Отговори
# 30
  • Мнения: 1 900
смяна на позата по време на изгонване на бебето, техника на дишане, дула, раждане във вода. Peace
честно казано най-много ми помогна раждането във вода, просто се оптускаш и всичко става по-бързо
дишането беше някакъв плюс в началото, преди да му изтърва края
през цялото време на контракциите бях необезпокоявана от персонала и заемах най-различни пози, страшно ми помогна това
за съжаление акушерката не можа да е с мен през цялото раждане, но през времето когато бе при мен ми беше от много голяма помощ Grinning

# 31
  • Мнения: 27 524
Последна опция  Peace
Раждането е най-естественото нещо на света. Не се нуждае от нищо   Simple Smile

# 32
  • Мнения: 489
Не съм използвала никакви начини, но изброените мисля, че със сигурност помагат, с интерес ще следя темата.

# 33
  • Мнения: 11 315
Сега няма да гласувам. Ще го направя след 6 седмици, надявам се.

# 34
  • Мнения: 2 521
Нито едно,но не ме и вълнува Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 312
Нито едно,но ми е интересно да чета отговорите Simple Smile

# 36
  • Мнения: 925
Аз родих във вода, т.е. опитах се, накрая си родих на магарето, че нещо с напъните не ми се получи във водата. По време на контракциите обаче използвах техники за дишане, а мъжът ми беше с мен и ми правеше масаж. Определено мога да кажа, че помага. Колкото до водата, аз родих на 17 юли и ми беше АДСКИ горещо и помолих да ми пуснат студена вода във ваната  hahaha, тъй че идеята на топлата вода да те отпусне по време на контракциите, при мен не подейства Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 376
Като се замисля при мен самохипнозата не помогна,явно в онзи момент болката успя да ми притъпи всички усилия за какъвто и да е вид размисли и т.н.,за което много съжалявам.Но си знам,че имам нисък праг на поносимост.
Иначе дишах...толкова дишах,че два дни след това ме боля гърлото.Имах си и акушерка до мен,която през цялото време ми говореше и държеше ръката ми,това определено много ми помогна.
Но си спомням,че по време на разкритието,трябваше да стана,защото искаха да се изходя по малка нужда,за да не притискал мехура бебето и да не затруднявал излизането му или нещо такова.Донесоха ми "нащо" в което трябваше да го направя до леглото ми,станах и като бях клекнала ми беше много добре.След това успях да се разходя няколко пъти напред-назад,ама бързо ме усетиха и трбяваше пак да лягам Rolling Eyes А ми беше толкова хубаво разхождайки се,в смисъл по-поносими бяха болките.
Решила съм при следващо раждане живот и здраве да го направя в частна клиника,където ще мога да раждам така както искам аз-да не ме задължават да лежа омотана в кабели,да ми вкарват разни системи,да ми правят епизиотомия без дори да ми кажат/сякаш е задължитело това Rolling Eyes/.Накрая да ми вземат бебето,да го изкъпят/ Close/,нахранят хубаво с АМ и след 9 часа чак да ми донесат за първо кърмене,след това пак да ми го вземат Rolling Eyes

И не вярвам,че скоро ще се подобраят нещата.Надявам се поне моите внуци като се раждат да са различни нещата.Като гелдам и педиатрите ни на какво ниво са,какво остава за докторите и акушерките.

# 38
  • Мнения: 2 807

Изучих доста техники на дишане.
Изпробвах всичките, нищо не помогна.

И при мен така.
При първото раждане дишах като по учебник, докато... не разбрах, че няма ефект, т.е. болката не намалява - за мен беше по-скоро опит да залъжа съзнанието си броейки наум и дишайки както трябва, бързо се отказах  Mr. Green
При второто и третото даже не пробвах  Tired

Затова гласувах с "Нито едно, но се интересувам" - интересно ми е да разбера до колко някоя от тези техники успява да намали болката при самото разкритие.

# 39
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Раждане във вода !

Живот и здраве, второто си дете искам да родя във вода .

# 40
  • Мнения: 2 807
Ползвах хомеопатия, есенции на Бах, самонавиване  Mr. Green , музика, релаксация  (диск с говорене), клякане и стоене на колене и длани, дишане, присъствие на таткото  Mr. Green И водата, в която родих.

Maktub, нищо ли от гореизброените не успя да намали/премахне болката?  newsm78
Предварително благодаря!  Hug

# 41
  • Мнения: 705
По време на бременността си четях тази тема и ми беше много интересно. Моето провалено раждане завърши със секцио, но успях да си извоювам 8 часа контракции и достигане на почти пълно разкритие. През това време ми помагаше мисълта, че давам на детето си онова, което природата е предопределила. Исках да стигна колкото може по-далеч и това правеше болката дори сладка. Второто най-облекчаващо беше масажът и натискът около педя под бъбреците.

# 42
  • Мнения: 2 818
Ползвах хомеопатия, есенции на Бах, самонавиване  Mr. Green , музика, релаксация  (диск с говорене), клякане и стоене на колене и длани, дишане, присъствие на таткото  Mr. Green И водата, в която родих.

Maktub, нищо ли от гореизброените не успя да намали/премахне болката?  newsm78
Предварително благодаря!  Hug

Олеле, чак сега виждам въпроса  Embarassed ooooh!  Mr. Green
Напротив, всичките вкупом комплексно помагаха за болката, която не беше особено силна, а и половината си раждане го проспах... определено ми помогнаха най-вече да не се концетрирам в нея, защото когато мислиш колко те боли и те боли още повече...

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Нито едното, но ме интересува.

Втори път ако има, възнамерявам да е във вода!

# 44
  • Мнения: 961
Има ли промяна от преди две години, защото на първата тема не й се виждат резултатите?

Гласувах с опцията "нищо, но се интересувам"!

Общи условия

Активация на акаунт