Ползвали ли сте WELEDA-масло за перинеум???

  • 40 254
  • 187
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
WELEDA-Масло за перинеум???Прочетох за него в едно списание преди няколко седмици,и след щателна проверка в няколко големи аптеки си го намерих.Пише че се ползвало от 34 г.с. до края по 3-4 пъти в седмицата,подготвя перинеума за предстоящото раждане,като прави кожата там еластична.Аз го ползвам всеки ден дори понякога и по два пъти на ден (за по-добър ефект) newsm17 Все пак едва ли пък ще навреди!!!!
Аптекарката ми каза че имали много добри отзиви за него от родилки които са го ползвали и са избегнали епизиотомията или разкъсванията.
Има ли мами ползвали го???? smile3529

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 19:58 от rbaby1

# 1
  • Мнения: 544
За пръв път чувам за такова нещо.  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Записвам се да следя темата, тъй като и на мене ми предстои, а и съм чувала много добри отзиви за тази отскоро наложила се марка на пазара.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И аз го чувам за пръв път  Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 960
не съм чувала ,но е добър"подготвителен"вариант .

# 5
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
И аз го чувам за първи път.Какво ли не измислят вече #Crazy Мисля че при мен да родя лесно помогна спортуването преди бременността и многото движение след като забременях.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
rbaby1 - ти си първенец по пускане на теми  Crazy

Иначе - за първи път чувам такова нещо...

# 7
  • Мнения: 4 434
Интересно,не съм го чувала,но дано да има ефект Wink

# 8
  • Мнения: 1 919
не съм го чувала дори

# 9
  • Мнения: 2 013
Записвам се да следя темата, тъй като и на мене ми предстои, а и съм чувала много добри отзиви за тази отскоро наложила се марка на пазара.

Да,аптекарката ми каза че марката е "прясна" но вече получава овации newsm20 Аз понеже ме е страх от тия "олесняващи" раждането процедури си го купих веднага и ако не ме мързеше и по 10 пъти на ден щях да се масажирам с него  smile3521 щом е за добро!!!!
Пък като родя ще ви кажа дали има ефект,силно вярвам да е така  newsm17 newsm17 newsm17

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ще си го купя и аз.Но мога да дам отзиви чак февруари  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 9 814
Ще си го купя и аз.Но мога да дам отзиви чак февруари  Mr. Green

Аз пък през юни.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
Не знаех за това чудно мазило.
Ако имаш време поправи моля те заглавието според правилата на форума.
Например: Ползвали ли сте WELEDA-Масло за перинеум.
Просто да си личи от самото заглавие за какво иде реч.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 555
Чувала съм го. И на мен ми го препоръчаха и смятах да си купувам и да се масажирам, но когато наближих съответната седмица, разбрах, че няма да минава от там бебето.

# 14
  • Мнения: 718
Жалко, че разбрах за него чак след като родих. Бих го ползвала, защото макар че имах съвсем малко разкъсвания ( 4 шева) бяха точно на перинеума. Нормално е да не е популярно още това мазило, но и Weleda e сравнително отскоро в бг, така че е обяснимо. Аз се сдобих с доста тестери и смятам да я пробвам, иначе съм супер доволна от чая им за кърмачки, горещо го препоръчвам.

# 15
  • Мнения: 6 713
Чувала съм го, но не съм го употребявала. Следващият път Mr. Green

# 16
  • Мнения: 274
Не бях чувала до сега за него Embarassed

# 17
  • Мнения: 3 315
Не бях чувала до сега за него Embarassed
  и аз  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 308
Моя приятелка ползва това масло. Роди този вторник с минимални разкъсвания, които в сравнение с шев и кройката от първото й раждане са си направо нищо. Даже докторката й останала учудена от ефекта и обещала да го препоръчва и на другите си пациентки. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 524
Ей, голяма душичка си, променила си заглавието.
Защо не са всички като теб.

Ако това чудо помага поне две туби ще измажа при следващата си бременност, че шевът и кройката при мен бяха просто  Sick

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
За първи шът го чувам,дано има ефект.

# 21
  • Мнения: 1 554
не съм о ползвала,раждах секцио Peace

# 22
  • На топло...
  • Мнения: 584
Ползвам подобно (същата комбинация масла, само не се казва Веледа), в Германия акушерки го препоръчват за подготовка. Казват, че наистина помага Peace!

# 23
  • Мнения: 101
Ще следя темата  Peace Наближавам 34та седмица и отдавна съм замислила да си го купя!

Ползвам други продукти на Weleda и съм страшно доволна. Имат и бебешка серия, която живот и здраве мисля да позлвам също Party

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За първи път чувам  Embarassed

# 25
  • Мнения: 95
Здравейте! Аз ползвам в момента Веледа за мазане през бременността..но моят лекар ми препоръча и това масло за перинеума от 33г.с..дано да има ефект.много съм доволна от малкото на Веледа.

# 26
  • Мнения: 362
Маслото на Weleda не съм ползвала,но предполагам,че е добро.Ползвам преварено зехтинче с тази цел-посъветваха ни на курса за бременни.Надявам се да свърши работа Laughing

# 27
  • Мнения: 2 013
Ще следя темата  Peace Наближавам 34та седмица и отдавна съм замислила да си го купя!

Ползвам други продукти на Weleda и съм страшно доволна. Имат и бебешка серия, която живот и здраве мисля да позлвам също Party

И на мен ми препоръчаха бебешката серия на веледа,обясниха ми че била с изключително добра поносимост от малките чове4ета  newsm30

# 28
  • Мнения: 233
Привет Wink Аз съм голям фен на Веледа-та. Общо взето само тези продукти ползвах през бременността, а сега за бебето също. Натурални са и са много добри!  Peace В Швейцария са много популярни и всички лекари ги препоръчват.

Сега по темата. Аз ползвах въпросното масло на Веледа за масаж на перинеума. Започнах някъде 6 седмици преди да родя. Изключително много съм доволна, защото родих доста голямо за мен бебе с почти никакви разкъсвания и без епизотомия. Правех масажа доста усърдно, защото много ме беше страх да не ме срежат по време на раждането. Дори акушерките забелязаха, че ми е много разтеглив перинеума. Аз им казах, че съм правила масаж и повече не им беше нужно да знаят Wink Така ,че при всички случаи си струва да се "потруди" човек с въпросния масаж!!
Ако искате, мога да ви пусна описание на масажа - как точно се прави. Преведох го от немските брошурки.  Blush

# 29
  • Мнения: 101
Ако искате, мога да ви пусна описание на масажа - как точно се прави. Преведох го от немските брошурки.  Blush

Да, пусни го ако можеш Peace Благодаря ти предварително Hug

# 30
  • Мнения: 180
И аз мислех да пробвам кремчето като му дойде времето, а и ще съм благодарна за подробното описание на масажа, Спяща красавице Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 013
Ако искате, мога да ви пусна описание на масажа - как точно се прави. Преведох го от немските брошурки.  Blush

Да, пусни го ако можеш Peace Благодаря ти предварително Hug

ПУСКАЙ,ПУСКАЙ да се науча,че не остана!!!!!!!!!!!!!!! coolcool  jumpuu pregnant

# 32
  • Мнения: 233
Ето го обещаното описание.  Laughing Превеждала съм го мо-та-мо от немски.


Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане) или специално масло за масаж на перинеума от Weleda.

Подготовка
-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж   
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!
След като приключите с масажа, премахнете с тоал. хартия съвсем леко част от маслото, което е стигнало до ануса. Така ще се прекрати евентуалното идване на бактерии от там Wink

# 33
  • Мнения: 2 013
Леле,4е аз това което правя,няма нищо общо с това което пишеш  ooooh! Shocked Не съм мислила че това масло се вкарва "вътре" и трябва да се разтягам собственоръчно  #Crazy Scream
А пък ако накарам мъжо да ми прави масаж, хм той ще забрави първоидеята  rotfImbo ии  luvbed

# 34
  • Мнения: 1 796
Аз ползвам маслото за бременни и смятам да ползвам и маслото за перинеума на Веледа, каква му е цената в БГ, защото маслото за бременни е доста по-скъпичко и затова си го поръчах на приятелка от Австрия.

# 35
  • Мнения: 101
Аз ползвам маслото за бременни и смятам да ползвам и маслото за перинеума на Веледа, каква му е цената в БГ, защото маслото за бременни е доста по-скъпичко и затова си го поръчах на приятелка от Австрия.
50мл е 24 лева  Peace Но честно казано нямам идея това за колко масажи стига.


Ето го обещаното описание.  Laughing Превеждала съм го мо-та-мо от немски.

