Прераждане, карма и живот след смъртта...

  • 100 748
  • 346
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 1 351
 На човек когато не му се е случило нещо не може да знае дали е истина или не. лошото е, че много хора изпитват истината на собствените си плещи...

 Прегръщам ви силно Hug

# 31
  • Мнения: 1 008
Тя просто не трябваше да се ражда в този ден, не мога да ви го обясня, но го усещах и ми тежеше.
Аги, това ми направи впечатление  Sad и се замислих... Интересували ли сте се от нумерология и подобни неща. Вярвате ли, че има значение на каква дата и в какъв ден ще се родиш? И че тая дата после оказва влияние на това как ще ти протече живота?
Имаме съседка, пенсионерка, която имам чувството, че само ме дебне да се засечем на входа и постоянно ми обяснява някакви неща свързани с числата. Например според нея съм родена на идеална дата -16ти. 1 и 6 били хубави числа, а сбора им 7 било още по хубаво... Тя с подробности ми ги обяснява ама аз много и не я слушам защото малката беснее покрай нас и само съм запомнила, че било хубаво числото... Също според нея на  8 и 13 били родени хора, които изкупвали греховете на родители и прародители. Братовчедка ми беше родена на 13ти  Sad Не съм я взимала на сериозно досега.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 099
cher, аз възприемам философията на будистите и се допитвам до планетите, но при такава лична трагедия, като загубата на близък, да не говорим за дете!, нищо не помага - ни теорията за преминаването в по-висш кръг, ни кармичното изкупление, "ни дяволи"...

Чела съм, че душите се "редели на опашка" за прераждане в "кратък живот" (детенце, което рано си отива) или болно тяло. За тях това било прескачане на няколко прераждания към извисяването, тоест - било добре, но... Да пази Господ, аз викам... Ние от нашето си измерение трудно можем да излезем...

Прегръщам ви!   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 1 941
Шер, никога не съм се интересувала... Но знам, че не й беше дошло време да се ражда, насила стана всичко... Просто го знам.  А като се роди, докторчето вика - "Теб кой те гледа? Да не ти е объркан термина? Бебчето е мъничко, няма данни за преносване - напротив, можело е още да постои в корема..." Викам му - Ами вие ми определихте термина. Close, а той ми мига на парцали и вика -  Нищо де, нали мина. А как мина, няма да обяснявам... Close

# 34
  • Мнения: 3 166
Също според нея на  8 и 13 били родени хора, които изкупвали греховете на родители и прародители. Братовчедка ми беше родена на 13ти  Sad Не съм я взимала на сериозно досега.
Момиченцето ми се роди на 13-ти след няколко часа мъчително раждане/беше седалищно - нещо, което тъпата докторица не разбра навреме и което е причина детето да почине - получава се фетално страдание/.
Ох, имам доста да споделя по повод темата, ама както какзах по ред причини няма да е сега.

# 35
Относно прераждането на абортирани бебета или мъртво родени и аз съм чела доста дори съм се консултирала и с човек занимаващ се с въпроси за отвъдното и това което съм научила е че наистина душите на бебета които са абортирани ако са имали такива защото в много случаи душата се появявала при самото раждане се прераждала в друго дете на семейството или пък ако не се роди друго дете то в някой близък на семейството.Душата нямала пол -може да сте  загубили момче а да се прероди в момиче.Всяка душа изчаквала удобен момент когато да се прероди.Една моя позната абортира в 6 месец и чака 6 години да забременее отново без да има причина да не може да забремее толкова време и това ако не е показно а и терминът и е на същата дата като първия път.

# 36
  • Мнения: 2 013
Тя просто не трябваше да се ражда в този ден, не мога да ви го обясня, но го усещах и ми тежеше.
Аги, това ми направи впечатление  Sad и се замислих... Интересували ли сте се от нумерология и подобни неща. Вярвате ли, че има значение на каква дата и в какъв ден ще се родиш? И че тая дата после оказва влияние на това как ще ти протече живота?
Имаме съседка, пенсионерка, която имам чувството, че само ме дебне да се засечем на входа и постоянно ми обяснява някакви неща свързани с числата. Например според нея съм родена на идеална дата -16ти. 1 и 6 били хубави числа, а сбора им 7 било още по хубаво... Тя с подробности ми ги обяснява ама аз много и не я слушам защото малката беснее покрай нас и само съм запомнила, че било хубаво числото... Също според нея на  8 и 13 били родени хора, които изкупвали греховете на родители и прародители. Братовчедка ми беше родена на 13ти  Sad Не съм я взимала на сериозно досега.

Виж интервюто на Алена при Венета Райкова в "Горещо" от 31 май. Снощи случайно го изгледах, говори точно за датите на раждане, за прераждане и други интересни неща. Има го в Арена.

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тя просто не трябваше да се ражда в този ден, не мога да ви го обясня, но го усещах и ми тежеше.
Аги, това ми направи впечатление  Sad и се замислих... Интересували ли сте се от нумерология и подобни неща. Вярвате ли, че има значение на каква дата и в какъв ден ще се родиш? И че тая дата после оказва влияние на това как ще ти протече живота?
Имаме съседка, пенсионерка, която имам чувството, че само ме дебне да се засечем на входа и постоянно ми обяснява някакви неща свързани с числата. Например според нея съм родена на идеална дата -16ти. 1 и 6 били хубави числа, а сбора им 7 било още по хубаво... Тя с подробности ми ги обяснява ама аз много и не я слушам защото малката беснее покрай нас и само съм запомнила, че било хубаво числото... Също според нея на  8 и 13 били родени хора, които изкупвали греховете на родители и прародители. Братовчедка ми беше родена на 13ти  Sad Не съм я взимала на сериозно досега.

когато исках име - четох на майка ми една книга /американски писате/ка - не помня - за числата
приема се поне в тази нумерология, че числото 4 и 8 както за име така и въобще ако се отнася до човека са символ на труден път на изпитания
4-ката се счита за възможен личен избор на душата да изкупи кармичните си натрупвания
докато 8 -цата се приема за принудително изкупване на вече натрупаното
често хората с 4 и 8 са заобиколени от хора съ ссъщите числа...аз съм 31 трима мои най-добри приятели са с 4ки и 8-и сега дъщеря ми е на 8-ми...
дали е вярно...не го изключвам, но истината е, че в живота ни влияят толкова много възможни изчислими числа, че да се довериш само на един вид трактовка е трудно

# 38
  • Мнения: 932
Когато моята баба почина,мама е чула кукумявка-2 пъти,а тя почина на следващия ден в два през нощта.Но и на двете ни се беше случвало да чуем без абсолютно нищо да се случи.
Дядо почина на първата годишнина от сватбата ни.И точно тогава трябва да съм забременяла с Елла,вярвам,че ми е помогнал.
А за ходенето по гробища...мама не ми позволи да отида на гробищата на баба и дядо,въпреки че не бях ходила.Кърмех и тя не искаше.Сега съм бременна отново.Когато бях в 22-а седмица,преди два месеца, мама почина внезапно.Разбира се,бях на погребението,избрах ковчега,ходих и след това.Лоша поличба?Може и да е,но трябваше да я изпратя.Тя ми е майка,беше най-прекрасната майка на света,сигурна съ,че ме закриля... Cry

# 39
  • Мнения: 703
Миличка Ира!
За твоята майчица.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
понеже съм на половината на "Пътят на душите", там сега пише, че една душа може да води по няколко физически животи едновременно  Rolling Eyes
Пише го, да.
И взех да си мисля и да се озъртам. Искам да кажа, че тази книга хем ме осветлява, хем ме обърква, но има много неща в нея, които ми се струват "истини".
А, че дадена душа си избира пола и човека, в който да се прероди за мен е повече от 100% истина.

# 41
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Не ми се пускаше нова тема, а исках да споделя с вас нещо, което ми владее мислите напоследък. Но в месечната тема някак не намирах място за това... Затова си избрах тази на Аги като най-близка до мислите, които ми се въртят...
Преди около седмица отидохме до един мебелен магазин. Докато Краси се мотаеше да избира стенен часовник, неволно попаднах на щанд с разни сувенирчета от типа детски играчки, чашки, портмоненца, тефтерчета (знаете ги!). Бяха в розово. Нищо особено. Протегнах се и взех в ръка ключодържател. Беше фигурка на ангелче и отдолу пишеше: "Не ме забравяй!" Изтръпнах. Не можах да не се разплача. Оставих ключодължателя и се дръпнах настрани с количката (бях с Филип). Краси дойде и като ме видя просто попита: "За твоето момиченце, нали?"
Момичета, много ми е мъчно. Защо не си купих този ключодържател??? Не мога да я забравя. Не искам! Не ми минава с времето. Не е вярно, че се свиква. Не се свиква с болката. Само с мисълта, че просто това е положението...
Често виждам кака Филип се заглежда право нагоре и си приказва с някого. Преди да започне да си бръщолеви на бебешкия език, издаваше радостни звуци. Смее се жизнерадостно и изобщо не ни обръща внимание в подобни моменти.
Аз не съм сънувала Тиана (така исках да се казва принцесата ми). Само веднъж - около седмица преди да я загубя сънувах, че е родена и аз я държа в ръце и се опитвам да се кача по едни стълби, но не мога и затова трябва да се облегна на ръцете си, а тя е там... И ако се облегна, ще я смачкам. Беше кошмарно и адски реално. Някакво съвсем ясно усещане, че не мога да запазя детето си. Като се събудих и аз изпитах облекчение, че е било само сън  Sad И точно една седмица преди да родя, написах в отчетната тема на февруарките (2006), че се страхувам бебка да не се омотае в пъпната връв и да стане най-лошото... Кажете откъде ми е хрумнало това! Всеки божи ден безброй бебета се раждат с омотана пъпна връв и са живи и здрави. Моето не успя да види нашия свят именно поради тази причина. Още си задавам въпроса как съм могла да си го помисля, откъде ми е било подсказано, че чак и във форума си споделих страховете. А няколко седмици след раждането, чух съвсем ясно и абсолютно реално напълно нов за ушите си глас, който ме повика: "мамо!". Беше тя, знаех го тогава. Знам и го днес. Може би така щеше да звучи като започнеше да говори.
Май трябва да отида и да купя този ключодържател...
На всички, които имаха търпение да ме изчетат, благодаря! Благодаря и на Аги за темата!  Hug Hug Hug

# 42
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Renny Аз вярвам че не си я забравила и никога няма да я забравиш твоята принцеса.Отиди купи този ключодържател така няма да те измъчва угризението,че не си го взела.Може би това е  някакъв знак,че тя е до вас.
Аз имах същото шесто чувство малко преди да се случи лошото с нас.Един ден бяхме си в нас взех си го на ръце и толкова силно го гушнах и почнах да плача точно от този страх да не го загубя /тогава я нямаше причината/.
Сега малката племиничка от страна на мъжът ми когато е тука идва по някой път ме прегръща и ми вика мамо  Sad разликата с Криско им е 2 м.
Боли и винаги ще боли.Спре ли да боли значи сме ги забравели а то няма да се случи никога

# 43
  • Мнения: 3 166
Ох, и на мен ми се струва, че ще се чувстваш по-спокойна /за по-добре не знам/ ако вземеш ключодържателя. А относно съня - изтръпнах... по-нататък ще разкажа моя сън  от нощта преди да родя момиченцето си. Има общи моменти. Sad
Ренка, Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 1 941
Рени, купи ключодържателя, ако така го чувстваш... Аз бих го направила. Относно другото - знам, че не си я забравила, знаеш го и ти. Hug

Общи условия

Активация на акаунт