Ей го Юнското дете - иска вече на море!

  • 14 721
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 80
Здравейте мацки   bouquet!Отдавна не съм писала,обаче през деня няма много време за тая работа,а вечер предпочитам да излезем с приятели на по биричка  beerголямо пиянде съм станала Wink
За подсичането Вики се беше подсекла яко още в болницата и въпреки ,че козметиката ни е Себа Мед и Мустела дупето й се оправи от българския крем Бочко,който не стига,че струва само 2лв.,ами както казва мъжо "прави чудеса".Това още веднъж доказва,че от българското по убаво нема  Peace!
Абсолютно съм против проходилките и смятам да ползвам от тези връзки тип "тиранти" за прохождането.
Майчинството си го получавам с месец закъснение,а еднократната ще я взема чак сега септ. м. защото при попълването писах да е по пощ. път.
mimchence на нас ни се случи вчера същото ,но с ако Sick!
За захранването има ранно захранване от 4м. и късно от 6м.Засега при нас се очертава да е късно защото имам доста кърма и Вики наддава добре!Вчера на консултацията се оказа,че е качила още 800гр. и вече е 5800гр. и 59см. newsm44!Голяаяяям човек просто!
Иначе на нас често ни се налага да я оставим да ни я гледат.Изцеждам се и но проблемо!Само дето последния път баба и дядо не могли да я приспят та като се прибрахме ги заварихме да въртят кръгчета с колата из квартала!
Бютита лек и безпроблемен път и на двечките Hug!
Вчера на консултацията изумихме педито.Вики я докопа за ръката и започна да се напъва да става в следствие на което пръцна   Embarassed Laughing.На нас също ни текат доста лигите, а на вс отгоре се е научила да си смуче пръстите и голямо мазане и плюнчене настава.
Чао за сега и лек ден на всички newsm51!

# 241
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!
Space_G, добре дошла на теб и малката Лили!  bouquet
Мимченце, много е хубав подписа ти с малката Йоанка  Heart Eyes! Не си загубила тренинг с рамките! И на мен не ми остава много време, а имам куп снимки, които ми се иска да рамкирам
ksenia, и аз ползвам Бочко за дупето на Калина и съм също много доволна. Още с Ивайло съм фен на кремчето! Иначе и Калина не се е подсичала. Струва ми се, че от мокрите кърпички се подсичат децата. Аз и затова избягвам да я бърша с тях, а ползвам вода. Рядко бърша с мокри кърпички, предимно навън ако се наложи.
Проходилка, тип "паяк" не съм ползвала с Ивайло, няма да купувам и за Калина. И аз съм против тях.
По-напред бях писала, че не смятам да се разделям за дълго с Калина. Аз си я гледам и навсякъде с нея си излизам. Скоро ходихме и на риба с нея, на барбекю в гората - също. Посетихме и зоологическата градина в София. Калина си спа през цялото време, дори ми се наложи да я събудя, за да яде, че гърдите ми щяха да се пръснат. Сега е хубаво времето и си я разхождам навсякъде. С Ивайло беше по-трудно, защото е есенно бебе и разходките ни доста бяха ограничени. Е, тогава и аз като vesi21 се страхувах да не затъпея вкъщи с детето... Ама зимата е друго... Сега, здраве и живот, Калина зимата ще е по-голяма и ще е по-забавно с нея. Надявам се да не ме налегнат отново подобни мисли! Praynig

Sleeping Beauty, лек път ви желая! Малкото Бюти е голяма сладуранка! Да я цункаш от мен! Heart Eyes

# 242
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Благодаря за разясненията относно тези декларации.Моята счетоводителка нищо не ми каза за тях, така че ще чакам.
Иначе относно това дали да си оставям детето на някой или не-мила Кори, напълно те разбирам, че са малки и не трябва да се отделят от майка си, но пък и Веси21 много хубаво го е казала, че и ние имаме нужда понякога от време за себе си. NaughtyПък и като се прибера в София ще съм постоянно с него,т.к. там няма кой да го гледа.А сега баща му е в отпуска и иска да си починем добре и малко да се разнообразим.Надявам се, че никой няма да се засегне от думите ми.
Space_G добре дошла  Hug
Лек и хубав ден, момичета.

