Прераждане, карма и живот след смъртта...

  • 100 753
  • 346
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 112
Ренче,  Hug Confused
Умът не ми го побира защо трябва да се създават търговски артикули, които да стимулират вина и скръб у хората, преживели най-ужасното.  Confused

# 46
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ренче,  Hug Confused
Умът не ми го побира защо трябва да се създават търговски артикули, които да стимулират вина и скръб у хората, преживели най-ужасното.  Confused
Ронка, не мисля, че са създадени с тази цел - има хора, жадуващи да носят подобни неща....
първия път като видях ЛЕНТИЧКА отчитаща времето от смъртта...направо си глътнах граматиката помислих, че е много пошло и тъпо
но осъзнах, че хората различно гледат на тези неща  - едни имат нужда от сувенири, снимки, албуми и всякакви неща напомнящи им за техните мъртви, други обратното - считат че спомена в сърцето е само това което им е нужно и се натъжават от подобни артикули....

РЕНИ, за мен ти асоциираш личните си преживявания с ключодържатело, но пък може и да е начин да ти се "обадят"
купи си ключодържателя - така няма да направиш нищо нередно, а в същото време няма да се питаш "ами ако...."

# 47
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Благодаря ви!  Hug
Рончо, това не са артикули, които да стимулират вина. Напротив! Тук има традиция подобни медальони да се подаряват особено на децата за късмет. Казва се Ангел-хранител. Ето пример:

 Тук са разпостранени като картички, като медальончета, значки, ключодържатели... А надписът "Не ме забравяй" е просто пожелание към дарения да не забравя дарителя... Традиции... Но на мен ми се бръкна в здравето от асоциациите.

# 48
  • Мнения: 3 016
Рени ,и аз мисля като останалите момичета. Вземи го и го носи със себе си винаги . Hug
Силви, и при нас още я нямаше причината ,когато бебето се задави с водичка а големия ми син ме попита: мамо нали няма да почине ???????????
След 2 -3 дена си спомних думите му ..................... Weary

# 49
  • Мнения: 7 112
 Peace
От "не ме забравяй" ми тръгна мисълта.
Когато посланието е отправено към живота, нещата имат различен смисъл.  Peace
 Hug Hug Hug

# 50
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Точно така, Ронка! Затова си мисля, че нашият живот след преживяното е белязан. На вид нормални неща, за нас могат да носят съвсем различен от предвидения смисъл. Например аз не мога да си сложа лентичка, отчитаща възрастта на Филип под надписа "Моят малък ангел". Дори изтръпвам при мисълта! А много хора като го видят, особено спящ, без да се замислят казват "Като ангелче!". Представяте ли в тоя момент какво се случва в сърцето ми? А хората го говорят от умиление без да допускат къде отиват моите асоциации...
Силви, и аз имам на моменти подобни изблици, но уплашена от собствените си мисли, направо си заповядвам да не ми минават през главата подобни неща! Дори съм забранила на баща му да си мисли лоши работи.
Някак знам, че Филип е закрилян... И така ми е по-леко на душата.

# 51
  • Мнения: 3 166
Например аз не мога да си сложа лентичка, отчитаща възрастта на Филип под надписа "Моят малък ангел". Дори изтръпвам при мисълта! А много хора като го видят, особено спящ, без да се замислят казват "Като ангелче!". Представяте ли в тоя момент какво се случва в сърцето ми?

Ох, това ми е така познато. Всеки път като попадна на нечий подпис, в който се отича възрастатта на детенце и който започва с "нашето ангелче" и се стряскам. После осъзнавам, че хората влагат и друго значение в тази дума. Не само това, което ние влагаме.

# 52
  • Мнения: 273
незнам дали 16 е хубаво число или не,но моята бебка се роди и почина на 16.за мен това ще остане докато дишам най-лошото число.
а относно ключодьржателя,аз ако видя нещо такова и то с такьв надпис бих помислила,че това е някакьв знак и бих го взела.

# 53
  • Мнения: 825
Renny, настръхнах като те прочетох  Cry

# 54
  • Мнения: 52
Имала съм сестричка,двете сме били като две капки вода,но тя си е отишла 6 дни след раждането ни.Само дето е тук.С мен и до мен.Всеки път когато съм имала нужда от нея и от помощта й,тя е заставала до мен.Знам,че звучи странно и сигурно ще си помислите че това е плод на въображението ми,но не е.Когато родих сина си,за малко не го загубих,чудо беше,че сега е с мен.Поредна вечер аз стоях до прозореца в тоалетната на Родилното/само там можех да съм сама и да се моля/и я Молех да не ми взима рожбата,да я остави при мен,тогава хлад обгърна раменете ми и чух собственият ми глас да казва/аз още не си говоря сама/:"той ще живее".Бях сама в тоалетната,но не съвсем.Тя беше там.Както винаги и не за първи път.Много неща знам че ще се случат,тя ми казва всичко важно,най-често на сън.През януари,говоря със съпруга ми по телефона и му казвам:"сънувах нещо,много се пази,не искам да ми се обадиш от спешното..".2 дни по късно точно от там ми се обади-беше счупил крак..Може би някой от вас ще ме сметнат за луда,може други да се изсмеят на прочетеното,но всичко написано от мен е истина.
Благодаря Ви за вниманието!
Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз имах същото шесто чувство малко преди да се случи лошото с нас.Един ден бяхме си в нас взех си го на ръце и толкова силно го гушнах и почнах да плача точно от този страх да не го загубя /тогава я нямаше причината/.
Аз й казвах - Не мога да живея без теб! и я прегръщах силно... целувах безспирно... Оттогава имам чувството, че някой чува думите изричани на глас. Решиха, че трябва да ми покажат, че мога. Но не да живея, а да съществувам. Въпреки казаното до тук искам да вметна - Не се отказвайте да имате друго детенце! То ще върне желанието ви да останете тук, желанието ви за живот. Странно е, но изпитвам щастие в нещастието си. Обичам Лъчи безумно /но не му го казвам/, връзката ни е много силна /както някога беше с Поли, даже повече/, вдишвам го, прегръщам го, целувам го постоянно... И той ми отвръща с толкова много обич и топлина. Ако съществува прераждане, то наистина поне част от Нея се върна.

goi
, аз не те мисля за луда. Не мисля и че аз останах нормална след всичко случило се.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 099
Всеки път като попадна на нечий подпис, в който се отича възрастатта на детенце и който започва с "нашето ангелче" и се стряскам.

Да. И аз така. Но тези майчета не са и надниквали тук...

# 57
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
АГИ, последния ти пост ми напълни сърцето и душата....
не съм чела напоследък нещо толкова мило...зарадва ме...
не се страхувай обаче от думите...те ен са били повода...по-скоро те са били израз на силните майчини инстинкти....усета те е водил да казваш тези нещо...вяравм сега и да кажеш на ЛЪчи нещо подобно няма да е същото....но ти в сърцето си знаеш най-добре
гушни и нацелувай малкия мъж...много бих искала да се запозная с това слънчице, което ще върне блясъка в обите ти

# 58
  • Мнения: 15
zdraveite i ot men na 03.06.08g zagybihme bebi rodi se zaduhena v papnata vrav
nemoga vse o6te da se opomnq i mnogo mi tezi zatova po kasno 5te napi6a podrobnosti samo iskam da spodelq s vas 4e 15 dni predi da se rodi sanuvah 4e butam prazna koli4ka ne6to v men se preobarna togava no ne otdadoh golqmo zna4enie sega kato vi 4eta si mislq 4e ne e bilo slu4aino.blizka na6a poznata koqto se zanimava s numerulogiq kaza 4e prosto e trqbvalo da se slu4i ne6to mnogo lo6o i tova e bilo po priemlivoto ,ne moga i da si predstavq ne6to po lo6o ot tova da zagubi6 dete po tozi nelep na4in.sazelqvam za dalgiq post.
blagodarq vi za vnimanieto

# 59
  • Мнения: 3 016
Влади ,съжалявам миличка  Hug
Пиши и споделяй . Знай че тук ще намериш подкрепа и разбиране от всички нас . На мен специално много момичета ми дадоха сили с думите си . В техните обаче можах да се вслушам ,защото знаех че и те са го изпитали. Само такива хора могат да те разберат истински-  как се чувстваш в момента .

Общи условия

Активация на акаунт