Отговори
# 30
  • Мнения: 233
Абе, мами, те ще се видят в чудо в Данет с тези помпи  Joy А пък фабриката ще трябва да работи извънредно, че да задоволи нуждите на потребителите.  Mr. Green

Кори, радвай се скъпа, че имаш млекце Wink Аз вече не тека така, но за щастие, все още и аз си имам.  Praynig Подплънките за кърмачки не ти ли вършат работа?

Мойто гардже пък е толкова кротко, нямам думи!  Heart Eyes Играе си самичка, заспива самичка, чак ми е съвестно, че не й отделям всичкото си време... Днес спахме до 11ч., сега гледам, пак е отнесла плувката... Чакам я да се събуди и изчзваме на разходка и пазар, че и тук нещо се обърка времето - т.е. затопли се.

# 31
  • Мнения: 389
Здравейте мами!

Днес правим 4 месеца, да почерпя  Grinning



Биха и днес ваксина и за сега е ок. Държа се много добре в кабинета, не оревахме света както предните пъти. Само като я боцнаха плака мъничко.
Е, после от там до нас трябваше да я нося и да бутам количката, но подробности сега  Laughing.

Още сме на кърма и се будим нощем по един, два пъти.
Тежим 5550г и сме 64,5см. високи, абе манекени  Mr. Green

Захранването го планирам от 5-ти навършен месец.

Цунки на всички бечета от нас  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 616
Разказах въодушевено на майка ми за това, а тя отговори, че щяло да изсмуче мозъка на бебето ако се слага на прахосмукачка. Joy

Ей това беше репликата и на моята майка  Joy!

... това беше и моята първа мисъл  Rolling Eyes

все едно. аз се засилих да поръчвам, че още ни свири носа, ама тя се оказа извън възможностите на бюджета за тоз месец.  Ама си мислех следното - гуменото балонче на помпата нук (с която досега нито веднъж нищо не успях да дръпна) е доста дебело и здраво. Ако изрежа дънцето и го вкарам в тръбата на прахосмукачката, няма ли да стане същото ?  newsm78  Joy или тогава наистина ще му изпомпам мозъка  Joy

ееееххх, нашто дете от вчера следобед е в супер сладко настроение! Толкова е благ, нямам думи направо! Но! забелязали сме, че това е едно от настроенията му, което се редува обезателно с два дни на непрекъснато мрънкане и рев... тъй че в края на седмицата пак очаквам екшън  Mr. Green

а относно сядането -  newsm78 хм. То верно трябва да се пази кръстчето, ама като се вдига самО бебето, какъв е проблема... Ние не му прилагаме натиск, той сам се изправя, значи мускулите са му достатъчно здрави да го издържат. Аз не го оставям да седи седнал, но щом започне да се пъне го оставям да си се изправя колкото иска, щом се забавлява.

еййй, пак се олях с писанията. сори  Rolling Eyes

ПП: koon, оправихте ли се вие вече? Наш Митю вече изглежда доста добре и по-малко му се пълни нослето, та и със сиропа се размина!
kory, и аз тъй с течовете... пфффф ако има нещо, което не харесвам в кърменето, това е постоянната нужда от сутиен. Много ми е тъпо, ама дори спя с тях, няма как Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 201
привет майчета,

Мимченце,   bouquet за това, че мойто беболинче е отпред на 1ва страничка:), ще избера и някоя снимчица понатам.

има ли някой от вас, който не е сложил ваксини, но ще ги поставя понатам? Ние сме ги отложили за след операцията за всеки случай, ама исках да питам някой дали знае каква е схемата. Ще питам докторчицата, ама все пак...Simple Smile


и ние със захранването ще оставим за понатам, макар че си е съвсем готов.Сега му давам през 3-4 дни с лъжичка около 20на мл сок от ябълка, при това разредена, за да не товарим бъбреците, но пък да регулираме стомахчето, че акането му беше май трудно преди. Така обича да я яде ябълката и все плаче като свърши, ама няма...понатам повечко


Помпичката за нос е много хитра наистина.

А за сядането и моя сладур почти си сяда вече сам, тоест надига се до седнало положение почти, но не може да се задържи.Още щом се събуди и е навирили и краката и главата на горе. Ортопеда каза, че сам трябва да си седне, а от 6 месеца - ние да го слагаме седнал. Според мен дотогава сам ще го е направил. Той дори и на краченцата здраво иска да стъпва, като го гушна , като съм седнала..ама не му давам определено...ама то трудно -той е много дълъг:) както и да е де...

Хайде поздрави на всички малки бръмбъзъци,
а ние отиваме да мием наакано дупе.

# 34
Здравейте и от мен!

ние вече наближаваме 4м. и вчера ни боцнаха и двете краченца с ваксини - тукашния аналог на Пентаксим и  срещу Менингит С. Милата, проплака малко, но общо взето се държа мъжки... А на мен ми е хем тъжно за нея, хем ми става смешно, защото сестрата, която и ги бие е една много симпатична виетнамка и всеки път се извинява "sorry baby..."

Наддали сме 800 гр за последния месец  Grinning - направо се чудя как с тази намаляваща кърма - и сега сме 6,410 кг  и 65 см.  

Някои питаше за бибероните за чесане на зъби - аз не съм си купила оше за да я снимам, но ето това представляват - http://www.tommeetippee.co.uk/product/gummy_teether_early_teething_/

Kory - от както Изабел започна да спи през цялата нощ и аз имах такива течове, но, бих казала за съжаление, след една седмица доста намаляха, а с това и цялостното количество кърма...
Та общо взето дългия нощен сън на бебето води до намаляване на кърмата.

Това е засега от мен - тук днес е слънчево и ние ще излизаме за втори път - ураааа....  

# 35
  • София
  • Мнения: 388
Аз да се оплача- снощи бебка едва я приспах с триста зора в 0,30 часа и след десетина минути (аз тъкмо се унасям с кефффф) като писна онова ми ти дете - рев, дране и нищо не спасява ситуацията (а досега цицата оправяше нещата ако не искаме да млъкнем). И така десетина минути пищене - Shocked Shocked Shocked аз тъкмо взех да си въобразявам например, че си е бръкнала в окото или нещо пак толкова гадно и тя взе че заспа- благополучно в 1,00 часа. И сутринта се наложи да я будя в 10,30, ама  ...( е не минахме без две нощни яденета ама това е друга тема)

# 36
  • Мнения: 15
Здравейте Simple Smile

Вчера не успях да се добера до компютъра,защото в 22.30 бях умряла за сън и си легнах Tired
Мойта бебка продължава да не спи по цял ден.Нааправо завиждам на мамите чиито бебчета си поспиват на обяд FlutterТова при нас не се случва!
Все забравям да питам дали има мами които живеят в центъра и се разхождат покрай НДК или Иван Вазов театъра newsm78 Аз съм всеки ден там Laughing

Мимченце Hug!

Май и аз ще взимам от помпата Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 226
Току-що пробвах помпата и макар да не сме хремави излязоха някакви заблудени сополчета. Аз ходих да си я взема от магазина им, че е до нас почти и жената и тя се оказа форумка и си побъбрихме хубаво. Обясних и как почти целия юнски отчетен отдел им е клиент в момента  Joy

# 38
  • Мнения: 638

Мойта бебка продължава да не спи по цял ден.Нааправо завиждам на мамите чиито бебчета си поспиват на обяд FlutterТова при нас не се случва!
Все забравям да питам дали има мами които живеят в центъра и се разхождат покрай НДК или Иван Вазов театъра newsm78 Аз съм всеки ден там Laughing

ей MISHAa защо не си питало по-рано  Hug аз се чудя с кого да се разхождам, че сама хич не ми се разхожда. Първия месец бебо като спеше си седях на някоя пейка в парка, но след като го обиколих (пък той колкото е голяяям) няколко дни по ред с ревящо в количката бебе ( и моят не заспива почти по цял ден) и сега излизам общо взето само събота и неделя с татето ни....  Cry Дай да си уредим една среща.

# 39
  • Мнения: 638
Мимченце  Hug за темичката!   bouquet

Момичета, с тази помпичка направо ме зарибихте. Аз от няколко дни се мъча с една помпа на НУК, ама в повечето случай нищо не изкарвам. А има ли значение мощността на прахосмукачката?  newsm78

До 1500 W
Bili Благодаря!
А всъщност от кой магазин се поръчва?  newsm78 Знам че бяхте дали линк и инфо, ама сега не ги намирам. Сори!  Sad

# 40
  • София
  • Мнения: 2 381
За запушените носленца да ви питам. Confused
По какво познавате, че е запушенко - само по дишането на бебчо или се дърпа от зърното при хранене??? Освен това какви сополчета излизат при вас - прозрачни, жълти или зелени???
При моят бебчо понякога са жълтички, но никога зелени. Понякога се дърпа съвсем съзнателно от зърното, уригам го и пак го слагам да си суче...

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 19:05 от Kia

# 41
  • Мнения: 657
Та общо взето дългия нощен сън на бебето води до намаляване на кърмата.

Тъй ли? Независимо, че Йойо спи по 7-8 часа нощем моите гърди все така си се пълнят и доста често ми се налага да се цедя по средата на нощта.  Tired Вече започнах да си мисля, че няма измъкване от този омагьосан кръг, защото ако не се изцедя супер много се напрягат и дори започват да болят. Изцеденото после й го давам някъде в сутрешните часове, тогава не ми се пълнят толкова циците и мога да пропусна едно ядене с едната примерно. Та, незнам кога и как ще се регулира млекопроизводството през нощта. Thinking
fly, дай някой готин английски онлайн магазин за дрешки, че скоро ще ми пращат колет от там и искам да си поръчам още неща. Mr. Green
julielm, Baby-Vac Wink

# 42
  • Мнения: 339
Привет!

Ако ви кажа какво правя в момента, няма да повярвате. Опитвам се да задържа Виктор буден, поне още половин час. Защото, а е заспал сега - няма заспиване после до среднощите. А той си знае - баня в 19.30, хранене в 20.00 и чак тогава спане. До сутринта в 7.00, когато ме буди часовникът да събуждам баткото за училище.
Днес Вики се гледаха с тате, понеже мама беше на работа. Даже сутринта за два часа и вуйчото се включи. Абе като щафета си го размятаме понякога това дете, ама няма начин. Но той нали си е кротушко.

Отиваме да се къпем.

Честито месечинки на всички празнуващи бебоци!

# 43
  • Miami
  • Мнения: 413
Аз да се оплача- снощи бебка едва я приспах с триста зора в 0,30 часа и след десетина минути (аз тъкмо се унасям с кефффф) като писна онова ми ти дете - рев, дране и нищо не спасява ситуацията (а досега цицата оправяше нещата ако не искаме да млъкнем). И така десетина минути пищене - Shocked Shocked Shocked аз тъкмо взех да си въобразявам например, че си е бръкнала в окото или нещо пак толкова гадно и тя взе че заспа- благополучно в 1,00 часа. И сутринта се наложи да я будя в 10,30, ама  ...( е не минахме без две нощни яденета ама това е друга тема)
И Жорко реве така от два дни,както си стои и почва един неистов рев около 10 мин и после му минава. Какво е това чудо не знам и аз  Rolling Eyes

И аз се чудя кога ще се регулира кърмата. Писна ми да ставам посред нощ да се цедя  Close И аз спя със сутиен и слагам едни подплънки на Авент дето се перат и не са много дебели, обаче те се намокрят или се разместват и така ефект нулев от тях. Чудя се ако си купя от еднократните дали ще има ефект  newsm78

# 44
  • Мнения: 5 713
Кори, аз съм с еднократните. Засега не е имало фал, но то и кой ли да ме остави през нощта, за да има фал.  Laughing Една приятелка има тези на Авент и също каза, че се случва да се намокри. Моята кърма също не бих казала, че се е регулирала. Ако Ясен направи по- голям интервал, гърдите ми неминуемо се препълват.

Това ли е помпата чудо:

http://www.cheekymonkey.ca/Babyvac.htm

Ако е това, 27 долара за нея малко множко ми се виждат.

Общи условия

Активация на акаунт