Благодаря много Hug Наиситна е полезно, въобще нямах идея, че масажа се прави така   Blush ooooh!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След като Sleeping Beauty пусна обяснение на масажа май ще се въздържа  Confused

# 37
  • Мнения: 233
Леле,4е аз това което правя,няма нищо общо с това което пишеш  ooooh! Shocked Не съм мислила че това масло се вкарва "вътре" и трябва да се разтягам собственоръчно  #Crazy Scream
А пък ако накарам мъжо да ми прави масаж, хм той ще забрави първоидеята  rotfImbo ии  luvbed
Joy Ами, тъкмо - започвате с масажче и завършвате с "черешката на тортата" Wink
Иначе, да, собственоръчно се разтяга, с пръстчета. За мамите с големи коремчета може самият масаж да е голямо предизвикателство. Моят също беше доста щръкнал напред, но успях да се справя. То бяха едни чупкиии  ooooh!  Laughing

Маслото на Веледа съдържа само етерични масла, просто е добра комбинацията. Но, по принцип, масажът може да се прави и с най-обикновено бадемово масло.  Peace

Елфита, защо ще се въздържиш? Хич не е трудно. Усилията си струват Wink

# 38
  • Мнения: 860
Записче  Laughing
Аз имам в къщи бадемово масло и мислех да го олзвам за тази цел, само че до скоро си мислех че този масаж е само външен, а той се оказа нещо доста по сложно.
Не ми се смейте  Crazy но не ми е разбираемо мажем с маслото отвън или отвън и отвътре?  newsm78 и когато прави отвътре натиск само натиск не точно масаж така ли  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 152
Аз четох за това масло, но за точното му прилагане .... #Crazy....но мисля да опитам все пак.  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 2 613
Заинтригува ме темата, ще я следя.
Благодаря на Sleeling Beauty за превода  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 013
Леле,4е аз това което правя,няма нищо общо с това което пишеш  ooooh! Shocked Не съм мислила че това масло се вкарва "вътре" и трябва да се разтягам собственоръчно  #Crazy Scream
А пък ако накарам мъжо да ми прави масаж, хм той ще забрави първоидеята  rotfImbo ии  luvbed
Joy Ами, тъкмо - започвате с масажче и завършвате с "черешката на тортата" Wink
Иначе, да, собственоръчно се разтяга, с пръстчета. За мамите с големи коремчета може самият масаж да е голямо предизвикателство. Моят също беше доста щръкнал напред, но успях да се справя. То бяха едни чупкиии  ooooh!  Laughing

Маслото на Веледа съдържа само етерични масла, просто е добра комбинацията. Но, по принцип, масажът може да се прави и с най-обикновено бадемово масло.  Peace

Елфита, защо ще се въздържиш? Хич не е трудно. Усилията си струват Wink

Ако мъжът ми прочете това ще е във възторг  smile3508 но истината е че преди малко пробвах и ми се видя доста болезнено,това с разтягането  no  ooooh!  newsm78
Мисля че ще се огранича само до външното и вътрешно мазане и масаж.Ще пропусна "разтягането"  Sick А пък за секса-забраниха ми го КРАСАВИЦЕ за съжаление  Tired Като пенсионерка съм  newsm27

# 42
  • София
  • Мнения: 521
Моя приятелка ползва това масло. Роди този вторник с минимални разкъсвания, които в сравнение с шев и кройката от първото й раждане са си направо нищо. Даже докторката й останала учудена от ефекта и обещала да го препоръчва и на другите си пациентки. Peace
  newsm78 много интересно. Ще си го запиша това масълце и ще го имам в предвид за следващото раждане.

# 43
  • Мнения: 925
Страхотно, Sleeping Beauty, благодаря и аз за превода!   bouquet
Мисля си, че със сигурност ще има полза от такъв масаж. Аз родих с епизиотомия, че тук нали я правят като за "добър ден", ама следващия път ще наблегна на масажа и ще науча мъжа да ми го прави  Sunglasses

# 44
  • Мнения: 233
Ако мъжът ми прочете това ще е във възторг  smile3508 но истината е че преди малко пробвах и ми се видя доста болезнено,това с разтягането  no  ooooh!  newsm78
Мисля че ще се огранича само до външното и вътрешно мазане и масаж.Ще пропусна "разтягането"  Sick А пък за секса-забраниха ми го КРАСАВИЦЕ за съжаление  Tired Като пенсионерка съм  newsm27

Всичко трябва да се прави постепенно. Спираш точно до там, където леко е заболяло и следващия път пак. Затова се изисква време и търпение. 6 седмици, всеки ден по малко и ще има резултат, повярвай ми! Wink Иначе, разтягането при самото раждане трае само няколко минути. Затова този мускул трябва да е добре "смазан" и подготвен, за да се избегне разкъсването.  Peace

# 45
  • Мнения: 1 691
Не знаех, че има специално масло... Ние с мъжо ползвахме масло срещу стрии, щото и без това с такова се мажех Simple Smile Пък наистина масажчето беше само началото  hahaha и обикновено стигахме до тортата, че и до черешката.
Накрая епизиотомията не ми се размина, но не защото имаше нужда - изобщо даже нямаше нужда!, ами защото там, където раждах правят епизиотомии на всички наред - особено ако са първескини (нищо че родих 4 седмици по-рано и съответно не можеше да се очаква голямо бебе - беше 2,600).

# 46
  • Мнения: 2 567
Ползвах го и определено го препоръчвам! Тук едва ли има акушерка, която да не убеждава за това масло и масаж, явно има защо! Нямам грам шев, смятам, че до голяма степен се дължи на това.  Peace
Честно казано не разбирам защо останахте леко шокирани след превода?! Идеята е тъканта да се разтяга леко и постепенно, колкото по-еластично стане мястото, толкова по-добре. Peace Странно ми е, че в България се тръби за секцио наляво-надясно, а стане ли дума за естествени неща, народът се облещва Shocked Същата реакция постигнах и като споделих за масажа и маслото в моята отчетна тема преди 4г.
Леко раждане на всички Hug

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 18:13 от _ШоШи_

# 47
  • Мнения: 3 092
не съм ,  не знаех ...иначе не виждам защо не   Simple Smile
Леко раждане !  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 013
Накрая епизиотомията не ми се размина, но не защото имаше нужда - изобщо даже нямаше нужда!, ами защото там, където раждах правят епизиотомии на всички наред - особено ако са първескини (нищо че родих 4 седмици по-рано и съответно не можеше да се очаква голямо бебе - беше 2,600).
[/quote]

Къде си родила?Кажи коя е тази кладница че да не попадна там???????Че съм и първескиня!!!!!!!!!!!!!!! #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 2 613
Разпечатих си превода, връчих го и мъжа ми да го прочете Embarassed
После се опитахме да го приложим, засега с обикновено масло, че нямах време да търся Веледата.
Не зная до колко правилно го прилагаме, но мисля, че с времето ще свикнем, а и си мисля, че все накакъв положителен ефект би следвало да има.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм ползвала-даже не съм и чувала за това

# 51
  • Мнения: 2 013
Мами,срам не срам трябва да кажа че от тези масажи и разтягане,получих бяло течение.Сега не знам на какво се дължи?!Да не би на това че влиза вътре...? ThinkingНормално ли е?

# 52
  • Мнения: 233
Мами,срам не срам трябва да кажа че от тези масажи и разтягане,получих бяло течение.Сега не знам на какво се дължи?!Да не би на това че влиза вътре...? ThinkingНормално ли е?

Ако си го правила масажът по инструкциите, не би трябвало да е от него!
Иначе, по време на бременността си има едно бяло течение, което е съвсем нормално. Дължи се на увеличеното количество млечни бактерии, доколото си спомням. Да не ги бъркаш двете?
Пък, ако си много разтревожена, бягай при гинеколог да те види!  Peace

# 53
  • Мнения: 2 013
Мами,срам не срам трябва да кажа че от тези масажи и разтягане,получих бяло течение.Сега не знам на какво се дължи?!Да не би на това че влиза вътре...? ThinkingНормално ли е?

Ако си го правила масажът по инструкциите, не би трябвало да е от него!
Иначе, по време на бременността си има едно бяло течение, което е съвсем нормално. Дължи се на увеличеното количество млечни бактерии, доколото си спомням. Да не ги бъркаш двете?
Пък, ако си много разтревожена, бягай при гинеколог да те види!  Peace

Ами може и нормално да е де да знам.Аз до преди да прочета как точно се прави масажа не бях бъркала "там" и сигурно за това не ми е направило впечатление  Thinking

# 54
  • Мнения: 2 013
Течението се засили?!Лигаво е,но не е постояно?!Дали пък не е грешно да се ползва "вътрешно?" newsm78

# 55
  • Мнения: 1 132
Позлвах маслото на Веледа, но въпреки това имах доста разкъсвания. Но и дъщеря ми се роди с доста голяма глава -обиколка 38 см.  Crazy

# 56
  • София
  • Мнения: 6 120
А наистина ли се прави с палци? Не е ли по-удобно с показалци или средни пръсти??

# 57
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За пръв път чувам за такова нещо.  Embarassed
и аз newsm78

# 58
  • Мнения: 2 013

То е ясно че всички го чуваме за пръв път!!!

# 59
  • Мнения: 233
Позлвах маслото на Веледа, но въпреки това имах доста разкъсвания. Но и дъщеря ми се роди с доста голяма глава -обиколка 38 см.  Crazy
Маслото все пак не прави чудеса Wink Но, помага значително!! А и бебчето ти е било големичко.  Thinking Има също значение и как е минало самото раждане. Ако е излязло много набързо бебето, мускулите са нямали достатъчно време да се разпънат добре, затова може да се е получило разкъсването. В такива случаи, няма спасение, за жалост. Така че, освен масла, масажи и тем подобни, много зависи и как протича раждането.  Peace

**Rbaby1**, като се притесняваш, по-добре спри с масажа!  Naughty Или просто масажирай само външно. При следващия контролен преглед при доктора ти, той ще ти каже имаш ли основания да се притесняваш. Но, като му кажеш, че правиш подобен масаж, нищо чудно да те изгледа малко скептично Wink Много лекари и акушерки в БГ все още не са чували за подобно нещо, камоли и да го препоръчат.

# 60
  • Мнения: 2 013
Позлвах маслото на Веледа, но въпреки това имах доста разкъсвания. Но и дъщеря ми се роди с доста голяма глава -обиколка 38 см.  Crazy
Маслото все пак не прави чудеса Wink Но, помага значително!! А и бебчето ти е било големичко.  Thinking Има също значение и как е минало самото раждане. Ако е излязло много набързо бебето, мускулите са нямали достатъчно време да се разпънат добре, затова може да се е получило разкъсването. В такива случаи, няма спасение, за жалост. Така че, освен масла, масажи и тем подобни, много зависи и как протича раждането.  Peace

**Rbaby1**, като се притесняваш, по-добре спри с масажа!  Naughty Или просто масажирай само външно. При следващия контролен преглед при доктора ти, той ще ти каже имаш ли основания да се притесняваш. Но, като му кажеш, че правиш подобен масаж, нищо чудно да те изгледа малко скептично Wink Много лекари и акушерки в БГ все още не са чували за подобно нещо, камоли и да го препоръчат.
Точно за това не смятам да му казвам за масажа.Просто ще го оведомя за течението,а той като ме види ще ми каже какво е!Сигурна съм че ще ме изгледа иронично,затова ще си спестя тази реакция  Embarassed

# 61
  • Мнения: 12
Направо съм бясна.  #Cussing out Как е възможно чак сега да научавам за това нещо? А си мислех, че съм се подготвила добре за раждането. Може би при мен нямаше да помогне, защото малкото човече не се беше завъртяло правилно, но със сигурност щях да имам по - малко разкъсвания. 
Знаете ли дали помага за възстановяване на перинеума след раждане? new

# 62
  • Мнения: 2 013
Мисля,че за възтановяване се ползва някакъв спрей,който се пръска там доло.За Веледата-тя е за преди раждане,за след това едва ли ще помогне.Има тема за възтановяване на перинеума,прочети там  Peace

# 63
  • Мнения: 12
Ще проверя.
Благодаря!  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 152
А някой, който е го е ползвал знае ли какво съдържа маслото?

# 65
  • Мнения: 826
От тук разбрах- ще си го купя по-нататък. Но ще кажа резултати май месец Grinning

# 66
  • Мнения: 2 013
А някой, който е го е ползвал знае ли какво съдържа маслото?

Комбинация от бадемово масло,житен протеин и естесвени етерични масла.Изцяло е на билкова основа,НЕ ВРЕДИ!!! Peace Grinning

# 67
  • Мнения: 233
Побут!  Laughing

**Rbaby1**, докъде стигна с масажа?

# 68
  • Мнения: 2 013
Ами продължаваме си все така....По веднъж-двапъти на ден и......чакаме!!!! pregnant

# 69
  • Мнения: 2 013
Хей,бременните до къде стигнахте с масажите,учудвам се че още няма отзиви за ефекта на мазилото.Аз скоро ще дам своите,ама очаквах че ще има и другиииии  newsm12 smile3521

# 70
  • Мнения: 2 013
Момичета,обещах да пиша за ефекта на маслото след като стана мама и ето ме  Crazy
Ами какво да ви кажа,мазах,мазах като луда и по 2 пъти на ден дори и ефекта... Shocked не този от листовката,а за мое съжаление точно обратното! Истински вярвах в това мазилце,а то какво стана-имам си една прекрасна бродерия доло и най-красивата (за НАС разбира се) принцеска на света!!! Heart Eyes
Е,това е-при мен ефекта се оказа обратен  Flutter

# 71
  • На топло...
  • Мнения: 584
Бях се сетила за тази темичка, но пак ми е изхвръкнала от главата...
На мен ми помогна мазането (или по-скоро масажът) много - започнах през 36-тата седмица и вечер разтягах преинеумчето хуубаво по указанията. И въпреки множеството вътрешни имам само един външен шев!
Следващия път само ще знам по-отрано да започна Wink.
Препоръчвам с две ръце! Peace

# 72
  • Мнения: 755
За първи път чувам! Rolling Eyes Но какво ли не измислят вече.... Laughing
Запис ! Ще следя темата, предстои ми живот и здраве второ раждане началото на юли! Peace

# 73
  • Мнения: 2 495
Бихте ли ми дали някакъв линк, където да мога да прочета за тези масажи.? newsm78 Чувала съм за тях, но уви, никаква информация не можах да намеря....въобще ме интересува целия проце за тези разкъсвания:как и защо се появяват, как да ги избегнем и т.н.Много ще съм ви благодарна Hug

# 74
# 75
  • Мнения: 180
Белла, на 3 страница Спящата красавица е пуснала много подробно описание как се прави масажа.

Аз имах мерак да го пробвам, но уви бебето се появи преди това  Whistling Живи и здрави да сме, за следващото може нещо ново да излезе  Grinning
Не пренебрегвайте и стягането на перинеума! Според мен това си е и доста важно като упражнение и също би помогнало  Wink

# 76
  • Мнения: 6 274
Аз не разбрах - авторката все пак ползвала ли го и ако "да", имало ли е ефект...  Thinking

# 77
  • На топло...
  • Мнения: 584
Белла, Sleeping Beauty е публикувала техниката на масажа на 3-та страничка. Според мен е много добре обяснена. Важното е да разтегнеш стените на влагалището и външната част на перинеума. Не е най-удобното нещо ако сама го правиш в напредналите месеци (коремът се пречка все пак Wink), но си струва! Аз бих допълнила и срамните устни да се поразтягат с омаслени ръце и масажни движения, че е много неприятно разкъсването им (мен специално там ме боля единствено в крайната фаза) - за разлика от вътрешните разкъсвания, които не се усещат. Във всеки случай колкото и да боли, не се умира Laughing.
Разкъсванията се причиняват от недостатъчна разтегливост на влагалищните стени. Увеличава се вероятността от такива, ако раждането протича изключително бързо (примерно се пусне окситоцин-системка за форсиране на процеса) - тогава мускулите нямат възможността да се подготвят постепенно за разтягането, един вид не са загрели.
Да се избегнат разкъсванията съвсем надали е възможно, но да се намалят или поне епизиотомия да не се налага (макар че разкъсването зараства по-лесно от среза и според мен за предпочитане) е сякаш напълно реалистично! Действай с маслото - загрява и е приятно! Peace

Джуличка, авторката го е ползвала и според нея е нямало ефект...
Момичета,обещах да пиша за ефекта на маслото след като стана мама и ето ме  Crazy
Ами какво да ви кажа,мазах,мазах като луда и по 2 пъти на ден дори и ефекта... Shocked не този от листовката,а за мое съжаление точно обратното! Истински вярвах в това мазилце,а то какво стана-имам си една прекрасна бродерия доло и най-красивата (за НАС разбира се) принцеска на света!!! Heart Eyes
Е,това е-при мен ефекта се оказа обратен  Flutter

# 78
  • Мнения: 19
Аз съм ползвала други тяхни продукти и съм много доволна.Малката имаше страхотни обриви от памперсите и след всякакви опити за лечение,попаднах на крем на Веледа с невен п/в подсичане и като с вълшебна пръчка всико се оправи.И сега когато се наложи я намазва и само за няколко часа се оправя.Мисля че си струва да се опита и с останалите им продукти.

# 79
  • Мнения: 6 274

Джуличка, авторката го е ползвала и според нея е нямало ефект...
 
Благодаря ти...   bouquet
Аз пак съм бляла някъде...
  Embarassed

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При мен май няма за кога , пък и май няма ефект  Thinking

# 81
  • Мнения: 47
За пръв чувам за такова масло, но според мен има логика в това да  се подготвят мускулите чрез постепенно разтягане и масажиране, а това че раждането може да бъде по-бързо и с повече разкъсвания, при всеки е различно. Дано моето мине що годе добре  Praynig. Аз мисля да пробвам с това масло и с масажите, но въпросът ми е може ли да се започне с него по от рано, например някъде към 6-7 мес. В началото по-рядко и по-малко масажи и постепенно да се засили.  Thinking

# 82
  • На топло...
  • Мнения: 584
Защо да не може, Рали?
Щом няма странични (д)ефекти (поне аз не знам за такива)... Най-много от по-рано да е разтеглив перинеумът Wink. Аз бих почнала от края на седми месец, преди това не виждам смисъл, дори бебето да тръгне да се ражда предварително. Нали наддават в осми и девети месец най-вече, а от големината зависи също как ще протече раждането малко или много.

# 83
  • Мнения: 2 567
Рали, аз бих изчакала до посочените от производителите седмици (най-много започни 1-2 по-рано, едва ли ще е фатално). На упътването също така изрично е посочено, че не се препоръчва за жени, които имат преждевременни контракции.
Но абсолютно нищо не пречи, даже е наложително да си правиш през цялата бременност упражненията за перинеум- стягане-задържане 2-3сек-отпускане. После стягане на степени- леко отпускане-изцяло отпускане.

# 84
  • Мнения: 47
Благодаря за съветие  Peace

# 85
  • Мнения: 826
Момичета за масажа разбрах, но нещо не видях дали трябва и външно някъде там да се масажира? И това "някъде там" дали не е мястото между вагината и ануса? Срам ме е,че не знам точно къде е, но за това питам Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 6 120
Пък аз да попитам (не помня дали се спомена  Embarassed) - откъде се купува това масло? Има ли го по аптеките или се поръчва някъде?

# 87
  • Мнения: 233
Момичета за масажа разбрах, но нещо не видях дали трябва и външно някъде там да се масажира? И това "някъде там" дали не е мястото между вагината и ануса? Срам ме е,че не знам точно къде е, но за това питам Peace
dendri, разтягането е и вътрешно, и външно. Вкарването на пръстите на 3-4 сантиметра във влагалището спомага за разтягането на перинеума отвън. Това е идеята на цялото упражнение. След масаж, участъкът м/у ануса и входа на влагалището трябва да се почиства, за да не се пренесат евентуално бактерии. 

# 88
  • Мнения: 9 973
ха-ха никога не бих се вързала да се мажа с такива чудесии.Кой не е раждал,той не знае защо Grinning

# 89
  • Мнения: 826
Благодаря за пояснението Sleeping BeautyHug Hug Hug

# 90
  • varna
  • Мнения: 1 012
освен тренирането на перинеума,много важно също е и правилното напъване-такаче слушайте по внимателно акушерката и като ви кажат да напъвате-тогава напъвате леко-задържате го в корема и без да пускате и после пак напъвате вече основно.не напъвайте като да ходите в тоалетната е както ви описах,защото тъй стават разкъсванията.ама то като почне раждането хич не си и мислиш как напъваш де.затова започне ли раждането спокойно и  не се паникюсвайте и не бързайе Peace

# 91
  • Мнения: 2 013
освен тренирането на перинеума,много важно също е и правилното напъване-такаче слушайте по внимателно акушерката и като ви кажат да напъвате-тогава напъвате леко-задържате го в корема и без да пускате и после пак напъвате вече основно.не напъвайте като да ходите в тоалетната е както ви описах,защото тъй стават разкъсванията.ама то като почне раждането хич не си и мислиш как напъваш де.затова започне ли раждането спокойно и  не се паникюсвайте и не бързайе Peace

Когато доки ми спука мехура и шурнаха ония ми ти води той ми каза следното "след малко ще усетиш да те напъва на дупето все едно ти се ака,като усетиш това започваш..." и аз точно това и направих-напъвах все едно имах запек и то със затворени очи защото ме беше страх че ще ми изхвръкнат  ooooh!

# 92
  • Мнения: 616
Ползвах маслото на Веледа от 34г.с до края на бременността като при нанасяне правех масаж и стягащи упражнения, въпреки това не ми се размина шева може би стана така заради вакума незнам какво щеше да стане ако не се беше наложило да извадят така детето ми.

# 93
  • Мнения: 64
Чела съм много чуждестранни статии за вредата от епизиотомията и ползите от масажа на перинеума. Затова мисля да пробвам, когато му дойде времето, пък каквото стане. Радвам се, че и в България вече се внася такъв продукт.

# 94
  • Мнения: 52
Някой може ли да каже къде може да се намери и колко струва???

# 95
  • Мнения: 2 013
Някой може ли да каже къде може да се намери и колко струва???

Има го в големите аптеки и струва 23лв  Peace

# 96
  • Мнения: 64
Момичета, здравейте!

Ще го пробвам и аз този масаж като му дойде времето, но исках да пост-на малко допълнителна информация относно ефективността му, защото на база ограничения ни опит, ние можем само да гадаем. Тук е цялата информация, на английски, а аз ще преведа само малки части: http://parenting.ivillage.com/pregnancy/plabor/0,,midwife_46dl,00.html

Значи, през 1999 в САЩ правят експеримент за ползата от този масаж. От участничките, които за първи път раждат вагинално, 24.3 % (100 от 411) от групата, която е правила масаж на перинеума и 15.1% (63 от 417) от контролната група (т.е. тези, които не са правили масаж) раждат вагинално без никакви разкъсвания. Т.е. масажът е намалил с 9.2% вероятността от разкъсвания.

От жените, които са имали предишно вагинално раждане, 34.9% (82 от 235) и 32.4% (78 от 241) съответно от масажната и контролната група нямат разкъсвания. Тоест, тук масажът е допринесъл само за 2.5% намаляване на вероятността от разкъсвания. На базата на този експеримент авторите правят заключението, че масажът на перинеума е ефективен начин за намаляване на вероятността от разкъсвания при жени с първо вагинално раждане, но не и за такива, които вече са раждали вагинално.

В изследването няма информация дали е възможно масажът просто да е допринесъл за по-малко разкъсвания. Явно понеже е трудно да се сравнява тежестта на разкъсванията, авторите на изследването са избрали абсолютния критерий със/без разкъсвания. Но ми се струва вероятно щом влияе на това дали имаш или не разкъсване, масажът да повлиява и сериозността на разкъсванията. Все пак, както виждате, процентните разлики са сравнително малки и не трябва да разчитаме на чудеса.

Ще ми е интересно и други момичета, които са се записали в тази тема да споделят дали е помогнало. Аз, живот и здраве, ще споделя!

# 97
  • Мнения: 2 013
Не вреди да опиташ!
За жалост при мен ефект нямаше!Отнесох си 13 шева като 10 бяха само външните!  Sick

# 98
  • Мнения: 233
Sv., аз няколко пъти съм писала тук в тази тема, че при мен масажът помогна доста. Правила съм го супер старателно, т.е. разтягала съм доста.
Само слагане на масло не води до никакъв резултат, важно е разтягането и то поне месец! Редовно. Родих доста голямо за мене бебе с минимални, козметични разкъсвания.

Така че, ако и мен ме бяха включили в това изследване, нямаше да бъда част от % без разкъсвания, при които казват, че масажът е повлиял. При мен масажът повлия и то значително, като доведе до минимални поражения. Аз по натура не съм никак еластична! Докато има жени, които са и за тях масажът дори не е необходим. Също, има голямо значение и как протича разждането... Изобщо, много са факторите.

# 99
  • Мнения: 64
Бюти, благодаря за този коментар, много е насърчителен! Аз се интересувам за този масаж, точно защото като си знам физиката, мисля, че при мен са доста вероятни големи разкъсвания. Ще направя каквото зависи от мен да ги минимизирам, пък ще видим. В крайна сметка, от изследването, за което съм писала, става ясно и че 75% от първескините, правили масажа, са имали разкъсвания, така че не очаквам чудеса. Наистина, факторите са много. Но ще го правя редовно, старателно и с разтягане. Брррррррр!

# 100
  • Мнения: 101
Да споделя и аз моя опит Simple Smile Купих си маслото и правих масажа, но да си призная не бях много редовна. За сметка на това правих всеки ден по няколко пъти упражненията на Кегел. Незнам заради тях, но се разминах само с един вътрешен шев и нито един външен.  Simple Smile Препоръчвам на всички тези упражнения, незнам до колко помагат, но със сигурност не вредят  Peace

# 101
  • Мнения: 63
В момента го ползвам и не знам дали ще има ефект.  newsm78 Но Веледа е страхотна марка и в немския форум за мами имаше добри отзиви за него.
Купих го за 21 лв. - 50 мл.

# 102
  • Мнения: 233
Да споделя и аз моя опит Simple Smile Купих си маслото и правих масажа, но да си призная не бях много редовна. За сметка на това правих всеки ден по няколко пъти упражненията на Кегел. Незнам заради тях, но се разминах само с един вътрешен шев и нито един външен.  Simple Smile Препоръчвам на всички тези упражнения, незнам до колко помагат, но със сигурност не вредят  Peace
Djoneto, въпросните упражнения имат малко по-различна роля. Те, заедно с масажът са добра комбинация. Поддържат тонуса на мускулите отвътре в т. нар тазово дъно. Нямат нищо общо с перинеума. Според мен, са по-важни след раждането, дори бих казала, че са задължителни!

Sv., успех и търпение! Предполагам, знаеш как точно се прави масажът.

SuperMaman, поддържам мнението ти за Веледа.

# 103
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 329
Звучи много интересно.
Дано да имам скоро шанс да опитам.

# 104
  • София
  • Мнения: 48
Хм, много интересно!!! определено ще пробвам и аз.
А тези упражнения на Кегел какво представляват?

# 105
  • Мнения: 6 274
Хм, много интересно!!! определено ще пробвам и аз.
А тези упражнения на Кегел какво представляват?

Не е чак толкова интересно, а и до колкото си спомням, на авторката въобще не й помогна и не е доволна от това прословуто масло.  Confused

# 106
  • Мнения: 2 013
Така е,не ми помогна,но може би не съм правила упражненията правилно.
Или маслото не помага или просто мускулатурата ми не е еластична.
Все пак на никой няма да навреди да прави масажите... Peace

# 107
  • Мнения: 129
Аз си правих масажи и кегел някаде от 8 мес. и почти нямам разкъсвания. Но все пак мисля че най-голямо значение има доктора, а също ти да изпълняваш точно каквото ти казва. 

# 108
  • София
  • Мнения: 75
Днес направих първия си масаж с масло за перинеум...не може да се каже, че е приятно да се разтягаш на всички посоки. Надявам се да има резултат в края на Юли! Като си помисля бебчо как ще мине оттам....не мога да си го представя  newsm78, но определено повече мнения са необходими. Без разкъсвания едва ли е възможно, но има разлика между 12 шева и 2-3 козметични малки шева.  Rolling Eyes

# 109
  • Мнения: 2 013
teodopa стискам ти палци,при теб да има ефект. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
И да не забравиш после да пишеш,дали е подействал масажа...  Wink
За излизането не се чуди-ще излезе,със или без кройки... Crazy
Пожелавам ти леко и бързо раждане и здраво сладко бебе!

# 110
  • София
  • Мнения: 75
teodopa стискам ти палци,при теб да има ефект. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
И да не забравиш после да пишеш,дали е подействал масажа...  Wink
За излизането не се чуди-ще излезе,със или без кройки... Crazy
Пожелавам ти леко и бързо раждане и здраво сладко бебе!

Мерси!  bouquet

# 111
  • Мнения: 276
Аз не съм го ползвала тъй като научих късно за него, но тук в Сащ е доста известно. Имам приятелка тук, която е доста дребничка и има 3 деца без нито един шев и разкъсвания, по нейни думи мъжът и и е правил масаж всяка вечер 3 седмици преди да роди и тя е убедена че на това се дължи. Ще пробвам с номер две някой ден, и да не помогне поне не вреди  Peace

# 112
  • Мнения: 19
Наскоро се поинтересувах от това масло на Веледа и си направих едно малко проучване и прочетох доста статии по темата за подготовката на перинеума преди раждане .В крайна сметка си извадих заключението че не маслото на Веледа ами всъщност бадемовото масло е нещото което допринася за добрата еластичност на кожата не само на перинеума ами като цяло .Основната съставка на горепосоченото масло е точно бадемовото и в допълнение има и някакви други масла.Та аз просто си купувам чисто бадемово масло от аптеката ( струва 2.50лв ) и от около 2 месеца правя масажи на перинеума ,не знам дали ще има някакъв резултат ( искрено се надявам ) ,също така и упражненията на Кегел правя ( когато се сетя ) .Септември ще пиша какъв е резултата ,стискайте палци  Praynig

# 113
  • Мнения: 180
Сладко кафе, не правиш ли масажа твърде рано   newsm78 Дори на самото масло пише, че не се препоръчва преди определена седмица (34г.с. ако не се лъжа). Идешта е да не се предизвика преждевременно раждане по някакъв начин. Упражненията на Кегел доколкото знам са безобидни  Peace

# 114
  • Мнения: 2 013
Да,пише че е за след 34г.с. но аз почнах 32г.с. уж за по-добър ефект...
Преносих си...
Той масажа едва ли ще доведе до раждане. Peace

# 115
  • София
  • Мнения: 75
Аз имам един глупав въпрос... Simple Smile Всъщност нали преди да настъпи раждането стените на матката и влагалището са удебелени или аз си въобразявам, че съм стеснена и стегната отдолу? Защото като се разтягам с маслото нещо ми се струва, че всичко е уплътнено.... Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 1 341
Без разкъсвания едва ли е възможно, но има разлика между 12 шева и 2-3 козметични малки шева.  Rolling Eyes
Разбира се, че е възможно без разкъсвания, дори и без гореспоенатите масажи и масло. Просто раждането трябва да протече без да се предизвиква по един или друг начин. Тогава определено се намалява шанса за шев и кройка. Wink

Колкото до въпросното масло, мисля да го пробвам като му дойде времето. Поне няма да навреди, ако не помогне. Peace

# 117
  • Мнения: 233
В крайна сметка си извадих заключението че не маслото на Веледа ами всъщност бадемовото масло е нещото което допринася за добрата еластичност на кожата не само на перинеума ами като цяло .
Да, точно така е. Масажът може да се прави с всякакво масло, като най-доброто е бадемовото. ВЕЛЕДА просто са направили микс, който е много приятен. Simple Smile

При някои жени масажът води до контракции, затова не е препоръчителен преди 34-та г.с.

Всъщност нали преди да настъпи раждането стените на матката и влагалището са удебелени или аз си въобразявам, че съм стеснена и стегната отдолу? Защото като се разтягам с маслото нещо ми се струва, че всичко е уплътнено.... Rolling Eyes
Идеята на маслото е да направи тези стени по-еластични и така да ги подготви за голямото разтягане. Simple Smile Има жени, които са си еластични и без масла. Други (като мен) не са така и за тях е необходима подготовка на перинеума. Още докато правех масажа, виждах голяма разлика в еластичността.
Много е важно обаче самият масаж да се прави редовно и правилно, за да има ефект.  Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 382
Днес си купих въпросното масло, при което аптекарката ме попита учтиво дали знам как се използва. Аз и отговорих, че се използва за масажиране на изхода на бебчо на базата на инфото от форума и тя ме изгледа учудено и ми каза, но то се използва само външно, защото перинеум е областта между влагалището и ануса Thinking На самата опаковка не е преведено как се прави масажа, описанието го има на немски, понеже не знам и думичка от немския си направих online превод от немски на английски и там си пише, че се прави вагинално с пръсти по посока на часовниковата стрелка от позиция 3 до 9 часа и обратно. Моля Ви, споделете опит как точно сте си правили масажа  Praynig

# 119
  • Мнения: 2 013
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace

# 120
  • София
  • Мнения: 382
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace

Именно на базата на това описание си позволих да поспоря с консултантката в аптеката. Искаше ми се и друго споделено мнение за начина на масаж...

# 121
  • Мнения: 2 013
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace

Именно на базата на това описание си позволих да поспоря с консултантката в аптеката. Искаше ми се и друго споделено мнение за начина на масаж...

Ами то май друго няма. Tired

# 122
  • Мнения: 801
При садистите и касапите, дето работят в българските АГ няма да ви спаси нищо от разкъсването. Разкъсванията са основно резултат на некадърниците в родилното, дето дърпат, натискат и скачат върху кореми и крещят да напъвате.
По- добре е родилен гел, който се вкарва в шийката на матката по време на раждането, но и той няма да ви спаси от некадърните акушерки и лекари.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
rila11 ,не съм чувала за родилен гел и май то няма в БГ  newsm78

# 124
  • Мнения: 233
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace
Именно на базата на това описание си позволих да поспоря с консултантката в аптеката. Искаше ми се и друго споделено мнение за начина на масаж...
Ами то май друго няма. Tired
Така е! Няма друго. Peace

rila11, и този гел е хубаво нещо, но като всяка новост в медицината, ще се признае и приложи в България може би след 20-30 години...  Confused Дано не съм права!  Praynig

Иначе, наистина голяма част от разкъсванията по време на раждане могат да се избегнат, ако лекарите/акушерките прилагаха разни техники, примерно топъл компрес с етерични масла върху перинеума, който успокоява мускула и го прави по-разтеглив и т.н. и т.н....

