Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 13 843
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 626
за сега само запис в новата темичка, че нещо ме е прихванало и се правя на домакиня  hahaha

mimchence,   bouquet
до 25 ли трябваше да качим нови снимки на тяхно величество бебоците  newsm78

# 16
  • Мнения: 616
Gali80, за активиата, това е нещо, което е казала педиатърка на приятелката ми, понеже нейното бебче трудно понася пюренцата. Но мисля, че и аз бих хапвала нещо с бифидус, със сигурност няма да навреди  Peace
Иначе аз съм ... как да кажа... противник на Данон, но сега за две-три седмици ще се прежаля да пийвам по една активийка.

# 17
  • Мнения: 2
Цоп и ние на първа страничка .
Мимченце - ти си знаеш, както винаги си супер .Много сте сладки , а Йойо какви хубави бузки има .
И аз тъкмо щях да питам за марките , но Гали ме изпреварила  Peace.
Относно зъбките - някоя мама беше дала линк за една чесалка-биберон . Исках да питам някой купувал ли е ,  и ако да от къде че не можах да го намеря в старите теми . Струва ми се че ще върши добра работа .
На мен снощи ми хрумна да сложа възглавница на малкия ,ама той много изкелиферчен стана  и я махнах . Вашите бебета със  възглавнички ли спят?
Навън напече и ние излизаме .

# 18
  • Мнения: 638
Ето   ме и мен!

Мимченце   bouquet за темичката! Я да видим дали и ние ще сме на първа страничка?  bowuu

На снимката сте много сладки. Тя Йойо си знае, какви са тези закачки? Мъжете да си държат ръцете далече  Laughing

Аз си имам помощник - мама е тук  Grinning
Но пък Здравко още си е със зеленото ако, вече четвърти ден. Докторите казват, че нищо му няма- само нослето му е запушенко. Ама аз виждам, че нещо му има на детето и отвреме на време е по-топличък. Сега мама казва, дали пък не се опитват зъбки да му никнат та е така  newsm78 Дали са ни физиологичен разтвор, който се впръсква и хич не му е приятно на миличкия ми  Cry

За пюренцата - и аз се чудя какви марки да използвам  newsm78 Повечето познати около мен са използвали Ганчев и много им харесвали на децата, но с тези Е-та  Thinking

rumiana аз знам, че до 1 година децата спят без възглавница. Аз не съм пробвала да слагам, струва ми се че ще му се изкриви вратлето.

# 19
  • София
  • Мнения: 779
И аз веднъж да съм на 1 страничка. Мимченце благодаря за темичката. И Марти така упорито "сваля" една мадама на една моя приятелка, но уви все още не е успял дори една усмивка да изкопчи, а той милия я закача, хили и се, а тя само го гледа неразбиращо Joy. Много сте сладки всички.

Днес купих бънджи и това май ще се окаже най-безполезната покупка досега. Малчо се радва само като го люлею и му правя физиономии.

Купувам пюрета на хип, ами има ги навсякъде и повечето имат знак био, а имат и най-голямо разнообразие. Сънвала много ми го похвалиха, ами те имат три вида пюрета на кръст и то само комбинирани. Малко трудно е в началото като не си въвел почти нищо, а аз въвеждам един плод или зеленчук поне три дни, а с тези комбинации как да стане. Има ги на много малко места и не ми се ходи из цяла София да търся пюрета. Гали в хипските пюрета има сол и захар само за по-големи бебета. На Ганчев не съм го поглеждала даже, ама нещо не могат да ме грабнат. Семпера в един магазин ми казаха, че се правят от същата фирма като хип, ама колко е вярно. На нестле съм взимамала няколко пюрета, ама и те почти нищо нямат за по-малки бебета и все още не могат да ми влезнат в употреба.

Леле цяло маркетингово проучване написах за пюретата Joy.

Иначе понася всички пюрета добре, само малко трудно ядем зеленчуковите. Голям зор ooooh!, а плодовите са му любими.

Марти пак е с хрема и помпичката за прахосмукачка влезна в употреба. Какво излезна да не ви разправям, започнах да се замислям дали наистина не му е изсмукала мозъка hahaha. Някои беше писал, че педито не му я препоръчвал. То наистина не е много хубаво и може да се изсуши лигавицата( аз след изсмукване пръскам физ. разтвор задължително), ама бебчо като не може да диша нормално, да спи и яде. А и според мен е за предпочитане пред капките за нос, защото към тях се привиква и после няма оправяне

Лек ден на всички

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 14:09 от vesi21

# 20
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Хайде и аз да се цопна  Laughing!

rumiana , аз имам такава чесалка за венци, ама трудно я държи сам в устата си! Пак трябва да му я държа, нищо че е като биберон  Peace! Купихме ги от Премаман (не ми се сменяше кирилизатора  Embarassed). Около 8-9 лева струва едната, а те са 4 за различните възрасти и брой зъбки  Mr. Green!

