Ползвали ли сте WELEDA-масло за перинеум???

  • 40 384
  • 187
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 382
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace

Именно на базата на това описание си позволих да поспоря с консултантката в аптеката. Искаше ми се и друго споделено мнение за начина на масаж...

# 121
  • Мнения: 2 013
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace

Именно на базата на това описание си позволих да поспоря с консултантката в аптеката. Искаше ми се и друго споделено мнение за начина на масаж...

Ами то май друго няма. Tired

# 122
  • Мнения: 801
При садистите и касапите, дето работят в българските АГ няма да ви спаси нищо от разкъсването. Разкъсванията са основно резултат на некадърниците в родилното, дето дърпат, натискат и скачат върху кореми и крещят да напъвате.
По- добре е родилен гел, който се вкарва в шийката на матката по време на раждането, но и той няма да ви спаси от некадърните акушерки и лекари.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
rila11 ,не съм чувала за родилен гел и май то няма в БГ  newsm78

# 124
  • Мнения: 233
Малко по-назад в темата Бюти е описала подробно как се прави масажа.ra_iv върни се и прочети. Peace
Именно на базата на това описание си позволих да поспоря с консултантката в аптеката. Искаше ми се и друго споделено мнение за начина на масаж...
Ами то май друго няма. Tired
Така е! Няма друго. Peace

rila11, и този гел е хубаво нещо, но като всяка новост в медицината, ще се признае и приложи в България може би след 20-30 години...  Confused Дано не съм права!  Praynig

Иначе, наистина голяма част от разкъсванията по време на раждане могат да се избегнат, ако лекарите/акушерките прилагаха разни техники, примерно топъл компрес с етерични масла върху перинеума, който успокоява мускула и го прави по-разтеглив и т.н. и т.н....

# 125
  • София
  • Мнения: 75
rila11 ,не съм чувала за родилен гел и май то няма в БГ  newsm78

И аз.... Crazy

Може ли повече инфо за родилния гел?

# 126
  • София
  • Мнения: 48
rila11 ,не съм чувала за родилен гел и май то няма в БГ  newsm78

И аз.... Crazy

Може ли повече инфо за родилния гел?
Eто какво аз открих:
http://e.dianatal.com/page/content/index.asp?MenuID=94&ID=12 … nu=3&Item=5.1

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 22:52 от radost_i_na

# 127
  • Мнения: 1 797
Масажът при мен също не помогна newsm78, или ако е помогнал не искам да си представя какво би било без него, но аз пак бих опитала преди евентуално следващо раждане, поне няма да навреди Peace

# 128
  • Мнения: 2 013
Масажът при мен също не помогна newsm78, или ако е помогнал не искам да си представя какво би било без него, но аз пак бих опитала преди евентуално следващо раждане, поне няма да навреди Peace

daya9 съжалявам,че и при теб така се е получило. Sad
Но пък си права,че не вреди да опитаме и другия път...Тя надеждата последна умира...
А това за родилния гел,някой не може ли да даде инфо на бг. Embarassed

# 129
  • Мнения: 653
Записвам се и се връщам да ви чета  Peace

# 130
  • Мнения: 2
Цитат
чух за него ,но не мисля,че знам как се използва!От вътрешната част ли се маже
4uh za nego ,no ne mislia,4e znam kak se izpolzva!Ot vatre6nata 4ast li se maje Thinking

--------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 21:34 от AnMary

# 131
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Момичета,
 някой може ли да ми пусне на лични точната инструкция за масаж на перинеума ?
Ще ви бъда благодарна !  newsm03

# 132
  • София
  • Мнения: 39 881
Момичета,
 някой може ли да ми пусне на лични точната инструкция за масаж на перинеума ?
Ще ви бъда благодарна !  newsm03
Може би ако бяхте прочели темата...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.msg9065105#msg9065105
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.msg9600842#msg9600842
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.msg10336098#msg10336098

# 133
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Благодаря за линковете и ....забележката !

# 134
  • Мнения: 64
Цитат
При садистите и касапите, дето работят в българските АГ няма да ви спаси нищо от разкъсването. Разкъсванията са основно резултат на некадърниците в родилното, дето дърпат, натискат и скачат върху кореми и крещят да напъвате.

За съжаление и моите впечатления са такива. Иначе няма лошо да опита човек.

Общи условия

Активация на акаунт