Иде време за море ,а пък слънце не пече :) ИСПАНИЯ:)

  • 26 753
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 248
Лейди Лаура, заповядай. Grinning
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=100984&hit=1

Файл .iso можеш да отвориш с Daemon  tools или Virtual clone drive.И двете ги има в замунда.net.Ползвай търсачката. Peace

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 18:17 от tony_t

# 46
  • Мнения: 2 375
Много благодаря на всички за разясненията, много сте отзивчиви и най-вече на теб ТОНИ, сложих си програмката, която ми прати и тръгна, за торентите ми казва, че имам такъв симилар и трябва да го изтрия за да сложа този на K-lite  bouquet

# 47
  • Spain
  • Мнения: 3 750
  ЛЕиди Лаура ето в замунда например  http://DMCA-removal-from-Google/browse.php?search=winrar&cat=0&incldead=1
 давам ти ги оттам 4е е по лесно и е сигурно 4е работят - сваляш и инсталираш . ако не се сменят иконките на тези рар фаилове които имаш (стават като зелени и сини книжки ) и ако пак не можеш да направиш нищо си рестартираи компютъра . като разархивираш фотошопа намери фаил които се казва setup и го стартирай за да запо4не иснаталацията  . а също преди това там където е сет-ъп фаила потърси и друг - сер.ном. отвори го с WORd pad-a и си препише серииния номер . ако няма такъв фаил може би нямаш нужда от него или пък го има серииния номер написан във саита (там къдет0 е "ревюто" на програмата )

# 48
  • Мнения: 1 248
Много благодаря на всички за разясненията, много сте отзивчиви и най-вече на теб ТОНИ, сложих си програмката, която ми прати и тръгна, за торентите ми казва, че имам такъв симилар и трябва да го изтрия за да сложа този на K-lite  bouquet


Натя, ако си избрала да ползваш GOM player, той си има вградени кодеци- нямаш нужда от K-lite. Peace
Запомни си името и паролата в Замунда Peace(можеш и да си ги промениш).И със здраве да си ползваш akaунта. Laughing Hug

# 49
  • Мнения: 2
Здравейте, на всички !Неудобно ми е че пак искам съвет от вас и влизам в темичката само за това а не намирам време и за приятни неща да питам.В момента главата ми е гръмнала от притеснение.Преди един месец ми помогнахте като ми дадохте съвет за либро де фамилия и апостил и т.н но такива неща се случиха ,че се признавам за карък номер 1.След вашата помош отидох наново в регистро севил говорих с шефа на регистара хората ми се извиниха и казаха ,че всичко до 1месец ще е оправено.Но какво стана нашите в посолството пратха грешно бащино име на малкия испанците ми се обадиха и ме помолиха да им кажа да пратят нов сертификат да но като говорих с една г-жа от консулска служба освен ,че ме обижда 4мин колко лоша и несериозна майка съм и защо испанците се занимавали с моите неща  кара се кара се на висок тон и накрая ми затвори телефона най-неочаквано казвайки ,че ще прати нов сертификат.Да ама аз я чаках 3дена и нищо и така се наложи пак испанците да говорят с нея и тя им прати за 1ден сертификата .Ок уй всичко се нареди пратиха в Малага документите за сертификадо литерал и те станаха за 20 дена а не за месец да обаче  ми объркали рожденната дата там и сега ми казват ,че трябва още месец да чакам и това е бързата услуга.Да ама аз СИ КУПИХ ВЕЧЕ САМОЛЕТНИ БИЛЕТИ ЗА 10 АВГУСТ  и на 31 август се връщаме.Бях намислила да извадя пълномощно на свекито и тя да вади егн а ние в Бг. само международния защото неможем да стоим повече време в Бг. с мъжо.И ТОВА  ми е питанката имам  в мен 2 документа на единия пише сертификасион литерал  и са записани всички данни подробно на малкия на мъжа ми ,моите и на нашите родители имената и там ми е объркана датата за раждане и другуя документ който ми дадоха заедно с този е сертификацион де акта де насимиенто там всичко е ок и пише дата на раждане и имена на бебока и нашите имена.Немога да разбера на кое трябва да се прави апостил питах тези в регистро немогат да ми отговорят  а аз с време не разполагам да чакам да оправят този с обърканата моя дата .Вие на кое сте правили апостил и имали ли сте 2 документа  с различни данни.Също не мога да разбера превода на документа в България ли трябва да се прави или тук и на превода лигализация трябва ли .Толкова писах дано не съм пропуснала нещо .Моля помогнете ми вече немога и да мисля от притеснение днес хиляда неща изчетох но те все написани адвокатски и аз ставам с все повецхе въпросителни  .И на либро де фамилия прави ли се апостил.Извенете за незнанията ми но предпочитам с вас да се консултирам момичета първо,че тези в посолството са големи хрътки.дано не обиждам някой от вас но така грубо се държат а аз заради това избягах от Бг. най-вече заради обиди и лошо държание .Незнам какъв ми е такъв късмета да попадан на такива хора .
 Да ви питам и друго на бързо нашия синко е на 2месеца и 2 седмици като навърши 2ри месец беше 6кг и 61 см хранеше се нормално колкото пише в книгите.той е на адаптирано мляко.Сега от 1 седмица има няма неиска да яде толкова колкото пише по книга т.е трябва да яде 900мл на ден по 150мл-180мл 6ти на ден а той яде 100-150мл 6ти на ден  а няма температура няма гъбички изглежда спокоен само спи малко повече.КАкво мислите и за това нормално ли е.     

# 50
  • Spain
  • Мнения: 3 750
velenia съжалявам но не мога да ти помогна със съвет някакъв . само знам 4е документа  които ще превеждаш в б-я за да ти го признаят трябва да е заверен тук с Апостил . . това за бебето - отдавна минах през това и ми е много дале4но но ми се струва 4е щом не иска  може да е от топлото , да не му се яде. ака ли добре ... гери например ако не се изака 1 ден на втория няма голям апетит и не яде добре ... място явно няма ... и е некомфортно или и тежи "цялото богатство " ... незнам какво то4но е де , но съм забелязала 4е става така от как е бебе
 абе ммоми4ета пак се прецаках
 днес си погледнах билетите и като се за4етох вместо Гергана Анабел - съм писала Гергана АНБел - има ли проблем 4е името е разли4но ... аз мисля да се направя на ударена ...ама хи4 не искам да не си отида заради 1 буква. аз все си мисля 4е няма никакъв проблем ... с някого да са се заяждали за това ?

# 51
  • Мнения: 773
Пак съм аз с питане
има ли някой с Битторентт,
защото не знам какво натисках и правих,
но сега не мога да свалям, а като гледам и от мен не могат
да свалят.
Преди като свалях имаше отпред пред файла една синя стрелкичка,
а сега е червена и свалените вече файлове бяха отпред със зелени чертички,
а сега и те са червени, накой да ме светне какво съм направила и как да го поправя.
че вече  Crazy Crazy

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 23:21 от lady laura

# 52
  • ES
  • Мнения: 2 172
Веления,

Апостил се слага на Сертификадо литерал в капитала на областта ви, май Малага. В регистро цивил трябва да ти кажат адреса.
За акт зараждане (български) ти трябва този Сертификат литерал, с апостил, преведен и легализиран (в БГ например може да се направи) и пълномощно от теб и бащата на свеки, която ще го направи. Но мисля, че сега това е напълно ненужо. Задграничен паспорт вече може да се извади само ако лично го направите в БГ, тъй, че не се тормози да вадиш ЕГН. Направо да ви издадат пасаван от посолството, само не знам дали ще трябва да пшътувате до посолството и то с бебето. Защото ако този документ за образуването на бг име и фамилия (до колкото разбрах) са ти го пратили по пощата, пасавана няма да ти го изпратят. Мисля, че Клара беше от Малага, не си спомням пътува ли тя до Мадрид с бебока за документи. Но така или инъче няма да се разминете с ходене до Мадрид и то с бебето. За пасавана не ви е нужен никакъв друг документ (ти все пак питай в посолството, че те ги менят всеки ден тия неща) освен Сертификадо литерал, с апостил. Вадите си пасаван на бебето и летите през август.

А сега по другия въпрос. Не съм давала АМ и за мерките му и милилитрите му не мога да ти кажа, само за бебе на 2 месеца 6 кила са повече от множко. Не го насилвай е мо съвет. Не чети книгите, а гледай и се ориентирай по детето
Дано съм помогнала

# 53
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Лейди Лаура, възстанови си първоначалните настройки  Laughing, защото ако не знаеш какво точно си направила, не можем да ти дадем съвет.

ЛаАда, не мисля, че ще имаш проблем, нали първото име и фамилията съвпадат.

# 54
  • Мнения: 1 271
ЛаАда, на мен редовно ми бъркат второто име(за протокола казвам се Силвия-Екатерина)-много често ме пишат Екате.Също така ми бъркат бащиното име...ама какво да ги правиш-....явно не са си доучили.  Laughing
velenia , апостил трябва да сложиш на акта за раждане на детето, който е издаден тук в Испания, но всички данни трябва да са верни.Не може да пращаш да ти слагат апостил на документ с неверни данни  Naughty , защото после ще имаш по големи проблеми.
Превода и легализацията се прави в България на документа с апостила(акта за раждане от Испания), след което трябва да се подадат документите за ЕГН и чак тогава се внасят в полицията за направа на задграничен паспорт.При подаването за паспорт, ще ви изискат адресна регистрация на детето в Бг, отивате в службата за регистрация по адрес и искате заверка на постоянният адрес за детето.След което с този документ и всички останали плюс снимки разбира се, отивате първо при кварталния полицай или както се води там по квартала , в който живеете, той ви удостоверява, че това дете ти си го родила и че е ваше.Подписва ти и подпечатва документ като удостоверение и едва тогава ще подаваш за паспорт.Самият паспорт става за 3 дни.Останалото -дано не ви въртят като нас.При нас изкараха малката, че е наркотрафикантка, като някакъв сърбин и и напомниха да не пренася наркотици в памперса си.Абе пълна простотия.Съветвам те, да се заредиш с много нерви и търпение, ще ти трябват.
За детенце-ами добре си е детето, явно е сито, не се движи много и не изразходва много енергия, за това и не яде толкова.Пък и не може да изискваш от него да изяжда всеки ден едно и също количество.Я ти изяждай всеки ден по 1000 грама храна, ама без да променяш.Някой път ще си гладна за още, друг път и тези 1000 ще са ти много.Герито правилно ти го е писала-води се по детето!
Айде пак много писах.
Черпя, по случай.....абе няма случай, ама ми се дощя да ви почерпя, със среднощите ми подвизи.Заповядайте, хапнете и лека нощ!

# 55
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вал, честит рожден ден на малкия голям мъж Алекс!!!  Hug
Желая му много здраве, късмет и щастливи детски игри!




Силрай, пак посред нощите ни подхранваш  Laughing, после пак ще ни гледат по снимките и ще цъкат колко сме дебели  Joy

# 56
  • Мнения: 1 271
Честит рожден ден, Алекс!
Пожелаваме ти много слънчеви дни и много весели игри
Вес, нека си говорят, нали на нас ще ни е добре и вкусно най-вече  Party

Лек ден на всички  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 09:13 от silrai

# 57
  • Мнения: 500
Честит рожден ден на Алекс!
Silrai,невероятна майсторица си!  bouquetА тия пурички са ми много скъп спомен от детството-на баба ми,сестра и' ги правеше.Кремът с който се пълнят беше божествен!За съжаление обаче сега не обичам сладко...Но до като бях бременна изяждах с тоновете шоколади,торти и какво ли още не!То за това и качих 35 кг де! Mr. Green
Лек ден ви желая ,момичета!Аз днес отивам да превеждам разни документи,да вадим паспорти,ала-бала.

# 58
  • Spain
  • Мнения: 3 750
честит рожден ден на един пораснал мъник !
Алеск4е да растеш щаслив и послушен и да радваш мама ! винаги да си и подкрепа и утеха !


  bouquet Hug

# 59
  • Мнения: 1 818
Вал,да ти е жив и здрав порасналия вече Алекс!



Силрай,нямам думи...отново красоти си сътворила...тези фунийки не съм ги правила от години...тук нямам формички ...Ако ми кажеш откъде си намерила,тичам веднага да си взема,за да изненадам децата  Hug

Момичета...вземете си за закуска донутс...вие си направете кафенцето...отивам да ви чета,че ми домъчня един ден без форумчето! Hug

           

                   



Общи условия

Активация на акаунт