пак за ...ЯДЕНЕЕЕЕЕЕЕ

  • 16 915
  • 179
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 244


Хондичка, абе вчера гледах едни прекрасни замразени малини. Само че се претисних ако ги взема и като се размразят дали няма да се разкашкат както стана с едни замразени плодове, които купих на скоро, за една торта. Знаеш ли? мн. се колебах вчера да ги купа ли или не?Искам за отгоре да сложа на желираната торта Grinning
Мире, аз най редовно желираните торти ги правя с замразени плодове.
Номера е да не са слепнати преди да ги размразиш
Ако са слепнати - те се разкашкват, а тия които не са - няма проблем за тях

# 151
  • Мнения: 1 399
Като става въпрос за храна у чужбинско, да ви попитам за нещо дето ме човърка.
Наскоро си купих от Италия някакъв мед от евкалипт /сигурно и на други места го има/. Ама пусто, не можахме да се разберем езиково с лелката продавачка  #Cussing out
Че сега се чудя - наистина ли туй чудо е събирано от евкалиптови дървета или си е просто мед, в който е прибавено евкалиптово масло? То на евкалипта май листата се използват и хич не знам цъфти ли, не цъфти ли Embarassed
  И става ли за деца /по-големички, не бебета/. Защото го купих, ама сега не смея да го отворя Blush Blush
Има ли вещи по въпроса  Wink

Последна редакция: пт, 08 юли 2005, 16:30 от stella

# 152
  • Мнения: 1 545
За евкалиптовия мед не съм чувала, но по въпроса за сладките подкрепям Миленчето, че тук в Италия всяка област се слави със специалитети, така че асортимента е просто огромен. Тук неаполитанската ПАСТИЕРА много я тачат, ясе се по Коледа и Великден, тази Коледа даже я правихме със свекърва ми, макар че аз много-много не я обичам. Иначе в Пастичериите /сладкарниците/ направо ум може да си загубиш от сладки. Един от местните специалитети е Баба /с ударение на последното а/, нещо като кекс от пандишпаново сиропирано тесто /поне на това мога да го оприлича/, гарнирано със сметана и плодове.
Аз лично най си обичам тирамисуто. Скоро в Готварския го коментираха, рецептите бяха доста точни, макар че лично моята е малко по-различна и жъне успех по цял свят  Laughing или поне там, дето имам приятелки - на всички съм я раздала и всички мноооого я харесаха.
За пиците няма какво да говорим - само който е опитал пицата в Неапол може да разбере защо не можеш да я сравниш с никоя друга пица. Сладоледите също, хиляди вкусове ....  мммммммм

# 153
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Скоро в Готварския го коментираха, рецептите бяха доста точни, макар че лично моята е малко по-различна и жъне успех по цял свят  Laughing или поне там, дето имам приятелки - на всички съм я раздала и всички мноооого я харесаха.
А твоята има ли сметана вътре? Защото там се коментираха доста рецепти със сметана в тирамисуто, а пък аz го zнам беz сметана.

# 154
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Блиzо до нас намерих сега един магаzин с английски стоки, поддържан от една много  мила англичанка. Така че сега чакам англ.  рецепти..... Хондичка къде си...... Grinning

# 155
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Скоро в Готварския го коментираха, рецептите бяха доста точни, макар че лично моята е малко по-различна и жъне успех по цял свят  Laughing или поне там, дето имам приятелки - на всички съм я раздала и всички мноооого я харесаха.
А твоята има ли сметана вътре? Защото там се коментираха доста рецепти със сметана в тирамисуто, а пък аz го zнам беz сметана.
Рози4ка,не съм dessita ,но си позволявам да отговоря вместо нея:оригиналното тирамису се прави само с маскарпоне. Това със сметаната е някаква вариация на темата  Wink

# 156
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Рози4ка,не съм dessita ,но си позволявам да отговоря вместо нея:оригиналното тирамису се прави само с маскарпоне. Това със сметаната е някаква вариация на темата  Wink
Ха, две точки zа мен. Party И аz така zнам и го правя. Simple Smile

# 157
........ Хондичка къде си...... Grinning
Розичка, кво продават там. Ти ме вкара в тъч с тия "английски стоки" newsm78. Те техни традиционни неща май си нямат. Основно е взаимствано от всички кухни (нали си имат разнообразие от бивиш колонии Grinning)

# 158
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А това опитвали ли сте го?http://community.webshots.com/photo/214729519/389441234xKXIjc
този сладки6 се приготвя за сватбени тържества тук и изклиу4ителни слу4аи - аз гарантирам за изклиу4ителния му вкус Hug
А Милен4ето да не мъл4и за италиянските сладки, 6тото тук мойта съседка италиянка с такива сладки ме е го6тавала, 4е като си спомня мммммммм - има6е едни се казваха "ба4и ди дамма" лелеее, много вкусни бяха
Поля - това изглежда малко странно но мнооооооооого вкусно .имаш поръ4ението да откриеш рецептата ..много ще сме ти признателни....
..и това "ба4и ди дамма"- женска целувка ли се превежда . .и с това ме заинтрегува .....даваи рецепти ако намериш.
за гърците и италианците и турците знам 4е са специалисти на сладките

# 159
  • Мнения: 980
и аz вzех zамраzени малини, че три евро ако дам Ще ме zаболи яzва. #Cussing out Дадох 1,39 Grinning
Не ги чаках  да се раzмраzяват, а директно ги редих върху тортата и полях с глаzурата. Wink Моят мъж ме сгаЩи тъкмо като я бутах в хладилника и й говорех "а сега , мойто бебче, тука да се стягаШ" Naughty Party, милият, само се хвана zа корема и ми вика"а аz мислех, че учиШ" hahaha Embarassed Embarassed
Тирамисуто и аz го правя с бита сметана и крема става по_пухкав и не толкова тежък Whistling

# 160
  • Italia
  • Мнения: 4 492
..и това "ба4и ди дамма"- женска целувка ли се превежда . .и с това ме заинтрегува .....даваи рецепти ако намериш.
за гърците и италианците и турците знам 4е са специалисти на сладките

АбсолЮтно ДА,Амка. Нали сме си съседи.... Wink

# 161
  • Мнения: 1 545
Скоро в Готварския го коментираха, рецептите бяха доста точни, макар че лично моята е малко по-различна и жъне успех по цял свят  Laughing или поне там, дето имам приятелки - на всички съм я раздала и всички мноооого я харесаха.
А твоята има ли сметана вътре? Защото там се коментираха доста рецепти със сметана в тирамисуто, а пък аz го zнам беz сметана.
Има, наистина крема става по-лек и пухкав. Но основното си е маскарпонето, 750 грама, и 250 сметана. Другото различно е, че го правя с Павезини вместо Савоярди, по-тънички са и по- не се чувстват.

# 162
  • Мнения: 4 244
В Бг няма маскарпоне, та затова така ги дават рецептите за тирамисуто
Иначе си е много особено на вкус това сирене и аз освен тирамису правя и една друга торта с него

# 163
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Скоро в Готварския го коментираха, рецептите бяха доста точни, макар че лично моята е малко по-различна и жъне успех по цял свят  Laughing или поне там, дето имам приятелки - на всички съм я раздала и всички мноооого я харесаха.
А твоята има ли сметана вътре? Защото там се коментираха доста рецепти със сметана в тирамисуто, а пък аz го zнам беz сметана.
Има, наистина крема става по-лек и пухкав. Но основното си е маскарпонето, 750 грама, и 250 сметана. Другото различно е, че го правя с Павезини вместо Савоярди, по-тънички са и по- не се чувстват.

Деска,ти ме хвърли в размисъл newsm78 Никога не съм го яла и със сметана,наистина ли става по_леко? На мен с маскарпонето хи4 не ми е тежко  newsm78 Пък и вси4ки рецепти които съм 4ела и виждала дават само Маскарпоне Thinking

# 164
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Има, наистина крема става по-лек и пухкав. Но основното си е маскарпонето, 750 грама, и 250 сметана. Другото различно е, че го правя с Павезини вместо Савоярди, по-тънички са и по- не се чувстват.
Ами? Може и да опитам следващия път така. Но не става ли много тежко със сметана и с маскапоне.
Павезини и Савоярди, това вида бисквитки ли са?

Общи условия

Активация на акаунт