Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 13 839
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет момичета  Simple Smile

Ние тази нощ пак бяхме оцъклени през два-три часа  Tired Хем вечерта му дадох 60 мл АМ(изпи го от шишето, след n- брой опити  Mr. Green ) Не знам дали се буди за ядене, ама аз му давах да яде, защото много ми се спеше, а така по-бързичко заспива. Може и стомахче да го е боляло, защото пръцкаше от време на време. И най-мъчителното за мен е, че много ме боли кръста и докато стана е голяма мъка  Cry

samimami, и на мен ми хареса тази чаша(първата) и ще я потърся.

mu6oron, добре завърнала се  Hug

# 286
  • Мнения: 3 663
...... а и ако е малка кошницата за кола?  newsm78 ...
ама.. как така малка, инче, те не са ли до 12кг?
та това си е едногодишно дете... а едногодишно пък гарантирам, че не иска да седи в стол за хранене  Confused айде да не са всички, но повечето не ги свърта хич..

за чашите за пиене - не знам каква е възрастта, като започне да преглъща течности качествено и са му тесни дупките на бибите, тогава чаша
мисля да си взема накрайници за двете авентски шишенца, които имам, като тези, които е показала мира

и още нещо си мислех да пиша, но забравих
хубав ден на всички   bouquet

# 287
  • Мнения: 67
Инчока на моя шезлонг пише че не се препоръчва за деца които могат да седят - занчи до около 6 месеца.  newsm78 За килограми не бях чувала сега сте ходя да го поразгледам.
Вчера за първи път ми дадох една лъжичка сок от морков на мойто диване. И като почна да се върти и мръщи все едно лекарство му давам. Днес опитах с 3 но всичките ги изплю върху новата си блузка и въобще всичко направихме с морков Laughing Вие как приемате моркова? Не му ли слагате захар или......? Аз бях питала, но никой не ми отговори дали ще е удачно да му дам направо пуре от морков с кърма?

# 288
  • Мнения: 256
Коша за кола бил за бебета до 66см.  newsm78

# 289
  • Мнения: 28
Здравейте ,
И при нас същия проблем-кошницата за кола му е малка на Христи ,от шезлонга му изкачат краката и с нетърпение чакам да започне да седи,че да му купя един стол за хранене и детето да се мацоти наволя.За сега най-забавно е когато реши да кихне с пълна с пюре уста  Stop
За чашките-най-рано сън виждала за 6 месец и ми се струват много удобни .
Иначе захранването със зеленчуково пюре върви успешно,но днес сме на разтоварващ ден ,след две седмици ще дам  и плодово и ще сменин менюто:сега сме на два пъти зеленчуково + АМ(отделно) а после ще сме два пъти плодово и един път зеленчуково.За сега не мисля да замествам цяло ядене поне до 6 месец.
Вчера ходих до бебешката Зара и днес мисля да поизпразня дебитната карта  Sunglasses

За протокола-в петък бяхме на консултация-8кг/69см пу-пу. Сложиха му третия пентаксим и този път крачето му много се поду и зачерви,но днес няма нищо  Grinning

Спокое ден и  Heart Eyes

# 290
  • Мнения: 176
...... а и ако е малка кошницата за кола?  newsm78 ...
ама.. как така малка, инче, те не са ли до 12кг?
та това си е едногодишно дете... а едногодишно пък гарантирам, че не иска да седи в стол за хранене  Confused айде да не са всички, но повечето не ги свърта хич..

Ами точно затова препоръчват от самото начало да се храни детето в столче за хранене, за да свикне че се яде там, а по другите места се играе, спи и т.н. Даже било хубаво два-три дни преди да се започне захранване детето да се сложи в столчето и така да му се даде мляко, за да се запознае с новата дейност по-лесно...

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 21:44 от Трънче

# 291
  • Мнения: 2
Привет .
Пфф, тоя пост го пиша от сутринта , тъкмо щях да го публикувам и нещо сайта заби и айде пак на ново .