# 125
  • София
  • Мнения: 75
rila11 ,не съм чувала за родилен гел и май то няма в БГ  newsm78

И аз.... Crazy

Може ли повече инфо за родилния гел?

# 126
  • София
  • Мнения: 48
rila11 ,не съм чувала за родилен гел и май то няма в БГ  newsm78

И аз.... Crazy

Може ли повече инфо за родилния гел?
Eто какво аз открих:
http://e.dianatal.com/page/content/index.asp?MenuID=94&ID=12 … nu=3&Item=5.1

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 22:52 от radost_i_na

# 127
  • Мнения: 1 796
Масажът при мен също не помогна newsm78, или ако е помогнал не искам да си представя какво би било без него, но аз пак бих опитала преди евентуално следващо раждане, поне няма да навреди Peace

# 128
  • Мнения: 2 013
Масажът при мен също не помогна newsm78, или ако е помогнал не искам да си представя какво би било без него, но аз пак бих опитала преди евентуално следващо раждане, поне няма да навреди Peace

daya9 съжалявам,че и при теб така се е получило. Sad
Но пък си права,че не вреди да опитаме и другия път...Тя надеждата последна умира...
А това за родилния гел,някой не може ли да даде инфо на бг. Embarassed

# 129
  • Мнения: 646
Записвам се и се връщам да ви чета  Peace

# 130
  • Мнения: 2
Цитат
чух за него ,но не мисля,че знам как се използва!От вътрешната част ли се маже
4uh za nego ,no ne mislia,4e znam kak se izpolzva!Ot vatre6nata 4ast li se maje Thinking

--------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 21:34 от AnMary

# 131
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Момичета,
 някой може ли да ми пусне на лични точната инструкция за масаж на перинеума ?
Ще ви бъда благодарна !  newsm03

# 132
  • София
  • Мнения: 39 785
Момичета,
 някой може ли да ми пусне на лични точната инструкция за масаж на перинеума ?
Ще ви бъда благодарна !  newsm03
Може би ако бяхте прочели темата...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.msg9065105#msg9065105
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.msg9600842#msg9600842
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.msg10336098#msg10336098

# 133
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Благодаря за линковете и ....забележката !

# 134
  • Мнения: 64
Цитат
При садистите и касапите, дето работят в българските АГ няма да ви спаси нищо от разкъсването. Разкъсванията са основно резултат на некадърниците в родилното, дето дърпат, натискат и скачат върху кореми и крещят да напъвате.

За съжаление и моите впечатления са такива. Иначе няма лошо да опита човек.

# 135
  • София
  • Мнения: 75
Здравейте!

Хайде да споделя и моя опит от маслото. Аз съм много доволна, правих масажите, както си беше по инструкция и описание и то всеки ден Simple Smile! При раждането имам епизиотомия и вътрешни шевове, но имайки предвид, че родих за 55 мин., защото ме включиха на системи с окситоцин, направо си е отличен резултат.
Преди да ми включат системите, получих много бързо и лесно разкритие, с поносими контракции от порядъка на 5-6 см за 3 часа, така че смятам, че има отличен ефект, позволява наистина добре да се отпусне и разшири шийката. Като се има предвид, че не съм от много еластичните.
Така че действайте, щом спомага за еластичността, трябва непременно да се използва!  Peace

И най-важното не масажирайте само отвън, а и отвътре според описанието, като опъвате до поносимо напрежение на мускулите.

# 136
  • Мнения: 1 132
 teodopa, маслото е за перинеума, не за шийката, така че при теб едва ли може да се разбере дали е подействало след като са ти направили епиозтомия.  Thinking


# 137
  • Мнения: 2 013
Като ви чета стигам до извода,че май май няма ефект,или поне значителен. Confused
Изхождам и от моя опит,въпреки,че дори започнах 2 седмици по-рано от обозначеното.

# 138
  • Мнения: 535
Прочетох цялата тема - мисля да пробвам като ми дойде времето след няколко месеца. Ето още една статия, която намерих по въпроса:

http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_1560_0.html

# 139
  • Мнения: 2 401
Като ви чета стигам до извода,че май май няма ефект,или поне значителен. Confused
Изхождам и от моя опит,въпреки,че дори започнах 2 седмици по-рано от обозначеното.
Няколко пъти в темата беше споменато, че няма да има особен ефект от маслото, ако раждането е например с окситоцин, предварително пукане на мехура, скачане по корема за да излезе бебето и т.н., така че маслото има ефект, но има и други неща, които имат значение.

# 140
  • София
  • Мнения: 75
teodopa, маслото е за перинеума, не за шийката, така че при теб едва ли може да се разбере дали е подействало след като са ти направили епиозтомия.  Thinking

Хей, хайде да не сме толкова песимистични, и 10 % да е помогнало, пак е. Самите масажи изискват не само масажиране на перинеума, но и опъването му от вътрешната страна, както и стените на вагината. По време на подготовката с маслото наистина мускулатурата ми започна да се отпуска, стана много по-еластична, започнах да се разширявам.
А за епиозотомията, не ме попитаха, дали съм ползвала масло, за да не ми я правят Wink (знаете, че тук стандартно си правят, за да улеснят процеса)....а и за 55 мин колкото и да искам, едва ли ще може да се отпусна толкова, че да мина без епизотомията Simple Smile!
Успех на всички, всеки нека сам да реши и да направи своята преценка!  Hug

# 141
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Аз чух за него малко преди да родя и нямаше време да го ползвам. Иначе бих се консултирала със специалист и бих го ползвала, може би...

# 142
  • Мнения: 1 132
Не СМЕ песимистични. Споделям факт, че при епизотомия няма как да се разбере дали перинеумът е станал еластичен или не от масажите и че маслото в никакъв случй не помага за по-лесно получаване на разкритие.
Аз също ползвах, но се разкъсах, което пък според мен се дължи, че дъщеря ми беше с много голяма обиколка на главата, така че и аз не мога да кажа дали наистина действа. Сега живот и здраве ще видим с второто.

# 143
  • Мнения: 1 735
Момичета, искам да ви попитам, дали някой от вас е правил масажите с масло на Икаров, ето това:
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … ;products_id=2692
А тук пише за състава му: http://www.ikarov.eu/mms.html
Прочетох днес цялата ви тема и се зарибих и аз да си правя такива масажи, въпреки че имам 1,2 седмици само до раждането. Смятам, че все ще има някаква файда.
Днес ми беше сефтето на този масаж, та проблемите са 2:
1.) Ползвах маслото на Икаров, а не знам дали е удачно да се ползва за толкова деликатна обласр.
2.) Не можах да си бръкна отвътре. Опитах няколко пъти, е просто не можах!  Sick Не, че нещо имам спирачки или ме е гнус или нещо... просто не ми влизат пръстите. Не знам вие как го правите и в каква поза... при мен може би това, че коремът е гигантски и не виждам нищо влияе много. И като се търкулна като костенурка по гръб, нищо не става.
Някакви съвети?  newsm78

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 20:13 от infinity

# 144
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз съм ползвала маслото на Икаров предната бременност,доволна съм ,нямам стрии,но то не е за перинеум

# 145
  • Мнения: 1 735
На маслото на Икаров не пише, че е за перинеум, да. Но пък е съставено от 7 масла и е за разтягане.
Това, което се чудя е, дали става и за отвътре...

# 146
  • Мнения: 233
infinity, бих те посъветвала да си купиш на Икаров (ако харесваш тази марка) масло от пшеничен зародиш. Това за стрии аз лично не бих ползвала. Peace

Може да се опиташ откъм гърба да правиш масажа. Т.е. ръцете да идват отзад, а не отпред. Не е нужно да навлизаш прекалено навътре с пръсти, но пък трябва да е достатъчно, че да можеш да разпъваш перинеума.
 
Ако и така не стане, помоли мъжа ти за по едно масажче вечер. Wink

# 147
  • Мнения: 1 735
Мерси за съвета!   bouquet
Още утре ще си взема пшеничното.
Ще пробвам изотзад да видя дали ще стане, но мъжът ми със сигурност няма да ми помогне. Такава му е професията и ръцете му са вечно мръсни.  ooooh!

А мислиш ли, че много съм закъсняла?
Чудя се дали да не го правя тоя масаж по 2 пъти на ден... но пък да не взема да си предизвикам раждане така...  Thinking
Имам ЕПЗ от първото раждане, та сега притеснението ми за разкъсване е по-голямо, още повече, че и бебето ми този път е близо 1 кг. отгоре.

