Отговори
# 45
  • Popovo
  • Мнения: 219
  За съжаление живея в малък град и тук лекарите и акушерите са далеч от тези методи. Но мога да кажа че самоконтрола който имах, ми помогна много.  През цялото време си мислих, че няма да ме боли и ще понеса каквато и да е болка.Между контракциите си говорих с акушерките.А след раждането имах толкова висок адреналин, че ми се искаше да изляза на разходка и бях в неописуема еуфория.Дори ми направиха забележка, че съм много подвижна и трябва да си лежа.
  Ще следя темата и се надявам ако имам второ дете да използвам някой от посочените методи.Например раждане във вода.

# 46
  • EU
  • Мнения: 164
На 21 януари родх второто си дете. Този път използвах и хомеопатия, и смяна на позите, но най-много ми помогна самохипнозата Grinning. Ходех и на йога два, три месеца  преди да родя, определено имаше полза.
родих доста голямо бебе 4400 без упойка и почти без болка.

# 47
Гласувах с "Нито едно, но се интересувам". Исках да родя във вода, но болницата, в която моята лекарка изражда, няма условия за такова раждане.
Ако/като има второ бебе, вероятно ще раждам със секцио, така че няма да имам възможност да опитам във вода ...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гласувах с втора опция , тъй като при мен това беше проблем , не можах да се справя с дишането и ми беше трудно.

# 49
  • Мнения: 7 091
Има ли промяна от преди две години, защото на първата тема не й се виждат резултатите?

Гласувах с опцията "нищо, но се интересувам"!

Има промяна, да Simple Smile
Гласували са по-малко хора и повече не ги интересува.

# 50
  • Мнения: 936
На мен много ми помогна първата тема, от която научих доста неща. В крайна сметка родих във вода, в каквато си поза исках и нямах нито разкъсвания, нито усетих болезнена контракция.

# 51
  • Мнения: 6 274
Акушерка, масаж, разхождане насам- натам.  Mr. Green
Доволна съм, а и определено мога да кажа, че липсата на медикаменти ми помогна много.
Както и това, че до последно си стоях вкъщи, като ставах, сядах, лягах, ходех в тоалетната и т.н.
С две думи - всичко, което е различно от връзването неподвижна за леглото в предродилна, омотана с колани, ми подейства супер, и с ръка на сърцето, ако трябва да сравнявам първото и третото ми раждане, мога да кажа, че при третото нямаше никаква болка.

# 52
  • Мнения: 6 365
Значи, раждах си с оълна програма- система, монитор, прегледи през час. Хич не беше зле даже, харесвам идеята на монитора- да се знае какво става.

Понеже съм мързелива, даже да имаше въжета, топки и шведска стена, нищо не можеше да ме накара да стана. Та, пльоснах се по гръб и ползвах техники на дишане. Не по учебник, ами както дишам при физическо усилие- дълбоко и повече, но не при пика на контракцията, а преди това- да има въздух. Пак болеше, ама не ме уморяваше толкова.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592
Последната опция...

# 54
  • Мнения: 233
Хубаво е да ги предлагат тези неща, като в немската болница, пък който иска да се възползва.

# 55
  • Мнения: 7 091
Звездица, не е въпрос само на предлагане, а на търсене. Както практиката показва, жените които се интересуват от това са изключително малко. Как да има предлагане, като няма търсене? Още повече, че е право, отговорност и задължение на жената сама да се подготви за раждането и това съвсем не зависи само от това, какво се предлага в болницата.
Казвала съм го и пак ще го кажа- специални курсове и помощ отвън са хубави ако ги има, но не са наложителни. Когато човек желае да потърси информация сам, да се информира и подготви, всичко много лесно се намира.  Peace

Желание е това, което е необходимо, защото раждането е АКТИВЕН процес, в който майката трябва да участва ( независимо дали ще е сама в къщи, в родилен център, в акушеро-гинекологична болница или в такси на пътя), а не да бъде представяно като пасивен процес.  Раждането не е болест и не се лекува! Раждането е естествен процес, който се подпомага ( ли поне би трябвало) от лекарите!
Когато човек тръгва с нагласата, че отива в болницата да то "израждат", все едно ще му вадят сливиците, тогава ако ще и 200 процедури да предлага болницата, никой не може да помогне.

# 56
  • София
  • Мнения: 369
Само да вмъкна, че и на мен първата тема ми отвори очите за доста неща и ми беше наистина полезна  Peace Peace  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 372
Нямала съм такива големи болки че да се налага обезболяване.

# 58
  • Мнения: 124
Нито едно, но живо се интересувам. При 1вото раждане (добре, че мина сравнително бързо- 2 часа) не ми даваха да мърдам- само по гръб, крещене над главата и скачане по корема и естествено адски болки. С второто (сега съм в 16г.с) се надявам по- добре да мине- ще раждам в Германия най- вероятно и доколкото чета в чужбина положението май е по- добре. Силно се надявам.

# 59
  • Мнения: 9 439
Нито едно, но се интересувам

Общи условия

Активация на акаунт