Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 13 840
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Miami
  • Мнения: 412
Мами, можете ли да ми препоръчате някакви много калорични храни? Не мога да си докарам баланса положителен. Казаза ми, че трябва докато кърмя, да приемам още около 800 ккал/ден. Явно не мога... Уж ям винаги много калорични неща, майонези, сирена, ядки, готвя мазно (изобщо всичко противопоказано, от което се дебелее), сладко също много ям, но килограмите вървят за жалост, само надолу Sad. Кърменето ме изцежда тотално, затова съм на това дереже, но искам още поне 2 месеца да кърмя, затова трябва да закрепя някакси положението. После ако продължавам с това темпо да хапвам, няма начин да не кача, предполагам. Но, на този етап положението е много зле, стопявам се.... 

Бюти, трябва да ядеш и месо, както и плодове, зеленчуци, яйца и мед и много течности Peace

# 31
  • Мнения: 256
Аз пък пълнея като не спя, не ям редовно, а само вечер например, но пък много обилно и с много калорични и вредни храни. Майонеза, пица, шоколад, сандвичета и каквото се сетиш. И тъй като обикновено бързам (защото съм прегладняла), дори не разбирам какво и колко съм изяла. Преди 2 години имах много натоварен период, почти нямах време за почивка, не се спирах изобщо и от 42 с този режим станах 53 килограма.

Успех Бюти!!!

А, забравих и много семки разбира се!

# 32
  • Мнения: 2
Бюти , пробвай с мед и орехи по 1 л сутрин преди хранене или бирена мая . Една моя приятелка има същия проблем и така задържа килца .

# 33
  • Мнения: 3 743
Бюти, това е за теб http://bgbaby.net/forum/index.php?act=Print&client=printer&f=13&t=553, дано да ти помогне Hug

Ето за пюретата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.msg2751259

А я кажете, какво мислите за това http://papa-bebe.com/zahranvanepraktika2.html

# 34
  • Мнения: 5 713
Аз винаги съм комбинирала "стар с нов" зеленчук.

Като казваш "комбинирам" имаш в предвид даваш от едното и после от другото или ги смесваш?
Смесвах. За плодовете може да ги въведеш след 3-4 седмици. Сега си карайте на зеленчуци.

Мимченце, не знам какво да те посъветвам. Знам, че нова храна се дава до обед. Аз навремето като захранвах Маги, давах кашата на обед. После към нея прибавих плодово пюре. Като посвикна и дойде време на зеленчуците, почнах да давам зел. пюре на обед, а кашата я давах през ден следобед. Редувах с плод.

Гали, за последния линк, който си дала. Не съм съгласна, че се почва със сокче. И също така със съвета да се въведат плодовите пюрета за следобедна закуска, Когато вече е свикнало детето, да. Но за в началото...
Уф, сега чета подробно:
"картофи, ориз и мляко"-190гр. на Ганчев. - какъв ориз какво мляко. По тяхната схема нито едното нито другото е въведено. Отделно, че мляко бих дала чак след годинката.
С доматите трябва да се внимава заради хистамина в тях. Бих дала и тях след годинката. Хистамин има и в банана. Да знаете, когато почнете да давате суров такъв.
Гледам, че препоръчват пюрета с масло. Също бих избягвала. Масло при късно захранените бебета към 9-ти месец.
Не бих смесвала твърда храна с мляко/кърма, за да залъгвам положението. Трябва да се разграничават храните.
Това мисля аз.  Wink

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 20:28 от Вери

# 35
  • Мнения: 233
Благодаря на всички за съветите и на Гали80 за линка!   bouquet

Ето това май е ключът към палатката  Thinking Аз спя по 11-12 часа нощем, съответно и не ям. Сутрин съм като вейка. Май ще трябва да си скъся спането за известно време, че да закрепя положението. Дано успея.  Praynig

румяна, досега избягвах меда заради Мишел, но ще почна да го ям вече. Иначе, ядките ги меля почти редовно...
Кори, плодовете откакто съм родила, не ме привличат, за жалост. Дори ябълките ги ям с 300 зора. А уж не съм злояда...

