Ползвали ли сте WELEDA-масло за перинеум???

  • 40 319
  • 187
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 75
Здравейте!

Хайде да споделя и моя опит от маслото. Аз съм много доволна, правих масажите, както си беше по инструкция и описание и то всеки ден Simple Smile! При раждането имам епизиотомия и вътрешни шевове, но имайки предвид, че родих за 55 мин., защото ме включиха на системи с окситоцин, направо си е отличен резултат.
Преди да ми включат системите, получих много бързо и лесно разкритие, с поносими контракции от порядъка на 5-6 см за 3 часа, така че смятам, че има отличен ефект, позволява наистина добре да се отпусне и разшири шийката. Като се има предвид, че не съм от много еластичните.
Така че действайте, щом спомага за еластичността, трябва непременно да се използва!  Peace

И най-важното не масажирайте само отвън, а и отвътре според описанието, като опъвате до поносимо напрежение на мускулите.

# 136
  • Мнения: 1 132
 teodopa, маслото е за перинеума, не за шийката, така че при теб едва ли може да се разбере дали е подействало след като са ти направили епиозтомия.  Thinking


# 137
  • Мнения: 2 013
Като ви чета стигам до извода,че май май няма ефект,или поне значителен. Confused
Изхождам и от моя опит,въпреки,че дори започнах 2 седмици по-рано от обозначеното.

# 138
  • Мнения: 535
Прочетох цялата тема - мисля да пробвам като ми дойде времето след няколко месеца. Ето още една статия, която намерих по въпроса:

http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_1560_0.html

# 139
  • Мнения: 2 401
Като ви чета стигам до извода,че май май няма ефект,или поне значителен. Confused
Изхождам и от моя опит,въпреки,че дори започнах 2 седмици по-рано от обозначеното.
Няколко пъти в темата беше споменато, че няма да има особен ефект от маслото, ако раждането е например с окситоцин, предварително пукане на мехура, скачане по корема за да излезе бебето и т.н., така че маслото има ефект, но има и други неща, които имат значение.

# 140
  • София
  • Мнения: 75
teodopa, маслото е за перинеума, не за шийката, така че при теб едва ли може да се разбере дали е подействало след като са ти направили епиозтомия.  Thinking

Хей, хайде да не сме толкова песимистични, и 10 % да е помогнало, пак е. Самите масажи изискват не само масажиране на перинеума, но и опъването му от вътрешната страна, както и стените на вагината. По време на подготовката с маслото наистина мускулатурата ми започна да се отпуска, стана много по-еластична, започнах да се разширявам.
А за епиозотомията, не ме попитаха, дали съм ползвала масло, за да не ми я правят Wink (знаете, че тук стандартно си правят, за да улеснят процеса)....а и за 55 мин колкото и да искам, едва ли ще може да се отпусна толкова, че да мина без епизотомията Simple Smile!
Успех на всички, всеки нека сам да реши и да направи своята преценка!  Hug

# 141
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Аз чух за него малко преди да родя и нямаше време да го ползвам. Иначе бих се консултирала със специалист и бих го ползвала, може би...

# 142
  • Мнения: 1 132
Не СМЕ песимистични. Споделям факт, че при епизотомия няма как да се разбере дали перинеумът е станал еластичен или не от масажите и че маслото в никакъв случй не помага за по-лесно получаване на разкритие.
Аз също ползвах, но се разкъсах, което пък според мен се дължи, че дъщеря ми беше с много голяма обиколка на главата, така че и аз не мога да кажа дали наистина действа. Сега живот и здраве ще видим с второто.

# 143
  • Мнения: 1 735
Момичета, искам да ви попитам, дали някой от вас е правил масажите с масло на Икаров, ето това:
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … ;products_id=2692
А тук пише за състава му: http://www.ikarov.eu/mms.html
Прочетох днес цялата ви тема и се зарибих и аз да си правя такива масажи, въпреки че имам 1,2 седмици само до раждането. Смятам, че все ще има някаква файда.
Днес ми беше сефтето на този масаж, та проблемите са 2:
1.) Ползвах маслото на Икаров, а не знам дали е удачно да се ползва за толкова деликатна обласр.
2.) Не можах да си бръкна отвътре. Опитах няколко пъти, е просто не можах!  Sick Не, че нещо имам спирачки или ме е гнус или нещо... просто не ми влизат пръстите. Не знам вие как го правите и в каква поза... при мен може би това, че коремът е гигантски и не виждам нищо влияе много. И като се търкулна като костенурка по гръб, нищо не става.
Някакви съвети?  newsm78

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 20:13 от infinity

# 144
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз съм ползвала маслото на Икаров предната бременност,доволна съм ,нямам стрии,но то не е за перинеум

# 145
  • Мнения: 1 735
На маслото на Икаров не пише, че е за перинеум, да. Но пък е съставено от 7 масла и е за разтягане.
Това, което се чудя е, дали става и за отвътре...

# 146
  • Мнения: 233
infinity, бих те посъветвала да си купиш на Икаров (ако харесваш тази марка) масло от пшеничен зародиш. Това за стрии аз лично не бих ползвала. Peace

Може да се опиташ откъм гърба да правиш масажа. Т.е. ръцете да идват отзад, а не отпред. Не е нужно да навлизаш прекалено навътре с пръсти, но пък трябва да е достатъчно, че да можеш да разпъваш перинеума.
 
Ако и така не стане, помоли мъжа ти за по едно масажче вечер. Wink

# 147
  • Мнения: 1 735
Мерси за съвета!   bouquet
Още утре ще си взема пшеничното.
Ще пробвам изотзад да видя дали ще стане, но мъжът ми със сигурност няма да ми помогне. Такава му е професията и ръцете му са вечно мръсни.  ooooh!

А мислиш ли, че много съм закъсняла?
Чудя се дали да не го правя тоя масаж по 2 пъти на ден... но пък да не взема да си предизвикам раждане така...  Thinking
Имам ЕПЗ от първото раждане, та сега притеснението ми за разкъсване е по-голямо, още повече, че и бебето ми този път е близо 1 кг. отгоре.

# 148
  • Мнения: 1 132
Infinity, сега погледнах съставките на маслото за перинеум -основни:бадемово масло, пшеничен зародиш, розово (роза дамаскена) и босилек; спомагателни (за аромат и като консервант) лавандулово и здравец.  Можеш сама да си забъркаш масажно масло. И после да се похвалиш с леко и безшевно раждане.  Grinning

# 149
  • Мнения: 233
А мислиш ли, че много съм закъсняла?
Чудя се дали да не го правя тоя масаж по 2 пъти на ден... но пък да не взема да си предизвикам раждане така...  Thinking
Имам ЕПЗ от първото раждане, та сега притеснението ми за разкъсване е по-голямо, още повече, че и бебето ми този път е близо 1 кг. отгоре.
Нали има една приказка "По-добре късно, отколкото никога"  Wink Давай смело!
Според мен, един път на ден е достатъчно. Наблягай на шевовете от ЕПЗ.
Дали ще имаш разкъсване или не, гаранция няма, за съжаление. Масажът не е единствената предпоставка.

Желая ти от все сърце всичко да мине нормално, спокойно и без проблеми!  Hug

Иначе, и сама можеш да си направиш масажно масло, както ти е писала Мопси, но според мен и еднотипно масло би свършило работа. Wink Бадемово, от пшеничен зародиш...

Общи условия

Активация на акаунт