За скъпата и евтината козметика

  • 252 249
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте момичета,
Съвсем нова съм тук Embarassed и не спирам да се радвам, че има такива полезни теми. От всякъде лъха солидарност, положителното отношение и желание да се помогне. Благодарна съм на Софи и CI за енергията, която хвърлят специално за тази тема.
Конкретно по моя въпрос: Дали е възможно от Био козметика (аз ползвам Биорозата) за околоочния контур да се появят малки, ситни бръчици (като паяжина) под очите? Не казвам,   че при мен така се е получило, просто въпроса ми е по принцип дали съществуват съставки, които така да се каже може "да изгорят" нежната и тънка кожа под очите.
Моята там е много тънка и се страхувам да не избода очи вместо да опиша вежди Confused
Да кажа, че съм на 27 и нямам бръчки, ползвам предимно масла, натурална, био козметика.
Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet



По принцип има много по-голям шанс да те алергизират натурални масла отколкото синтетични емолиенти или силикони.
Много по-тежки са за кожата, знам вече за много случаи на непоносимост (изпъпчване, зачервяване и пр.) след употреба на органик продукти. Индивидуално е. Ако ти понася е хубаво, аз съм за натуралната козметика, но задължително с тази уговорка.

# 1 756
  • Торонто
  • Мнения: 837
    Някой да знае,какво действие може да има върху кожата екстракт от перли? Rolling Eyes


Без да съм 100% сигурна, но нищо особено. Аз знам само за т.нар. illuminating, тоест малко повече да ти проблясква тена, но за работа по определен проблем от рода на anti age не ми се вярва.

Относно новата тема задръжте поне до уикенда като има повече време.
Принципно моето мнение е същото като на Селма, но ще видим.
Повторенията в новата тема е изключено да се избегнат. Дори тук от една страница на друга се задава един и същ въпрос, а пък за парабените вече спрях да ги броя  Wink

# 1 757
  • Мнения: 231
А ето на какво се натъкнах случайно , за специалистите вероятно ще е интересно да прочетат
какви съвети се дават за избора на добър шампоан . 

Какъв шампоан за коса да изберете?
Най-важното условие е да се съобразите с типа на косата си, когато избирате шампоан. Не бива да пренебрегвате и ефекта, който искате да постигнете – блясък, изглаждане, запазване на цвета и т.н. Обърнете внимание на основния детергент. Ако е използван евтин, то шансовете косата ви да се засуши и да стане чуплива са твърде големи. В качествените шампоани за коса се използват следните детергенти: натриев лауретсулфат (Sodium Laureth Sulfate), ТЕА лаурилсулфат (TEA Lauril Sulfate) и TEA лауретсулфат (TEA Laureth Sulfate). Амониевият лаурилсулфат е една от най-честите съставки на шампоаните с не достатъчно добро качество.



А къде по-точно се натъкна на това?
Не искам да мисля какъв ще е некачествения шампоан, ако под качествен детергент разбират SLES.

Аз смятах, че темата за шампоаните поне е успешно приключена вече в темата. Разберете, че няма по-евтин пенител, че и агресивен на всичко отгоре.
За мен фирма, която показва истинска грижа за косата и кожата на клиента няма да сложи SLES като основен детергент. Видяхме вече списък на такива продукти, не са от масовките, разбира се.
Много добро беше включването на Empress. Както тя каза пишете в Google sulfate free и си изберете шампоан.

Да Sofi за четящите темата въпроса е ясен , но представи си колко не са чели тази тема а четат сайтове кадето са публикувани разни " полезни " съвети ! CI е прав че няма смисъл да се четат
българските сайтове кадето има много от този вид информация ! Може би не е удачно да посоча каде съм го чела , мога да кажа че това е електронно списание за жената с включени доста теми и съвети от различно естество касаещи съвременната жена !

# 1 758
  • Мнения: 182
тези съставки на шампоан добри ли са
 
СЪСТАВКИ
Стабилизиран гел от алое вера, диетаноламин-лаурил сулфат, дестилирана вода, кокамид диетаноламин, кокамидопропил бетаин, масло от жожоба, натриев хлорид, диазолидинил карбамид, метилпарабен, лимонена киселина, аскорбинова киселина (витамин С), аромат.

# 1 759
  • Мнения: 337
Здравейте на всички. Ще си позволя да се самоцитирам с молба към експертите в темата, ако имат възможност да коментират накратко състава на тези кремчета на Апотекер Шелер bouquet След положителното мнение  на CI за техен измиващ гел за лице за чувствителна кожа се чудя дали кремовете им са хубави  newsm78



Кремче за лице от същата серия

Aqua, Glycine Soja, Pentylene Glycol, Buxus Chinensis, Olea Europaea, Squalane, Alcohol Denat., Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Camelia Oleifera, Algae, Fucus Vesiculosus, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Silica, Kaolin, Sodium Carbomer, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Silver Chloride.

Кремче за нормална кожа.

Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Sodium Stearoyl Lactylate, Glycine Soja, Decyl Olivate, Squalane, Myristyl Alcohol, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenethyl Alcohol, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Hippophae Rhamnoides, Daucus Carota, Beta-Carotene, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Citrus Amara, Limonene, Linalool, Citral, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citrus Dulcis, Parfum.

Ще се радвам ако споделите мнение относно състава им, цената е около 15лв.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 19:04 от плами*

# 1 760
  • Мнения: 7 418
    Някой да знае,какво действие може да има върху кожата екстракт от перли? Rolling Eyes


Без да съм 100% сигурна, но нищо особено. Аз знам само за т.нар. illuminating, тоест малко повече да ти проблясква тена, но за работа по определен проблем от рода на anti age не ми се вярва.


    Благодаря ти,Софи!  bouquet  bouquet  bouquet
    Исках да пусна и линк към сайта на една руска козметика,която ми препоръчват в момента.Думата става точно за някакъв крем с перлен екстракт....Ама,първо да  намеря сайта. Rolling Eyes

# 1 761
  • Мнения: 7 474
Някой да пусне нова тема и линк към нея тук,
че тази стана огромна!

# 1 762
  • Мнения: 733
Наистина темата е огромна, и понеже досега не я следях, наскоро седнах да я изчитам цялата. До сега съм стигнала до 45страница (и ще продължа), но ми изникна питане. В друга тема се препоръчва този лосион:Ексипиал урея хидролосион на Швейцарска компания, със състав: вода, ПЕГ-6 стеарат, течен парафин, урея, диметикон, ПЕГ-40 стеарат, содиум цитрат, полиаминопропил бигуанид, цитрусова киселина, дисодиум ЕDTA, аромати.
Липидно съдържание - 11%.

Sofi или CI- какво ви е мнението? Може би имате наблюдения и върху продуктите на компанията като цяло? Чисто "медицинска" ли е тази козметика, тоест за кожа с проблеми или за подхранване и превенция на всякаква (слънцезащитната им серия ми я препоръчаха в аптеката като най-добрата на нашия пазар). Мерси предварително!  Hug

Интересно е поставен въпроса "за скъпата и евтината козметика", но честно казано на мен ми е по-интересен въпроса "за медицинската и немедицинска козметика"... Поне за себе си аз съм избрала медицинската, но дали с основание  newsm78 Може би е коментиран въпросът, така че се връщам да чета назад.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 18:32 от Stefoni

# 1 763
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Здравейте момичета,
Съвсем нова съм тук Embarassed и не спирам да се радвам, че има такива полезни теми. От всякъде лъха солидарност, положителното отношение и желание да се помогне. Благодарна съм на Софи и CI за енергията, която хвърлят специално за тази тема.
Конкретно по моя въпрос: Дали е възможно от Био козметика (аз ползвам Биорозата) за околоочния контур да се появят малки, ситни бръчици (като паяжина) под очите? Не казвам,   че при мен така се е получило, просто въпроса ми е по принцип дали съществуват съставки, които така да се каже може "да изгорят" нежната и тънка кожа под очите.
Моята там е много тънка и се страхувам да не избода очи вместо да опиша вежди Confused
Да кажа, че съм на 27 и нямам бръчки, ползвам предимно масла, натурална, био козметика.
Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet



По принцип има много по-голям шанс да те алергизират натурални масла отколкото синтетични емолиенти или силикони.
Много по-тежки са за кожата, знам вече за много случаи на непоносимост (изпъпчване, зачервяване и пр.) след употреба на органик продукти. Индивидуално е. Ако ти понася е хубаво, аз съм за натуралната козметика, но задължително с тази уговорка.


Благодаря Софи   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 764
  • Мнения: 85
Наистина темата е огромна, и понеже досега не я следях, наскоро седнах да я изчитам цялата. До сега съм стигнала до 45страница (и ще продължа), но ми изникна питане. В друга тема се препоръчва този лосион:Ексипиал урея хидролосион на Швейцарска компания, със състав: вода, ПЕГ-6 стеарат, течен парафин, урея, диметикон, ПЕГ-40 стеарат, содиум цитрат, полиаминопропил бигуанид, цитрусова киселина, дисодиум ЕDTA, аромати.
Липидно съдържание - 11%.

Sofi или CI- какво ви е мнението? Може би имате наблюдения и върху продуктите на компанията като цяло? Чисто "медицинска" ли е тази козметика, тоест за кожа с проблеми или за подхранване и превенция на всякаква (слънцезащитната им серия ми я препоръчаха в аптеката като най-добрата на нашия пазар). Мерси предварително!  Hug

Интересно е поставен въпроса "за скъпата и евтината козметика", но честно казано на мен ми е по-интересен въпроса "за медицинската и немедицинска козметика"... Поне за себе си аз съм избрала медицинската, но дали с основание  newsm78 Може би е коментиран въпросът, така че се връщам да чета назад.


Наистина е коментиран. CI казва, че няма такова понятие "медицинска козметика". В смисъл такъв, че нищо конкретно не стои зад това понятие. Това, че дадена козметика се продава в аптека не я прави медицинска. Peace

# 1 765
  • Мнения: 630
В друга тема се препоръчва този лосион:Ексипиал урея хидролосион на Швейцарска компания, със състав: вода, ПЕГ-6 стеарат, течен парафин, урея, диметикон, ПЕГ-40 стеарат, содиум цитрат, полиаминопропил бигуанид, цитрусова киселина, дисодиум ЕDTA, аромати.
Липидно съдържание - 11%.
Мисля, че точно този продукт Софи коментира наскоро и каза, че не е нищо особено. За тяло да, ама за лице... Аз също преди време мислех да си го взема, но в последствие се отказах. Взимала съм за малкия продукти на марката, не помня какви бяха, но не останах очарована. Иначе има много доволни. Няма как да разбереш преди да опиташ Rolling Eyes Hug

# 1 766
  • Мнения: 733
kremi_s, Roly Poly благодаря ви!   bouquet  Явно сте "разконспирирали" доста от продуктите на пазара ни Grinning

Колкото до "медицинската" козметика, имах предвид не тази продавана в аптеките, а тази разработена от Медицински институти или Фармацевтични компании, които тясно се занимават с продукти за кожата, за разлика от козметичните концерни, които предлагат "от пиле мляко" (като Лореал, примерно). Ето, например, в сайта на тази Швейцарска Фарм. компания "Spirig Pharma AG" (която произвежда "Ексипиал") видях, че се предлагат продукти главно за Атопичен дерматит и реших, че след като разработват продукти с лечебна цел, сигурно и останалите неща (за непроблемна кожа) ще са добри, но явно не е така...  Thinking

# 1 767
  • Мнения: 7 474
НОВА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351991.0

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 10:17 от L e o

Общи условия

Активация на акаунт