М & БИ - 65

  • 26 366
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тони,  Hugоткъде я взе тази снимка? newsm78подът е баш като на свеки в една от стаите #Crazy Crazy! това са поне на 40 г пло4ки при нас, ако не и на 100, хахаха!
но това си ев мароко,по миндерите си ли4и, тунизийци харесват дървените банки, легла с перила и декорации ,дърворезба!с много възглавки!и оки4ени стени с пожелания в сребро от корана! Thinking
4естит ви празник ,сирийски булки!   bouquet
дала, добре,4е писа, беше ни притеснила с рали! Hug

# 31
  • Мнения: 800
Тони,ама че нахалство, не съм го очаквала от теб, направо може да се мериш със родата ми,, не стига, че каниш гости в моята одая за почивка пък и хапване искаш, тц, тц, тц . А аз без да подозирам си събух пантофките и се излегнах на другия миндер Joy


Ева, аз много исках да отидем в пещерата и момчето дето ни уреди престоя беше екскурзовод там и настоя, но другарчето ми не си пада по екстремните прежвявания, на него дай му в къщи да пие чай и гледа ал-джезира Joy  не , че и аз не съм домашарка, но обичам отвреме навреме нещо (по възможност положително) да ми разнообрази дните Simple Smile  За вуйчото знам, че не му дреме хич,хили се ехидно , а пред момчето преиграва, че много са го засегнали думите му, ама поне аз малко освободих напрежението Heart Eyes


Другарче, [/b нали си готвачка и разбираш от стягане на зимнина. Коприва колко време може да издържи във вфизер? че искам да си опазя за зимъска, когато сняг запръска.


Дуа, пробвай гъбеното чудо от готварския форум, с Другарче и Тони го изядохме вече, тия дни ще го повторя дори, само че ще сложа препоръчаните 2 лъжуици масло , а не 4-5 като първия път Embarassed

Айде , че ни дойде един приятел (ОТ ЛЮБИМИТЕ само че) и докато "майсторят" колите отвън, аз да спретна нещо, той поне заслужава и си ме обича, нищо че съм българка Laughing


# 32
  • Мнения: 29
напоследък се интересувам от случващото се в близкия изток, макар нищо лично да не ме свързва с тези места
ще ме прощавате ако въпросите ми не са съвсем на място
интересно ми е да науча нещо за Саудитска Арабия, как изглеждат Джеда или Риад през български очи
някой разхождал ли се е по крайбрежната улица на Джеда?
наскоро в един форум прочетох, че палестинците се възприемали в арабския свят така както ние циганите
тяхната общност така и не е успяла да се интегрира, през годините са ги прогонили от Йордания, после от Ливан, дори в Ливан е било много жестоко, някъде четох за кървавото клане в Сабра и Шатила през 82г., та какво кара арабите да са толкова разединени, явно общата култура, език и религия не може да ги обедини, но защо?

# 33
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Айде настанявам се на миндера до Катето и съм готова за приказки  lalalala

miramiranda, не съм запозната с този край - виж ако питаш за Мароко ще казвам.

Честит празник на сирийските мами!  baloni

Nadia Jasem, ти си безкраен източник на интересна информация  Hug Тази снимка на улицата ми прилича също и на покритите пазари в Мароко, само липсват към 20тина продавача, да те гонят и предлагат стока  Laughing

Марси, ми писах мароканска стая в гугъла и ми излязоха доста интересни снимчици - може и свекито ти да си е пускала снимките, знам ли  Mr. Green Но наистина пода е много красив. А тези миндерчета колко са удобнииии. Всъщност ,как се казват по магребски миндерите?

Ух, трябва да бягам - но след малко съм на линия пак.   bouquet

# 34
  • Мнения: 110
Хайде и аз да се настаня до моята предводителка във форума - ТарикМом, забавната жена!

Ама какво сте приказливи- еййй, човек да иде да се ограмоти малко и ЕТО, старата тема - завършена, новата - започната. Май с Дала ще държим приравнителни изпити, че не мога и аз да изчета чудесийките.

Хари, това за подкрепата на жените, които няма да направят аборт, ако имат помощ е прекрасна идея. Колко е нужна подобна програма само... Аз си мисля за малка детска градина в Агадир и за щастие - тя ще е интергирана - есдествено, зецата с увреждания ще учат със всички останали, ама както вече писах, май само аз ще си я посещавам, че децата са при бабите - поне на повечето хора около родата на мъжа ми.    

Жасмин, аз пък така се вълнувам от твоята бременност - все едно, че ще раждам.

Абра, за сладолед -винаги готова!!

Близнаците, какво е това пишане, което започва с 3-4??? хахахаха

Амал, БРАВО на теб, БРАВО! Машалла! За изпита. И другите да вземеш, ей. Аз пък чакам мъжа си в ЦУМ или на парапета на подлеза и всичките циганчета минават да ми искат пари!!

Принцеске
, откъде намери ТАЗИ снимка на загледаните мъже??

Някой яко съм забравила сега - съжалявам - мога да напиша по-късно.

Деси, къде ходи на екскурзия Сами? Как се провеждат там "зелените училища" или други подобни лагери за децата? Не знам защо поне досега като питам за Мароко - в Агадир как е, в държавните училища - не частни, ми казват "има екскурзии, дисциплината е добра, но по-добре с родителите да пътуват децата";      

Слагам снимки да покажа как си връзвам тюрбана.   

КАТЕ, за коприва, лапад и други зелении - трябва да ги попариш първо и тогава в торбите и във фризера. 

Поразгледах снимките - много хубави.
Светле зх - какви са купите над аквариума?

Жасмин е като манекенка;

Дала и нейните 2-ма арабски мъже съм виждала вече на скайпа;

Другарче весело ....

Деси, има място и за мене в тази беседка, отдъхнах си;

ТарикМам, забавна жено.... , ние взимаме най-симпатичните мароканци;

Лилия..... колко си хубава и ти.

Надя, хиджаба ти отива! А пък Магда нямам тъпрение да се запозная с нея - 3 момчетии! Ти си директор на лудориите.

Близнаците, друго са си близнаци! 
       

 


 

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 21:20 от akhyal_katya

# 35
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Кате - това не съм го правила ....При мен коприва има до късна есен . Свеки е сушила - накълцва я , на шарена сянка и проветриво я изсушава за няколко дни - слага си я в чай или си мие косата с нея .
За фризер не знам , ако искаш пусни си въпроса като тема в готварския - ще ми е любопитно какво ще ти кажат .

# 36
  • Мнения: 800
Да, полезна е за косата, дори при рядка коса се препоръчвало да се втрива тинктура от коприва и рястяла като пощръкляла после newsm78  На мен не ми се отразява добре, защото ми е прекалено суха косата.

Ама как така до късна есен има коприва при теб? Аз тази събота като брах, вече само връхчетата избирах, че  е едричка, пък аз съм по свежото Simple Smile Сега чакам да открия сезона на дивия чесън,киселеца,гъбките а след месец-два и на горските ягодки Laughing  леле, със сигурност съм най-странното 25годишно момиче, с какви неща се занимавам само ooooh! "практична домакиня", само ролките и пеньоара ми липсват, ааа и точилка нямам в Сф ( и по-добре , че нямам  Twisted Evil )


Вече натъпках 3 торби във фризера, но някой казал на мама, че не ставала така newsm78
Ще пусна в готварския, само да не почнат да ме подиграват Embarassed

# 37
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Кате - кво ти пука , покрай подигравките все ще има и едно -две ценни мнения - те са важни !

# 38
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Пу като гледам на тълпи прииждате към моите миндерчета  Laughing Айде Катета полегнаха, ето тука още местенце за още няколко душички.




Ние в новия апартамент смятаме да правим всекидневната марокански стил - та сега събирам идеи. Не ми харесват много ярките цветове, може би съвсем малко като акцент. А в този дух намерих една много интересна страница http://www.justmorocco.com/default.cfm, обаче ценичките им саааааааааа  ooooh! абсолютно невъзможно за нас.

# 39
  • Мнения: 130
Здравейте! Grinning Днес имам малко възможност да ви пиша. При мен всичко върви по старому. Нямам търпение да ми минат 2-те матури и 2-та кандидатстудентски изпита. Да не говорим, че и в училище все още изпитват. ooooh! Днес видях едно много красиво бижу и се оказа, че то е направено от венецианско стъкло. Чували ли сте за венецианското стъкло?

# 40
  • Мнения: 610
Кате  ние в нас вече открихме сезона на дивия чесън  Mr. Green  баща ми донесе миналата седмица и хапнаха с майка и мъж ми , аз не  Stop  не мога да го ям, а и както съм чувствителна към меризми, три дни проветрявах после апартамента  Whistling
Дала  радвам се че е по- добре малкия  Hug
Магде   Heart Eyes  Др. Каменова ли те обърка за шарката  Crazy ? Днес малките хич не слушаха , и след обяда даже ги понаплясках , и Йоанка ме оправи на бързо, каза ми - отивай си ти си лоша, ние искаме тати да ни гледа, и аз я питам къде да отивам, и тя - ами в другия блок, при Магда, нали ти е приятелка и си говорите по телефона, в тях ще спиш  Crazy Simple Smile

# 41
  • Мнения: 689
Пфу,едвам отворих форума Sad

Ра-уби ме  този поздрав Crazy

Катя 2-благодаря ти,много си мила  bouquetИма ли проект за скучаещи майки като мен,които след година две ще имат мноого свободно време и искат да помагат на хора със специални нужди??

Шилан-очаквах по-гореща развръзка,в предвид стоящата до късно съпротива...Хубаво е,че е минало леко...Ама го измъчи това момче ти NaughtyОбаче наистина държи на теб,машаАлла!Съветвам те да си траеш и без такива закани пред хабибито,горкия Naughty

Иска-каде ще кандидатстваш и с какво?Да не е арабистика PartyМного е красиво това бижу,преди имах подобно-в синьо,доста тежичко беше.




Сирийки-честит нац.празник!
Единствената известна на мен сирийска звезда е певицата Ассала.Разведена,с 2 деца,омъжва се повторно през 2005г за египтянин Sunglasses.Твърди,че Египет е нейната втора родина.Остава сираче и като най-голяма се грижи за 2-ма си братя и една сестра.
В интервю казва,че много държи на външния си вид,яде малко,за да подържа килограмите си(много нетипично за арабките).Има интересно сценично поведение и е от певиците,които могат да пеят(не само да позират).
Нека по-запознатите да дадат линк на известна нейна песен!



# 42
  • Мнения: 177
   Най после и аз да се доредя в новата тема.Сабинка,не ме обърка д-р Каменова ,а някаква докторка която не познавам в дежурния кабинет в събота.Д-р Каменова два пъти поттвърди ,че не е шарка.И при нас днес е ден на белята и с нетърпение чаках да се приберем ,че бяхме на гости и народа да легне да спи.Ясин взе да става невъзможен,а и днес след обяд спа 30 минути,а през останалото време колко бели направи,вече и разходката е труддна с него,че не ще да върви ,а тича и не дава ръка и аз след него...Хари,много хубава идея имате със съпруга ти ,дано скоро успеете да я осъществите.Тук съм чувала за един поп който помагаше на такива жени и моя приятелка често им носеше продукти от първа необходимост.Тони,в Монреал има ли арабски квартал?На сладурчето Тарик на какъв език говорите?Аз много се притеснявах,че ще объркаме децата,аз на бълг.,мъжа ми на арабски и след третата год. и английски,ама сега съм много доволна ,даже големите покрай племенниците ми проявяват интерес и към италианския.
Честит празник и от мен на сирийските булки и семействата им!

# 43
  • Мнения: 55
http://youtube.com/watch?v=A2oWzaYKf7Q&feature=related
http://youtube.com/watch?v=ERHF2owgCw8&feature=related
http://youtube.com/watch?v=y0RkgmHBdEs&feature=related


Lili  на мен ми е любимка ,макар и малко да разбирам какво пее ,но някак е много естествена ,а и толкова мъка има в гласа и ,може би като Феруз.
Близнаците какъв е този див чесън ,не ми е ясно ,аз се опитвам да откажа чесъна , но не ми се получава
Деси "буза" ядохте ли ,де да имаше и тук такъв вкусен сладолед, как е времето при вас
TarikMom аз така да харесвам този стил на обзавеждане , и сега ми стана ясно ,че е марокански, и тези възглавнички в изобилие - красота и комфорт.Разгледах сайта ,който си дала ,за което мерси много ,та един сервиз си харесах и розово канапе .Само ние им липсваме там
Шилан бе мило , за копривата знам със сигурност ,че в бурканчета не издържа ич,това от опит,още ли имаш гости и как е въздуха у вас   bouquet
 miramiranda това за което питаш ,тук по запознатите ,които живеят в Сирия ,ще ти дадът много точен отговор , но това което аз знам  - в Дамаск живеят в отделен квартал ,като отделна общност

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 02:13 от hayati

# 44
  • Мнения: 110
Сабах ал кхер!

Днес е петък, мъничко остана до тръгването ми! Ех, въпреки че кой му хрумна да ме канивчера - да правя оценка на един интересен проект за професионално оринтиране на младежи - в Турция - точно по дните 2-6 май? Хмммм. То едни планове правих, пък излизат друг, ама знае ли човек - още ми "държат" резервацията за самолетен билет в агенцията, ако пък после мога заради работата по почивните дни да взема от 22 май до 2 юни 2008 дните...хем нов хонорар, хем повече време за разходка и гледане и празненства.

Господ си знае работата. Не се ядосвам даже... Пък и има цели 4 работни дни още - могат да се случат неочаквани неща.

Общи условия

Активация на акаунт