Печено свинско.Супер крехко и умопомрачително вкусно!

  • 154 070
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 951
И аz я направих, с винце  Grinning Вспреки че поседя само два три часа стана много вкусно. Не раzбрах в гювеч ли се пече? Аz я направих в гювеч и пекох малко по дълго  Laughing

# 76
  • Мнения: 6 390
ще пробвам

# 77
  • Мнения: 7 420
И аz я направих, с винце  Grinning Вспреки че поседя само два три часа стана много вкусно. Не раzбрах в гювеч ли се пече? Аz я направих в гювеч и пекох малко по дълго  Laughing
    Не се пече в гювеч.
    То на снимките се вижда,аз го правя в тава. Simple Smile
    Радвам се ,че ви хареса рецептата! Hug

Потвърждавам и аз- рецептата е много добра. Прибавих я в любими на моето семейство, облизаха си пръстите хищниците. Правих я точно по рецептата на авторката, с оцет- не се усеща ВЪОБЩЕ.
        thumbsup

# 78
  • Мнения: 7 420
  Една моя позната е направила тези пържолки без да начуква месото,само го беше сложила в маринатата с оцет.Каза,че пак се е получило прекрасно-крехко!Явно оцета разгражда месото по някакъв начин,затова,колкото повече престоява в маринатата,толкова по-крехко става.
  Между другото,попадайки в стомаха,месото предизвиква кисела реакция.Самата природа го е измислила,месото да се разгражда с киселина. Peace Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 906
Дали ще стане без лук, защото напоследък ми призлява от него  Crazy .
И още един въпрос - не става ли тежко от майонезата?

# 80
  • Мнения: 9 776
Дали ще стане без лук, защото напоследък ми призлява от него  Crazy .
И още един въпрос - не става ли тежко от майонезата?

Става без лук и не става тежко от майонезата Peace.

# 81
  • Мнения: 7 420
Дали ще стане без лук, защото напоследък ми призлява от него  Crazy .
И още един въпрос - не става ли тежко от майонезата?
 1.Вместо лук можеш да сложиш всякакъв друг зеленчук(или нищо),само не и картоф,заради оцета(или виното).
  2.Майонезата можеш да замениш с кисело мляко. Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 6 285
Днес го направих - чакам гости за вечеря и спретнах свински мръвки по рецептата, но пекох в йенски съд с капак и после запекох отгоре. Пусна доста сос, ще видим как ще е на вкус и дали ще се хареса. Иначе мариновах месото (преди това го начуках) с една подправка, универсална някаква, напръсках с балсамов оцет, престоя в хладилника към 5-6 часа.

Ще докладвам после как е.

# 83
  • Мнения: 7 420

Ще докладвам после как е.
   
     atwork Чакаме!
     

# 84
  • София
  • Мнения: 6 285
Докладвам:

Ами какво да кажа - страхотно е. Много се хареса от мъж ми и от гостите, почти всичко се изяде  Mr. Green

Благодарности за рецептата, включвам я в любимите ми   bouquet  bouquet  bouquet

# 85
  • Мнения: 7 420
 Много се радвам,catty m! Hug

# 86
  • Мнения: 371
Снощи го правих,но май някъде сбърках Embarassed
Стана май малко сухо,дали не съм прекалила с печенето?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8904473

# 87
  • Мнения: 7 420
   Tssvety ,по снимката личи,че наистина си попрекалила с печенето....Дали фурната ти не беше много силна?
   Поля ли месото с маринатата,преди да сложиш кашкавала и майонезата?
   При мен,когато е готово,то почти плува в разни течности,които се насъбират в тавата от маринатата,от мазнината на самото месо,от майонезата.....

# 88
  • Мнения: 371
Аз овкусих месото с универсална подправка и го напръсках с оцет.Когато го слагах да го пека,нямаше достатъчно марината за поливане.

# 89
  • Мнения: 7 420
Аз овкусих месото с универсална подправка и го напръсках с оцет.Когато го слагах да го пека,нямаше достатъчно марината за поливане.
    Друг път ще пръскаш по-щедро,значи! Grinning Както можеш и да увеличиш количеството на заливката от майонеза и/или кисело мляко. Peace

Общи условия

Активация на акаунт