Айде добрутро и от мен на всички, които са спали, а за другите...  приятно кафенце!!!
Инче , ами ние дето нито спим , нито пием кафе  Mr. Green поне по нещо сладичко да се почерпим   party023 .
Тая нощ беше просто кошмарна - малкия се буди през 1.30ч-2ч най-много, яде и пак заспива .
Кори , тъкмо щях да питам има ли промяна след като започна с АМ, но без да искаш си ми отговорила  Peace .  Надявах се да кажеш , че при вас всичко е ок , за да почна и аз със АМ . Но като ще ставам пак , то поне да го кърмя , защото моя момък си е гладен и това е .
Като стана дума за чашите да питам - има ли някой който ползва шишета на Нуби с 4 прореза . На опаковката пишеше че стават и за каши и пюрета , но Валентин не иска дори да пие от него  .Идеята ме беше дали просто той не може ( или го мързи ) или по принцип си е трудно .Аз пробвах Embarassed и не ми се стори чак такава хамалогия  ама все пак не тече само .
Иначе и аз знам че към 6 м ги  дават .
Вчера на разходката купихме на малчо  мацка  Маус Joy -от онези  големите и шарени балони с хелий , такъв смях падна .Около 30 мин. се смя със глас , беше много сладко .
Айде че напълни памперса младежа  Sick

# 292
  • Мнения: 657
Уфф, цяла сутрин не ми се отваря форума. #Cussing out
Докато вляза то станало напечено. Mr. Green Ей ви новата тема да пишете на воля, аз заминавам на зъболекар. Tired

НОВА ТЕМА

# 293
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Mimi_leo, аз не бих сложила захар в сока от морков! Пък и моркова нали е леко сладък! Пробвай с пюре, мисля, че повече ще го хареса!

# 294
  • Мнения: 80
Здравейте и от нас.
Нямам никакво време на последък и съм занемарила четенето на форума,но гледам че обсъждате столчетата.Аз Андрей го храня в стола за хранене който ми остана от баткото.Той има три положения на гръбчето и е с 5 точков колан.Така че няма много на къде да мърда.Иначе със захранването сме до никъде давам му по половин бурканче зеленчуково на обяд(повече не ще),плодовите изобщо не ги харесва,а каша още не съм давала.
Днес бяхме на консултация биха му 2-рия Пентаксим тежи-8500гр. и е висок 69см.

# 295
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте! Hug
Извинявам се, че не съм писала от няколко дни, но бяхме на гости в друг град при бабата и дядото на Бебчо по бащина линия.
Мерси за отговорите ви за захранването със сокчета.
Не искам да лъжа докторката, че не му давам сокчета. Тя ми каза, че ако в 6-я месец развиел анемия, да се сърдим на себе си. Аз й отговорих:"Ние ще си му берем гайлето." Та тя се поуспокои, т.е. разбра, че няма да изкарваме нея виновна. Детето си е мое и аз ще реша кога и как да го храня. Засега смятам да изчакам до средата на 5-я месец и тогава да почна. Май, в началото на шестия, както на мен ми се искаше досега, няма да стане, ако все така наддава по малко. Няма сигнали, че кърмата не му достига - поне засега. простоя едеше по 5 пъти на ден, а сега се старая да го храня по 6 пъти, че дори и да е на 2.5 часа. Просто преди поспиваше повечко сутрин и след обяд трябваше да го спуквам от често хранене, само и само да яде пустите му там 6 пъти.

# 296
  • Мнения: 176
Момичета, Мимченце пусна нова тема. Пишете в нея  Peace

# 297
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета!
Регистрирах се скоро в този чудесен сайт и се надивам да се консултираме взаимно.
Казвам се Гергана и живея в Италия, съпруга ми е италиянец и имаме 5-месечно малко момченце-Дейвид.Роден е на 23.06.08г.Скоро ще станем на 6 месеца.
Желая ви приятен ден с много усмивки и настроение.

# 298
  • Мнения: 256
Гери, има нова тема- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355821.0;topicseen , пиши пак там, тука едва ли някой друг ще погледне!  Hug И добре дошла!

Общи условия

Активация на акаунт