Зехтин при колики?

  • 21 199
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Мили мами,казаха ми,че няколко капки преварен зехтин преди хранене имали вълшебен ефект против колики.Посъветвайте ме,моля ви,дали да пробвам с моят син.Почти на 2 месеца е вече,колики има от както навърши 1 седмица.В началото бяха търпими,само свиваше милото крачета и приплакваше,но от 2-3 седмици са ад.Бебчо реве все по-често,особено следобед-неутешим е чак докато заспи късно вечер.Чак се захласва и посинява,а аз се плаша.Понякога дори не мога да го накърмя-свива се,реве,а виждам,че е гладен Sad Не помагат капките,Саб Симплекс действаха само около седмица,после нищо,Еспумизан също и Ентерокинд...Давам му и чай от копър.Бих опитала всичко вече,само се притеснявам за зехтина.Нищо ако не помогне,но може ли да му навреди?Мерси предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 253
 newsm78 Не съм чувала за това със зехтина.Ама си мисля,че ако му дадеш може и да се подриска.Правя си аналогия за бабешкият лек - 1 с.л. олио при запек - предизвиква разстройство.На нас при коликите ни помагаше това - една малка хавлийка я сгъвахме на няколко път и я затоплихме с ютията до горещо (така че да не се търпи с ръка) и я слагахме на коремчето,върху дрешките обаче.По-точно върху долното боди,щото ако е върху всичките няма да го усети.Пробвай това ако решиш!
П.П.Това за топленето с ютията ни го каза една съседка,която е старша акушерка!

# 2
  • Мнения: 288
То между другото и дрискането ни е проблем.Бебчо има и запек.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 955
АлЕкС-мама , много добре ми е познато това, което описваш. Беше кошмар първите 2 месеца - страшно силни колики. Пробвах го това със зехтина и не знам дали от него или просто беше дошло времето да си отиват коликите, но наистина изчезнаха постепенно. Преди да започна да давам се консултирах с педи и той каза, че няма да навреди, най-много да се подриска бебо. Е, нямаше такъв  страничен ефект при нас. Давах по 1-2 капки преди хранене, но само през деня. Аз не преварявах зехтина, просто гледах на бутилката да пише extra virgin.
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 174
А пробва ли 5-те правила на д-р Карп ? При някои мами, които ги използват помагат изключително много. Ето ги:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0 Иначе конкретно за зехтина не мисля, че ще навреди, но дали ще помогне  newsm78  Wink

ПП Да напиша и моя опит с коликите: не бяха особено силни и използвах повиването и държането настрани или по корем, люшкането, помагаше за минути и бебето заспиваше. Също съм слагала затоплена хавлия и понякога насочен към коремчето сешуар. Давах само еспумизан около 15 капки 5-6 пъти на ден.  И разбира се кърмене, кърмене и пак кърмене  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 409
Колики имахме,но слаби и вече не ги помня, давах 2месеца Инфакол,но имахме дни в които много се свиваше,та тогава съм давала по 3-4 капки преварен чист зехтин,колко са ни помогнали не знам, ако не за друго поне от към изхождането не се е мъчела.
Вечер слагах затоплена и увита бутилка с топла вода.

# 6
  • Мнения: 4 335
За прьв пьт чувам това сьс зехтина,но коликите на Денис бяха толкова силни,а аз толкова отчаяна,че,ако го бях чула тогава сьс сигурност щях да пробвам.

# 7
  • Мнения: 4 434
 Thinking аз не бях чувала Thinking

# 8
  • Мнения: 64
 А???Човек има винаги какво да научи #CrazyИ по-странни неща съм чувала-като например възглавничка от костилки на череши,която се слагала върху коремчето на бебето  Stop
 Чай от копър,топли компреси на коремчето,масажи и много търпение, докато отминат...

# 9
  • София
  • Мнения: 30 206
и ние сме на фаза колики, а сме само на 23 дни Sad само е свива и приплаква. Давам инфакол, но има временно ефект. Дали и аз да не опитам със зехтин???

Само Ellle ли е опитала??

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Малкият ми син беше 9 месеца с адски колики, но зехтин не бих дала на толкова малко бебе.

# 11
  • Мнения: 344
За зехтин не съм чувала.Инфакола не свърши никаква работа , а бях накупила шест шишета и ги раздадох.За нас спасението от коликите дойде с Колийф.

# 12
  • Мнения: 1 132
Не съм чувала, но според мен може да пробваш. Вземи хубав био зехтин. Едва ли ще е по- вреден от химията в капките за колики.  Peace На дъщеря ми слагах затоплена възглавница от черешови костилки и я успокояваше. После да споделиш ефекта.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не бях чувала за зехтин , но бебето е мъничко и аз не бих дала.Ние бяхме с кратки и слаби колики , но слагах грейка малка пълна с топла водичка.

# 14
  • Мнения: 5 790
Не съм чувала за зехтин, но и не бих дала на толкова малко бебе каквото и да е, различно от кърма, АМ и препарати срещу колики, които са предназначени за възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт