Инициативата на Pampers и Unicef - чиста загриженост или подъл маркетинг?

  • 21 706
  • 369
  •   1
Отговори
# 345
Смятам, че инициативата се крие зад благородни намерения и в същото време рекламира пелени. Става така, че който иска да помогне , трябва задължително да си купи от пелените на "Памперс ", сякаш няма и друг начин. Би следвало да се събират дарения като пари, дрешки лекарства от богати фармацефтични компании, а не да се изнудват и без това обеднелите български семейства, които трудно отглеждат децата си да  правят оборот на тази компания. Ако тази фирма действително иска да помогне, то нека да дари съответна сума пари за ваксини, а не да си прави некоректна реклама като ни принуждава да купуваме техните пелен. Аз съм майка на 7-месечно бебе и съм възмутена от наглото и тенденциозно представяне на нещата, свързани с тази кампания. Избира се някаква майка - посланик, пращат се хора там да снимат- това са глупави и ненужни неща. Тези хора в Африка нямат нужда от показване  , а от действителна помощ , която може да стигне до тях и по други начини. Смятам, че това преди всичко е правителствена политика и хуманитарни помощи , но не и реклами-изнудване както се опитват да ни налагат. Отдавна не купувам и благотворителните картички на Уницеф, защото разбрах , че парите , с които уж ще нахранят Африка отивам за обучение на мисионери там. Не може в единия край на света да изхвърлят тонове храна в океана , за да не падне цената им , ако залеят с нея пазара, а в другия край на света да умират от глад - значи има нещо сбъркано . На кратко- не подкрепям тази кампания, но това не означава , че не бих дала благотворително нещо за страдащите деца- било то пари, дрехи или друго нещо.

# 346
  • Мнения: 4 392
Не може в единия край на света да изхвърлят тонове храна в океана , за да не падне цената им , ако залеят с нея пазара, а в другия край на света да умират от глад - значи има нещо сбъркано .

Абсолютно точно!!  bouquet

# 347
  • София
  • Мнения: 5 192
много време мина, много стотинки за ваксинки събраха...
и доста левчета за кефчета!

(за самолетни билети и хотели, както и задължителните веселби около добре свършената работа...)

# 348
  • Мнения: 429
Вече са поправили гафа с центовете

"*За всяка закупена опаковка на Pampers със знака на кампанията, Рampers ще дари 0.07 US $ на UNICEF за осигуряването на 1 ваксина срещу тетанус за жена в детеродна възраст от развиващите се страни. Само две ваксини срещу тетанус, поставени по време на бременността, предпазват и майката, и детето от заразяването с тетанус по време на раждането и за следващите 2 месеца. За повече информация посетете www.pampers.bg UNICEF не препоръчва никоя марка или продукт. Pampers подкрепя UNICEF. "

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 22:09 от shanel1982

# 349
  • Мнения: 6 713
 
много време мина, много стотинки за ваксинки събраха...
и доста левчета за кефчета!

(за самолетни билети и хотели, както и задължителните веселби около добре свършената работа...)


Не се бях замисляла, че е възможно да има такива финансови интереси. ConfusedМного е отчайващо, ако е така... Confused

# 350
  • Мнения: 138
Ха, преди малко гледах реклама на кампанията по БТВ, и там пишеше 0.07 US цента, а това мили мами не са 7 цента, а са си 0.07 цента!!!!!!!!!! тия хора са просто нагли и смешни!!! #Cussing out

# 351
  • София
  • Мнения: 5 192
Как върви кампанията? Нещо ново? Избраха ли щастливката за пътуването?

# 352
  • Мнения: 138
Да, избраха я. Една мама, която и преди е била там. Мама е на две деца. аз предполагам, че именно за това я избраха, защото е била вече там и децата и са големи.  Peace

# 353
  • Мнения: 167
Когато сина ми се роди, ползвах ЛИБЕРО. кОГАТО СЛОЖИХ пАМПЕРС ЗА ПЪРВИ ПЪТ, СЕ ОБРИНА. ОТ ТОГАВА ИЗБЯГВАМ ДА ГИ ПОЛЗВАМ, НО ИМА МОМЕНТИ ОСОБЕНО КЪСНО ВЕЧЕР, КОГАТО САМО ТЯХ УСПЯВАМ ДА ОТКРИЯ. вИНАГИ СЕ ПОВТАРЯ СЪЩОТО. нА ВТОРИЯ ИЛИ ТРЕТИЯ ПАМПЕРС ПО КОРЕМЧЕТО ПОД ПАМПЕРСА СЕ ПОЯВЯВА ЛЕК ОБРИВ, КОЙТО ОТШУМЯВА ПРИ СМЯНА С ДРУГА МАРКА. СИНЪТ МИ НЯМА НЯКАКВИ АЛЕРГИИ И НЕ Е С ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА, Т.Е. НЯМАЛИ СМЕ НИКАКВИ ДРУГИ ОБРИВИ. И ДО СЕГА  НЕ МОГА ДА СИ ОБЯСНЯ КАК НАЙ-ПОПУЛЯРНАТА МАРКА ПРАВИ ПОДОБНИ ПРОДУКТИ И КАК ДРУГИТЕ ДЕЦА ГИ ПОЛЗВАТ ТОЛКОВА МНОГО. И КАК ДА ПОДКРЕПЯ КАМПАНИЯТА? Е, ВЕРОЯТНО ИМА И БАНКОВА СМЕТКА, НО НАЛИ СМИСЪЛЪТ Е ДА КУПИШ НЕЩО ПОЛЕЗНО И С ТОВА СЪЩЕВРЕМЕННО ДА ПОДПОМОГНЕШ...

# 354
  • София
  • Мнения: 5 192
Много ми е странно - защо няма развитие тази тема... Нека знаем все пак как се представяме пред света, купихме ли достатъчно памперси, кога ще ходят до Африка, за да се "уверят"....

# 355
  • Мнения: 2 176
Във форума на Ива сигурно си пише. Но там има само поддръжници.
А тук, както изобщо в Б-я, всяко чудо за 3 дни..  Sad

# 356
  • Мнения: 184
Мернах предаване, ходили, много им се радвали местните, пък нашите какви героини, на какви рискове се изложили. Казаха и бройката, доволни бяха, догодина пак. Ще изкореняват тетануса. Сигурно има официално инфо на сайта на памперс, но казано честно не ми се влиза там.

# 357
  • Мнения: 138
О, гледах го и аз предаването. Този път много весело им било, Ивето даже се похвали с новите одежди, които си е купила от там. Ей, ама големи лицемери са....не ги е срам, вместо всичко да дадат да се неправи нещо там за подобряване условията за живот на това място, те разходки, чудеса...

# 358
  • Мнения: 2 176
Ами дали някой изобщо го е еня за децата в Африка?!
Или ги ползват като начин за набавяне на удобства/пари..

Как им се затавярят очите нощем..?
С каква съвест са тия хора?
Ума не ми го побира.  ooooh!

# 359
  • София
  • Мнения: 5 192
О, гледах го и аз предаването. Този път много весело им било, Ивето даже се похвали с новите одежди, които си е купила от там. Ей, ама големи лицемери са....не ги е срам, вместо всичко да дадат да се неправи нещо там за подобряване условията за живот на това място, те разходки, чудеса...

не съм се и съмнявала, то и първия път, след посещението в болницата бяха много потресени, затворили се в стаите си красавиците, но после " се съвзели и добре изкарали нататък програмата"

Общи условия

Активация на акаунт