Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 232 252
  • 761
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 69
  Не писах че сърбежа е ПОСТОЯНЕН.Това не е идея това е МЕДИЦИНА.Най простите гъбички по гърба и шията също са кератолични,херпесите също. Всъщност по добре е да не е псориазис

# 136
  • Мнения: 123
Да,разбирам...
Но казвам,че никого не го е сърбяло-никога!
   
            presty
ми препоръча д-р Албена Ангелова - дерматолог
Тук пише също много добри отзиви за тази лекарка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4361
тук също:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110841

# 137
  • Мнения: 69
   Гадоста е със силно изразена индивидуалност.Успех!

# 138
  • Мнения: 126
При нас сърбежа е на периоди.
Сега като ви чета се замислям, дали наистина е псориазис. Ще трябва да сменя лекарката, а ако трябва и до София ще отскочим.

# 139
  • Мнения: 82
Да,разбирам...
Но казвам,че никого не го е сърбяло-никога!
   
            presty
ми препоръча д-р Албена Ангелова - дерматолог
Тук пише също много добри отзиви за тази лекарка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4361
тук също:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110841
На моя приятелка хлапето от бебе са го лекували от какво ли не - гъбички, алергия и т. н.... и естественно само с кортизони. Ходи и при хомеопат и там откараха месеци без резултат. Преди почти 2 год. го заведе при тази докторка, диагнозата е атопичен дерматит, което също не е добре, но с подходящо поддържане без кортизони, малкия е много добре вече 1 година. Тя е много доволна и ми я препоръча, но моят псориазис е твърде стар. Един съвет и от мен - не се хващайте за всеки билкар или хомеопат и там могат да ви навредят... на времето майка ми ме мъкнеше където чуе и повярвайте и разните самозвани билкари могат да влошат нещата. Добре че сега има интернет и повече информация за всичко....

# 140
  • Мнения: 11
Аз ходих при д-р Матеев в Медицинска академия и той ми даде точните лекарства, благодарение на които 8/9 години нямам проблеми.Лекарствата са без никакви кортизони-писала съм по-горе.Есествено през тези години съм се изчиствала напълно, но и пак се е появявал.Мисълта ми е ,че съм се поддържала в добро състояние.Не ми се е налагало никакви други консултации с други лекари и не съм използвала други лекарства,различни от предписаните.Дори не съм се интересувала от други лекарства-от нета научих за дермоват,дипросалик и т.н.Но както вече писах последните ва пъти обривите са по-агресивни и реших отново да запиша час при д-р Матеев.Лошото е,че в нета прочетох 2-3 лоши мнения за него.Някой знае ли нещо повече?

Иначе при тогавашния ми преглед при него ми обърна доста внимание -взе биопсия ,извика ме на контролен преглед и чак тогава назначи лекарствата.

# 141
  • Мнения: 126
Обрива се увеличава Cry
Имам чувството , че си блъскам главата в стена и нищо не помага. Ако беше на мене щеше да е по-лесно, но на детето ми, не мога да го преживея.
Днес купувам оцет и силицил и започвам поредният експеримент  ooooh!
SI_reni ще ходите ли при д-р Ангелова, да кажеш дали и ти си доволна.

# 142
  • Мнения: 28
До КИКИ123:

Аз ползвам за лицето - Lokoid Lopocream 0,1%,само той ми помага,хидрокортизон е.Изписаха ми го във ВМА . Преди време ми се получаваше на челото огромно червено кръгче,сърбеше  ужасно,тогава във 22 поликлиника в кожния диспансер ми сложиха 1 инжекция Flosteron ,10 дни беше прекрасно,няма червенина,няма сърбежи,но...10 дни,от тогава не съм си слагала,мажа се с локоид липокрем и с това се поддържам,и аз работя с клиенти и това ме спасява,полезно или не няма друг начин Simple Smile

До Светла Кръстева:

Единственият шампоан,който ме спасява от сърбежите по скалпа е T-GEL на NEUTROGENA за суха коса, в България внасят само за мазна коса и някакъв активен,които на мен не ми понасят,поръчвам си го от Гърция.Тъй като пишеш,че в момента не си в България ще ти е по лесно да го намериш,малката опаковка е около 8 ,голямата около 18 евро.Другият шампоан е VISHY -Decros пак за суха коса,това са единствените,които ми дейстават добре, купувала съм всякакви Simple Smile