# 148
  • Мнения: 1 132
Infinity, сега погледнах съставките на маслото за перинеум -основни:бадемово масло, пшеничен зародиш, розово (роза дамаскена) и босилек; спомагателни (за аромат и като консервант) лавандулово и здравец.  Можеш сама да си забъркаш масажно масло. И после да се похвалиш с леко и безшевно раждане.  Grinning

# 149
  • Мнения: 233
А мислиш ли, че много съм закъсняла?
Чудя се дали да не го правя тоя масаж по 2 пъти на ден... но пък да не взема да си предизвикам раждане така...  Thinking
Имам ЕПЗ от първото раждане, та сега притеснението ми за разкъсване е по-голямо, още повече, че и бебето ми този път е близо 1 кг. отгоре.
Нали има една приказка "По-добре късно, отколкото никога"  Wink Давай смело!
Според мен, един път на ден е достатъчно. Наблягай на шевовете от ЕПЗ.
Дали ще имаш разкъсване или не, гаранция няма, за съжаление. Масажът не е единствената предпоставка.

Желая ти от все сърце всичко да мине нормално, спокойно и без проблеми!  Hug

Иначе, и сама можеш да си направиш масажно масло, както ти е писала Мопси, но според мен и еднотипно масло би свършило работа. Wink Бадемово, от пшеничен зародиш...

# 150
  • Мнения: 1 735
Благодаря ви момичета!   bouquet  bouquet
Реших да си забъркам бълвоч от тия масла, които Мопси спомена пък ще видим.
Раждането ми е уговорено да е без система с окс. и без упойки, тъй че имам шанс да избегна разкъсванията.
Само това близо 4 кг. бебе как ще го изкарам без шев и кройка... поне да нямах ЕПЗ преди...
Мисля да чакам до последно и да не давам да ме режат превантивно, пък каквото стане.

Ох, досега четох за ей тази чудесия - Dianatal® Obstetric Gel: http://e.dianatal.com/page/content/index.asp?MenuID=101&ID=1 … nu=3&Item=4.6
Така се размечтах да си купя, ама в БГ явно няма откъде.
Попаднах и на една цена над 100 евро... бая скъпичко идва, но тооолкова да си заслужава!
Ако имаше в БГ щях на заем да взема и пак да си го купя!
Ако някой не може да си преведе мога да разкажа накратко, но е страшна зарибявка!

# 151
  • Мнения: 153
Момичета, на мен ми остават няколко седмици до раждане и реших да пробвам все пак  с масажите. От първото раждане имам ЕПЗ  и много ми се иска сега да не се наложи пак. Аз обаче съм в Англия и тук не съм виждала Веледа, и Икаров няма. Някакви идеи или някой ако знае какво бих могла да намеря тук?

# 152
  • Мнения: 2 013
infinity преведи го!  Praynig

# 153
  • Мнения: 1 735
♥Rbaby1♥, ето преведох накратко най-важното:


Dianatal® Obstetric Gel намалява триенето по време на раждането, което прави самото ражедане по-лесно, по-кратко и по-щадящо като цяло и за майката и за бебето.
Фазата на изгонване се съкращава с до 30% и риска от нараняване на периеума намалява с над 50%.

Гелът е безвреден и за бебето и за майката, клинично тестван, без никакви странични ефекти и т.н.
Гелът пази перинеума и формира лубрикантен филм вътре във влагалището, така че бебето да може да се плъзга по-лесно.
Може да се използва за всяко вагинално раждане, но специално се предпочита от тези, които раждат във вода.
Гелът се поставя от акушерка или доктор по време на раждането в две фази: по време на контракциите( една част от гела, по-гъстата, която помага за постигане на по-добро разкритие) и по време на изгонването(втората част, по-течната, позволяваща лесното и безболезнено изгонване).

Изрично пише, че масла за перинеум не бива да се ползват по време на раждането, защото взаимодействието им  с амниотичната течност увеличава триенето и прави изгонването по-трудно, т.е., лубрикацията(дори и естествената) отива по дяволите.

# 154
  • Мнения: 2 013
infinity благодаря ти за превода.  Hug
Чувала съм за този гел и преди,много жалко,че го няма в БГ  Confused  иначе и аз щях да си го взема.Звучи доста окуражаващо.  Wink

# 155
  • Мнения: 136
Когато преди няколко месеца прочетох за това масло, се бях засилила да го използвам, но в крайна сметка се отказах, като разбрах как се прилага.

Според мен редовната гимнастика за бременни ще свърши много по-качествена работа. Аз всеки ден играех аеробиката на Фит Мама  jumpи накрая родих по естествен път бебето си с тегло 4,450 кг. без почти никакви разкъсвания  Peace Наложи се съвсем малка перинеотомия, защото бебето наистина беше голямо.

Преди не вярвах, но след като родих се убедих, че особено упражненията за тазовото дъно наистина вършат чудесна работа  Whistling

# 156
  • Мнения: 535
Когато преди няколко месеца прочетох за това масло, се бях засилила да го използвам, но в крайна сметка се отказах, като разбрах как се прилага.

Според мен редовната гимнастика за бременни ще свърши много по-качествена работа. Аз всеки ден играех аеробиката на Фит Мама  jumpи накрая родих по естествен път бебето си с тегло 4,450 кг. без почти никакви разкъсвания  Peace Наложи се съвсем малка перинеотомия, защото бебето наистина беше голямо.

Преди не вярвах, но след като родих се убедих, че особено упражненията за тазовото дъно наистина вършат чудесна работа  Whistling


Е същата тази аеробика я играх от 2-ри месец предната бременност (освен други спортувания, не до края естествено) + упражненията за тазовото дъно (които нямат нищо общо с елстичността и разкъсванията по време на раждане) - може да се каже, че не родих, а се "разпрах"  Mr. Green - отвътре и отвън, така че надали има нещо общо тая гимнастика (за съжаление). Както беше писал някой по-долу има естествено по-еластични жени и по-стегнати, при теб явно това е имало значения, а и начина на протичане на раждането....

# 157
  • Мнения: 2 401
infinity, много ще се радвам след раждането да споделиш как са се развили нещата, дано всичко да стане както си го планирала! Hug
trollipen, защо не пробваш някои от вариантите, които са предложили само бадемово или само от пшеничен зародиш масло, или смес от масла

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 12:24 от Звездичка!

# 158
  • Мнения: 64
Аз също ползвам маслото на Weleda, терминът ми е 18 декември, ще докладвам как е минало.
НО, както казва Бюти (добре, че е тя да разяснява на тези, които не четат, всичко по няколко пъти bouquet ), има толкова много фактори дали ще има разкъсвания или не, че дебати относно това дали има ефект са безсмислени  Wink

Аз лично смятам, че си заслужава да се пробва един такъв метод, който, най-малкото, по никакъв начин не може да навреди. В никакъв случай не вярвам да предизвика бяло течение (както се предположи някъде из темата), няма никаква логика да е от съставките, които са 100% естествени, единственият вариант е да си вкараш някаква инфекция с мръсни ръце.

Аз също потвърждавам, че се масажира ОТВЪТРЕ, на 2-3см от входа на влагалището. Ако някой не вярва, на листовката на продукта си има и подробно описание, и КАРТИНКИ (аман от некомпентентни консултанти, дето не знаят кво продават!!!).

Успех на всички с раждането и най-важното е да няма спек, защото от страха и стягането (което на свой ред понякога налага разните му "асистенции") май е най-сигурно да се разкъсаш! Така че смело и спокойно напред!

 Peace

# 159
  • Мнения: 27
Здравейте,

и аз ползвах маслото за масаж на перинеума на Веледа и родих без разкъсвания, но... може би е от значение да кажа и, че успоредно с масажа правих упражнения на Кегел и бебето се роди мъничко - 2800 кг. Така че не се знае точно кое помогна да нямам разкъсвания. Във всички случаи е по-добре да се пробва с масаж, отколкото нищо да не направи човек.

# 160
  • Мнения: 64
Родих нормално, с 3 шева от епизиотомията. Не знам дали е от маслото или от нещо друго. По принцип докторката ме пита дали съм правила гимнастика по време на бремеността, може би е имала предвид, че съм била във форма и с малки поражения, не знам....... Е, да, ходих и на йога, и на планина, бях доста активна, но само до 8 месец.

# 161
  • Мнения: 214
Не съм чела написаното до тук, но ще споделя от опит -
С второто дете ползвах маслото на Веледа. Родих за нула време с едно шевче само, хукнах на втория час като ме пусна епидуралната упойка Simple Smile Не съм правила грам гимнастика, схващах се до последно дори ходейки... Бебето се роди 3250.
За сравнение - първото ми дете беше доста по-мъничко, 2700. Имах толкова много шевове, че ми трябваше месеци да се възстановя от епизиотомията после. Имах проблеми и с пишкането, а бе ужас.
Та според мен това масло прави чудеса!!! Препоръчвам го на всички!!!