Забравих да кажа преди, че нашите биберони тук препоръчват да се сменят на 1-2 м. Вече купих нов. На стария пишеше "Papa is the best", а на новия - "I love mama"  Heart Eyes Много сладко.

Оф, цял ден пера...  Crossing Arms Пералнята е в мазето, понеже е обща и ми е голям зор да ходя до там, защото Мишел не може да стои сама. Издебвам докато спи, ама номера не минава винаги. 2 пъти я взимах с мен в кенгурото, но не мога да нося кошовете с пране и нея. Аз колко съм човече  ooooh! Иначе, мъжа ми ходи да пере, ама днес реших да го отменя, че вече ме е срам той да ходи на работа и като се върне, да го пращам да пере... Хубаво поне, че той харесва да се занимава и ми влиза в положението.  Blush

# 36
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Вери като писа за доматите да ви разкажа преди месеци каква случка имах в консултацията. Бяхме там с една майка с по-голямо бебче и доки и казва, че вече може да дава зеленчуци. А тя каза "Добре, значи да давам домат". Педи ей така  Shocked и казва, "ама как домат, дай някакъв друг зеленчук"! И отговора е "добре тогава, краставица". Аз паднах от смях, а педи видя голям зор да обясни, че не това е имала в предвид като е казала "зеленчуци"!

Вери, благодаря за отговора  Hug!

# 37
  • Мнения: 15
здравейте Simple Smile

Мимченце  Hug за темата!

Кори прочетох,че питаш за млякото.Аз го затоплям малко.Да не пари разбира се,но да е топличко.Така и харесва на Боби Simple Smile

Момичета,някоя знае ли кога ще се сменя времето?

Ние влезнахме в режим и си го спазваме.През деня на 3 часа се храним.Не издържаме повече за жалост.Вечер 7,8,9 часа правим пауза.Различно!И аз смятам всеки момент да я захраня.Мисля,че сме готови Flutter
Уф...сега сме си сами.Нашия тати замина на турне  Sad Майка ми не е в София сега и сме си самички Confused Ходим по разходки и се надявам бързо да ми мине тази седмица Whistling

# 38
  • Мнения: 616
Beauty, и аз съм зле с килограмите... аз за себе си имам колкото да ми стигат, ама  нали и за Митачето трябва да има сега. Ще се опитвам да ям хляб на всяко ядене, при това да си го мажа с масалце, понеже много обичам така! мдааа... хората ми правят забележка, че не съм изглеждала като "майка"  Tired Все едно само защото съм хилава не съм достатъчно добра майка... много тъпо.
Обаче днес реших да си лягам рано! Лека нощ   bouquet

ПП: а, да, и аз се питах за краставицата  newsm78 кога може да се дава? тя ми изглежда съвсем безобидна, ама знам ли  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 176
Ето ни и нас. Мимченце  Hug за темата! Много сте хубави на срещата- и мамите и бебоците. Веднага познах Йойо, ама не знам защо мислех че ти си руса? Сигурно съм се объркала нещо...

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 19:29 от Трънче

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
 Здравейте, да споделя за нашето захранване, което започна преди 20-на дни. Започнах първата седмица по схемата на Веси21 с каша ориз и царевица на Фризокрем: първи ден няколко лъжички , втори малко повече ( после дохранвах с мляко) и постепенно в края на седмицата стигнах до 3 супени лъжици каша, което се оказа че засити Жорко за 4,30 часа( а на кутията пише 5-6 супени лъжици?  newsm78  ) и без да искам заместих цяло хранене на обяд. После започнах да прибавям пюрета от морков, круша, ябълка и банан, като единия ден пробваме по малко от новото пюре с 3 лъжици каша, а на следващия ден остатъка от пюрето с 2 лъжици . Сега започнах да редувам един ден каша и един ден зеленчуково за обяд(Видях от Генева), а следобед между храненията 80 гр. плодово, но с тези пюрета , които ве4е са изпробвани, а новите вкарвам пак чрез смесване с кашата. Това е моята измислена схема  Grinning
Направо се влюбих в твоятя схема. И ние започнахме сьс сьщата каша, така че продьлжавам като теб. Благодаря, че я сподели!     bouquet
MISHAa, времето ще го сменят тази седмица, в сьбота с/у неделя в 3часа.  Peace

А сега и едно бьрзо отчетче. Вече сме 63см/6.1кг. Последните 2 седмици/периода, през който увеличихме храненията/ сме качили 250гр, а предните 3-350гр. Не знам това каво показва, но реших да го споделя.  Mr. Green Сложихме и ваксинките, засега ги понася добре.  Praynig

# 41
  • Мнения: 15
samimami   мерси за инфото!Мислех,4е не е толкова скоро Crazy

# 42
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Здравейте и от нас в новата тема,Браво на Мимченце. Много хубави сте на снимката Wink
 Ние подновихме захранването,че вече ни е време,след час ставаме на 5 месеца.
  Почнахме с ябълкова млечна каша на Милупа- така каза докторката. Първо пробвах с лъжица ,но не я искаше изобщо. След 2 дни я направих в шише 50г и 50 кърма ,стана по-течна и я изяде, постепенно намалих кърмата до 10г и купих още една каша-Царевица и ориз с ванилия на Хумана- много хубава е. От вчера имаме заместено цяло хранене с каша следобяд.
 Мисля така да карам около седмица като ще заместя още едно ядене с каша, защото ние ядем 7 пъти по 80-90г, а следващата седмица мисля да опитам на обяд със зеленчуково пюре. Ще го смесвам с кърма отначало,защото забелязах, че не ги приема новите неща като са гъсти, като свикне с вкуса, ще намалявам кърмата.
 При рефлукс като нашия не се препоръчва захранване със сокчета , защото имат повече киселини и влошават нещата.А нашата д-рка каза да не давам тиква, че и тя за повръщане не била добре. Всички други зеленчуци и плодове може.

# 43
  • Мнения: 657
Трънче, правилно си забелязала. Grinning Бях руса, ама реших да се подстрижа заради косопада и се боядисах между другото да си освежа малко кратуната. Mr. Green Моята майка е фризьорка и от малка съм свикнала често да си сменям прическите, бързо ми омръзват. Wink
Рейчъл, интересна схема си споделила, тенкс, и аз си взех някои бележки. Peace
Вери, мерси и на теб за съветите. Hug Има някои дребни неща, които сигурно бих подминала, добре че уточняваш. Peace

Хайде, лека и от мен! Wink

# 44
  • Miami
  • Мнения: 412
Бюти, за качване на килца - остави ти тез мазни, тестени и сладки неща, ами наблягай на протеините. Прави си задължително поне веднъж дневно протеинови шейкове - продават ли при вас whey powder? Не знам как е на български, но това е протеинов прах които е по-полезен от соевият такъв. Слагаш в блендера мляко или кисело мляко, фъстъчено масло, банан и каквито там плодове искаш и по 1 супена лъжица на порция от праха. Пий шейковете допълнително между храненията. Аз с такова нещо съм отслабвала докато съм тренирала, но съм замествала ядене с него. Много е хранително.   Peace
Аз това за протеините съм го казала мноооого отдавна, ама Бюти каза, че не обичала протеини във вид на шейк.
whey powder е суроватъчен протеин. Той е лесноусвояем и осигурява много бърз приток на аминокиселини към мускулите, при което мускулите се възстановяват много бързо. За това този вид протеини се използва след тренировка, когато мускулите са "изцедени" и трябва да се възстановят.

Аз пък да ви се оплача - тази вечер Жорко изяде едва 50 мл от млякото на Хип и още 20 мл кърма(бях се изцедила). Пробвах да му дам останалите 40 мл кърма с лъжица, но повечето остана по лигава му Sad  И нашия не иска, опъва се. Дадох му да суче от гърда, сукна малко и пак се опъва назад, хили се, гука ... Тази нощ пак ще ставам сто хиляди пъти Sad

orhid и аз може да направя като теб с кашите и после с пюрето!

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 23:47 от Kory

Общи условия

Активация на акаунт