До MTV:

Мажеш ли се още с цитросепт и парафин и какъв е ефекта? Аз пробвах,но при мен ефекта е нулев,сега ще пробвам с бадемовото масло Laughing

Дано съм била полезна момичета  bouquet

# 143
  • Мнения: 123
Обрива се увеличава Cry
Имам чувството , че си блъскам главата в стена и нищо не помага. Ако беше на мене щеше да е по-лесно, но на детето ми, не мога да го преживея.
Днес купувам оцет и силицил и започвам поредният експеримент  ooooh!
SI_reni ще ходите ли при д-р Ангелова, да кажеш дали и ти си доволна.

  Може би другата седмица ще имам възможност да го водя при нея и ще ти пиша  Peace

# 144
  • Мнения: 9 491
mihi да, но ефекта е нулев Tired
В мом /предполагам заради времето/ ме боли много Confused

# 145
  • София
  • Мнения: 4 578
Момичета и момчета, започнахме и с моя мъж ново "лечение". Някой си познат на свеки си излекувал псориазиса с Вит.С. От този, много рекламирания ЦеТеБе. Моя мъж от 1,5 месеца е на него. Нищо не маже, нищо друго не пие.
П.С. Не смея да се похваля, но който иска да пробва.  bouquet

# 146
  • Мнения: 126
Обрива се увеличава Cry
Имам чувството , че си блъскам главата в стена и нищо не помага. Ако беше на мене щеше да е по-лесно, но на детето ми, не мога да го преживея.
Днес купувам оцет и силицил и започвам поредният експеримент  ooooh!
SI_reni ще ходите ли при д-р Ангелова, да кажеш дали и ти си доволна.

  Може би другата седмица ще имам възможност да го водя при нея и ще ти пиша  Peace
Благодаря! Дано ви помогне  Praynig

# 147
mihi, хиляди благодарности! Аз тези дни се ровех за какви ли не шампоани и ги видях и тези на Neutrogena, но реших да взема шампоан на Dermarest, това е цяла серия против псориазиса за мазане и къпане. Втори път си мия главата с него, и час-два след това ме сърби ужасно. Днес ми е трети ден от второто миене и да чукам на дърво, не мога да се оплача почти хич, но това е само днес. Ще видя дали действа и ако няма желан ефект ще купя T-Gel. Благодаря още веднъж за помоща, тук ги има, ще разгледам дали има такъв за суха коса.   bouquet

Д-р Ангелова беше тази, която ми диагностицира псориазиса от раз, изписа ми добри лекарства, за съжаление имах само една година ремисия, тя ми препоръча лека диета и да пия фолиева киселина, Витамин Б комплекс и Витамин А. Считам я за добър лекар.

Си–рени, как се появуха петната на сина ти, на какво приличаха? Аз изпадам в ужас за дъщеря си, коякто няма още три години. Появи се преди два месеца пъпка на едното краче отзад и прерасна в екзема, поне такъв вид имаше. Мазах я с Юсерин и й мина, но остана тъмно петно като белег от рана. Преди две седмици се появи пъпка с бяло връхче на другия крак, връхчето засъхна и след 3-4 дни пак стана като екзема, лишей, нещо такова. Завяхва и тя, не е много червена, но аз съм паникьосана. Сподели моля те!

# 148
  • Мнения: 1 572
Момичета какви диети ви предпоръчват докторите , бихте ли споделили , защото тази която лекува мъжа ми засега не е споменала нищо за диета  Rolling Eyes

# 149
  • Мнения: 123
Здравей,Светла Кръстева!
Появи се първо едно петно,и на моменти се появяват и изчезват и други.Не са били пъпки.Сега има три петна.Две са като лишеи,едното-най новото е по ярко...
  Аз го мия със специален сапун и го мажа с мляко,за да му е влажна кожата.Не мога да кажа,че това е подобрило състоянието му,но определено изглежда и се чувства по добре.
  Диета трудно спазва,защото обича да си хапва  Laughing   

Описала съм по напред всичко  Peace

 

Общи условия

Активация на акаунт