# 243
  • Мнения: 80
Кори разбирам те напълно,че не искаш да се отделяш от бебчо.Мислех че само с първото е така,но сега с Андрей е същото,май страдам от някаква параноя че в мое отсъствие може да му стане нещо и аз да не съм на близо да му помогна.
За проходилките аз ще му взема,не съм съгласна,че децата прохождат късно заради тях.Дани го сложих за пръв път на 5мес. а на 10мес. проходи сам и никога не е ходил на пръсти.Всичко е индивидуално и при всяко дете е различно.
За захранването мисля за почна както го е описала Вери първо със зеленчуково пюре след 4 мес.
Записах час при ортопед другата седмица и исках да питам дали някой има впечатления от Алексиев в Горна баня и дали работи със направления че забравих да го питам,а ми е неудобно да му звъня пак.Мисля че преди време Ан Мари беше писала нещо за него,но не ми се рови да търся

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 14:03 от pagadino

# 244
  • Мнения: 17
И аз не мога да си представя да се отделя от Деяна и за ден дори, но по-скоро може би заради факта, че не знам дали този друг човек, който е при нея ще върши нещата така, както аз го правя. Това биха били най-големите ми притеснения - и сега и занапред. Не бих била спокойна. Иначе наистина може би е хубаво да има моменти, в които детето да остане за ден-два без родителите си за да свикне и с други хора. Защото както казвате - има случаи, в които детето не се отделя от майка си, а това определено смятам, че не е хубаво.

Иначе за проходилките - и аз определено съм против. Няма да купувам. Природата го е измислила човекът да може в даден момент да го прави сам.  Peace Не знам дали има нещо подобно, че така прохождали по-късно децата, но определено всеки ортопед ще застъпи тезата, че спомагателно нещо от рода на проходилка по-скоро вреди на двигателния апарат на детето, отколкото да го подпомагат. Аз определено намирам логика в подобно мнение. Но разбира се, това е лично мое виждане.  Sunglasses

Хубав ден, момичета!   bouquet

# 245
  • Мнения: 18
здравейте , ние не сме се появявали отдавна понеже сме на гости на баба а тук нямаме интернет , но накратко имаме ужасни колки не спим по цяла нощ и цял ден броим с нетърпение дните до 3 месец и дано ни поминат поне за да спим спокойно.Иначе сме на АМ имаме проблем с акането ,но за сметка на това добре наддаваме вече сме 5700 и 55 см.Не мога да изчета всичко което сте писали дотук радвам се че всички сте добре и малките вече големи бебешори растат.
Целувки на всички Hug Hug Hug
Специални целувки на Катеринка  newsm51 радваме се че всичко е наред.

# 246
  • Miami
  • Мнения: 413
И аз не мога да си представя да се отделя от Деяна и за ден дори, но по-скоро може би заради факта, че не знам дали този друг човек, който е при нея ще върши нещата така, както аз го правя. Това биха били най-големите ми притеснения - и сега и занапред. Не бих била спокойна.
И аз точно от това се опасявам. Така че сега дори и да го оставя да го гледат и да идем някъде, просто няма да си почина от мисли и притеснения за малкото ми бебче  Peace
Ноо за напред като порастне мисля и аз да го оставям на бабите, наистина човек има нужда от лично време  Peace

# 247
  • Мнения: 10
Здравейте!
Ама и аз от кога не съм писалааа....... Rolling Eyes, но следя от време.
Ние прекарваме едно много хубаво лято, като Летящите холандци сме...нямам време да разопаковам багажа дори.  Mr. Green.....нека да е лятоооо.. Атанас дори успя да натопи краката в морето, та....го усолих чак сега hahaha ..
Въпреки че се родихме 2.850кг сега вече сме 6.300кг и 62см. От днес започваме да хапваме и плодови пюренца освен сока от морков с ябълка. Ще е голяма плесканица с лъжичка Joy
Относно паяците -ще купя задължително.Много ми допадат.Приличат ми на бебешко бънджи Wink
Тази еднократна помощ уж идвала за месец по банков път а вече минаха 2 месеца и още не са ми я изпратили  #Cussing out, но....когато се приберем в София ще проверя каква е причината.

