пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 881
  • 179
  •   1
Отговори
# 165
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
В Бг няма маскарпоне, та затова така ги дават рецептите за тирамисуто
Иначе си е много особено на вкус това сирене и аз освен тирамису правя и една друга торта с него
А, имало маскапоне обаче било скъпо. Затова го правели със сирене крема. Така четох в готварския.

# 166
  • Мнения: 1 854
....Тук малините са на баснословни цени- 250 грама за 3 евро. Cry Cry


Миналата неделя си купих ягоди/доста голяма и прили4но изглеждаща пластмасова дьлбока кутия/ за 50 цента от 4ерния пазар вьв Бевьрвейк.Особено в края на деня продават на безумно смешни цени/след 5 следобяд/.Има и малини,евтини.Тази неделя пак ще ходя,ще накупя и ще спретна нещо слади4ко.
А сега по темата:На мен ми харесват типи4но холандските Строопвафелс/Stroopwafels//-2 хрупкави вафли4ки в крьгла форма залепени сьс карамелен сос.Особено вкусни са ако се купят пресни,а не пакетирани от супера.Друго-Олиболен/Oliebollen/-като бухти4ки са,имат и стафиди вьтре,порьсват ги с пудра захар.Много се та4ат по Коледа.Друго много известно слади4ко са Пофер4ес/Poffertjes/-нещо от типа на пала4инките,но са малки и са по-сладки.

# 167
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
........ Хондичка къде си...... Grinning
Розичка, кво продават там. Ти ме вкара в тъч с тия "английски стоки" newsm78. Те техни традиционни неща май си нямат. Основно е взаимствано от всички кухни (нали си имат разнообразие от бивиш колонии Grinning)
ъъъъ,  newsm78 сега не мога да намеря листчето с интернет адреса, който вzех от магаzина. Купих си Lеmon curd и MacKay´s vintage orange (шотландски, сетих се zа теб Simple Smile). Има мармалади, чай, сладки, раzни zамраzени неща, cereals, бира и т.н.

А отделно да попитам, дали имаш някаква рецепта zа chutney от mango, plum и ginger? Готвих едно южноафриканско ястие с него, но ми остана поне половината бурканче и сега се чудя какво да направя с него? И въобще някакви интересни рецепти с chutney?

# 168
  • Мнения: 980
сега, че се сетих докато се врътках в кухнята...... Grinning

3наете ли какво е това "животно" трюфел? newsm78

Бяха ми подарили едно мъъъъничко бурканче италиански сос La Tartufata. Тоз уикенд го мернах случайно в шкафа и си викам да го пробвам Thinking
Съставките му са: 70% гъби, оливие, трюфели 5%, маслини, сол, чесън, магданоз, черен пипер.
Яде се студено или топло върху препечен хляб (кростини), към паста или трюфел-ризото. Може да се разреди с сметана.
Мъж ми изобЩо не го хареса и отказа да го яде под каквато и да е форма, а аз му намерих цаката и на миш -маш с яйца и лук и магданоз. Тогава има приятен вкус на гъби Whistling

# 169
...3наете ли какво е това "животно" трюфел? newsm78

....
ТОва са много скъп сорт гъби, които "растат" под земята. Изваждат ги с помощта на специално обучени кучета и прасета

# 170
# 171
  • Мнения: 980
ооо
не иzглеждат много апетитно. newsm78
Сосът имаШе страШно силен аромат на  сурови гъби Rolling Eyes

# 172
В сайта, който ти дадох има и идеи за готвенето им, но го има само на френски и английски.
Абе в общи линии е скъпо удоволствие. Вярно, че външният им вид не е от най-очарователните Laughing

# 173
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
На мен ми харесват типи4но холандските Строопвафелс/Stroopwafels//-2 хрупкави вафли4ки в крьгла форма залепени сьс карамелен сос.Особено вкусни са ако се купят пресни,а не пакетирани от супера.
О, да и аz много ги харесвам. Холандците имат хубави сладки неща eat

# 174
  • Мнения: 980
В сайта, който ти дадох има и идеи за готвенето им, но го има само на френски и английски.
Абе в общи линии е скъпо удоволствие. Вярно, че външният им вид не е от най-очарователните Laughing

Видях, Хонди, но вече така или иначе му видях дънцето на бурканчето Embarassed
Не се чувствам очарована дотолкова, че да се повтарям и доброволно такова чудо няма да купя Crossing Arms

# 175
  • Мнения: 780
А отделно да попитам, дали имаш някаква рецепта zа chutney от mango, plum и ginger? Готвих едно южноафриканско ястие с него, но ми остана поне половината бурканче и сега се чудя какво да направя с него? И въобще някакви интересни рецепти с chutney?

Не съм Хондичка, но да помогна колкото мога. По принцип chutney-то се ползва като гарнитура към почти всички видове меса или се прибавя към сосове за меса. Също се използва за намазване на шишчета или пържоли от различни видове месо, а може и риба, които се пекат на фурна или барбекю. Ето 2 рецепти (първата с пиле, втората с телешка кайма), но не съм ги пробвала, че мъжът ми не е любител на chutney.  Ще преведа с удоволствие ако има нужда.

http://www.wholefoods.com/recipes/wh_chickenchutney.html
http://magazines.ivillage.com/goodhousekeeping/recipefinder/reci … 85,392377,00.html

# 176
  • Мнения: 1 545


Деска,ти ме хвърли в размисъл newsm78 Никога не съм го яла и със сметана,наистина ли става по_леко? На мен с маскарпонето хи4 не ми е тежко  newsm78 Пък и вси4ки рецепти които съм 4ела и виждала дават само Маскарпоне Thinking


ами като се наканиш да ми дойдеш на гости, ще го пробваш. Определено е по-лек!
Розичка, Савоярдите са бишкотите от оригиналното Тирамису, които аз заменям с Павезини - по-мънички са и по-тънки, попиват изцяло кафето и крема. Понеже аз обичам за чувствам повече крем, отколкото тесто, използвам тях.

# 177
  • Мнения: 2 825


3наете ли какво е това "животно" трюфел? newsm78


Абе Тедсан има и шоколадови труфели Wink, аз тях ги оби4ам Wink, ама тия другите, мъжо ги харесва ама аз не

# 178
  • Мнения: 780
Абе Тедсан има и шоколадови труфели Wink, аз тях ги оби4ам Wink, ама тия другите, мъжо ги харесва ама аз не

ммммммммм... много ги папаме тия шоколадовите.. и домашна рецепта сме си измайсторили (доста далечна от оригиналната), лесна и бърза - даже мъжо помага, че много ги люби  chef

# 179
  • Мнения: 980
 не не са Шоколадовите. Неzнам zаЩо има съвпадение на имената newsm78
Шоколадите моя ги набива като семки, аz не си падам много по тях по принцип( обичам други вкуснотиики Laughing) Тое точно това дето Хонда ми покаzа Sick

Общи условия

Активация на акаунт