Мамчета, които сте захранили кажете по каква схема захранвате? Четох, четох и съвсем се зачудих след като въведа маркова какво да му давам  newsm78! А това което сте въвели спирате ли го?
Аз днес се сетих, че тази седмица сменят времето и вместо да ставаме в 6 ще ставаме в 5 часа. Ужас! И после обедния му сън ще е от 13 часа и ще изтървам единственото време за разходка през зимата! Ще опитвам да му местя пак режима, ама май ще е мисията невъзможна  Crazy! То вярно и че вечер ще си ляга по-рано, ама аз да не би да си лягам с него! То все има нещо за вършене и явно ще спя още един час по-малко  Close!

Изпаднах в "размисли и стасти"  hahaha!

# 21
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас момичета Мимченце благодаря отново   bouquet за темичката . Ние пак имаме проблем с асмата на каката и вече ще лудна  Shocked повечето ни разходки в скоро време са по доктори и болници. Вики вече е по спокойна и поне тя не създава допълнително напрежение в къщи . Днес се сетих че след 3месец трябва да сменя биберона на шишетата вие сменихте ли ги и какви шишета използвате ? Това е от нас че излизаме пак навън докато не е заспала че навън да може мама спокойно да пие кафенце Wink .

# 22
  • Русе
  • Мнения: 626
Днес се сетих че след 3месец трябва да сменя биберона на шишетата вие сменихте ли ги и какви шишета използвате ?

Каучуковите биберони ги сменям на месец, че даже и по-рано, а силиконовите на макс. 2 месеца. Шишетата са: 2 бр. стъклени НУК 120 и 240мл, пластмасови: 2 бр. НУК - 300 и 125 мл, , 1 бр. Чико 150мл, 1 бр. Канпол 120 мл. Тези дни ще търся да си взема още 2 стъклени на НУК от 240мл, а пластмасите ще ги изхвърлям, че и на тях май им мина срока на годност  newsm78

# 23
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Привет момичета  Hug .

rallii ,специални благодарности за подробното описание на Аптамила  bouquet . Днес взех и кутията та съм спокойна,ама ще видим Йоана как ще го приеме новото мляко.

mimchence , темата отново е прекрасна  Hug .

Тази нощ беше почти ужасна  #Cussing out . Йоана се събуди в 4.30ч. и след това не иска да заспи това зверче,до 6.30 ч. рева,пя,писка ,абе всичко дето се сетите и в 6.30ч. заспа и откара до 10.30ч.

Айде отивам да домакинствам,чеее вкъщи е като след бомба  Crazy

# 24
  • Мнения: 5 713
Samimami, а и другите, чиито бебчета търсят начесто цица, точно вчера четох, че не винаги сучат от глад. Искат близост, искат успокоение. И че като се давало АМ се обърквала чревната флора. Нали съм и аз на същия хал с Ясен и вчера се просвещавах. Знам, че е изморяващо честото кърмене.
Мимченце, много сте сладки. Сетих се, че скоро не са се вясвали в темата Венити и Прити Галина.
Стомашни ядове Маги не е имала след като я захраних.
Гали, от тези пюрета дето си изредила Семпер са най- хубави. Не че не съм хранила с Гербер, когато ми се е налагало. Давала съм и Хип, друго не. На Нестле съм противник, както и на Данон. И в тази връзка Офи, не бих правила компромис със себе си. Митака може да се справи екстра с храносмилането. Нали си решила късно да захранваш. Около 6-я месец стомахчетата са им по- зрели и трябва да се справят с новата храна.
Румяна, възглавница не слагам на Ясен. След годинката.
Дари, сега след моркова може да включиш картофа и да ги дадеш заедно. После евентуално тиква, отделно или да я комбинираш. После картоф и спанак и т.н. Аз винаги съм комбинирала "стар с нов" зеленчук.

# 25
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз винаги съм комбинирала "стар с нов" зеленчук.

Като казваш "комбинирам" имаш в предвид даваш от едното и после от другото или ги смесваш? Извинявай за тъпия въпрос, ама като съм в чуденка, че питам и глупости вероятно  Blush! Пък и моето педи каза плодове, нищо че аз дадох морков! И сега ако е плод пък съвсем не знам какво да е? Иначе и аз си мислех за картоф първо, обаче не намерих картоф на Хип и за това като компромис взех моркови, а ябълката вътре беше грешка  Blush!