лек ден!  bouquet

# 248
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен.
Уха отдавна не съм влизала ама и вие не си губите времето Вече трета тема Супер.
Да ви призная с двамата малчугани въобще не ми остава време и все по задачи търча. Сега уреждам документите на баткото за детската градина.
И всички в къщи се въртим около бебето най вече. Все още живеем при бабата и дядото но през септември казвам край на гостито много стана.
А що се отнася за проходилките съм твърдо За. С баткото вършеше страхотна работа.
За съжаление направихме с баткото само 3 бани а живеем на море. Направо ме е изсрам да го кажа.

# 249
  • Мнения: 3 743
А като споменахте бебешко бънджи, то откога може да се ползва и радват ли му се бебешочетата?

# 250
  • Мнения: 100
Бънджито се ползва когато бебето може да си държи главата и е заякнало вратлето, и да може да седи. има комбинирани бънджи и паяк.т е след 7-8 месеца.

# 251
  • Мнения: 657
Мира, благодарско! Hug Аз пък още не съм намерила време за анимациите. Embarassed

...Иначе за проходилките - и аз определено съм против. Няма да купувам. Природата го е измислила човекът да може в даден момент да го прави сам.  Peace..
Точно така! Peace Не трябва да насилваме природата, нека всичко върви в естествен ред - пълзене, изправяне, прохождане.. Мисля, че е по-скоро удобство за майката - да свърши това онова из къщи или пък да не я заболяли ръцете. Много повече бих се радвала детето ми да проходи с моя помощ и в моите ръце.  Heart Eyes Ето още по темата, ако на някой му се чете:

http://www.aap.org/publiced/BR_Walkers.htm

В Канада били забранени за продажба, а който все пак използвал такава за детето си, имало глоба от 10 хиляди долара или до 5 години затвор! В щатите американската академия на педиатрите също иска да бъдат забранени. Сигурно има защо.. newsm78

Аз досега бебка съм я оставяла единствено на майка ми за по няколко часа, повече не ми се е налагало. Липсва ми когато не съм с нея, но знам, че е в добри ръце. Не бих я оставила на някой, в когото се съмнявам, че няма да се справи, примерно брат ми или баща ми, все пак са мъже и много много не разбират от бебета. hahaha Когато се прибера най-обичам да си я гушна и нацелувам - да си наваксам за пропуснатото време. Heart Eyes

Нямах проблеми с помощи, майчински и детски. Преведоха ми всичко по сметка, заедно с предната помощ се насъбраха бая парички. Mr. Green

Добре дошла на малката Лили в нашия юнски отбор! Hug

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 16:37 от mimchence

# 252
  • Мнения: 92
maristuta, моите гащички ги донесе сестрми от Канада, а майка ми, ми направи пелени от тензух 1*1 м и покрай тях един от най -практичните подаръци, около 20 тензухени кърпички 25*25см. ползвам ги за всичко- лиги, повръщано, перат се лесно и съхнат бързо, а и са доста на брой Simple Smile
Ние номера с надигането го правим вече поне  от 3 седмици, от полу легнало положение се мъчи да седне, пръцкаме че даже и храна връщаме. Виждам се в чудо как да я държа, но да не е седнала #Crazy
Да се похваля, вече сме 6,350 и 62см. Май и нас почват да ни мъчат зъбките, дъвчем юмруци, точим лиги и неискаме да спим през деня, едва я приспивам следобяд за 1-2 часа. Иначе вечер от 21-22ч до 8-9 сутринта спим Praynig и дано така и продължим, като обикновенно се буди към 24 и 6ч. за хапване.
За оставянето някой да я гледа- още от първата седмица я оставяме макс. за 3 часа на бабата(като живеем с нея поне да има кирия) веднъж седмично вечер да излезем да се видим с приятели. Неискам да и давам кърма от шише, че да не се отбие. Минахме през една кърмаческа стачка, едва се наканвахме вечер да сучем, измъчи ме диването....

Нашата е много чувствителна към места с много хора, много се изнервя, едва я приспиваме след това е се буди с рев, за това не я водим по магазини или на разходки из центъра. Но за сметка на това, на село при мама много и хареса, а и на мен ми хареса и мен ме глезят и майка ми я гледа по-добре от свеки(тя само я разнася на ръце).

# 253
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравейте момичета   bouquet
И аз съм от мамите, които не се делят от дечицата. Е, голямата вече я изпращам през ваканциите при бабите, но докато беше малка и тя си беше плътно с мен. Чак когато стана някъде на 3 я бяхме оставили за няколко дни и след това като ни видя беше едно голямо гушкане  Crazy. Докато сме при мама на гости ми се наложи да го оставям бебо няколко пъти, докато каката беше в болница. Ако имаше как щях да се разполовя, за да съм и при двамата  Crazy. Когато приемаха каката една сестра ме пита "не искате ли да останете вие" само че понякога не е до искане  Tired
Да не казвам голяма дума, но от 2-3 дни Любчо е станал много кротък - пу-пу. Дори цели два пъти заспа сам. Започна да удря с юмруче играчките, но и той не се сеща да отвори пръстчета и да хваща. Иначе доста време откарва в игра. Юмручето си го забеляза и сутринта е стоял доста време с вдигната ръчичка да си го разглежда. Започнал е да плаче когато е гладен на мееее - като че казва давайте ми млекцеееее  hahaha.
Някой беше питал за цвета на очите - неговите определено са станали по-тъмни и най-вероятно ще станат кафеви, като на мама. Но май още е рано да се каже newsm78
За подсичането - с каката имах много проблеми - колкото и да я мажех все имаше нещо зачервено. Сега Любчо го мажа 1-2 пъти на ден и кожичката му е здрава. Телцето също започнах да мажа с млякото вечер само когато го къпя с гела, т.е. около 2-3 пъти седмично. Може би когато стане студено ще мажа по-често, но сега и така му е добре  Peace
Проходилките - твърдо съм против. Не съм ползвала за голямата, сега също няма да ползвам. Не искам никого да убеждавам. По-скоро и аз бих ползвала играчката за прохождане, за която писа Рали.
Мисля, че е по-скоро удобство за майката - да свърши това онова из къщи или пък да не я заболяли ръцете.
Peace

Исках и нещо да питам, ама какво ли беше  Thinking

Добре дошли на Space_G и малката Лили   bouquet

# 254
  • Мнения: 24
здравейте,не съм влизала от 2-3 дни ама с тоя ремонт не ми остава време  Wink
 за сокчетата-аз започнах да давам преди три четири дни ,Алекс до сега не е имал колики и от сокчетата няма,отразяват му се добре Simple Smile давах му ябълка по няколко лъжички ,а днес една лъжичка морков.Аз също мислех поне до ч-тия месец да не давам нищо,но моя позната направи така,и захрани детето си със сок на 4 месеца и то неиска нищо друго освен кърма.сега не иска нито пюрета ,нито нито а вече е на 7 месеца.
за кг-аз имам да свалям още 7 ,ама ми се ще да са пове4е поне 10 -12 Praynig
кърма не замразявам .....то няма какво да изцедя ......
за болките-мен ме болят колената  Confused ,аз си знам 4е  е от килограмите ,няма от какво друго да е Simple Smile и мен както Бюти ме боялт раменцата от кенгуруто,но ми е кеф да си нося Алекс в него и той си нанкаа Simple Smile
кавалерко-аз давам и двете гърди ,понякога ако не е мн гладен изцоква само едната.зависи
оле това пате Жорко колко е русичко пупу кори,да ти е жив и здрав,кога ли ще се видим да ти го намачкам малко Simple Smile сладкото патенце Simple Smile
за подсичането-пробвах какво ли не и само Бочко му помогна Simple Smile
еднократната и детските-на мен ми ги преведоха още на 14 август Simple Smile
Мн сладко  малкото Бюти Simple Smile пупупу

кори и аз мисля като теб .не бих го оставила още...Аз каката не съм оставяла ,за 5 години Blush


оф спираммммммммммммм  Crazy че се улях

целувки на всички бебчета

Общи условия

Активация на акаунт