За скъпата и евтината козметика

  • 252 305
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 7 420
Всички ли искате нова тема? Имам спомен, че миналия път когато ce предложи някои момичета изказаха несъгласие?

  Аз изказах несъгласие. Peace
  Защото,ще се отворили  ли нова тема,първите 2-3 страници ще четем само "запис" или нещо подобно.Защо?Когато можем да си продължаваме най-спокойно и в тази тема?
  Но не смея да настоявам! Stop Модераторите решават! Peace


  Всъщност,тази тема не е ли от "закованите"? newsm78 Според мен,напълно си заслужава да бъде такава. Simple Smile

# 1 741
  • Мнения: 1 572
а някой забеляза ли че темата от 85 стр за един ден стана 115 , какво се случи ?

# 1 742
  • София
  • Мнения: 1 231
а някой забеляза ли че темата от 85 стр за един ден стана 115 , какво се случи ?

Намалили са броя на публикуваните постове в една страница и от там се получава разликата в броя им  Wink


П.П. Аз съм за "нова тема", тъй като (както й по-назад беше предложено) може да се направи някаква синтезирана информация в 1-ия пост и така да е по-лесно за всички ни да открием някои от по-важните неща  Peace

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 17:04 от sparkk

# 1 743
  • Мнения: 1 572
ааааааааха , мерси

# 1 744
  • Мнения: 231
А ето на какво се натъкнах случайно , за специалистите вероятно ще е интересно да прочетат
какви съвети се дават за избора на добър шампоан . 

Какъв шампоан за коса да изберете?
Най-важното условие е да се съобразите с типа на косата си, когато избирате шампоан. Не бива да пренебрегвате и ефекта, който искате да постигнете – блясък, изглаждане, запазване на цвета и т.н. Обърнете внимание на основния детергент. Ако е използван евтин, то шансовете косата ви да се засуши и да стане чуплива са твърде големи. В качествените шампоани за коса се използват следните детергенти: натриев лауретсулфат (Sodium Laureth Sulfate), ТЕА лаурилсулфат (TEA Lauril Sulfate) и TEA лауретсулфат (TEA Laureth Sulfate). Амониевият лаурилсулфат е една от най-честите съставки на шампоаните с не достатъчно добро качество.

# 1 745
  • Варна
  • Мнения: 1 204
Здравейте момичета,
Съвсем нова съм тук Embarassed и не спирам да се радвам, че има такива полезни теми. От всякъде лъха солидарност, положителното отношение и желание да се помогне. Благодарна съм на Софи и CI за енергията, която хвърлят специално за тази тема.
Конкретно по моя въпрос: Дали е възможно от Био козметика (аз ползвам Биорозата) за околоочния контур да се появят малки, ситни бръчици (като паяжина) под очите? Не казвам,   че при мен така се е получило, просто въпроса ми е по принцип дали съществуват съставки, които така да се каже може "да изгорят" нежната и тънка кожа под очите.
Моята там е много тънка и се страхувам да не избода очи вместо да опиша вежди Confused
Да кажа, че съм на 27 и нямам бръчки, ползвам предимно масла, натурална, био козметика.
Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 746
  • Мнения: 1 223
Всички ли искате нова тема? Имам спомен, че миналия път когато ce предложи някои момичета изказаха несъгласие?


И аз се чудех вчера какво се е случило с темата, че от 85 страници изведнъж станаха 115 Shocked
А относно новата тема - понеже също мисля, че стана доста обемна, а аз си водя записки по нея от началото мислех да пратя на Софи моите обобщения, тъй като съм си изваждала синтезирано важните неща, а отделно си записвам на коя страница кой крем е "разшифрован" и може Софи да го пусне в началния си пост. Ще го направя като линкове, така че всеки да може първо да види дали е обсъждан вече неговият крем и да си натисне линка към съответната страница. Все обаче не ми остава време да довърша, че много бързо пишете, ако иска Софи нека пусне темата, а аз ще и изпратя информацията през уикенда.
Естествено ако има друга идея и предложение както решите, аз си ги синтезирам за себе си и без това.
Софи трябва да си отвори нова тема. И само с линк към старата.
Може да се казва "Добрата козметика" например - както има много примери за сравнително евтина и същевремено добра козметика и в тази тема. И ти да си пуснеш бележките, макар че нещата са сложни и взаимодействята между компонентите вътре в козметичните продукти и между тях и кожните слоеве не са напълно ясни. Поне на мен де. Чак толкова обяснения няма нужда - всеки ще може да си отвори линка към старата.

# 1 747
  • Мнения: 6 624
И аз съм за нова тема  Peace
Мислех си дали не може да всяка седмица да се обсъждат различни продукти и марки от определен вид.
Премерно тази седмица -околоочни другата душ-гелове и т.н.

# 1 748
  • Мнения: 3 835
Всички ли искате нова тема? Имам спомен, че миналия път когато ce предложи някои момичета изказаха несъгласие?

  Аз изказах несъгласие. Peace
  Защото,ще се отворили  ли нова тема,първите 2-3 страници ще четем само "запис" или нещо подобно.Защо?Когато можем да си продължаваме най-спокойно и в тази тема?

Ами може да се обясни на новите потребители, че не е нужно да се записват, а да ползват бутона "извести".

Само не знам кой от професионалистите ще се нагърби с първото мнение.
Защото не е лека задача, вервайте ми!

# 1 749
  • Мнения: 7 420
а някой забеляза ли че темата от 85 стр за един ден стана 115 , какво се случи ?

Намалили са броя на публикуваните постове в една страница и от там се получава разликата в броя им  Wink


П.П. Аз съм за "нова тема", тъй като (както й по-назад беше предложено) може да се направи някаква синтезирана информация в 1-ия пост и така да е по-лесно за всички ни да открием някои от по-важните неща  Peace
     Кой ще се захване да го направи,обаче? Thinking

# 1 750
  • Мнения: 1 572
не искате нова тема за да нямало на първите страници запис запис а тук последните 3 се питаме кой ще пусне новата  Laughing

# 1 751
  • Мнения: 776
Няма значение кой ще пусне новата тема, не е нужно да е някой от хората, даващи професионално мнение Wink Разбира се, "правилно" е всичко да стане от или със съгласието на авторката Peace, аз не разбрах тя какво мисли по въпроса Rolling Eyes NBM вече сподели, че доброволно ще синтезира част от информацията, която ще се сложи в началото на новата тема. Това определено е доста сериозен труд.
не искате нова тема за да нямало на първите страници запис запис а тук последните 3 се питаме кой ще пусне новата  Laughing
Вярно, толкова много излишни писания, тип запис последните страници, все едно решаваме световен проблем Tired Да се намеси някой модератор и да реши "спора" Mr. Green

# 1 752
  • Мнения: 7 420
NBM вече сподели, че доброволно ще синтезира част от информацията, която ще се сложи в началото на новата тема. Това определено е доста сериозен труд.
    Браво!

    ПО темата....Някой да знае,какво действие може да има върху кожата екстракт от перли? Rolling Eyes

# 1 753
  • Торонто
  • Мнения: 837
Софи, благодаря за отговора.  bouquet Боята която ползваш не се продава в БГ. За другите бои на Лореал имаш ли впечатления?

Доколкото съм ги гледала съставите на Лореалите са cxодни по между си, така че оттам си вадя извод, че всички ще са направени много приятни като усещане.
За вредата изобщо не се съмнявам, че е достатъчно голяма както от всички бои.

В БГ в лабораторията правихме много тестове на вносни бои - трайност на цвета след измиване и трайност след изпотяване (потта също допринася за избледняването на цвета).
Лореалите бяха от най-трагичните в това отношение, особено червените. Тъмните по се държаха.
Сега вече не е на мода червеното, но тогава беше и затова помня много добре резултатите - по-трайна боя от Londa Volcano не намерихме. От българските - Galant 3.52.

# 1 754
  • Торонто
  • Мнения: 837
А ето на какво се натъкнах случайно , за специалистите вероятно ще е интересно да прочетат
какви съвети се дават за избора на добър шампоан . 

Какъв шампоан за коса да изберете?
Най-важното условие е да се съобразите с типа на косата си, когато избирате шампоан. Не бива да пренебрегвате и ефекта, който искате да постигнете – блясък, изглаждане, запазване на цвета и т.н. Обърнете внимание на основния детергент. Ако е използван евтин, то шансовете косата ви да се засуши и да стане чуплива са твърде големи. В качествените шампоани за коса се използват следните детергенти: натриев лауретсулфат (Sodium Laureth Sulfate), ТЕА лаурилсулфат (TEA Lauril Sulfate) и TEA лауретсулфат (TEA Laureth Sulfate). Амониевият лаурилсулфат е една от най-честите съставки на шампоаните с не достатъчно добро качество.



А къде по-точно се натъкна на това?
Не искам да мисля какъв ще е некачествения шампоан, ако под качествен детергент разбират SLES.

Аз смятах, че темата за шампоаните поне е успешно приключена вече в темата. Разберете, че няма по-евтин пенител, че и агресивен на всичко отгоре.
За мен фирма, която показва истинска грижа за косата и кожата на клиента няма да сложи SLES като основен детергент. Видяхме вече списък на такива продукти, не са от масовките, разбира се.
Много добро беше включването на Empress. Както тя каза пишете в Google sulfate free и си изберете шампоан.

Общи условия

Активация на акаунт