КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 911
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Здравейте момичета. Искам да помогна. На 32 г. съм (навърших ги преди месец и малко) и имам едно нормално родено здраво детенце на 3г и 6 мес. Доколкото знам съм здрава и аз и отговарям на условията на клиниките. Единственото което мога да посоча като недостатък е, че пуша по 10-тина цигари на ден. Готова съм да се подложа на стимулациите и изследванията, като не искам после да се подлагам на инвитро. Не знам много за процедурите, но каквото вземат от мен, си е за вас (по-нагоре видях, че някои донори са запазвали половината, затова го казвам). И да, бих се възползвала от заплащането, защото така ще мога да купя нещо на моето детенце. Харесва ми идеята да си помогнем взаимно. Ще чакам да ми пишете на dilqna.vucheva@abv.bg

# 706
  • Мнения: 149
Извинявам се,ако се повтарям,но на всички които биха искали да станат донори бих им дала пак тази информация.Това сам да си търсиш и водиш донор не е ното законно регламентирано,нито пък някой уважаващ себе си професионалист би Ви посъветвал такова нещо.Цитат от преди:

Момичета,ако има желаещи да станат донори бих ви посъветвала да се свържете с Милена от Тройка на разсъмване-радио Витоша -troika@bssmedia.bg, milena@radiovitosha.com или с фондация Искам бебе- Радина Велчева.Те ще ви обеснят всичко свързано с донорството и ще ви насочат към някоя клиника.Аз поне незнам да е възможно сам да си търсиш и водиш донор,освен ако не ти е по роднинска линия.Това е работа на клиниките.Поне моята информация по въпроса е такава.
Благодаря все пак за проявения интерес.

# 707
  • UK
  • Мнения: 5 999
Извинявам се,ако се повтарям,но на всички които биха искали да станат донори бих им дала пак тази информация.Това сам да си търсиш и водиш донор не е ното законно регламентирано,нито пък някой уважаващ себе си професионалист би Ви посъветвал такова нещо.Цитат от преди:

Момичета,ако има желаещи да станат донори бих ви посъветвала да се свържете с Милена от Тройка на разсъмване-радио Витоша -troika@bssmedia.bg, milena@radiovitosha.com или с фондация Искам бебе- Радина Велчева.Те ще ви обеснят всичко свързано с донорството и ще ви насочат към някоя клиника.Аз поне незнам да е възможно сам да си търсиш и водиш донор,освен ако не ти е по роднинска линия.Това е работа на клиниките.Поне моята информация по въпроса е такава.
Благодаря все пак за проявения интерес.

сара68
Не всички момичета желаещи да даряват са от София, нито пък имат възможността да отидат там Peace
Фондацията и Милена съдействат за донорските програми единствено в клиникиата на д-р Стаменов Peace
Но в БГ има и др градове и съответно и др клиники Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 16 691
Ето много интересен материал за донорството, написани са и изискванията:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2205523

# 709
  • Мнения: 149
kokona20,извинявай мила,но това не е вярно- лично съм говорила с Радина Велчева и знам,че работят и с други клиники,не само  с Надежда и не само с клиники в София.
Моля не подвеждайте момичетата,които имат нужда от донор- това не е като обява за купувам /продавам.Има си точно регламентирани условия и не става с  лични уговорки в сайта - прочетете първо регламента за донорството в БГ и не хвърляйте просто така  в пространството някакви изявления.
И освен това разходите за  транспорт , хотел,храна  и др. не са ангажимент на донорката.И много от донорките,за които аз знам са от различни краища на България.
Може да прочетете и статията ,която е публикувала ivankaka - има какво да научите от нея!
Аз съм рецепиент и в момента съм в процедура- утре ми предстои замразяване на оплодените яйцеклетки и последващ трансфер и повярвайте ми знам как се случват нещата и много съм чела и съм се интересувала по въпроса.
А за да си донор преди всичко трябва сърце и душа- в клиниката в която съм не се допускат хора с меркантилни подбуди!
Успех на всички момичета,нуждаещи се от донор!

# 710
  • Мнения: 149
А на всички донорки ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!!!!

# 711
  • UK
  • Мнения: 5 999
kokona20,извинявай мила,но това не е вярно- лично съм говорила с Радина Велчева и знам,че работят и с други клиники,не само  с Надежда и не само с клиники в София.
Моля не подвеждайте момичетата,които имат нужда от донор- това не е като обява за купувам /продавам.Има си точно регламентирани условия и не става с  лични уговорки в сайта - прочетете първо регламента за донорството в БГ и не хвърляйте просто така  в пространството някакви изявления.
И освен това разходите за  транспорт , хотел,храна  и др. не са ангажимент на донорката.И много от донорките,за които аз знам са от различни краища на България.
Може да прочетете и статията ,която е публикувала ivankaka - има какво да научите от нея!
Аз съм рецепиент и в момента съм в процедура- утре ми предстои замразяване на оплодените яйцеклетки и последващ трансфер и повярвайте ми знам как се случват нещата и много съм чела и съм се интересувала по въпроса.
А за да си донор преди всичко трябва сърце и душа- в клиниката в която съм не се допускат хора с меркантилни подбуди!
Успех на всички момичета,нуждаещи се от донор!

Сара 68
 знам какво говоря и неразбирам за какво подвеждане на донорки става въпрос?
Аз каквото е трябвало да науча относно даряването на яйцеклетки съм научила, статията определено не е нещо ново за мен Peace
Успех на всички! Hug

# 712
  • Мнения: 149
Да миличка- тази статия не е нищо ново за теб,но за много момичета,които имат нужда от донор или пък искат да станат донори със сигурност е полезна.
Не искам да се конфронтирам  с никого,но благодарение на Милена и кампанията Човечността има лице и координаторите по донорската програма на  Искам бебе, хората вече имат повече информация за проблема и донорите непрекъснато се увеличават,което е добре за всички нас,които имаме нужда от донор.Аз знам колко много работят по проблема и неговото популяризиране и мисля най-малкото е да сме им благодарни за това.
А аз лично пиша тук,защото се надявам с информация да помогна на някой,който има нужда- и донор и реципиент.Защото това може да помогне на още някой да сбъдне мечтата си,за което всички тук се борим.
Успех желая на всички момичета!

# 713
  • Мнения: 1 572
Фондацията и Милена съдействат за донорските програми единствено в клиникиата на д-р Стаменов Peace
Но в БГ има и др градове и съответно и др клиники Peace
[/color]
Потвърждавам думите на kokona20 от личен опит.

# 714
  • Мнения: 3
Здравейте, бих искала да помогна на някоя от вас. На 28 години съм, имам две прекрасни момченца, кръвна група А1+ съм. Преди няколко месеца станах донор на яйцеклетки, така че отговарям на всички условия! За съжаление съм с огромни финансови затруднения и се надявам ако някоя бъдеща мама реши, и тя да помогне на мен. mimita.mim@abv.bg

# 715
  • Мнения: 7 488
mimita.mim, прекрасен жест от твоя страна и безценна помощ, но нали знаеш че финансовите отношения се уреждат между теб и клиниката в която даряваш. На нас реципиентите пределно ни е ясно, че безплатен обяд няма, точно поради този факт се подписват нотариално заверени документи, за да няма разправии след това.
Успех, дано да направиш щастливи няколко момичета!

# 716
  • Мнения: 185
mimita.mim, може да даряваш по закон през 6 месеца, 3 пъти в живота си, изчакай от клиниката да ти се обадят, ако между другото си сменила номера си, обади се там на регистратурата и нека въведат новия ти, обикновено такава е процедурата, аз дарявах през юни и чакам другия месец да се обадят за стимулация и нови изследвания
Сара и аз благодаря Hug
и пак да питам, 3 мои приятелки са готови да дарят в София (най-близката е Щерев), знаят процедурата, условията, заплащането от клиниките и т.н и т.н.
Единственото, което не знаем, дали пречи спирала newsm78, но предполагам, че ще трябва да се свали.
Контакти и кръвни групи давам на лични
и потвърждавам, че Милена има отношения само с определена клиника и може да даде инфо само за нея
относно донорките.......и без това сме малко на фона на 40 000 чакащи, моля ви недейте да ги обезкуражавате още при запитванията (особено за заплащането) в един друг форум написах:
"както вие давате много пари за бъдещото си дете, така и на нас ни харесва да даваме пари за вече родените си деца/дете"

# 717
  • Мнения: 7 488
относно донорките.......и без това сме малко на фона на 40 000 чакащи, моля ви недейте да ги обезкуражавате още при запитванията (особено за заплащането) в един друг форум написах:
"както вие давате много пари за бъдещото си дете, така и на нас ни харесва да даваме пари за вече родените си деца/дете"

Не съм искала да обезкуражавам никого, но нека всичко става законно както си му е реда.
Пак казвам, че тази помощ е безценна. И аз можех да препоръчам някоя мама отзовола се тук във форума срещу заплащане извън клиниката, но предпочетох да си изчакам реда. Не ми се чакаше по година и нещо, но не съм само аз, има и други момичета които чакат. За това държа отношенията да са между донор и клиника без да познавам донора, за да няма некоректни отношения след това, както се е случвало на други момичета.

# 718
  • Мнения: 149
Подкрепям напълно Fellindra - наистина е добре нещата да стават законно както си му е реда.За мен поне беше абсолютно задължително да не познавам донорката и това да е анонимен акт.Обратното вероятно е свързано със емоционални проблеми и на двете страни и не случайно законово така се процедира.Но...всеки сам решава за себе си как да постъпи.Аз лично  също предпочетох  отношенията да се уреждат между клиниката и донора.
До колкото знам клиниката поема разходи и заплаща на донорката ,но каква сума точно,което вероятно вълнува момичетата,които предлагат да помогнат- незнам,а и вероятно в различните клиники има разлики.
А Милена има отношения с много от клиниките предвид това ,че всяка година има кампания на Тройка на разсъмване- Човечността има лице в която участват всички водещи клиники в страната и благодарение на което е даден шанс за безплатана процедура на не една двойка- тази година една определена клиника участваше със 5 безплатни донорски опита,но...всяка клиника решава как да участва.И пак бих казала,че благодарение на гластността,която се дава на проблема именно от Милена ,от Фондация Искам бебе,от Зачатие -  много момичета като мен ще имат шанса да сбъднат мечтата си,защото донорките стават все повече...За което огромно благодаря!!!

# 719
  • Мнения: 273
Pisha ot tablet I nqmam kirilica,izvinqvam se no molq za pomosht.Bqh donir na qicekletki predi 4 dni,dopusnaha svrahstimulaciq I sega sam mnogo zle.Korema mi e podut sqkash sam v osmi mesec.Boli me I edva hodq,daite saveti kakvo da pravq,sled kolko vreme shte mine tova machenie.Sega sam na injekcii Centrotide I hapcHeta Dostinex.

Общи условия

Активация на акаунт