Печено свинско.Супер крехко и умопомрачително вкусно!

  • 154 006
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 418
  За тази невероятна вкусотийка ви трябват:
 
  около 500 г шайби от свински бут
  2-3 големи(6-7 малки) глави лук
  200 г кашкавал
  около половин опаковка(може и повече) майонеза+ няколко с.л. кисело мляко.

  За предварителното мариноване на месото:
  универсална(или друга ,каквато обичате) подправка
  оцет (много ценна забележка на TheNMaster:Който желае може да замени оцета с вино,незвисимо бяло или червено.)
 
  Количествата на продуктите могат да варират според вкуса ви.
  Много е важно!Да начукате и мариновате месото предварително(примерно,сутрин,ако ще го печете вечерта,а най-добре е, да престои в маринатата едно денонощие).
   И така начукваме всяка шайба и от двете страни.Поръсваме я с подправката,пак от двете страни.Напръскваме хубаво с оцет.Така правим с всичките шайби,като ги нареждаме една върху друга в някоя тенджерка с капак.Слагаме ги в хладилник.
   Подготовка за печенето:
   1.една тава намазваме с олио и в нея нареждаме  лука,който е нарязан на колелца

   2.отгоре нареждаме месото(не е задължително да е в един слой,може и повече),маринатата,която е останала, изсипваме върху него.

   3.върху месото настъргваме кашкавала

   4.отгоре слагаме сместа от майонезата и киселото мляко
 
   5.Печем на умерена фурна до готовност.Аз пека повече от 1 час,като постепенно намалявам фурната.
      На снимката не е гарнирано с нищо,но иначе прекрасно върви и с картофки,и със спагети,и със ориз.....,а може и само със салатка..... Simple Smile

   

    Готовото месо е толкова крехко,че го разделям на парчета без нож,а само с една лопатка за тефлонови съдове.Много е вкусно!А как апетитно ухае,не мога да ви опиша!Пробвайте и ще разберете!
    Бон апети! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 19:47 от Селма

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Прекрасно представена рецепта , с удоволствие ще я пробвам .
  bouquet за труда ти!!!!

# 2
  • Мнения: 702
Чудна рецепта   bouquet
Задължително ще я пробвам!

# 3
  • Мнения: 4 434
Мерси,че сподели с нас Hug  bouquet

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз правя нещо подобно, но с пилешки гърди, наистина е крехко и много вкусно. Рецептата я има в рецептурника на бг-мама. Мисля, че майонеза и кашкавал+свински бут ще стане тежичко  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 113
Селма, много апетитно изглежда! Благодаря!

# 6
  • София
  • Мнения: 15 471
Аз го правя без лука и наистина става много крехко. Но слагам вратни пържоли, защото бута ми идва малко сух.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Много добре звучи, но няма да я направя....яко калорично!

# 8
  • Мнения: 3 268
Хммм,веднъж сложих пържоли в оцет.Станаха ужасно жилави.Няма ли опасност това да стане и при тази рецепта?

# 9
  • Мнения: 4 358
Правя тази рецепта с пилешки гърди в йенски съд. Става много бързо и е супер вкусно Peace
Обикновенно сервирам с картофено пюре Heart Eyes.
Селма добре ,че ме подсети пак да го приготвя  bouquet
stefani6   - аз оцет не слагам.Иначе всичко друго правя като Селма.По принцип знам ,че киселината от домати и т.н прави месото по жилаво, но Селма ще каже как е при свинското.

# 10
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Бъни, а мариноваш ли пилешките гърди и с какво? А колко време печеш? А в микловълнова фурна ще се получи ли? ... от известно време търся рецепта с пилешко месо и майонеза в микровълнова, но нещо удрям на камък  newsm78. Та, Бъни, ако можеш да дадеш жокерче ще бъда благодарна много.

# 11
  • Мнения: 5 001
Хубава рецепта.Един съвет от мен.Който желае може да замени оцета с вино,незвисимо бяло или червено. Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Хммм,веднъж сложих пържоли в оцет.Станаха ужасно жилави.Няма ли опасност това да стане и при тази рецепта?

Зависи от месото. По принцип киселина се слага на мускул, тя прави тогава месото по-крехко - за сърчица най-вече. Но за месо може би не трябва, защото тя стяга и свива същевременно и не омеква добре месото. Затова доматите например при ядене се слагат накрая, след като е увряло месцето  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 358
Jumanji - по принцип обработвам пилешкото в най различни варианти.
Когато любимия иска класически вкус натърквам пилещките гърди хубаво само с черен пипер и кимион смлени.Кимиона не е за пиле много, но главата на семейството тачи всичко що мирише на луканка hahaha.
Мариновала съм пилешкото с черен пипер, чесън на прах, куркума - това като втори вариант.Обикновенно нямам време да чакам много  - най много да ми престой 1 час в хладилника преди готвене.
Пека за силно загрята фурна - моята на 300 градуса около 1 час - пилешкото е крехко и става бързо.Проверяваш - ако пилето е готово и лука поомекнал значи си готова Peace
За микровълнова нищо не мога да ти кажа - не ползвам такова чудо Sick.
По повод на киселината веднъж сложих лимонов сок на пиле и хич не стана - не се опече добре.
Но пък съм правила рецепта Пиле с 2 лимона вътре в пилето - рецептата беше от Гответе с мен и стана направо Peace оближи пръсти.
TheNMaster   - това за виното си е точно така.Дава такъв аромат...... Heart Eyes ех.....

# 14
  • Мнения: 5 001

TheNMaster   - това за виното си е точно така.Дава такъв аромат...... Heart Eyes ех.....
Мдааааам....верно  си е Laughing Laughing Laughing,но и допринася също за крехкостта(заради алкохола)...

# 15
  • Мнения: 3 268
Хммм,веднъж сложих пържоли в оцет.Станаха ужасно жилави.Няма ли опасност това да стане и при тази рецепта?

Зависи от месото. По принцип киселина се слага на мускул, тя прави тогава месото по-крехко - за сърчица най-вече. Но за месо може би не трябва, защото тя стяга и свива същевременно и не омеква добре месото. Затова доматите например при ядене се слагат накрая, след като е увряло месцето  Simple Smile
Именно,и аз съм на мнение,че оцетът не влияе добре на месото.Вино е правилното решение.

# 16
  • Мнения: 1 352
Изглежда невероятно, ще я пробвам задължително! Благодаря, че сподели с нас Simple Smile.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ауууу, разкош!  Peace

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 156
рецептата е супер  cheers и пие винце  Joy, а може да се добавят и гъбки

# 19
  • Мнения: 2 774
Интересно,ще се пробва .
Мерси   bouquet

# 20
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз пък защо си мисля, че мускул и месо е едно и също  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 803
Изглежда много апетитно. Ще се пробва. Мерси.  bouquet

# 22
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Благодаря, Бъни. Отивам да готвя  Grinning!

# 23
  • Мнения: 7 418
Хммм,веднъж сложих пържоли в оцет.Станаха ужасно жилави.Няма ли опасност това да стане и при тази рецепта?
   Няма такава опасност!В рецептата написах,че месото става страхотно крехко,и това е самата истина.  chef

# 24
  • Мнения: 7 418
Хубава рецепта.Един съвет от мен.Който желае може да замени оцета с вино,незвисимо бяло или червено. Peace Peace Peace
   Благодаря за включването, Майсторе!Аз после се сетих за виното,но вече бях исключила компютера.....Наистина много хубаво се получава!Аз,понеже не употребявам алкохол,просто съм изключила,че  някога съм мариновала месото и с вино.Ако не си против,ще цитирам забележката ти горе в рецептата.

# 25
  • Мнения: 5 001
Добавяй разбира се Селмичка  Hug Hug Hug Hug
Аз пък се притесних да се се засегнеш,че се намесвам така в рецептата  Embarassed ....То алкохола изчезва при термичната обработка,така,че няма страшно....Благодаря ти!   bouquet

# 26
  • Мнения: 7 418
Аз правя нещо подобно, но с пилешки гърди, наистина е крехко и много вкусно. Рецептата я има в рецептурника на бг-мама. Мисля, че майонеза и кашкавал+свински бут ще стане тежичко  Rolling Eyes
Аз готвя пилешки бутчета по същата рецепта. Стават много хубави!
 За рецептурника не знам.Тази рецепта преди години я научих от моята майка. Peace
 Ястието наистина е тежичко,но НЕ се извинявам за това,все пак сме във форум "Готварски рецепти",а не "Диети,отслабване...." Laughing

# 27
  • Мнения: 7 418
Добавяй разбира се Селмичка  Hug Hug Hug Hug
Аз пък се притесних да се се засегнеш,че се намесвам така в рецептата  Embarassed ....То алкохола изчезва при термичната обработка,така,че няма страшно....Благодаря ти!   bouquet
  Добавих! Peace Какви засягания,моля ти се! Hug
  За алкохола,права си,че се изпарява,но аз по принцип го нямам в хладилника,затова и не се сещам за него.... Simple Smile
   
  Между другото,за мариноването....Веднъж,в някакво предаване чух,че месото можело да се маринова с газирана вода!Ставало невероятно крехко!Но аз още не съм опитвала този начин....
  Ползвам си оцета за целта,защото така месото ухае адски апетитно,малко ми напомня грузински шашлик. Wink Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 341






Аз правя вратни пържоли,които са престояли
няколко часа с подправки ,лук и соев сос  залети с
газирана вода - стават много крехки...,но първо
слагам фолио и после запичам без него.

# 29
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Чудна рецепта! Благодаря  bouquet Ще пробвам Mr. Green

# 30
  • Мнения: 4 358
Селма, Рени заинтригувахте ме с тази газирана вода.Ще пробвам Peace.
Селма Embarassed извинявай че се намесих в темата ти - за обмяна на опит беше Wink-Ще пробвам и по твоя начин - само да ми падне свинско Laughing.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Бъни, а мариноваш ли пилешките гърди и с какво? А колко време печеш? А в микловълнова фурна ще се получи ли? ... от известно време търся рецепта с пилешко месо и майонеза в микровълнова, но нещо удрям на камък  newsm78. Та, Бъни, ако можеш да дадеш жокерче ще бъда благодарна много.

Пилешките пържоли нямат нужда да се мариноват предварително, освен ако не са домашни.

Пиле с майонеза

В йенска тенджера, се нарязва пилешко месо на едри кубчета (горе-долу до средата на тенджерата), следващия ред се слагат едро нарязани гъби и най от горе едро нарязан стар лук на шайби (всичко това до ръба на тенджерата). Всичкото това се залива с една майонеза. Захлюпва се капака и се пече в фурна.
Без никаква мазнина, сол или вода!!!
Когато пил. месо е готово, вади се от фурната, настъргва се от горе кашкавал, връща се в фурната (без капака на тендерата) и се оставя да се запече кашкавала до златисто.

Но, ако ядете по солено, може би ще има нужда от малко сол.
Време за печене около 1ч. и 30мин.

# 32
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Това ще се тества задължително   chef

# 33
  • Мнения: 4 358

Пилешките пържоли нямат нужда да се мариноват предварително, освен ако не са домашни.
Аз май неправилно се изразих.Не слагам тези подправки които изброих за да стане месото крехко (пилешкото и без това си е крехко, освен както е казала Миленка не е домашно де).
Държа месото в тези подправки по скоро за аромат Peace.
Домашното пиле за мен лично има по различен вкус и тогава мариновано с подправки го държа в хладилник една вечер.На другия ден готвя.
Не са ме ловили досега домашните че не е от магазина hahaha

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Месцето ми кисне в маринатата.  chef  Довечера ще го направя по тази рецепта, че е много изкусителна. Ако не ме домързи ще снимам  Wink

# 35
по същият на4ин може да се сложат гъби и сметана Данон

# 36
  • Мнения: 7 418
по същият на4ин може да се сложат гъби и сметана Данон
   Сметанка Данон за по-диетично,викаш? Wink
   Може,може. Grinning
   И гъбките винаги са добре дошли! Wink

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз го направих точно по рецептата на Селма. Много вкусно стана и не остана  Mr. Green
т.е няма и снимки  Joy
Копирам си рецептата - струва си  Peace

# 38
  • Мнения: 9 776
Селма, оня ден правих свинско по твойта рецепта, но имах проблем с качването на снимките и тогава пуснах само в другата готв. тема. Стана супер, много сполучливо, много крехко, а пък колко бързо - думи нямам Peace! Пускам снимка, която не стана много добра, ама много свети соса на светкавицата Laughing. Дано се престрашат и други - с удоволствие ще погледам Peace.

# 39
  • Мнения: 7 418
   Страшно много се радвам,момичета! Hug
   Кажете,какво сте използвали за маринатата:оцет,вино или газирана вода?

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм привърженик на алкохолните маринати и ползвах бяло вино  Laughing Мисля, че и с бира ще стане страхотно.

# 41
  • Мнения: 9 776
Аз използвах само универсална подправка и нищо друго, тъй като месото ми беше предварително нарязано на парченца и така замразено. Не съм използвала нито оцет, нито вино. Самото свинско беше супер крехко.

# 42
  • Мнения: 592
След толкова хубави отзиви и за ще се "жертвам" в името на свинското.

# 43
  • Мнения: 7 418
  Polina,сигурно си се изплашила,че месото ще стане жилаво,ако ползваш оцет или вино,което също е кисело......Уверявам те,и всички други,които имат такива опасения,няма такъв риск! Naughty Години наред готвим месото по този начин,никога не се е получавало жилаво!Оцета или виното придават едно неповторимо ,много апетитно ухание на ястието,така че ролята му е една от главните! Grinning Grinning Grinning
    Друг път непременно пробвай оригиналната марината,ще останеш много приятно изненадана от резултата! thumbsup

# 44
  • София
  • Мнения: 1 341






За месо - свинско и пилешко слагам лимонов сок в маринатата.
Става много крехко,особено пилешкото се топи в устата.

# 45
  • Мнения: 6 793
Извинявам се,че се намесвам,но то е за да подкрепя Селма относно маринатата.Аз също ползвам в маринатите алкохол - вино,бира,коняк,водка,текила... каквото имам под ръка, а и в зависимост от вкуса,който искам да докарам.Освен,че месото става по-крехко,ароматът също е страхотен.Ползвам също и лимонов или портокалов сок.И макар,че е необичайно съм ползвала и кока-кола.Количеството зависи от това дали искам по-сладникав вкус или просто само да е по-крехко месото.

# 46
  • Мнения: 574
Правя тази рецепта с пилешки гърди в йенски съд. Става много бързо и е супер вкусно Peace
Обикновенно сервирам с картофено пюре Heart Eyes.
Снощи и аз правих по тази рецепта, но сложих също моркови и чушка Peace Използвам вино, а не оцет Peace

# 47
  • Мнения: 7 418
  Да ви подхвърля още една снимчица. Wink Този път малко повече го попрепекох,но пак стана много вкусно. Grinning
  Отново го мариновах в оцет. Peace

 

# 48
  • Мнения: 702
Селма много благодаря за рецептата,вчера го направих и стана наистина толкова вкусно както го описваш,мъжа ми си облиза пръстите,това вече е любимата рецепта в нашият дом,мариновах го с оцет точно по рецептата и макар да нямах много време,престоя само час пак стана много вкусно и крехко.
Тъй като скоро ще посрещам гости смятам да се изявя пред тях с твоите пържолки,но този път ще гледам да престоят в маринатата едно денонощие.
Рецептата е супер които не е пробвал да опита ще ви хареса много!

# 49
  • Мнения: 7 418
   mama galka23,заслужаваш награда за смелост!  newsm10  newsm20 Най-сетне, някой да повярва,че рецептата не е случайна! Hug
  Разбира се,че се получава много хубаво и с оцет!Последния път,аз сложих и малко оцет балсамико в маринатата.И отново "мъркахме" от удоволствие! newsm53

# 50
  • Мнения: 475
Здравейте адмирации за рецептата. В петък вечерта имах гости и от четвъртък бях мариновала едни пържолки във вино с идеята да ги метне съпруга на скарата. Да но той се обади, че ще закъснее в службата и понеже нямах време да се занимавам със скарата , точно за 10 мин. приготвих пържолките по описания начин. Станаха наистина разкошни , приготовлението им също е много бързо. Благодаря за идеята.  chef

# 51
  • Мнения: 2 439
Чак сега виждам рецептата. В къщи наричаме това ястие "месна пица". Аз мариновам пържолите с уиски, поръсвам с домашно приготвена шарена сол и настъргвам и пушено сирене. Освен лук слагам и праз.

# 52
  • Мнения: 3 641
Чак сега виждам рецептата. В къщи наричаме това ястие "месна пица". Аз мариновам пържолите с уиски, поръсвам с домашно приготвена шарена сол и настъргвам и пушено сирене. Освен лук слагам и праз.
Това с уискито ми звучи интересно. Ще се пробва Hug

# 53
Направих го днес,останах очарована.Мислех си да го направя в гювечета за всеки поотделно,идеално ще стане за гости  bouquet

# 54
  • Мнения: 22 867
Селма, благодарности и тук за сполучливата рецепта!  bouquet Наистина страхотно крехки и много вкусни пилешки пържолки станаха. Непременно ще направя и свински по рецептата.

# 55
  • Мнения: 248
Момичета, страхотни сте! От снимките чак лигите ми потекоха! Пържолките изглеждат много апетитно и задължително ще ги пробвам!

# 56
  • Мнения: 702
Момичета тази вечер ще имам гости и смятам да ги направя пак пържолките,но се чудя каква гарнитура да предложа към тях,картофено пюре дали ще е подходящо,приемам идеи!
Селма ти какво правиш към тях?

# 57
  • Мнения: 7 418
  mama galka23,правя всички възможни гарнитури!Картофено пюре е много добра идея!
  Правя и ориз,и гречка(елда),и спагети(или други макаронени изделия).
  Настъргано на ренде или нарязано на кубчета цвекло,сварено предварително,плюс малко сол и олио, върви чудесно,защото има леко сладък вкус и прави интересно съчетание със силно овкусеното солено месце.
  Успех довечера! Hug

# 58
  • Мнения: 702
Селма благодаря ти за идеите,засега съм се спряла на пюрето и и твоите ще ги пробвам за напред сигурна съм,че гостите ще си оближат пръстите,с твоите пържолки!

# 59
  • Мнения: 7 418
Селма благодаря ти за идеите,засега съм се спряла на пюрето и и твоите ще ги пробвам за напред сигурна съм,че гостите ще си оближат пръстите,с твоите пържолки!
    И аз съм сигурна! smile3521
    Рецептата не съм я измислила аз,но поне много пъти съм я проверила! Peace

# 60
  • Мнения: 549
ех,зарибихте ме и мен с тези пържолки Joy
Ще взема да се престраша някой ден Joy  bouquet

# 61
  • Мнения: 4 970
И аз да благодаря за рецептата Hug Изпробвах я с глиганско- малки  тънки каренца. Peace
Мноооооооого се хареса!

# 62
и аз искам да ви предложа една рецепта за крехко свинско ,но в гювеч.  1кг. свински шол се нарязва на кубчета и се маринова с  3 с.л горчица,250 мл. бяло вино,2-3 големи глави лук,черен пипер и сол.всичко се оставя да престой 12 часа,след което се исипва в гювеча (на дъното на гювеча се слага олио )и се пече на 150 градуса 3,5 часа .ако прецените може да долеете още 250 мл. вино.   надявам се да ви хареса newsm10 newsm10      

# 63
  • София
  • Мнения: 565
 И аз подкрепям мариноването с оцет Peace Знам, че той се използва точно за сухи и жилави меса като дивеч, например. Мъжът ми е бил ловец и ми е разкавал как са мариновали диво прасе и една от основните съставки на маринатата е бил оцета. Месото е стояло няколко денонощия за да стане крехко.
 Селма, благодаря за рецептата  bouquet

# 64
  • Мнения: 7 418
И аз подкрепям мариноването с оцет Peace .....................................
 Селма, благодаря за рецептата  bouquet
     Hug

# 65
  • Мнения: 225
Снощи я правих,и макар че печенето ми отне много повече време,и макар че се притесних че няма да се опече,защото сложих свинско каре и беше по-сухичко-стана много вкусно.Благодарности за рецептата

# 66
  • Мнения: 15
Здравейте,аз правя нещо подобно.В иенска тава редя месото,отгоре гъби,после топено сирене и така до като свършат продуктите.Слагам малко бира или бяло вино.Най накрая рендосвам кашкавал и пека в умерена фурна под капак.Резултата е перфектен!  chef

# 67
  • София
  • Мнения: 1 341
 newsm78

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 22:25 от рени55

# 68
  • Мнения: 7 418
  Начуквате ли месото предварително?Мариновате ли го?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 341






  chef

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 22:24 от рени55

# 70
  • Мнения: 7 418





Пилешкото го варя и обезкостявам,
а свинското го запържвам,после леко го сварявам - с 100 мл.вода
докато се изпари.
   Ами,това е съвсем различна рецепта!Сигурно се получава вкусно Simple Smile ,но пък и доста по-различно това,което предложих.
   Всяка рецепта има си някакъв свой нюанс,който коренно  променя крайния резултат. Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 1 341







ИЗВИНЯВАМ  се,че се намесих неправомерно!!!!

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 22:27 от рени55

# 72
  • Мнения: 7 418

ИЗВИНЯВАМ  се,че се намесих неправомерно!!!!

    Няма никакъв проблем! Hug Никой не ти се кара! Laughing Подчертах,че рецептите са различни.И толкоз. Peace
    Малко избърза да изтриеш своята,може би,някой щеше да я хареса!  Rolling Eyes  Simple Smile

# 73
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
И АЗ ГО ПРОБВАХ ТОВА ЯДЕНЕ И МНОГО СЕ ХАРЕСА ОТ МЪЖО,ТОЙ НАЛИ Е ПО МРЪВКАТА

БЛАГОДАРСКО ЗА РЕЦЕПТАТА Hug

# 74
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Потвърждавам и аз- рецептата е много добра. Прибавих я в любими на моето семейство, облизаха си пръстите хищниците. Правих я точно по рецептата на авторката, с оцет- не се усеща ВЪОБЩЕ.

# 75
  • Мнения: 1 951
И аz я направих, с винце  Grinning Вспреки че поседя само два три часа стана много вкусно. Не раzбрах в гювеч ли се пече? Аz я направих в гювеч и пекох малко по дълго  Laughing

# 76
  • Мнения: 6 390
ще пробвам

# 77
  • Мнения: 7 418
И аz я направих, с винце  Grinning Вспреки че поседя само два три часа стана много вкусно. Не раzбрах в гювеч ли се пече? Аz я направих в гювеч и пекох малко по дълго  Laughing
    Не се пече в гювеч.
    То на снимките се вижда,аз го правя в тава. Simple Smile
    Радвам се ,че ви хареса рецептата! Hug

Потвърждавам и аз- рецептата е много добра. Прибавих я в любими на моето семейство, облизаха си пръстите хищниците. Правих я точно по рецептата на авторката, с оцет- не се усеща ВЪОБЩЕ.
        thumbsup

# 78
  • Мнения: 7 418
  Една моя позната е направила тези пържолки без да начуква месото,само го беше сложила в маринатата с оцет.Каза,че пак се е получило прекрасно-крехко!Явно оцета разгражда месото по някакъв начин,затова,колкото повече престоява в маринатата,толкова по-крехко става.
  Между другото,попадайки в стомаха,месото предизвиква кисела реакция.Самата природа го е измислила,месото да се разгражда с киселина. Peace Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 906
Дали ще стане без лук, защото напоследък ми призлява от него  Crazy .
И още един въпрос - не става ли тежко от майонезата?

# 80
  • Мнения: 9 776
Дали ще стане без лук, защото напоследък ми призлява от него  Crazy .
И още един въпрос - не става ли тежко от майонезата?

Става без лук и не става тежко от майонезата Peace.

# 81
  • Мнения: 7 418
Дали ще стане без лук, защото напоследък ми призлява от него  Crazy .
И още един въпрос - не става ли тежко от майонезата?
 1.Вместо лук можеш да сложиш всякакъв друг зеленчук(или нищо),само не и картоф,заради оцета(или виното).
  2.Майонезата можеш да замениш с кисело мляко. Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 6 271
Днес го направих - чакам гости за вечеря и спретнах свински мръвки по рецептата, но пекох в йенски съд с капак и после запекох отгоре. Пусна доста сос, ще видим как ще е на вкус и дали ще се хареса. Иначе мариновах месото (преди това го начуках) с една подправка, универсална някаква, напръсках с балсамов оцет, престоя в хладилника към 5-6 часа.

Ще докладвам после как е.

# 83
  • Мнения: 7 418

Ще докладвам после как е.
   
     atwork Чакаме!
     

# 84
  • София
  • Мнения: 6 271
Докладвам:

Ами какво да кажа - страхотно е. Много се хареса от мъж ми и от гостите, почти всичко се изяде  Mr. Green

Благодарности за рецептата, включвам я в любимите ми   bouquet  bouquet  bouquet

# 85
  • Мнения: 7 418
 Много се радвам,catty m! Hug

# 86
  • Мнения: 371
Снощи го правих,но май някъде сбърках Embarassed
Стана май малко сухо,дали не съм прекалила с печенето?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8904473

# 87
  • Мнения: 7 418
   Tssvety ,по снимката личи,че наистина си попрекалила с печенето....Дали фурната ти не беше много силна?
   Поля ли месото с маринатата,преди да сложиш кашкавала и майонезата?
   При мен,когато е готово,то почти плува в разни течности,които се насъбират в тавата от маринатата,от мазнината на самото месо,от майонезата.....

# 88
  • Мнения: 371
Аз овкусих месото с универсална подправка и го напръсках с оцет.Когато го слагах да го пека,нямаше достатъчно марината за поливане.

# 89
  • Мнения: 7 418
Аз овкусих месото с универсална подправка и го напръсках с оцет.Когато го слагах да го пека,нямаше достатъчно марината за поливане.
    Друг път ще пръскаш по-щедро,значи! Grinning Както можеш и да увеличиш количеството на заливката от майонеза и/или кисело мляко. Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 358
Извинявам се много  Embarassed стори ми се че има и други рецепти.
Не можах да изтрия поста, за това го редактирах.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 14:19 от Elyah

# 91
  • Мнения: 9 776
 Elyah, сигурно ти е хубава рецептата, но мисля, че не е за тази тема Peace Това си е тема на Селма и тук би трябвало да пускаш коментари за нейната рецепта.

# 92
  • Мнения: 7 418
      Grinning Моята рецепта,изглежда е ,като снежна топка:колкото повече се търкаля толкова повече рецепти се лепят към нея!  Joy
      Лошо няма!Стига това да не обърква тези,които се опитват да ги реализират,защото всяка рецепта си има своя "закачка",която не трябва да се изпуска от вниманието Wink
      Полин@, Heart Eyes .

# 93
  • София
  • Мнения: 6 271
Аз овкусих месото с универсална подправка и го напръсках с оцет.Когато го слагах да го пека,нямаше достатъчно марината за поливане.
    Друг път ще пръскаш по-щедро,значи! Grinning Както можеш и да увеличиш количеството на заливката от майонеза и/или кисело мляко. Peace

Само да споделя, че и при мен нямаше много марината за поливане (само напръках с балсамов оцет, но мисля, че беше достатъчно, аи ме беше страх д ане стане нещо кисело, че мъж ми хич не е фен на киселото, за разлика от мен), но въпреки всичко месото плуваше в течности, точно както Селма е казала. Сложих 1 майонеза с 3-4 с.л. кисело мляко, доста кашкавалче настъргах. Аз се бях притеснила, точно от многото течност, та и доста си го покекох и без капак, но месота стана разкошно, с не много сос. Отлична рецпета си е  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 618
Селма   bouquet

Моето мъжле няколко пъти докато вечеряхме ми повтори, че е много вкусно. А той не е щедър на комплименти Mr. Green и доста бързо станаха за около час. Но в маринатата сложих и бяло винце и пр. мляко.

# 95
  • Мнения: 711
Хмммм, ако не ме домързи като заспи малкия ще се пробвам и аз да направя тази вкусотийка  Hug

# 96
  • Мнения: 2 726
Най-после и аз го направих,и аз и половинката останахме очаровани от резултата,много е вкусно наистина. Peace
Направих го със свинска плешка,която киснах в червено вино.
Селма голямо   bouquet за вкусната рецепта,а сега идва реда и на една твоя изкушаваща тортичка,че само я мисля  Blush

А ето и документирано   chef

# 97
  • Мнения: 7 418
  Браво,Поли 5! Hug Успех и с тортичката! Peace

# 98
  • Мнения: 1 906
....
А ето и документирано   chef



Само аз ли не виждам  newsm78 ?

# 99
  • Мнения: 7 418
  Аз виждам. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 4 358
....
А ето и документирано   chef



Само аз ли не виждам  newsm78 ?
Абе и аз не виждам нещо newsm78
Селма утре ще ходя за хубаво свинско.Май май ще правя твоите пържолки Flutter

# 101
  • Мнения: 7 418

Абе и аз не виждам нещо newsm78
Селма утре ще ходя за хубаво свинско.Май май ще правя твоите пържолки Flutter
    Снимката,която не виждате е много хубава и прилича на тези от първия постинг. Grinning
    Давай,Бъни! thumbsup Мъжа ми вече и той е купил свинско,за да му сготвя пържолките утре! Crazy И сега ще ги начуквам и ще ги мариновам с оцет... newsm66  chef

# 102
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
От кога си бях мернала рецептата не е истина. Днес най накрая го сготвих свинското. Благодаря Селма!  bouquet Мариновах с винце розе домашно производство и добавих една шепа печурки в пълнежа. Майонезата ми беше малко но я компенсирах с кисело мляко и кашкавал. Следващият път мисля да добавя за аромат малко манатарки.

# 103
  • Мнения: 7 418
  Мама мима,идеята за манатарки е отлична! thumbsup

# 104
  • Мнения: 4 358

Абе и аз не виждам нещо newsm78
Селма утре ще ходя за хубаво свинско.Май май ще правя твоите пържолки Flutter
    Снимката,която не виждате е много хубава и прилича на тези от първия постинг. Grinning
    Давай,Бъни! thumbsup Мъжа ми вече и той е купил свинско,за да му сготвя пържолките утре! Crazy И сега ще ги начуквам и ще ги мариновам с оцет... newsm66  chef
Давам давам Hug.Отивам да начуквам пържолите.Утре ще ги готвя Hug

# 105
  • Мнения: 4 358
Селма ето показвам и тук

 

Първо искам да ти благодаря за страхотната рецепта  bouquet.Много вкусно и крехко наистина.
Бях си мариновала както писах още снощи месото и тази вечер само го изпекох.Мариновах с червено вино ,че имах малко изостанало.Става страшно вкусно - докато си подредя това онова и вече имах прекрасна вечеря.Всичко се изяде Peace.
Съжалявам за лошите снимки.Как ли не се кривих но Sickтова успях да направя.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 15:14 от Бъни

# 106
  • Мнения: 7 418
  Бъни,време е да поръчаш на дядо Коледа  нов фотоапарат! Wink
  Много се радвам,че ви хареса рецептата! Hug

# 107
  • Мнения: 9 776
Бъни, наистина рецептата е много хубава Peace. Като се снабдя със свинско ще я направя пак, но този път в оригинал. А защо не си показа хляба бе, жена? Като вляза там и все се оглеждам за снимки. Даже тази вечер щях да питам някой няма ли да пусне нещо да оплакна очи.

# 108
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Поздравления зя рецептата!
Направих я, но без кашкавала....стана божествено!  Hug

# 109
  • Мнения: 4 358
  Бъни,време е да поръчаш на дядо Коледа  нов фотоапарат! Wink
  Много се радвам,че ви хареса рецептата! Hug
Поръчах Селма, поръчах Party.Даже май ме чу Party

# 110
  • Мнения: 7 418
  Бъни,време е да поръчаш на дядо Коледа  нов фотоапарат! Wink
  Много се радвам,че ви хареса рецептата! Hug
Поръчах Селма, поръчах Party.Даже май ме чу Party
      thumbsup thumbsup thumbsup  Praynig


Направих я, но без кашкавала....стана божествено!  Hug
   Представи си ,с кашкавал какво ще стане! newsm53  Hug

# 111
  • Мнения: 429
Вчера накиснах месото, доста се чудих с оцет или вни да опитам и накаря сложих и от двете Laughing (ще отчета резултата). В рецептата пише, че месото се покрива с останалата част от маринатата, моята марината обаче е доста голямо количество и се притеснявам, че няма да изкипи...Какво количество ви остава на вас за заливка?

# 112
  • Мнения: 4 358
Не е баш по темата, ама да кажа.Свинско ако готвите мариновайте го така мили момичета Peace Peace Peace
Снощи правих пържолки и директно ги метнах във фурната.
Е като ги сравних с онези на Селма дето киснаха в чудната марината и Sick - не, че не ги изядохме де ама другия път ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пак във винце или оцет Peace Peace Peace
Пиянички по ни се усладиха Heart Eyes

# 113
  • Мнения: 7 418
  Барбочанче,не се притеснявай!Ще изкипи!А каквото не изкипи,с него ще полееш готовите пържолки!Обещавам,никой няма да ти се разсърди! smile3521
   Последния  път,когато правих пържолките,те някак  попиха маринатата и за поливането почти нищо не остана...
   Друг път ми остава повече...
   Така че ще се ориентираш.Нито едното,нито другото не е фатално!
  Бъни, Hug Heart Eyes

# 114
  • София
  • Мнения: 1 826
Селма, ти си невероятна. Hug Това звучи изключително вкусно. Утре ще се пробвам и аз, но мисля да добавя гъби, защото в нашето семейство сме им големи почитатели.

# 115
  • Мнения: 7 418
  Добави,разбира се!Аз самата взех да добавям различни зеленчуци:доматки,чушки....
  Само картофите не вървят тук!Оцета или виното ще ги направят на  Sick Sick Sick

# 116
  • София
  • Мнения: 1 341





В сряда правих ребърца по тази рецепта - станаха невероятно крехки и вкусни!!!!
БЛАГОДАРЯ  ти Селма!
С удоволствие правя твоите рецепти,защото знам,че ще се харесат в къщи!!!!
Днес направих пържоли в маринатата и ги пекох само с гъби и прясно мляко.....ометоха се за секунди .
 smile3501  за рецептата!!!

# 117
# 118
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Селма, благодарности за вкусната рецепта!   bouquet
Супер крехко и умопомрачително вкусно!!!!  Peace
Аз добавих някои неща в маринатата, но основната идея е твоя! Благодаря ти още веднъж!!!  Hug

# 119
  • Мнения: 1 352
Ох, аз пък прекалих с оцета Close, така да ме е яд. Станаха доста кисели, но пък мъжът ми ги хареса много. Ще се пробвам пак, няма начин Confused.

# 120
  • Мнения: 7 418
 
Ох, аз пък прекалих с оцета Close, така да ме е яд. Станаха доста кисели, но пък мъжът ми ги хареса много. Ще се пробвам пак, няма начин Confused.

Че...колко оцет си сложила? Rolling Eyes
   Аз слагам доста,но никога не стават кисели.

# 121
  • Мнения: 1 352
Ами полях ги доволно Embarassed.
Истината е, че вчера дадохме компютъра да ни преинсталират софтуера и ги правих по памет. Днес видях, че само се напръсквали Confused.

# 122
  • Мнения: 429
Наистина стана умопомрачително вкусно! В маринатата сложих червено вино и оцет , но наистина ми се стори, че именно оцетът е "тайната съставка"! Следващият път ще напарвя маринатата само с оцет!
Другото, което промених е, че нарязах месото на малки парченца без да го начуквам (мързеше ме Embarassed), но пак стана божествено!

# 123
  • Мнения: 7 418

Другото, което промених е, че нарязах месото на малки парченца без да го начуквам (мързеше ме Embarassed), но пак стана божествено!
   Една моя приятелка прави така. Peace

# 124
  • Мнения: 175
И аз, и аз! Simple Smile
Тази рецепта я научих преди години от предаването "Чай" на Драгомир Драганов. Не помня кой го готви - но го нарече месо по аржентински. Наистина свръхсполучливо! Единствената разлика е, че не се слага нито вино, нито оцет - само месо, лук, майонеза и кашкавал. Е, малко е тежко, става с всякакво месо. Последния път сложих и моркови.

# 125
  • Мнения: 24
Селма едно голямо благодаря ,вчера изненадах всички мой гости с тази страхотна рецепта.Аз го приготвих с червено вино .Нека всеки да я пробва.Пак благодаря.Моля те ако имаш пак някоя вкусна рецепта напиши я. Grinning

# 126
  • Мнения: 24
Благодаря ти Селма,невероятно вкусна рецепта,гостите ми си облизаха пръстите.Дай още вкусни рецепти ти си страхотен кулинар.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 341







Днес направих пилешки дробяета по тази рецепта -
станаха мноооооооого вкусни!
Още веднъж  smile3501  Селма!

# 128
  • Мнения: 337
Здравейте  Grinning,

Ние в нас сме потребители предимно и само на свинско Mr. Green , видях рецептата, утре имам РД и искам да я направя. Само едно не разбрах - като начукам месото осолявам ли го или чак утре като го готвя? И колко вино да сложа, за да има сос, защото ако само напръскам, не знам дали ще стане.

Селма, отворена съм за всички свински рецепти - не само по Коледа!

# 129
  • Мнения: 9 776
 toni_ls, разбира се, че трябва да овкусиш месото със сол и каквито подправки искаш и така да престои до утре. Виното е на око, но да има Laughing. Пак е до вкуса.

# 130
  • Мнения: 337
Охоооооо smile3508 , благодаря Polin_a, ей сега отивам да го посоля, да го напия и утре, ако съм в състояние, ще пиша да се похваля Hug
Aз само риган ще сложа - много обичам.

Лека вечер на всички   bouquet

# 131
  • София
  • Мнения: 1 826
Селма,  Hug Hug.

Направих го! Страхотно стана. Само следващия път ще взема бут, защото сега нямах и сложих контрафиле. Но не е за това ястие.

# 132
  • Мнения: 112
И аз днес ще го пробвам Grinning!

# 133
  • София
  • Мнения: 1 941
Ще се пробва. Simple Smile

# 134
  • Мнения: 9 776
Вчера го правих за втори път. Имах гости и понеже исках да е нещо като хапки, нарязах месото на парченца, овкусих с универсална подправка и поръсих с оцет. Нямах вино за съжаление. Престоя така от сутринта до обяд в хладилника. После - по описания начин. И пак стана много добре. Успях да изненадам много приятно гостите си Peace.

# 135
  • Мнения: 22
НЕПРЕМЕННО СЛОЖЕТЕ ВМЕСТО ОЦЕТ – ВИНО!

# 136
  • Мнения: 7 418
НЕПРЕМЕННО СЛОЖЕТЕ ВМЕСТО ОЦЕТ – ВИНО!
  Защо пък "непременно"? Rolling Eyes

# 137
  • Мнения: 22

 Селма, много по-ароматно и полезно е. Може и малко лук нарязан на шайби да се сложи между пържолите,докато се маринова
   

# 138
  • Мнения: 5 173
О, ще се пробва, след провала ми с охлювите, ще направя нещо по-традиционно Flutter.

# 139
  • Мнения: 429
Правила съм го с вино, правила съм го и с оцет, а веднъж напарвих 1/2 оцет + 1/2 вино (свършило ми беше виното)- определено оцетът придава невероятен вкус!

# 140
  • Мнения: 7 418
  Явно,зависи от личните предпочитания....  Peace
  Аз ,макар и предложих варианта с вино,препочитам оцет. Wink
  А идеята да се сложи лук в маринатата е добра.
   Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 070
СЕлма привет и Весели празници!! Направих го това месо...първо не намерих този оцет и го правих с вино...дори и мъжа ми, който не е фен на такива манджести меса му хареса все пак. Но май прекалих със заливката- понеже месото ми беше много и сложих повече майонеза и мляко и стана водничко, но вкусно...а от къде да намеря такъв оцет?? Hug

# 142
  • Мнения: 7 418
   Радвам се,че ви хареса рецептата! Grinning
   За оцета.....Най-обикновен е.Може да се ползва и винен,и ябълков,продава се навсякъде по магазините с хранителни стоки.
   И виното е много подходящо... Simple Smile

Но май прекалих със заливката- понеже месото ми беше много и сложих повече майонеза и мляко и стана водничко, но вкусно...
     Според моя вкус,по-добре по-водничко ,отколкото по-сухичко!
     Така че си уцелила по-вкусната грешка! Laughing
     Весело посрещане на нова 2010! Hug

# 143
  • Мнения: 375
   Селма, идвам с голяма благодарност за тази рецепта! Резултатът бе превъзходен!!!  bouquet

# 144
  • Мнения: 7 418
  Страхотно!!! Hug Hug Hug

# 145
  • Мнения: 1 232
Хоп и аз тук!

# 146
  • Мнения: 125
Селма.хиляди благодарности.Направих го за Нова година и останах очарована.Минава в графа любими.

# 147
  • Мнения: 7 418
Селма.хиляди благодарности.Направих го за Нова година и останах очарована.Минава в графа любими.
     newsm44  Hug

# 148
  • Мнения: 615
МММММММММ ще го пробвам, звучи много вкусничко. Селма   bouquet

# 149
  • София
  • Мнения: 816
Направих го.Изядохме го.Заедно с пръстите.Облизвахме се и на следващия ден го направих с запържено месо.Вкуснооо.

# 150
  • Мнения: 702
Рецептата наистина е страхотна!
Аз съм я правила преди доста време,но в глинен гювеч,имам един въпрос към Селма,когато се приготви в тавичка слагали се фолио отгоре и ако не, не изгаря ли ястието,тъй като прочетох,че печенето е повече от час!

# 151
  • Мнения: 7 418
   Фолио не се слага.Принципно се пече до готовност.Може да е повече от 1 час,ако фурната е по-слаба и месото е начукано не толкова силно.Може да е по-малко от 1 час......Проверявай го от време на време с виличка или нож.
    Пече се на умерена температура и не би трябвало да изгаря.... Simple Smile Peace

# 152
  • Мнения: 22 867
Да, Селма е права, трябва да се проверява, пък и нали всеки си знае фурната. В моята стават за около 30-40 мин. Много са вкусни! Heart Eyes  bouquet

# 153
  • София
  • Мнения: 276
Искам да попитам- дали става с друг вис свинско месо...да речем обезкостена плешка?
Някой правил ли е?

# 154
  • Мнения: 7 418
  Аз лично не мисля,че има голямо значение от коя част е месото.....
  Пак ще го начукаш,мариноваш и ще изпечеш. Simple Smile
 
  Вчера го правих!Ммммм!Гостите си облизаха чиниите!  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 155
  • София
  • Мнения: 276
Искам да попитам- дали става с друг вис свинско месо...да речем обезкостена плешка?


И с този вид месо стана страхотно  Hug. хем крехко, хем сочно и вкусно...Благодаря Селма  Hug

# 156
  • Мнения: 125
И с пилешкото така процедирам.Става невероятно.Селма  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 157
  • Мнения: 7 418
И с пилешкото така процедирам.Става невероятно.Селма  bouquet  bouquet  bouquet Hug
   Мариноваш ли го предварително?И с какво?

# 158
  • Мнения: 125
Селмичка мариновам с вино.соев сос .мед.лимон.джинджифил.лук.счукан бахар.чесън и задължително  кока кола .От готвач знам.че от колата месото става крехко.И при мен деиства.Колкото повече стои в маринатата става сочно и ароматно.Това са мойте вкусови предпочитания  на някои може да не му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт