Ей го Юнското дете - иска вече на море!

  • 14 743
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 75
marvele, и ние много си говорим с цветето, сигурно заради муцунката, но и като цяло е станала мнооого приказлива, едни такива ги извива, смешка голяма. Желая ти лек път и невероятно романтично изкарване!

Мами, да ви кажа и аз май вече се опасявам че ни мъчат зъбки. Ема като цяло е много кротко и спокойно бебе, а от снощи е станала една нервна, кисела, само си хапе юмручетата и все е мокра под брадата. На каката в третия месец и се появи първото зъбче и май и тази ще е така, дано поне нощес поспи,че свикнах на дълга нощна почивка Wink

Аз дупето мажа с кремче правено в аптеката, въпреки че досега не сме се подсичали, но преди имах такъв проблем с каката и от тогава не ползвам друго Peace

Sleeping Beauty, много чаровно малкото бюти! Недей да го мислиш това пътуване а вземи се наспи та да си свежа и отпочинала,та каквото и да те сюрпризира госпожицата да ти е спокойно и хич да не ти пука Heart EyesМи ако му е криво на щурчето пък да си реве, нали е бебе все пак - на който не му харесва да слезе от самолета...я им приготвяй парашутите и си спинкай спокойно Hug

Лека и спокойна нощ на всички мами и бебоци smile3524

# 226
  • Мнения: 2
Малчо заспа , мъжа ми го няма още и аз пак тука . Смятам да захранвам след 4 -5месец, но разбира се ще си покаже и детето как се развива и дали е готово . За сега Валентин не се е подсичал, но аз го къпя сутрин и вечер и при всяко къпане го мажа че е много беличък и  педиатъката ни предупреди да внимавам много . Пудра не използвам , но имам едно билково мехлемче за подсичане и изгаряне и понякога мажа с него  .За проходилка ще мисля като му дойде времето . На мен ми изплатиха 250 лв вчера , но от другите пари няма и следа  .Пък и аз не знам кога точно трябва да ги изплатят , от самото начало ми ги бавиха и аз му изгубих края . 

# 227
  • Miami
  • Мнения: 413
Sleeping Beauty, много сладко малкото Бюти  Heart Eyes Страхотна е  Hug
Приятен полет утре, не се притеснявай за бебка, ще се справите  Peace Тя като види много хора и различна обстановка и ще й е интересно и няма да плачка   Simple Smile

За подсечено и зачервено дупе - понеже ние пишаме и акаме мноооого(понякога след хранене сменям по два наакани памперса един след друг) имаме понякога този проблем - аз мажа с разтвор на пиоктанин 2%(капвам на една клечка за уши една-две капки и мацвам малко на зачервеното, един път на ден). На другия ден го няма проблема  Peace

... та го гледа, а ние с мъж ходим насам-натам като в добрите стари времена
 smile3521 smile3521 smile3521 Вчера бяхме на Габрово, в събота ще мръднем за 1 ден до Търново, а другата седмица ще идем някъде из балкана за 2-3 дни с приятели(и без Станислав, защото според мен е още малък да го подмятам насам-натам-и неговото време ще дойде да пътува и тогава няма да се спираме  Laughing )

Аз да ви кажа направо се чудя как може да си оставите детето и да идете някъде за 1 ден, да не говорим за повече  Rolling Eyes Толкова са малки още!  Не знам дали друг ще може така да ми го гледа както аз. Естествено, когато порастне и аз ще го оставям, но сега не  Naughty , особено пък за да ходя някъде на почивка. Че аз само за него ще си мисля, изобщо няма да ми е спокойно. Това е моето мнение де, някой да не се засегне  Peace

Лека нощ  Hug

# 228
  • Мнения: 17
Незнам дали някоя от вас пробва гащичките за памучни пелени, но на мен ми подариха такива и сега в големите жеги следобяд, като сме си в къщи сме с памучни пелени. Тя ака по 1 до 2 пъти на ден и в по-вечето случаи перем само напишкано, но и иначе със студена вода се оказа че акото се пере по- лесно(с пералнята, най-лесно hahaha)
Хей, много ти благодаря, че ме подсети за тези пелени. Четох за тях в едно списание и твърдо бях решила, че ще намеря повече инфо, но бях забравила. Определено смятам, че бих опитала с тези пелени вместо с памперсите.  Peace Сигурна съм, че детето ми ще се чувства много по-добре.  Peace Ти доволна ли си? Твоите BambinoMio ли са?

