Печено свинско.Супер крехко и умопомрачително вкусно!

  • 154 063
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 358
Селма, Рени заинтригувахте ме с тази газирана вода.Ще пробвам Peace.
Селма Embarassed извинявай че се намесих в темата ти - за обмяна на опит беше Wink-Ще пробвам и по твоя начин - само да ми падне свинско Laughing.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Бъни, а мариноваш ли пилешките гърди и с какво? А колко време печеш? А в микловълнова фурна ще се получи ли? ... от известно време търся рецепта с пилешко месо и майонеза в микровълнова, но нещо удрям на камък  newsm78. Та, Бъни, ако можеш да дадеш жокерче ще бъда благодарна много.

Пилешките пържоли нямат нужда да се мариноват предварително, освен ако не са домашни.

Пиле с майонеза

В йенска тенджера, се нарязва пилешко месо на едри кубчета (горе-долу до средата на тенджерата), следващия ред се слагат едро нарязани гъби и най от горе едро нарязан стар лук на шайби (всичко това до ръба на тенджерата). Всичкото това се залива с една майонеза. Захлюпва се капака и се пече в фурна.
Без никаква мазнина, сол или вода!!!
Когато пил. месо е готово, вади се от фурната, настъргва се от горе кашкавал, връща се в фурната (без капака на тендерата) и се оставя да се запече кашкавала до златисто.

Но, ако ядете по солено, може би ще има нужда от малко сол.
Време за печене около 1ч. и 30мин.

# 32
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Това ще се тества задължително   chef

# 33
  • Мнения: 4 358

Пилешките пържоли нямат нужда да се мариноват предварително, освен ако не са домашни.
Аз май неправилно се изразих.Не слагам тези подправки които изброих за да стане месото крехко (пилешкото и без това си е крехко, освен както е казала Миленка не е домашно де).
Държа месото в тези подправки по скоро за аромат Peace.
Домашното пиле за мен лично има по различен вкус и тогава мариновано с подправки го държа в хладилник една вечер.На другия ден готвя.
Не са ме ловили досега домашните че не е от магазина hahaha

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Месцето ми кисне в маринатата.  chef  Довечера ще го направя по тази рецепта, че е много изкусителна. Ако не ме домързи ще снимам  Wink

# 35
по същият на4ин може да се сложат гъби и сметана Данон

# 36
  • Мнения: 7 420
по същият на4ин може да се сложат гъби и сметана Данон
   Сметанка Данон за по-диетично,викаш? Wink
   Може,може. Grinning
   И гъбките винаги са добре дошли! Wink

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз го направих точно по рецептата на Селма. Много вкусно стана и не остана  Mr. Green
т.е няма и снимки  Joy
Копирам си рецептата - струва си  Peace

# 38
  • Мнения: 9 776
Селма, оня ден правих свинско по твойта рецепта, но имах проблем с качването на снимките и тогава пуснах само в другата готв. тема. Стана супер, много сполучливо, много крехко, а пък колко бързо - думи нямам Peace! Пускам снимка, която не стана много добра, ама много свети соса на светкавицата Laughing. Дано се престрашат и други - с удоволствие ще погледам Peace.

# 39
  • Мнения: 7 420
   Страшно много се радвам,момичета! Hug
   Кажете,какво сте използвали за маринатата:оцет,вино или газирана вода?

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм привърженик на алкохолните маринати и ползвах бяло вино  Laughing Мисля, че и с бира ще стане страхотно.

# 41
  • Мнения: 9 776
Аз използвах само универсална подправка и нищо друго, тъй като месото ми беше предварително нарязано на парченца и така замразено. Не съм използвала нито оцет, нито вино. Самото свинско беше супер крехко.

# 42
  • Мнения: 592
След толкова хубави отзиви и за ще се "жертвам" в името на свинското.

# 43
  • Мнения: 7 420
  Polina,сигурно си се изплашила,че месото ще стане жилаво,ако ползваш оцет или вино,което също е кисело......Уверявам те,и всички други,които имат такива опасения,няма такъв риск! Naughty Години наред готвим месото по този начин,никога не се е получавало жилаво!Оцета или виното придават едно неповторимо ,много апетитно ухание на ястието,така че ролята му е една от главните! Grinning Grinning Grinning
    Друг път непременно пробвай оригиналната марината,ще останеш много приятно изненадана от резултата! thumbsup

# 44
  • София
  • Мнения: 1 341






За месо - свинско и пилешко слагам лимонов сок в маринатата.
Става много крехко,особено пилешкото се топи в устата.

Общи условия

Активация на акаунт