Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 483
  • 192
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 390
чета си  Wink

# 61
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Дъщеря ми имаше Адски колики и много се радвам,че случайно попаднах на тази тема.Имам още много време докато се роди бебето,но бих искала да ползвам съветите на този доктор и затова запис Money

# 62
  • Мнения: 227
Оооооо....
Изпитвам силни негативни чувства към доктори - многознайници, които не са разнасяли по цели нощи - а после и дни - бебе насам - натам, не са носели порасналите и натежали бебета на ръце, не са се превръщали в залъгалки, не са... абе, изобщо, наблюдавали са от страни цялата работа, а само дават съвети.

a  ne sa i rajdali..ako sa muje.. Laughing

# 63
  • Мнения: 941
първото ми бебенце, тоест каката беше многоревливо бебе, имаше страшни колики до 6тия месец, не съм чела книгата но без да искам съм стигнала точно до тези 5правила и си ги ползвах с голям успех при нея, това бяха единствените начини тя да бъде спокойна, после ми помагаха и при зъбоникненето, тоест люшкането, сукането и страничното носене, носех я по цяла нощ по корем, явно наистина работят,
Но пък към тях много бързо привиква беба и после много трудно я отучвах, като се почне от шума на сешоара, и се стигне до люшкането до година и нещо все така се разнасяхме,

# 64
  • Мнения: 3 869
Пак да вметна, че в книгата е описано как лесно и безпроблемно да се отучат децата от тези техники  Peace За всички си има начин, въпросът е да стигнем до него  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 494
Аз живея в Австралия и не съм чувала за д-р Карп, но пък точно така си гледат бебетата. Аз за да го приспя по някога му пускам радио, което не е настроено на станция, само бучи и това ми върши чудесна работа, може да го пробвате. Иначе ако се разровите в интернет има записи на различни шумове за успокояване на бебета. Тук в болницата им пускаха шум на водопад или океан. А за повиването върши страхотна работа. Моя господин мрази да е повит, ама ако не е и много лесно се буди. Затова го повивам, той почва да реве, взимам го малко в мен да го успокоя и той заспива много лесно.

# 66
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понеже има хора, които не са гледали филмчетата и се чудят как точно се повива бебето, така че да е спокойно, ето тук върви едно много кратичко клипче, в което показват само повиване:
http://www.miracleblanket.com/index.htm
Одеалцето там е специално, ама все пак общата идея става ясна Grinning

# 67
  • Мнения: 2 961
На мен пък ми  е жал да завържа така бебето си.
Сигурно има ефект, ама ...  Confused

# 68
  • Мнения: 3 869
Ако дадено действие или поведение на майката и околнота среда карат бебето да спре да плаче и да заспи, то определено е в полза на бебето. Никъде по света бебешкият плач не е признак на щастливо и спокойно бебе Wink
Това че умовете ни са пропити с идея аз свобода и демокрация (на която всяко повиване противоречи) не означава, че точно тази идея е най-добра и за бебетата. Много малки и зависими са, за да се възползват от нея  Wink
Книгата може да си поръчате от Амозон, май 16 долара беше - с доставката ще ви струва някъде към 30 лв. което е нищожна цена за спокойствието на малките бебета  Heart Eyes
Мисля, че във френския и немския амазон също я има - т.е. и да не владеете английски, може да я имате.
Повиването може да са прави с бархетна пелена за летните бебета и с плътно памучно одеалце за зимните. На мен ми подариха подобно на това от клипчето, но поларено и не докато стане студено за да го ползвам бебето го израсна Mr. Green

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 10:10 от Meg1

# 69
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

След раждането този успокоителен рефлекс може да се задейства, като се приложат петте правила:

- повиване (не бабешкото повиване за изправяне на крачетата, а прибиране на ръчичките плътно до тялото на детенцето и ограничаване на неговите движения)

- носене на ръце в странично положение или по корем

- силен бял шум ( прахосмукачка, сешоар, всякакъв еднообразен шум)

- люшкане

- сукане


Напълно подкрепям.Още преди 2 години, бях забелязала, че дъщеря ми се чувства значително по-спокойна когато е увита в нещо...използвах пелените именно да прибирам ръчичките, защото като млада майка не знаех дори ка се хваща бебе и ми беше значително по лесно увивайки я с пелена...
От днешната позиция, го смятам за много полезен механизъм... както и слинга.

# 70
  • Мнения: 1 045
Мисля, че за методи може да говори някой, чието бебе не е имало зловещи колики първите 3 месеца. Пробвах всичките методи, до които се докопах - по книги, интернет, доктори... Е няма такъв рев! Така че, според мен, "методите" действат при бебенца без или с умерени колики. При тежките случай разнасяш по цяла нощ, а в по-добрия вариант бебето ти спи на корема, а ти цъкаш по кабеларката.
И аз така бях като се замисля.С бебе на корема и дистанционо в ръката.Колиеф ми помогнаха до някъде иначе си беше кошмар.Имала съм по 30 часа люшкане,добре че само това ми е рекорда.Така че при силни колики,май няма техника.Опитала съм всичко,но без резултат.

# 71
  • Мнения: 705
Ако някой иска да си преснима книгата, мога да услужа. Само трябва да действате бързо или пък да изчакате след раждането  Simple Smile Надявам се скоро да споделя личен опит  Simple Smile
Пишете на лични  Wink

# 72
  • Мнения: 66
Мисля, че за методи може да говори някой, чието бебе не е имало зловещи колики първите 3 месеца. Пробвах всичките методи, до които се докопах - по книги, интернет, доктори... Е няма такъв рев! Така че, според мен, "методите" действат при бебенца без или с умерени колики. При тежките случай разнасяш по цяла нощ, а в по-добрия вариант бебето ти спи на корема, а ти цъкаш по кабеларката.
И аз така бях като се замисля.С бебе на корема и дистанционо в ръката.Колиеф ми помогнаха до някъде иначе си беше кошмар.Имала съм по 30 часа люшкане,добре че само това ми е рекорда.Така че при силни колики,май няма техника.Опитала съм всичко,но без резултат.

Не съм чела книгата, но гледах филма и до колкото разбрах от него, описаните методи не покриват 100% от всички случаи на ревящи бебета, защото все пак колкото и малък процент да са, има такива със сериозни проблеми - вашите може би са били от тях. Тези няколко метода могат да се разглеждат като начин да се отсеят бебетата със сериозни колики и проблеми с храносмилането.

# 73
  • Мнения: 45
Единственото решение за коликите се указа слинга. Никакви капки, чайчета и там подобни глупости. Сега ще си купя и бебешки хамах и на коликите ще кажа сбогом. #2gunfire

# 74
  • Варна
  • Мнения: 355
Гледах филмчето, прочетох статиите, супер е! Смятам, че ще ми бъде много полезно след няколко месеца. Блаогдаря ви! Heart Eyes

Между другото наскоро ми подариха книжката на Робърт Нийдълман "Най-важното за бебето" от поредицата на д-р Спок и нещата доста се припокриват. Явно на запад тази практика си е нещо обичайно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт