е фантазията. А на едни негови приятели като им сервирах 6опска салата, ме питаха как приготвям соса - хихи - аз им отговорих 4е той сам си се приготвя smile3534
Ама сериозно, на6ата си кухня е доста конкурентнаи аз не я заменям за никоя друга Hug Hug Hug Hug  chef

# 89
  • Мнения: 4 212
Ъх, тва попарата е голяма гнус, накиснат хляб с вода.  Sick Колко се мъ4еше баба ми да ме направи 4овек с нея, но не успя  Mr. Green Оба4е и сереали не консумирам много много, само ако има нарязани много плодове. Любимата ми закуска е препе4ена филия с кътък сирене, варено яйце два пъти варен липов 4ай, ммммм.  chef

Общи условия

Активация на акаунт