Спокойна нощ, момичета!  Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 657
Хей, Бюти, голяма сладурана е малката Мишел! Heart Eyes Ама какви усмивки раздава само, браво! Grinning Йоана също много се усмихва, дори понякога издава едни звуци сякаш се смее, само че е много трудно да я снимам - тя постоянно се движи и се върти и снимките стават размацани. Mr. Green Днес например ходихме на разходка в парка в квартала, седнахме на една пейка и тя като се загледа в едни дървета и като почна да им се смее Laughing голям майтап беше. hahaha После огладня и се хранихме на открито, само че после като напълни памперса и се разрева, трябваше да се прибираме, защото ми се видя вече хладничко да я събличам по голо дупе. Crazy
И като заговорих за дупета - Йоана досега не се е подсичала. Peace Няма проблеми нито с памперсите, нито с козметиката, нито с кърпичките. Нощем като я преобувам бърша с кърпички и после задължително мажа с кремче за подсичане, ползвам Нивеа. През деня й мия дупето пак с Нивеа - душ-гел+шампоан, а после обилно мацам с олио, в момента ползвам Чико, преди това бяхме с Бюбхен, а следващото ще бъде Хип. Flutter Засега всичко е наред. Heart Eyes Днес купих памперси Либеро - страхотни са! Peace
Моята бубка Йоанка вече съвсем редовно започна да спи по 8 часа. Flutter Много съм доволна, мога да си поспя повече от преди. В 6 обикновено се буди, но я кърмя легнала и почти веднага заспива пак и спи до 9. Wink Проходилка не смятам да купувам, тия неща не са никак полезни. Ние навремето сме се учили да ходим без помощни средства. На моя приятелка детенцето откакто сяда го метнаха в такова нещо и после проходи чак на годинка и 3 месеца, защото беше свикнал да стъпва на пръсти заради "паяка" и му беше трудно да стъпи на цяло стъпало. Tired
Иначе гледам за цветоулавящите кърпички е ставало въпрос, та да потвърдя и аз, че са страхотни! Без тях вече не пускаме пералня, нито с дрехи на Йоана, нито с наши. Simple Smile А пък пелените за многократна употреба и на мен ми допадат, само че засега ще изчакаме, че Йоана дриска във всеки памперс все още. Joy Смятам почне ли да сяда, да я уча на гърне, та тогаз смятам да пробвам тези гащурки. Mr. Green

Хайде, лека нощ на всички! Hug

# 230
  • Мнения: 389
mimchence, много ми хареса рамката с трите снимчици на Йоанка в подписа ти  Grinning. От някоя програма в нета ли си качи снимките или е на Фотошоп правена?

# 231
  • Мнения: 3 743
Бюти, има две положения люлката, която ние взехме. Приятно пътуване и от мен! Ще ви чакаме и на варненска земя Wink

# 232
  • Русе
  • Мнения: 626
Здравейте   bouquet

Аз пиша едно, а вие четете друго! Не съм питала за проходилки, а за играчки за прохождане! Не става въпрос за "паяците", а за нещо такова Съвсем различно е!  Naughty Аз още когато бях бременна забраних да се купува "паяк"!

Подсечено дупе сме нямали - сутрин и вечер след банята го мажа с Хидратиращо мляко за масаж на Клоран, на дупето и зад ушите слагам Nivea Baby Soft Creme, а на лицето балсама на д-р Тайс.

Дано малката Бюти днес е най-кроткото бебе на света  Praynig

Хубав ден от нас   bouquet

# 233
  • Мнения: 657
Добро утро!  Hug

Рали, извинявам се, не съм те разбрала! ooooh! Тези играчки за прохождане са наистина много хубави и интересни за детето, ако имаме възможност ще вземем и ние такава. Peace Мерси за инфото! Hug

Вивиан, самичка я направих с Фотошоп. Party Много обичам да рамкирам, ама пусто време все не стига. Туй мъничкото нещо го правих цял един ден. Mr. Green

Днес сутринта взех Йоана в леглото при мен да я кърмя както обикновено и по едно време се усещам мокра, гледам - тя се напишала, а памперса се изкривил на една страна и всичкото отгоре ми и на чаршафа. hahaha На нейното боди почти нищо нямаше. Mr. Green Добре, че не беше решила да ака, че тогаз щеше да стане интересно. Wink

# 234
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

И защо пък да не се ползва паяк? На две мои приятелки децата ползваха паяци и си проходиха съвсем навреме, без никакви проблеми  Peace Децата са момчета при това!

Тези играчки са безбожно скъпи, а се ползват толкова кратко време Sad

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 10:26 от Kory

# 235
  • Мнения: 233
Днес сутринта взех Йоана в леглото при мен да я кърмя както обикновено и по едно време се усещам мокра, гледам - тя се напишала, а памперса се изкривил на една страна и всичкото отгоре ми и на чаршафа. hahaha На нейното боди почти нищо нямаше. Mr. Green Добре, че не беше решила да ака, че тогаз щеше да стане интересно. Wink
Joy  Joy
Аз иначе, се наспах добре, слава Богу!
Момичета, благодаря на всички ви за подкрепата и хубавите думи по повод мойта маймунка   bouquet Всичките ни бебенца са толкова сладки и такива душици  Hug
Гали, вече ми стана ясно за люлката Wink Дано успеем да се доберем до Варна за няколко дни. Днес кацаме там вечерта и после дирекшън за село отиваме.

Кори, и аз не мога да си оставя детето за повече време. Нали сме само на кърма и като не се цедя, няма как да я оставя на някой друг. Simple Smile
jenik, имаш ли някаква снимка на това цветенце? Simple Smile На Чико ли е? Да вземем да купим и на нашата мома, белким и тя започне да бърбори повечко Wink

Приятен ден ви желая, ще се включа отново на БГ земя Wink Дано в БГ е по-топло от тук... че вече ми писна този студ  ooooh!

# 236
  • Мнения: 3 743
Бюти, аз мисля, че това цветенце се има предвид: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/p … 605b766d865b8d42e. Може и отделно да го продават незнам, ние имахме същия шезлонг /преди да вземем люлката/ и играчките си вървяха заедно с него. От другата страна на цветенцето е огледалце. Ако греша, нека Марвеле и Женик да ме поправят.

Ние днес май си видяхме ръцете, ама по-скоро ги "мерна" само. Сега съм я сложила на активната гимнастика, но още не посяга да хваща играчките и бързо й омръзва.

Хайде до скоро Hug

# 237
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте мамчета,

Кори права си, че е много трудно да си оставиш детето на някой друг. Аз лично смятам, че бебето трябва да общува и с други освен с мама и тати още от малко. Има много случаи, при които малкото дете не може да се откъсне от майка си и не може да общува с други. Какви истерии стават само, много е трудно и за майката и за детето. Смятам, че една пояивка се отразява добре на всички Grinning. А и в крайна сметка и аз имам нужда от време за себе си и смятам и така да бъде за напред. Само не ме разбирайте погрешно. Понякога, когато съм само с бебето имам чувството, че затъпявам и затова гледам да излизам без него поне 1-2 седмично.

Рали и на мен много ми харесват тези играчки за прохождане, аз със сигурност ще взема.

 Майчинството си получавам много редовно, до 5-6число на следващия месец, но аз доколкото знам зависи от фирмата - кога е занесла документите и кога си е платила осигуровките. Декларациите ми ги дава счетоводителката, но педито също ми напомни за тях и каза, че може да не си получиш парите ако липсват. 250 лв. получих по банков път, на сметката ми, а за детски не ставам.

За захранването много прочетох, защото на нас ни остават няколко седмици до навършване на 4 месеца. СЗО препоръчва захранването между 4 и 6 месец, когато детето е готово, но не по-късно от началото на 6 месец, защото бебето развива анемия и вече не може да све храни пълоноценно само с кърма. Марти по дадените признаци вече е готов, но ще изчакам да стане на 4 месеца.

Ох май се поувлякох.

Лек ден на всички

# 238
  • Мнения: 0
Sleeping Beauty писах в лични дано го прочитеШ преди да трагниШ

# 239
  • Мнения: 0
Мамчета, здравейте! Grinning
За парви път се включвам във вашия форум, въпреки че от известно време Ви чета.
Нашата малка Лили е също юнско бебе. Роди се на 16 юни 2008г. с тегло 3800гр. и ръст 53 см. При последната консултация на втория месец  вече бяхме 5600гр и 58 см.
Засега сме само на кърма, и смятам да продължим така поне до 4 месец. Храним се на поискване - сутрин ядем и през 3 часа, но вечер след 19-20 часа много огладнява и яде дори и през половин час докато заспи към 22-23h.
Иначе дупето досега не ни се е подсичало. Ползвам кремче на Мустела и съм доволна.
Е това е засега! Отивам да  :wash докато малката спи!
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт