Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 444
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
бях пускала тази снимка на сина ми от родилния дом преди, за да се види повиването "в оригинал". не знам защо се повтаря постоянно едно и също нещо - това повиване не е онова повиване от времето на бабите ви, което е изпъвало крачетата и ги е държало изкуствено събрани!!!! при това повиване, крачетата не бебето остават в най-естествената за тях поза на жабче!

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6795582

# 46
  • Мнения: 1 674
Гушкане и търпение му е майката  bouquet

# 47
# 48
  • Мнения: 3 034
 Embarassed много ти благодаря! да ти се връща  Hug

# 49
  • Мнения: 166
И аз си свалих филмчето и го гледах. Даже вчера изпробвах повиването и дъщеря ми спа около 5,5 часа през нощта. А преди това го докарвахме до към 3.
благодаря много на Sweet   bouquet, че започна тази тема и ми "отвори очите" за тези методи. Макар, че повечето си ги използвахме, но това със повиването много помага. Бебка при нас вечер заспива, но след около 5 мин се стряска, размята ръце и се събужда и всичко със преспиването започва на ново. Надявам се с повиването да си го спестим.

# 50
  • Мнения: 4 292
Мммм, не знам до колко действат тези правила. Някои от тях прилагам сега, а съм прилагала и със сина ми съвсем инстинктивно, но ефекта е бил краткотраен, ако го е имал изобщо.
Ще пробвам това с повиването, дано бебо се успокои малко.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 115
Много се радвам за всички мами, на които петте правила поне мъничко са помогнали!

При нас нещата се подобриха доста- според случая прилагам или и петте едновременно или поотделно. Засега най-голям успех има кърменето след като съм я повила. Понякога обаче просто не се получава. Гледах на филма, че бебетата просто мигновено се "отрязват", а на мен понякога ми се налага половин час и повече да я люшкам (с бял шум, повита, че дори и с биба, ако е по-неспокойна), но както се успокоява и притваря очи, след малко я присвива пак коремът и се стряска. Сигурно аз не правя нещо както трябва.... newsm78 Друг път успявам пък да хвана "момента" и като я полюшкам, тя веднага заспива. Тази сутрин така успя да заспи на два пъти по час и половина, което беше много добре.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 910
- повиване (не бабешкото повиване за изправяне на крачетата, а прибиране на ръчичките плътно до тялото на детенцето и ограничаване на неговите движения)

- носене на ръце в странично положение или по корем

- силен бял шум ( прахосмукачка, сешоар, всякакъв еднообразен шум)

- люшкане

- сукане
Не помагаха. Имате късмет, че при вас работи.

# 53
  • Мнения: 3 869
Явно и от филма не става достатъчно ясно как точно се правят нещата  Sad Книгата обаче е много подробна, най-вече, че описва грешките, които могат да се допуснат и които водят до опропастяване на начинанието. Май най-добрият вариант е книгата плюс диска плюс майчиното разбиране за възможно най-близко пресъздаване на средата в утробата. Аз с повиването не можах да се примиря, макар че видях че работи, но все още съм готова да си позлатя слинга за перфектната работа, която продължава да върши. Не съм имала случай да не сложа бебето вътре и да не е заспал - понякога става за 2 мин., понякога за 10, но това е нища в сравнение с безкрайното крачене из апартамента с бебето на рамо/ръце  Grinning

# 54
  • Мнения: 666
Meg1 какъв слинг си ползвала? Ако имаш под ръка и снимка ще съм ти много благодарна  Hug

# 55
  • Мнения: 3 869
Ами разни слингове за разни цели - но за студения сезон и бебета до 7 кг и 65 см мисля че този от линка по-долу е най-точния вариянт, въпреки, че бебето на снимката е почти 10 кг и на 8 месеца вече, затова е в друга поза. Слингът е като бобова шушулка (на снимката - моделът с катарама), много добре обхваща детето, но малко натоварва едното рамо и не е подходящ за мами с малка обиколка на рамене, т.е. финни, дребнички мами. Иначе е много лесен за слагане и сваляне заради катарамата. Цените са без конкуренция Simple Smile
http://www.natalyoga.net/first_three.html
Поставянето на бебето изисква малко практика както при всички слингове, но при този най-лесно и бързо се минава от поза за носене в поза за кърмене, което му е голямото предимство при успокояване на бебе. Важното при кърмене е главата да е извън слинга, а като се укроти и отпусне съвсем без проблемм се премества главата в слинга, за да не се налага да я поддържа човек с ръка.

# 56
  • Мнения: 320
Като пуснех сешоара, сякаш някой я докосваше с вълшебна пръчка!!!! Mr. Green
Малко се пристрасти и го отказахме чак на годинката. Пробвайте, няма да съжалявате!!!!! Hug

# 57
  • Мнения: 285
Здравейте, искам да попитам понеже в темата много се заговори за тези слингове.Аз съм виждала такова,но не съм сигурна има ли разлика между слинг и кенгуру и ако има каква?Кое е по-удобно и комфортно и за мама и за бебе?Съжалявам за невежествотвото, но все съм се чудила.Моля някоя знаеща мама да ми разясни.

# 58
  • Мнения: 3 034
това са само примерни снимки, има много видове слингове и кенгура, но логиката е една и съща.
слинг:




кенгуру:



и в слинга, и в кенгуруто има различни начини на носене. в слинга може и легнало, и седнало с лице към теб или с гръб - зависи как го увиеш слинга и какъв тип е. в кенгуруто може с лице и с гръб към теб, а може и на гръб да го носиш бебето - като раница.

трудно ми е да кажа кое е по-добро. за съвсем малко бебе бих казала слинг. за сина ми, когато стана на 4 месеца, ползвах кенгуру - пътувахме доста и беше удобно. зависи и от бебето - има бебета, които не харесват едно или друго. бих пробвала първо със слинг  Peace

# 59
  • Мнения: 73
Супер. много се радвам, че ме окрехнаха за това преди да родя. зозима постна линка при януарките и ме зариби. гугълнах го и сега го свалям - филмчето. сега видях, че тук го имате вече адреса на торента. ще пиша как ни се е отразило като родя и беба понарасне. много съм съгласна за 4тия триместър и колко е важно бебе да е близо до нечие сърце постоянно и слинга ще бъде любимата ми дреха като родя,хахаха.

Общи условия

Активация на акаунт