Раждане и обезболяване ??

  • 5 431
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте,искам да попитам тези от вас които вече са станали майки.По време на естествено раждане слагали ли са ви лидол ?? Моят гинеколог не ме съветва да слагам епидурална,тъй като била "нож с две остриета".Каза ми,че през два часа ще ми слагат обезболяващи в това число лидол и др.

# 1
  • Мнения: 7 325
Защо да е Нож с две остриета?

# 2
  • Мнения: 46 551
В България много лекари не искат да обезболяват, защото им е по-лесно, ако жената не е обезболена.
Много ми се иска да видя твоя доктор с родилни болки, и да го питам иска ли обезболяване или да му сложа лидол.

Simona Ekzarova, от това, което съм чела като впечатления на жени раждали с лидол - чувстваш се замаяна и безпомощна.

# 3
  • Мнения: 7 325
Аз също не съм ЗА епидурална анестезия, защото първото ми раждане БЕЗ беше по-лесно, по-безболезнено и с по-малко поражения от второто СЪС, но на срещата с анестезиолога преди раждането споделих всичките си страхове породени от четене в нета и не чух нищо подобно на Нож с две остриета. Лидола не го познавам, но ако дава чувство за безпомощност, то епидуралната и обездвижването, което предизвиква е нещо подобно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Simona Ekzarova, от това, което съм чела като впечатления на жени раждали с лидол - чувстваш се замаяна и безпомощна.
Даже не ми идваше наум да се почувствам безпомощна, тотално ме замая, като след тежко пиянство Twisted Evil Иначе пак си ме болеше, само дето ми беше толкова отнесено, че не помня как мина времето.

# 5
  • Мнения: 198
Според него епидуралната отпуска твърде много и жената не усеща напъни,пък и се слагала на 4-5 см. разкритие,а до тяхното достигане болката била най-сериозна.

# 6
  • Мнения: 46 551
Не бих имала доверие на лекар, който е способен да каже толкова глупости.

# 7
  • Мнения: 1 067
Първото ми раждане поради разни причини беше индуцирано с гел, след 4 часа ужасни контракции се предадох и поисках епидурална.Слагането не е нищо особено, следващите часове бяха блажени, но когато настъпи момента за напъни и спряха упойката, не усещах нищо освен много силни контракции.Изтощих се, не разбирах какво да правя, напъвах на сляпо и резултата беше много разкъсвани, бебе нагълтано с околоплодни води, силен кръвоизлив, бол шевове и кръвопреливане.
В крайна сметка личното ми мнение е, че епидуралната забави раждането ми и ме направи неспособна да се държа адекватно, за малко да се стигне до форцепс.
Държа да отбележа, че много от познатите ми родиха с такава без да са имали драма, но винаги има риск...

# 8
  • Мнения: 3 597
Първото ми раждане бе нормално без анестезия , уж ми сложиха обезболяващи , но нищо не помагаше . Прекарах 13-часово ужасно болезнено раждане с шиене след това без упойка . Заради това , което изживях първия път , втория път бях решена или да бъда секцио или с епидурална . Много се радвам , че избрах нормално с епидурална . Искам да ти кажа , че когато е поставена от специалист в точната доза , не се случва нищо от това , което е казал твоя лекар . Сложиха ми я на 4 сантиметра разкритие /повярвай ми , болките до 4 см. нямат нищо общо с тези след 5/6 см./За пръв път чувам някой да твърди подобно нещо и според мен е абсурдно . С анестезията си усещах абсолютно всичко , нямах нито изтръпване , нито замайване или нещо подобно . Чувствах се чудесно , нищо не ме болеше , а разкритието ми нарастваше . Когато имах 10 см. си усещах всички напъни и родих изключително леко и без болка . На всички бъдещи мами препоръчвам с две ръца епидуралната анестезия . Ако още веднъж ми се наложи да раждам , изобщо няма да се зачудя .  Flutter

# 9
  • Мнения: 779
Раждала съм 2 пъти с упойка (с уточнението, че не разбрах дали е епидурална или спинална). И двата пъти не чувствах абсолютно нищо - нито напъни, нито контракции. Първия път заради тази липса на усещания, неподготвеност от моя страна и неумение на екипа да ми обясня какво точно да правя детето се роди много трудно. Последващи ефекти от упойката нямаше, но пораженията по тялото ми бяха големи. Вторият път се бях зарекла без упойка, но не издържах. Поставиха ми я половин час преди да родя, т.е беше леко излишно. Този път се бях подготвила как да напъвам правилно и пълната липса на усещания не бяха проблем, но 3 дни след раждането ме мъчеше зверско главоболие. Така че съм на мнение, че лекаря ти е прав - абсолютно си е нож с две остриета упойката. Много е приятно да се ражда без болка, но си има и отрицателни страни.

# 10
  • Мнения: 7 325
Според него епидуралната отпуска твърде много и жената не усеща напъни,пък и се слагала на 4-5 см. разкритие,а до тяхното достигане болката била най-сериозна.
Ами да, правилно ти е казал. При мен ефекта беше 3 часа, след това въпреки че имах дозатор в ръцете нямаше никакъв ефект. Болеше все едно нямам упойка, но напъни не усещах. Индикираха ме доктора и мъжа ми кога да напъвам според монитора. На края нямах сили дори да дишам и ми казаха, че трябва да се използва форцепс. Измъчихме се и аз и бебето. Ако нямах упойка и имах усещане щеше да стане много по бързо и без или с по малко разкъсвания ( както първият ми път ). Не на всеки се случва това, което се случи на мен, но ако сега ми предстоеше раждане не бих се съгласила на епидурална упойка. Жените, които раждаха с мен нямаха никакви проблеми, та явно грешката не е в анестезиолога.

# 11
  • София
  • Мнения: 565
Отказах епидуриална упойка, защото до 4-5 сантиметра ме болеше търпимо и си рекох "ще издържа". Изключително голяма грешка, болките след това стават непоносими. Сложиха ми уж обезболяващи, но не съм видяла никакъв ефект от тях. Наистина горчиво съжалявам, че толкова се измъчих

# 12
  • Мнения: 604
Мхм явно това с болката си е до човек. Нищо не са ми слагали, а чак такива нечовешки болки нямах. То мен така си ме болеше като ми идваше с тази разлика, че тогава можех да пия нещо обезболяващо( не че ми помагаше особенно), а при раждането - не. То нямаше и кога да ми сложат де - аз времето между 1 и 7 см.  разкритие го проспах. Joy Ти си се познаваш най-добре и знаеш колко можеш да понесеш все пак.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 257
Много зависи от прага на болка. Аз раждах нормално, без нищо обезболяващо... Пак бих родила по абсолютно същия начин. Но имах болезнен цикъл и за "болка" можех да говоря чак на 8см. разкритие, преди това - като че ли нищо... Етърва ми щеше да ражда с епидурална, после се отказа и от 5см. нагоре беше откачила от болки... нисък праг... Така, че всичко е много идивидуално.  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Мен пък имам чувството, че ме болеше еднакво през цялото време. Само станаха по-начесто контракциите, но по-болезнени не мисля. Или този лидол е притъпил усещанията, защото наистина се чувствах като тежко препила и ми се губят моменти.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт