Отговори
# 285
  • Мнения: 176
 Crazy

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 14:23 от Трънче

# 286
  • Мнения: 3 743
Тук приспиването на самотек се практикува след навършени 4 или 5 месеца, когато се счита че повечето деца са неврологично зрели за да могат да се приспят сами, а и да могат да издържат цяла нощ без да ядат (това най-вече за кърмените бебета). Две школи има, едната казва действайте от раз - като решиш че е готово да заспива само, оставяш го в леглото, казваш му лека нощ и излизаш от стаята. Първата нощ ще реве 1 час, втората - 45 минути, третата - 20, и така до 4-5 дни повечето деца се научават да заспиват сами и най-вече, не се будят после през нощта, защото дори и да се събудят те знаят как да си заспят пак без родителска помощ. Втората школа, на Др. Фербер, подхожда постепенно - първата нощ оставяш да реве 5 минути, влизаш успокояваш и оставяш за 10 минути, пак влизаш успокояваш, оставяш да реве 15 минути и така докато детето се приспи. Уж с всяка следваща нощ влизанията в стаята на детето са по-малко и по-кратки. Викат му "Ферберизиране."

Не знам дали ще пробваме някой от тези методи, може би първия - Ферберизирането ми се струва като удължаване на мъките и на детето и на родителите. Но за сега не мога да си представя да го оставя да плаче, мъничък ми е още...

А ето и какви паузи би трябвало да могат да правят децата без да ядат нощем.
На 4 месеца - 6 часа
На 5 месеца - 9 часа
На 6 месеца - 12 часа.

Около 10% от бебетата започват да правят дълги паузи и преди 4 месеца - считайте се късметлии Simple Smile

Вери, а дано да е хормонално (и временно), че направо се плаша от себе си. Кутия сладолед (1 кило) отива за 2, най-много три дни.  ooooh!

Само бленувам аз за тези 6 часа, а вече сме на повече от 4 месеца Tired. Напоследък много сънувам, защото нали ме будят на 2-3 часа и не мога да заспя дълбоко. И все разни странни неща ми се присънват. Преди да родя много рядко сънувах Party

Аз я оставям Диди да плаче в люлката, но на леглото като съм пробвала, чак като се измори от изтощение тогава заспива. В интерес на истината наскоро не съм пробвала, може и да се е променило положението Praynig. Ще взема май да й дам АМ /цяла доза/ преди лягане и ще я оставя да се приспи сама да видя какъв ще бъде резултата. Много садистично ми звучи, но ми се струва, че колкото по-рано, толкова по-добре и по-лесно ще стане newsm78

# 287
  • Мнения: 176
 Flutter

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 14:22 от Трънче

# 288

Общи условия

Активация на акаунт