# 162
  • Мнения: 1
Всичко е много хубаво с този масаж, обаче кажете ми кой може да си стигне въпросното място, седнал удобно, в продължение на 10 минути? На мен ми е трудно да се измия, да не говорим да бъркам 3-4 см и т.н. Иначе е логично да има ефект.

# 163
  • Мнения: 2 677
Четох за това масло доста преди да забременея, май е време да го потърся и да започвам мазането.
mari5 , имаше тема, в която беше писано, че мъжа може да е доста добър помощник в мазането в последните месеци, когато по-трудно стигаме някои места...  Wink

# 164
  • Мнения: 262
малко ми е странно това.
все едно да си мажа устата с някакво масло и тя да почне да се отваря повече Simple Smile

всъщност не знам! не разбирам!

и на мен ми го предлагаха малко преди да родя, но реших че няма да ми е от полза...
може и да съм сгрешила - сега съм с два шева и доста ме боли Simple Smile

# 165
  • Мнения: 233
малко ми е странно това.
все едно да си мажа устата с някакво масло и тя да почне да се отваря повече Simple Smile

всъщност не знам! не разбирам!

и на мен ми го предлагаха малко преди да родя, но реших че няма да ми е от полза...
може и да съм сгрешила - сега съм с два шева и доста ме боли Simple Smile

Сравнението е доста лаишко...  ooooh! Добре, че си писала, че не знаеш и не разбираш. Simple Smile

# 166
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета.
Интересува ме много тази тема с масажа, че съвсем скоро разбрах за това масло на Weleda, а ми остава малко до термина.
Някоя от вас използвала ли е алтернативни на веледското масла? Какво по-точно? 

# 167
  • Мнения: 1 691
Здравейте, момичета.
Интересува ме много тази тема с масажа, че съвсем скоро разбрах за това масло на Weleda, а ми остава малко до термина.
Някоя от вас използвала ли е алтернативни на веледското масла? Какво по-точно? 
Аз използвам масло от пшеничен зародиш. Знам, че може бадемово, сусамово, дори зехтин Peace

# 168
  • София
  • Мнения: 308
Отново се включвам в темата, като след месец вече се надявам да споделя и лични впечатления от масажа.
Ровейки по темата открих това образователно филмче, което дава много точна предствава как се прави въпросния масаж.
http://www.youtube.com/watch?v=DK2P8Ziqc6Y
Надявам се да е от полза.  Grinning

# 169
  • Мнения: 550
не съм ползвала, просто не знаех за него  Embarassed за следващото ще знам, че от първото пораженията бяха големи  Sad

# 170
  • Мнения: 686
*Мирка* мерси за нагледното клипче. Аз още се чудя дали да си го правя масажа. Много ми се иска, но съм не съм сигурна дали ще съм редовна, че сега така ме боли долу коста  Crazy Иначе и аз съм чувала много добри отзиви за този масаж и мисля, че помага  Simple Smile

# 171
  • Мнения: 2
Това масло на Веледа доста ме заинтригува  Simple Smile Може ли някой да ми прати линк да го видя,защото не мога да го намеря никъде  Sad

# 172
  • Варна
  • Мнения: 53
http://www.bioslunceluna.com/shop/maslo-za-perineum-weleda.html
Ползвах го съвсем за кратко, понеже родих една седмица след кати си го купих.

# 173
  • Мнения: 20
Да попитам нещо, което не намерих в мненията на мамите по-горе. Първото ми раждане бе преди 10 г., преждеврменно в 32 г.с. - родих бебка 2.050, но имах около 6-7 шева външни, защото акушерката ме пришпори и родих за 20 мин. Сега термина ми е декември, но бременноста ми протича с ранни контракции и пия Магнерич и но-шпа и предимно почивам...та се чудя дали няма да предизвикам пак ранно раждане дори и това, че масажа започва в 34 г.с. - да си кажа страх ме е Sad

# 174
  • Мнения: 91
pipi mb, аз също бях с контракции и на лекарства и съм правила масажа, нямаше влияние върху тях . Друг е въпроса, че ми беше много трудно да се сгъна така с големия корем, та май много голяма полза нямаше (направиха си ми епизотомията и шевове). При следващо раждане не бих го повторила, загуба на време ми се струва. Освен това маслото е безумно скъпо.

# 175
  • Мнения: 2 401
Само маслото не е достатъчно, има и доста други неща, които са важни за да се избегнат разкъсвания, могат да се използват и други масла, които не са толкова скъпи!

# 176
  • Мнения: 186
Не съм чела написаното до тук, но ще споделя от опит -
С второто дете ползвах маслото на Веледа. Родих за нула време с едно шевче само, хукнах на втория час като ме пусна епидуралната упойка Simple Smile Не съм правила грам гимнастика, схващах се до последно дори ходейки... Бебето се роди 3250.
За сравнение - първото ми дете беше доста по-мъничко, 2700. Имах толкова много шевове, че ми трябваше месеци да се възстановя от епизиотомията после. Имах проблеми и с пишкането, а бе ужас.
Та според мен това масло прави чудеса!!! Препоръчвам го на всички!!!

Направо ми даваш надежда сега за второто.Питах се какъв ми е шанса да родя по-лесно и без шевове при условие,че ме шиха предния път,а бебето бе 2,700!
Смятам да се пробвам с масаж пък ще видим.
За след раждането ползвах един спрей-бивацин,но разбрах,че вече не се продава.Знаете ли нещо подобно,че сядането(да бе само то ама..) ми бе доста неприятно?

# 177
  • Мнения: 186
Ето тук е много човешки написано и обяснено всичко-http://www.rodilnitza.com/blog/birth/kak-da-se-spravim-s-razkasvaniyata/

# 178
  • На топло...
  • Мнения: 584
Аз пак да се включа след второто раждане Grinning.

За първото ползвах алтернативно масло и бях само с един външен шев разкрасена (вътрешни доста, но те не се и усещат), масажирах редовно. Много ми помогна, бебето беше 3620.
След година и седем месеца се роди второто, тоз път се поизръсих за Веледа (нямаше как да се сдобия отново с алтернативното) и не съм доволна. Ползвах 2-3 пъти за по две вечери и после десетдневни паузи, след всеки масаж - гъби Shocked. Много гадна история. А хигиена спазвах. Явно, че различните състави влияят на киселинността на влагалището и оттам на колониите с приятелките (това го и четох някъде) Confused....
Иначе родих без разкъсвания, което разбира се е следствие на породените бебета, а не на така и непроведения масаж.

Само за информация Peace. Масажът много помага, но не е необходимо да е точно с Веледа... По-нагоре и Мата Космата е изброила варианти, аз също съм писала в стар пост какво съдържаше първото масло.

# 179
  • Мнения: 27
Здравейте мили мами и кандидат мами,
при второто ми раждане използвах маслото и мога да се похваля,че нямам нито един шев.Първият път не знаех за него и така ме срязаха,че се възстановявах дълго.Този път се възстанових за дни-просто разликата е огромна. Grinning

# 180
  • Мнения: 123
Може ли масажът с това масло да се започне от по-рано.... преди 34 седмица?  Rolling Eyes
И горе-долу за колко време стига маслото Weleda - видях, че е 50мл. ?

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Първия път не съм ползвала и нямах проблеми и без масло и масаж, сега още не съм мислила и затова  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 2 567
Може ли масажът с това масло да се започне от по-рано.... преди 34 седмица?  Rolling Eyes
И горе-долу за колко време стига маслото Weleda - видях, че е 50мл. ?
На опаковката пише, че не се препоръчва от 34тата седмица, както и на жени, с преждевременни контракции. На мен количеството ми стигна до края.  Peace

# 183
  • Мнения: 123
На опаковката пише, че не се препоръчва от 34тата седмица, както и на жени, с преждевременни контракции.
Как така НЕ се препоръчва от 34-та седмица?  Rolling Eyes
А кога трябва да се ползва?  Blush

# 184
  • Мнения: 2 567
Сори, преди 34тата исках да кажа. Прочети цялата тема, писано е много  Peace

# 185
  • Мнения: 5 173
На опаковката пише, че не се препоръчва от 34тата седмица, както и на жени, с преждевременни контракции.
Как така НЕ се препоръчва от 34-та седмица?  Rolling Eyes
А кога трябва да се ползва?  Blush
След 34 седмица, на доста места в темата е споменато.

# 186
  • Мнения: 6 274
Кой измъкна тая прашасала тема?!  ooooh!

# 187
  • София
  • Мнения: 593
И аз това се чудя... Четох я, когато бях бременна с първото си дете, сега пак.
Е, аз реших да не ползвам маслото. Родих бебе, което тежеше 3650 без никакви разкъсвания, като не ми се разминаха екстрите като окситоцин и пришпорване на раждането, извадиха я с вакуум... Мисля, че всичко зависи от това, как протича самото раждане

Общи условия

Активация на акаунт