Аз бибероните ги сменям често, че използвам едни "звезди" заради Фризовома, а те се късат доста лесно. Иначе на тях пише 4 седмици, ама не знам дали е нормално на такъв периода да се сменят  newsm78! За шишетата знам на 3 месеца, ако се ползва топла стерилизация. Ако е студена може и повече  Peace!

# 26
  • Мнения: 233
Мами, можете ли да ми препоръчате някакви много калорични храни? Не мога да си докарам баланса положителен. Казаза ми, че трябва докато кърмя, да приемам още около 800 ккал/ден. Явно не мога... Уж ям винаги много калорични неща, майонези, сирена, ядки, готвя мазно (изобщо всичко противопоказано, от което се дебелее), сладко също много ям, но килограмите вървят за жалост, само надолу Sad. Кърменето ме изцежда тотално, затова съм на това дереже, но искам още поне 2 месеца да кърмя, затова трябва да закрепя някакси положението. После ако продължавам с това темпо да хапвам, няма начин да не кача, предполагам. Но, на този етап положението е много зле, стопявам се.... 

мимченце, браво на Йойо, че не се дава така лесно Wink

# 27
  • Мнения: 67
Влизам само на бързо да се отчета и се връщам да дочета( е то и рима стана  Mr. Green )
Днес бяхме на консултация качили сме 750 гр. и вече сме 8 кг. и сме пораснали с 1,5 см (малко ми се вижда  newsm78) и вече сме 66,5 см. Имаме си и вирусче и ни наизписаха лекарства. Ходихме на дежурен заради вируса да го прегледа и там ни казаха че имаме и рахит Shocked Показа ми с мойта ръка че като му се натисне главата черепа му пружинира  #Crazy (направо умрях от ужас) било от бързото израстване. И днес неговата лекарка пък каза че това не се дължало задължително на рахит ама за всеки случай да му увелича вигантола. И пак същата тема с педиатърката му. Тя ми вика ядете ли пюрета аз викам не само кърма и тя почва ама не можа така трябва сок от ябълки и пюре от ябълки. абе какви ябълки то детето да не е прасе  Crazy 10 пъти и казах че няма да захранвас с ябълки ама тя ябълки та ябълки  #Cussing out Та такива работи с нас. Някой сложи ли си ротарикс че много почнах да се чудя. Ние с този вирус изпускаме третия прием на пентаксима -нищо по-натам ще е .
Айде връщам се да дочитам.

# 28
  • Мнения: 657
Почвам отзад напред Wink
И аз се чудя какво да й казвам на мойта сега като ме пита давам ли сокчета. Crazy Аман! А то и да й кажа, че давам, предполагам, че няма как да разбере дали съм давала де. Mr. Green
Бюти, опита ли с тестени? Макарони, спагети, пици, пробвай и с хамбургери.  Wink Също чипс и разни такива пражени неща.
Веси21, благодаря за лекцията за пюретата. Peace Аз мисля да взема на Хип. От Гербер и Семпер вярно, че май няма голям избор. newsm78 За Ганчев не съм си и помисляла. Naughty А като въведеш зеленчуците, кога въвеждаш плодовите и кашата? В смисъл, по кое време на деня се дават? Хем си мисля, че съм запозната с туй пусто захранване, и пак има неща дето не са ми ясни. newsm78
Йойо спи с бебешка възглавничка, съвсем тънка, все едно я няма. Wink Прилича на сгъната тензухена пеленка.
Рали, качвай снимка когато решиш, май срокове няма. Peace

# 29
  • Мнения: 9
  Здравейте, да споделя за нашето захранване, което започна преди 20-на дни. Започнах първата седмица по схемата на Веси21 с каша ориз и царевица на Фризокрем: първи ден няколко лъжички , втори малко повече ( после дохранвах с мляко) и постепенно в края на седмицата стигнах до 3 супени лъжици каша, което се оказа че засити Жорко за 4,30 часа( а на кутията пише 5-6 супени лъжици?  newsm78  ) и без да искам заместих цяло хранене на обяд. После започнах да прибавям пюрета от морков, круша, ябълка и банан, като единия ден пробваме по малко от новото пюре с 3 лъжици каша, а на следващия ден остатъка от пюрето с 2 лъжици . Сега започнах да редувам един ден каша и един ден зеленчуково за обяд(Видях от Генева), а следобед между храненията 80 гр. плодово, но с тези пюрета , които ве4е са изпробвани, а новите вкарвам пак чрез смесване с кашата. Това е моята измислена схема  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт