Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 232 145
  • 761
  •   2
Отговори
# 735
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Pama Купуваме го от Гърция ,там е и най ефтино няма и 1 евро ,за съжаление листовката е на гръцки и нямам представа какво пише ,но на кутийката пише Betamethasone Dipropionate и Salicylic acid
Значи има кортикостероиди  Tired

Исках да ви попитам някой пробвал ли е да се маже със билката змийско мляко  newsm78 из нета четох ,че се ползвала и при  псориазис   Peace

# 736
  • Мнения: 35
 Praynig Praynig mnoogo vi se molia.....ako niakoi ne6to znai za le4enieto s solariym pi6ete!molia vi se mnogo e vajno  Praynig kakvoto i da ste 4yvali pi6ete

# 737
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пиша за да ви кажа ,че моята свекърва ,като прочете това за змийското мляко ,реши да го изпробва .

Цитат
Здрьвейте,случайно попаднах на статията.Билката ми препоръча моя колежка.Имах много засилен кожен проблем по дланите продължаващ към китките,със силен сърбеж,сухота и цепене на кожата до кръв.Последният лекър твърдеше че е Псориазис.Излизах сутрин,намазвах засегнатите места с пресен жълт сок и отивах на работа.Местата потъмняваха като намазани с йод.В момента много слаб белег ми напомня за това.Изчезна сухотата и сърбежа.Хубаво е паралелно да се пият и билки за пречистване на черния дроб, защото всичко идва от крЪвта.
За подробности:polia_gencheva@abv.bg

потърсихме  въпросната билка,зимно време е трудно да се открие ,но свекито беше нетърпелива да започне да се маже ,още след първата нощ ,каза че е спала за първи път спокойно ,без да я сърби никъде  Rolling Eyes надявам се да и помогне ,по нататък ще пиша дали има резултат  Peace

# 738
  • Мнения: 452
Днес си купих масло от ленено семе,като му прочетох листовката пише,че може да се използва и външно за псориазис ThinkingЩе опитам и ще и пиша отзиви след няколко дни,ако има такива.

# 739
  • Мнения: 19
Praynig Praynig mnoogo vi se molia.....ako niakoi ne6to znai za le4enieto s solariym pi6ete!molia vi se mnogo e vajno  Praynig kakvoto i da ste 4yvali pi6ete
                                                                                                                                                          Солариума,особенно зимно време е много хубаво нещо.Аз лично една година съчетах солариум,чайове и мазила.За парви път се изчистих и около година нямах абсолютно нищо по себе си.От солариума получих тен,който заличи струпеите,дори някои замряха а след третирането с мехлем в който имаше detranol направо си умряха.От начало спазвах диета-не пиех алкохол и пушех много малко,но после се отпуснах.Въпреки това,пак казвам беше ми супер около година.Сега минах на хомеотерапия.Обещават ми изчистване след няколко месеца(като цяло дълго е лечението),но пък за това дълго време чисто тяло-до няколко години.Още съм в началото,така че не мога да пиша нищо предварително.Не вярвам на чудодейни лекарства,на мехлеми -въобще.Болеста е вътрешен проблем.Третирането й от вън само допринася за временен ефект и облекчаване.Това е от мен.Ще пиша пак,когато имам някакъв резултат. 

# 740
  • Мнения: 27
солариума не е наи доброто.
в обикновения солариум използват UVE A   лъчи които са малко вредни и не толкова ефективни.
в големите болници има апарати с UVE B   лъчи които са наи доброто.
за съжаление ги има на малко места .
не знам от къде си но попи таи в вашата болница.
не ти препоръчвам солариум.
но ако нямаш друг избор поробвали но внимателно UVE A са доста опасни

# 741
  • София
  • Мнения: 4 578
А някой да е ползвал лампата на цептер?

# 742
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
А някой да е ползвал лампата на цептер?
За инфрачервена лампа ли става въпрос  newsm78

# 743
  • София
  • Мнения: 4 578
А някой да е ползвал лампата на цептер?
За инфрачервена лампа ли става въпрос  newsm78
Казвала се Биоптрон.... newsm78

# 744
  • Мнения: 332
Praynig Praynig mnoogo vi se molia.....ako niakoi ne6to znai za le4enieto s solariym pi6ete!molia vi se mnogo e vajno  Praynig kakvoto i da ste 4yvali pi6ete
При мен положението се подобри след солариума

# 745
  • Мнения: 109
Аз тези дни се ровех за какви ли не шампоани и ги видях и тези на Neutrogena, но реших да взема шампоан на Dermarest, това е цяла серия против псориазиса за мазане и къпане. Втори път си мия главата с него, и час-два след това ме сърби ужасно. Днес ми е трети ден от второто миене и да чукам на дърво, не мога да се оплача почти хич, но това е само днес. Ще видя дали действа и ако няма желан ефект ще купя T-Gel.


Ето тук някой пишеше, че е ползвал шампоана.

И аз съм го ползвала, за крема не мога да помогна с информация, но от шампоана имаше полза. Дори доста голяма в началото, после нещата се възобновиха с нова сила. Нищо ново под слънцето - след период на ремисия, нови сърбежи и плаки. Ще опитам с Dovonex и Низорал пак. Зимата просто ми иде да си откъсна главата.

Имам принципно питане към тези, които имат по скалпа  - боядисвате ли косите си, как се отразява на плаките, какви бои използвате?

# 746
  • Мнения: 452
За боядисването аз съм ползвала най различни бои като без амонячни,билкови и амонячни,и от всички леко ми е щипело на места по главата.Но иначе след това не ми са се  обостряли плаките.Но сега като се размисля,най добре ми е понасяло безмозъчната боя PeaceОт две години насам се боядисвам може би два пъти в годината с без амонячна и няма особено подобрение.Това,което ми се отразява добре са домашните маски и масла Peace

# 747
# 748
  • Мнения: 27
Марлела
преди няколко год. лежах с една кака в болницата.
тя ми каза 4е от боята се изчистила по главата.
но претполагам че е много субективно.
ас не се боядисвам пак и нямам по главата (за сега).
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 749
  • Мнения: 315
Praynig Praynig mnoogo vi se molia.....ako niakoi ne6to znai za le4enieto s solariym pi6ete!molia vi se mnogo e vajno  Praynig kakvoto i da ste 4yvali pi6ete
http://www.medicine.bg/bolesti/psoriazis/svetlinna-terapiya - за псориазиса и терапията със светлина. Аз съм си  я правила в Плевен, но в София също я правят. Не се прави в солариум, а в специални кабини, в които се регулира светлината.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт