Инициативата на Pampers и Unicef - чиста загриженост или подъл маркетинг?

  • 21 710
  • 369
  •   1
Отговори
# 330
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
А обърнали ли сте внимание на ситните букви в края на тв рекламата - Памперс дарява 0,07 USD цента. Не мисля, че това са 7 цента, а?
ако е 7,00 е 7 долара
ако е 0,70 е 70 цента, а 0,07 е точно 7 цента Wink

# 331
  • Мнения: 8 242
А обърнали ли сте внимание на ситните букви в края на тв рекламата - Памперс дарява 0,07 USD цента. Не мисля, че това са 7 цента, а?
ако е 7,00 е 7 долара
ако е 0,70 е 70 цента, а 0,07 е точно 7 цента Wink

Ако е 0,07 $ е 7 цента.. но ако е 0,07 $ цента - го разбирам като 0,07 части от цента.. Не от долара Simple Smile Т.е. 100 пакета са 7 цента..

# 332
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ами точно така пише 0,07 цента. Много са щедри, а? Хайде сега поддържайте тази чудесна и щедра инициатива Mr. Green.

# 333
  • Мнения: 4 555
Направо са се оляли от щедрост  Tired

# 334
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
А обърнали ли сте внимание на ситните букви в края на тв рекламата - Памперс дарява 0,07 USD цента. Не мисля, че това са 7 цента, а?
ако е 7,00 е 7 долара
ако е 0,70 е 70 цента, а 0,07 е точно 7 цента Wink

Ако е 0,07 $ е 7 цента.. но ако е 0,07 $ цента - го разбирам като 0,07 части от цента.. Не от долара Simple Smile Т.е. 100 пакета са 7 цента..
ако е както си го обяснила, би трябвало да е в %-но съотношение, а не да има $. Така би било правилно.
Ива Дойчинова до колкото видях се включва, нека да внесе яснота, ако може.

# 335
  • Мнения: 2 761
Явно не може,6тото се е изклю4ила предвидливо. Wink

# 336
  • Мнения: 8 242
Цитирам от тук (долу с дребните букви): http://dev.kubis.ro/pg/pampers_unicef.bg/uploads/files/UNICEF.pdf

С всяка закупена опаковка, отбелязана със стикер, Pampers® ще дари 0,07 цента на UNICEF.

0,07 цента не са 7 цента! Това са седем стотни от цента  Confused
Това значи, че 100 пакета са 7 цента..

# 337
  • Мнения: 138
Цитирам от тук (долу с дребните букви): http://dev.kubis.ro/pg/pampers_unicef.bg/uploads/files/UNICEF.pdf

С всяка закупена опаковка, отбелязана със стикер, Pampers® ще дари 0,07 цента на UNICEF.

0,07 цента не са 7 цента! Това са седем стотни от цента  Confused
Това значи, че 100 пакета са 7 цента..
Така е, не пише 0.07 USD, за да е 7 цента, а 0.07 цента!!!!!!!!!!!!!!!
Къде е сега Ива да обясни?

# 338
  • Мнения: 8 769
Моля ви, не нападайте Ива безпричинно. Знаете, че не тя определя колко точно цента да даде Памперс; съмнявам се, че тя е писала брошурата, при наличието на могъщ PR на компанията. Wink
Склонна съм да допусна техническа грешка на този който я е писал...ако пък не е....Памперс съвсем станаха за резил ..... newsm11

# 339
  • Мнения: 138
ОК, права си  Peace

# 340
  • Мнения: 2 176
Моля ви, не нападайте Ива безпричинно. Знаете, че не тя определя колко точно цента да даде Памперс; съмнявам се, че тя е писала брошурата, при наличието на могъщ PR на компанията. Wink
Склонна съм да допусна техническа грешка на този който я е писал...ако пък не е....Памперс съвсем станаха за резил ..... newsm11

Вярно е, че не тя определя..
Но пък с каква съвест участва в инициативата и толкова пламенно е рекламира?  ooooh!
не вярвам да не е в час

# 341
  • Мнения: 4 784
Признавам си, в началото бях въодушевена, че ползвайки Памперс, ще допринасяме за доброто на децата в Африка. Не се бях замисляла сериозно по въпроса и сега четейки доста разумни мнения в темата, се радвам дори, че памперсите, които ползваме, не участват във въпросната кампания.
И защо не напишат сумата отиваща за ваксина в бг лева, а в долари, т.е. в цента? newsm78

# 342
  • Мнения: 2 616
Подло или не важен е резултатът, а когато той е положителен какво повече от това. Маркетингът по своята същност е манипулация!

А ако не даряваха нищо? Щяхте да ги хвалите ли?

Аз самата също не подкрепят инициативата, защото смятам, че ако парите, които дадоха за реклама на инициативата бяха отишли за ваксини, щеше да е далеч по-резултатно, нооооооо все файда. Поне популяризират, че положението в Африка е наистина страшно и "хората с пари" е добре да се замислят къде, как и за какво  Heart Eyes

Аз лично осъзнавам в такива моменти как се кахъря за глупости понякога и колко по-страшно може да е всичко.


И защо не напишат сумата отиваща за ваксина в бг лева, а в долари, т.е. в цента? newsm78

Защото инициативата е международна и не могат да правят прекалкулация на сумата за всяка отделна държава, където тя се провежда  Heart Eyes

# 343
  • Мнения: 4 784
Калкулацията не я ли правят така или иначе - нали си получават паричките от продадените памперси в лева? Confused

Странно ми е също, че в сайта на Памперс, не българския, не намерих нищо относно кампанията. А нали е международна все пак?

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 14:24 от veni9

# 344
  • Мнения: 429
Опитвам се да се свържа с kami_kami, но ми дава че потребителят не е намерен. kami_kami, надявам се някога да видиш това и те моля пиши ми на лични искам да се свържа с теб

Общи условия

Активация на акаунт